خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶

الخميس ٤ شوّال ١٤٣٨

Thursday, June 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

پرسش های مهدوی

تمدن سازی بر مدار مهدویت//۱

هنوز نگاه مان به مهدویت عاطفی و محدود است/جهان چگونه آماده ظهور می شود؟

خبرگزاری شبستان: اگر حسِ فطری نجات و نجات خواهی در انسان ها احیاء شود و ظلم و آشوبستان حال حاضر جهان و شکست مبانی فکری عقل سکولار را درک کنند و عواقب مکاتب مادی گرایانه غرب را با تمام وجود دریابند، آنگاه درصدد یافتن راه نجات برمی آیند.

آيا با ظهور همه مردم دنیا مسلمان مى شوند؟!

خبرگزاری شبستان: در مسئله ظهور امام مهدی(عج) و دولت کریمه ایشان سوالی مطرح است که آيا وقتى امام(عج) ظهور مى كنند، تمام مردم مسلمان مى شوند يا اينكه كافر و پيرو مذاهب و اديان ديگر هم وجود خواهند داشت؟

عشق به امام مهدی(عج) چگونه زمینه ساز ظهور می شود؟

خبرگزاری شبستان: به همان میزان که عشق امام زمان(عج) را داریم، باید به همان میزان هم عمل امام زمانی داشته باشیم. به همان ترتیب که برای ظهور روز شماری می کنیم، برای اصلاح و سعادت خود هم روز شماری کنیم.

اصلی ترین دلیل محرومیت ما از وجود امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: مدعیان تشیع، در بزنگاه ها و سر فرصت، خوب عمل نمی کنند و عرصه را فورا به دشمن واگذار می کنند.

یاران حضرت قائم(عج) چگونه امتحان می شوند؟!

خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام فرمودند: «خداوند اصحاب موسی را به وسیله نهر آبی امتحان کرد، چنان که خدا فرمود: «إِنَّ اللّهَ مُبْتَلِيكُم بِنَهَرٍ» اصحاب قائم(عج) نیز چنین امتحان خواهند شد.»

حدیث انتظار...

شباهت امام غایب(عج) با حضرت یوسف(ع)

خبرگزاری شبستان: امام باقر علیه السلام فرمودند: «ای محمد بن مسلم! در قائم آل محمد صل الله علیه وآله شباهتی با پنج تن از انبیاء وجود دارد... .»

درس های رمضان برای منتظران...

چرا بعد از هر فریضه در رمضان از خدا طلب حج می کنیم؟!

خبرگزاری شبستان: چرا در دعاها بر توفیق بر انجام حج این قدر تأکید شده است به طوری که حتی امام صادق(ع) فرمودند: «بعد از هر نماز واجبی در ماه رمضان باید آرزوی سفر حج کرد.»

روزه دروازه بانِ قلب منتظر است

آيا دولت کریمه مهدوی دين جديد عرضه می کند؟!

خبرگزاری شبستان: منظور از امر، كتاب، روش و قضاى جديد و نو که در روایات مهدوی گفته می شود، امام زمان(عج) خواهد آورد، چيست؟ آيا چيزى غير از كتاب و قضاى فعلى است یا به معنایی دیگر اشاره دارد.

اخبار آخرالزمان در خطبه امیرمومنان(ع)

خبرگزاری شبستان: خطبه ۱۳۸ نهج البلاغه عباراتی دارد که بسیاری از شارحان، مقصود از اشاره های امیرالمؤمنین علیه السلام در آن خطبه را با شرایط آخرالزمان منطبق می دانند.

حکم مراجع تقلید درباره قرائت دعای ندبه در شب‎های قدر

خبرگزاری شبستان: مراجع عظام تقلید در پاسخ به استفتای هیئت بسیج مسجد امام حسن مجتبی(ع) شهرک مسعودیه تهران نظرشان درباره قرائت دعای ندبه در شب قدر را بیان کردند.

حدیث انتظار...

سد نفوذناپذیر ما مقابل سختی ها و گرفتاری ها

خبرگزاری شبستان: «همانا ما از رعایت حال شما کوتاهی نمی کنیم و شما را از یاد نمی بریم؛ چرا که در غیر این صورت سختی ها و گرفتاری ها بر شما فرود می آید و دشمنان شما را ریشه کن کرده و از بین می برند.»

مقبولیت مردمی حکومت جهانی امام مهدی(عج) چگونه حاصل می شود؟

خبرگزاری شبستان: بی‌گمان‌ حق‌ امام‌ بر مردم‌ اين‌ است‌ كه‌ او را ياريی كنند و زمينه ‌حكومت‌ او را فراهم‌ سازند و حق‌ مردم‌ بر امام‌ اين‌ است‌ كه‌ به‌ وسيله حكومت‌ به‌ کارهای دينی و دنيوی آنان‌ سامان‌ دهد.

معنای کمال عقل مردم در عصر ظهور

خبرگزاری شبستان: در زمان ظهور حضرت مهدى(عج) با آفت زدايى از درخت عقل و خرد و ايجاد بستر و زمينه مناسب براى رشد و شكوفاى عقول مردم، رحمت و نعمت خداوند بر مردم نازل و همه آنان هدايت مىشوند و به سر منزل مقصود (كمال) مى رسند.

آیه های مهدوی...

چه کسانی با امام مهدی (ع) رجعت می کنند؟!

خبرگزاری شبستان: شیعه به رجعت و زنده شدن گروهی از افراد قبل از قیامت اعتقاد دارد و این اعتقاد علاوه بر صدها حدیث، به آیاتی نظیر آیه ۲۴۳ سوره مبارکه بقره مستند است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

سلوک یک نوجوان سیزده ساله در سالهای اسارت

خبرگزاری شبستان:سومین چاپ خاطرات «مهدی طحانیان» به قلم «گلستان جعفریان» با عنوان «همه سیزده سالگی‌ام»‌ منتشر شد.

با «ژول ورن» به مرکز زمین سفر کنید

خبرگزاری شبستان: «سفر به مرکز زمین» اثر «ژول ورن »شاعر و نمایشنامه نویس فرانسوی است که با ترجمه «ثمین نبی پور» چاپ شده است.

«ترافیک فرشته» در میان کتابها

خبرگزاری شبستان: کتاب «ترافیک فرشته»سروده «آرش شفاعی» از سوی انتشارات «آرادمان» چاپ و روانه بازار کتاب شد.

«قصه های کاناپه چی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: «قصه های کاناپه چی» عنوان اثر طنز از «پوریا عالمی» است که انتشارات مروارید آن را چاپ کرده است.

«دیالوگ با هایدگر» دربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:«دیالوگ با هایدگر: فلسفه یونانی» اثر«ژان بوفره» با ترجمه «شروین اولیایی» را انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

بیشتر