خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶

الأربعاء ١ رجب ١٤٣٨

Wednesday, March 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

پرسش های مهدوی

حدیث انتظار...

الگوی امام مهدی(عج) در سیاست و پوشش!

خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام در حدیثی شریف از پیروی حضرت صاحب الزمان(عج) از سبکی خاص در لباس پوشیدن و تعیین سیاست و خط مشیء، خبر داده اند.

توصیف امام رضا(ع) از حضرت بقیه الله(عج)

خبرگزاری شبستان: از آن جا که معصومان علیهم السلام انسان های کامل و از هر جهت اسوه و الگوی بشریت هستند، اخلاق نیکو را نیز در بالاترین حد دارا می باشند.

حدیث انتظار...

خدا به چه کسانی پاداش شهیدان بدر و اُحُد را می دهد؟!

خبرگزاری شبستان: امام زين العابدين عليه السلام در حدیثی به کسانی اشاره دارند که پاداش آنان همپایه شهیدان بدر و اُحد است.

حدیث انتظار...

وضعیت جهان پس از ظهور صاحب الزمان(عج)

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی شریف وضعیت جهاد پس از ظهور امام مهدی(عج) را تشریح کرده اند.

حدیث انتظار...

نخستین بیانات امام مهدی علیه السلام هنگام ظهور

خبرگزاری شبستان: شما را به ذکر خدا و به ایستادنتان در برابر خدا (در روز قیامت) متذکر می شوم؛ در حالی که حجتش را در دنیا بر شما تمام کرده است و پیامبران را مبعوث نموده و قرآن را فرو فرستاده است.

راز اتقان و اعتبار احادیث مهدوی(۲)

آیا احادیث ولادت امام مهدی‏(عج) قوت لازم را دارد؟

خبرگزاری شبستان: نمی توان با احادیثی که بر ولادت امام مهدی(ع)به عنوان موعود عالم دلالت می‏ کند و فوق تواتر است، معامله‏ خبر واحد کرد و هر یک از راویان این اخبار را نقد و بررسی کرد و در صورت عدم اثبات وثاقت آنان، احادیث را مورد طعن قرار داد.

ویژگی هایی شیعیان بعد از ظهور

خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) در حدیثی شریف از ویژگی های شیعیان در عصر حکومت امام زمان(عج) خبر داده اند.

«السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ الَّتِی لَا تَخْفَى‏» یعنی چه؟!

خبرگزاری شبستان: «السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ الَّتِی لَا تَخْفَى‏»، فرازی از یکی از زیارات امام زمان (عج) است که در کتاب های حدیثی و دعا آمده است و درباره آن دو احتمال داده می شود.

راز اتقان و اعتبار احادیث مهدوی(۱)

سندیت روایات مهدوی ناشی از چیست؟

خبرگزاری شبستان: باور کردنی نیست که امثال شیخ صدوق و شیخ طوسی‏ با آن جلالت قدر، به روایت‏ هایی اعتماد کنند که خود، راویان آن‏ها را نشناخته و به وثاقت آن‏ها پی نبرده باشند. آن هم در مسأله‏ مهم امامت و مهدویّت که مورد توجه و اعتنای عام و خاص بوده است.

حدیث انتظار...

سخنان امام مهدی علیه السلام وقت ظهور!

خبرگزاری شبستان: شما را به ذکر خدا و به ایستادنتان در برابر خدا (در روز قیامت) متذکر می شوم؛ در حالی که حجتش را در دنیا بر شما تمام کرده و پیامبران را مبعوث نموده و قرآن را فرو فرستاده است.

دعایی که حضرت حجت(عج) برای رفع گرفتاری آموزش داده اند

خبرگزاری شبستان: شیخ به سرعت به سمت خیمه رفت، وقتی به حضور حضرت(عج) رسید از پریشانی و فشار زمان و سختی حال خانواده اش شکایت کرد و از ایشاندعایی خواست که با آن غم و اندوه از او برداشته و گرفتاریش برطرف شود. حضرت(ع) او را به سیدی از فرزندانش حواله کرد.

چه کنیم تا حضرت غائب (عج) از پس پرده بیرون آید؟

خبرگزاری شبستان: مرحوم آیت الله بهجت در پاسخ این سوال که «چه کنیم تا حضرت غائب (عج) از پس پرده بیرون آید؟»، می فرمایند:...

حدیث انتظار...

وضع زمین و مردمان پس از ظهور صاحب الزمان(عج)

خبرگزاری شبستان: پيامبر خدا صلى الله عليه و آله می فرمایند: «در ميان واپسين امّتم، مهدى(عج) ظهور مى كند. خداوند به او باران عطا مى كند، زمين گياهش را برمى روياند...»

شباهت بقیه الله(عج) به حضرت زهرا(س)

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «ای فاطمه! بشارت باد بر تو! نزد خداوند مقام محمودی داری. در آن مقام، برای دوستداران و شیعیان خودت، شفاعت می کنی و شفاعت تو پذیرفته می شود.»

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۶/«مرشد و مارگاریتا» شما را به فکر وا می دارد

خبرگزاری شبستان:«مُرشد و مارگاریتا» رمانی روسی نوشته «میخائیل بولگاکف» است. به باور بسیاری این اثر در شمار بزرگ‌ترین آثار ادبیات روسیه (شوروی) در سده ...

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

«فاطمه زهرا (س) ؛ اسوه سبک زندگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان:کتاب « فاطمه زهرا (س)» نوشته ی «سید حسین اسحاقی» اثری است که سبک زندگي فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی سبک زندگي اسلامي مورد تحلیل ...

بیشتر