خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵

الاثنين ٢٤ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

پرسش های مهدوی

دلایل اثبات حیات امام عصر(عج) در طول یازده قرن!

خبرگزاری شبستان: نوع زندگى امام غايب(عج) را به طريق خرق عادت مى توان پذيرفت. البته خرق عادت، غير از محال است و از راه علم، هرگز نفى نمی شود؛ زيرا هرگز نمى توان اثبات كرد كه اسباب و عواملى كه در جهان كار مى كنند، تنها همان هایی اند كه ما می بینیم.

چرایی انتخاب ۱۲ امام(ع) و غیبت حجت آخرالزمان

خبرگزاری شبستان: چرا خداوند فقط دوازده امام، انتخاب كرد تا مجبور شود يكى از آنها را غايب كند تا ما بدون سرپرست باشيم؟ اگر ما مثلاً ۲۴ امام داشتيم، ديگر امام زمان(عج) غايب نمى شد و ما هم اين طور بلا تكليف نبوديم؟!

نشانه های ظهور چه کارکردی دارند؟

خبرگزاری شبستان: علایم و نشانه های ظهور، آینده نگری و دوراندیشی در جامعه منتظر ایجاد می کند و بر آگاهی آنان از تحولات جهانی می افزاید.

وارثان آینده زمین چه کسانی اند؟

خبرگزاری شبستان: باید صالحان و پرهیزگارانی در جهان باشند که هم یاری گر و نصرت دهنده انقلاب مهدوی باشند و هم مناصب و مسوولیت های مهم حکومت جهانی را بر عهده بگیرند.

راز افزایش توجه به مهدویت و انتظار!

خبرگزاری شبستان: مهدویت انرژی متراکمی است که اگر به درستی از آن بهره گیرند، توانایی شگرفی در متحد ساختن و بسط معنویت و احیای دین دارد.

چرا غيبت حضرت حجت(عج) شديدترين ابتلای بشر است؟!

خبرگزاری شبستان: خداوند همان طور كه با غيبت پيامبران، امت آنان را آزمايش كرد؛ مى خواهد امت اسلامى را نيز بيازمايد و شايد اين برابرى طول غيبت خاتم الاوصياء(عج) با غيبت مجموع پيامبران، براى اين باشد كه مى خواهد اين امت را با آزمايش هايى سخت تر بیازماید

چرا با «عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»های ما امام عصر(عج) ظهور نمی کند؟!

خبرگزاری شبستان: انتظار فرج، چيزى جز همان تقاضاى عمومى، براى عرضه داشتن آن وجود مقدس نيست و چون اين تقاضا هنوز به طور فراگير وجود ندارد، آن حضرت(عج) در غيبت به سر مى برد و وجود تعداد اندكى علاقه مند و دوستدار، در اين دنياى پهناور، كفايت نمى كند.

چند علامت دیگر تا ظهور باقی است؟!

خبرگزاری شبستان: بنابر روایات ائمه معصوم علیهم السلام برای ظهور امام عصر(عج) علائمی است و به‌طور کلی علامت‌های ظهور به دو دسته تقسیم می‌شوند: حتمی و غیرحتمی.

نقش افکار عمومی در غیبت امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: وظيفه حضرت(عج)، تحقّق فراگير و گسترده تمامى اهداف و برنامه هاى پيامبران و اوليا است و اقدامات و اصطلاحات او، نيازمند درك بالا و شعور مترقى از سوى مردم است.

ظهور با چه وقایعی همراه است؟!

خبرگزاری شبستان: حضرت مهدی (عج) با اذن و امر خدا همراه با اصحاب و یاران خود در شهر مقدس مکه و مسجدالحرام ظاهر می‌شوند و با معرفی خود ظهور را اعلام می‌کنند.

حکمت غیبت و زندگی پنهانی حضرت حجت(عج)

خبرگزاری شبستان: حكمت اين غيبت نيز تا بعد از ظهور آن حضرت(عج)، بر مردم معلوم نخواهد شد؛ همان طور كه حكمت كارهايى كه خضر انجام داد، تا قبل از جدا شدنش از موسى، معلوم نشد.

پیش‌بینی ظهور؛ دروغ یا واقعیت؟!

خبرگزاری شبستان: ظهور همانند قیامت، به اراده الهی بستگی دارد که در صورت فراهم‌بودن شرایط، به دستور خداوند تحقق می‌یابد؛ بنابراین، تاریخ آن را فقط خداوند می‌داند.

نقش مردم در تعجیل و تعویق ظهور!

خبرگزاری شبستان: در کنار اين‌که مردم در غيبت حضرت(عج) نقش داشته‌اند،حکمت‌ها و دليل‌هاي غيبت، فراتر از نقش مردم است؛ از اين رو، نمي‌توان گفت با رفتار مردم به‌طور بايسته ظهور، قطعي خواهد بود.

چرا امام زمان (عج) را قائم و اباصالح می‌گویند؟!

خبرگزاری شبستان: یکی از سوالات درباره امام عصر (عج) چرایی خواندن با القاب قائم، اباصالح، بقیه اللّه ، صاحب الزمان، حجه اللّه  و مهد است یا اینکه چرا موقع شنیدن بعضى از این نام ‌ها (مثل قائم)، بلند شده و دست خود را بر سرمان مى گذاریم؟!

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«خویشاوندی با خورشید و باران» اشعاری زیبا برای لطافت طبع تان

خبرگزاری شبستان:«خویشاوندی با خورشید و باران» اثر«پیر پائولو پازولینی» را نشر «چشمه» با ترجمه «ونداد جلیلی» چاپ کرده است.

«جایزه بگیر» مجموعه داستانی به قلم «جویس کرول اتس»

خبرگزاری شبستان:مجموعه داستان«جایزه بگیر» نوشته ی «جویس کرول اتس» را انتشارات« نگاه» با ترجمه ی«علی قانع» تجدید چاپ کرد.

«وقتی که شهرخفته است» داستان هایی کوتاه ترسناک از نویسندگان قرن بیستم

خبرگزاری شبستان:«وقتی که شهرخفته است» داستان هایی کوتاه ترسناک از نویسندگان قرن بیستم با ترجمه حسین یعقوبی را نشر مروارید چاپ کرده است.

«ارتباط نهج البلاغه با قرآن» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «ارتباط نهج البلاغه با قرآن» نوشته ی «دکتر مجید معارف» و «دکتر حامد شریعتی نیاسر» را انتشارات سمت منتشر کرد.

فروپاشی امپراطوری عثمانی در «صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد»

خبرگزاری شبستان: کتاب صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد یا «فروپاشی امپراتوری عثمانی و شکل‌گیری خاور‌میانه‌ی معاصر» اثر «دیوید فرامکین » با ترجمه ...

بیشتر