خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

الأحد ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٨

Sunday, December 04, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

پرسش های مهدوی

آیا چهل بار تشرف به مسجد جمكران برای حاجات سندیت دارد؟

خبرگزاری شبستان: سید بحرالعلوم می‏‌گوید: ما بالعَیان مشاهده كرده‏‌ایم و به بیان دانسته‌‏ایم كه برای این رقم از عدد (چهل) خاصیت و تأثیر مخصوصی در ظهور استعدادها و تكمیل ملكات انسانی در طی منازل و پیمودن مراحل است.

شیوه برخورد با کسانی که ادعای ملاقات امام عصر(عج) را دارند!

خبرگزاری شبستان: اگر كسی مدعی ملاقات دائمی است و این‌گونه وانمود می‌كند كه دائماً با حضرت حجت(عج) ارتباط دارد و هر‌گاه كه اراده كند می‌تواند خدمت امام(عج) برسد و واسطه بین مردم و ایشان باشد، چگونه باید با او برخورد شود؟!

نحوه همراهی حضرت عیسی(ع) با امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: با مراجعه به روایات، نام بعضی از پیامبران الهی را می توان یافت که در حکومت امام مهدی(عج) حضور خواهند داشت و آن حضرت(عج) را یاری خواهند کرد. مهم ترین آنان حضرت عیسی(ع) است.

۲۱ اثر اعجاب انگیز دعا برای امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: دعا برای تعجیل در فرج امام عصر(عج) آثار، فواید و ویژگی هایی دارد از آنجمله که مایه اجابت دعا می شود.

چرا قائمیت امام مهدی(عج) با دیگر امامان(ع) فرق می کند؟!

خبرگزاری شبستان: ظهور در اصطلاح، ظاهر شدن حضرت مهدي عجل ‌الله فرجه، پس از يک دوران پنهان زيستي طولاني، براي قيام و برپايي حكومت عدل جهاني است.

حدیث پیامبر(ص) درباره ارتباط روز جمعه با امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: رسول خدا صل الله علیه وآله فرمودند: با روزها دشمنی نکنید که با شما دشمنی می کنند اما گفتار رسول خدا(ص) تاویلی دارد.

ارتباط ظهور با شایستگی‌ ذاتی مردم برای پذیرش امام(عج)

خبرگزاری شبستان: غیبت و عدم حضور حضرت مهدی علیه‎ السلام از طرف خداوند نیست و از طرف خود امام(عج) هم نیست بلکه از طرف مکلفین و مردم است در واقع از خوف و ترس این‌که مردم از ایشان نکنند، غیبت ادامه دارد.

وضعیت شیعه قبل از ظهور امام عصر(عج)

خبرگزاری شبستان: در بین حق طلبان و مدعیان انتظار و ولایت هم همیشه افراد ضعیف و دنیاگرا هستند که باعث ایجاد اختلافات و خصومت ها و دشمنی ها می شوند و ما نباید وارد بازی سخیف اینها شویم.

مدرسه حرّشناسی(۹)

راز سلام امام زمان(عج) به جناب حرّ

خبرگزاری شبستان: حربن ریاحی با ادب مقابل سیدالشهداء(ع) و توبه در روز عاشورا جایگاهی بالا یافت چنان که امام عصر(عج) در زیارت ناحیه مقدسه می فرمایند: «السلام علیک یا حربن یزید ریاحی».

لباس امام زمان(عج) هنگام ظهور

خبرگزاری شبستان: در روایات از لباس مخصوصی برای حضرت قائم(عج) هنگام ظهور یاد شده است: گاهی از پیراهن رسول خدا(ص) سخن گفته شده و گاه از پیراهن یوسف(ع) به عنوان لباس حضرت(عج) به هنگام ظهور نام برده شده است.

مکان های منسوب به امام زمان(عج) که در اجابت دعا موثرند

خبرگزاری شبستان: برخی مکان ها شرافتمند و بابرکتند و جایی که می توان با آن حضرت مانوس شد، فرشتگان الهی در آنجا از آسمان فرود می آیند، شیطان ها رفت و آمدشان کم است و این ها خود از وسایل و اسبابی است که موجب اجابت زودتر دعا و پذیرش سریع ترعبادت می شود.

«يَمْلَأُ الْأَرْضَ قِسْطاً وَ عَدْلًا» به چه معنا است؟

خبرگزاری شبستان: پیامبر(ص) فرمودند: «مهدی(عج) چنان عدالتی در جامعه برپا می کند که زندگان آرزو می کنند کاش مردگانشان زنده می بودند و از آن عدالت بهره مند می گردیدند.»

راز نورانیت قلب های مومنان

خبرگزاری شبستان: نور امام در قلب های مومنین تابناک تر از خورشید فروزان در روز است. به خدا سوگند؛ آنان قلب های مومنین را روشن می سازند و خداوند نور آنان را از هر کس که بخواهد پنهان می نماید، پس قلبهایشان تاریک می شود.

آیا اجرای احکام الهی در عصر غیبت تعطیل می شود؟!

خبرگزاری شبستان: برخی اثبات ولایت عصر غیبت را برای فقها و نائبان عام امام عصر(عج) برنمی تابند و بر این گمان اند که حکومت تنها از آن معصوم علیه السلام است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

۱۰ جلد اول مجموعه «شخصیت‌های مانا» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان:۱۰ جلد اول مجموعه ۱۰۰ جلدی «شخصیت‌های مانا» با حضور و سخنرانی دكتر« اصغر دادبه» و «كاوه بیات» بیستم آذرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ...

«باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان

خبرگزاری شبستان: «باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان اثر «مایکل باند» با ترجمه «بهمن دار الشفایی» است که نشر« ماهی» آن را چاپ و روانه بازار نشر ...

«ارمغان نشاط»؛ نگاهی به برخی از شهر‌ها و بزرگان دوره‌ی صفوی

خبرگزاری شبستان:«ارمغان نشاط»، نگاهی اجمالی به اصفهان و سبزوار در عهد صفوی و زندگانی محقق سبزواری و خاندان‌های شیخ‌الاسلام و نشاط دارد.

«گفت و گو با شياطين»برای دومین باردربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:کتاب «گفت و گو با شياطين» اثر«اريزيو ريكاردو» با ترجمه «کیهان خجسته» را نشر «قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «اربعین الحقایق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «اربعین الحقایق» منسوب به «ابوحامد محمدبن محمد غزالی توسی» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات «پریا زواره‌ئیان» منتشر شد.

بیشتر