خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٣ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Tuesday, December 12, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

پرسش های مهدوی

زنان و ظهور؛

کیفیت نقش آفرینیِ زنان در زمینه سازی های ظهور

خبرگزاری شبستان: زنان بخشی از جامعه اند که در حوزه ایمان و کمال، تفاوتی با مردان ندارند و گاه به مقامی بالاتر نیز دست می یابند و کارهای مهمی انجام می دهند که نمونه آن در عصر حاضر نمایان بوده و نشانگر حضور پرشور و معنوی زنان در عرصه های مختلف است.

ماجرای گریه امام صادق(ع) بر غیبت حضرت صاحب الزمان(عج)

خبرگزاری شبستان: سدیر صیرفی گوید: با برخی از اصحاب بر امام صادق(ع) وارد شدیم، او را نشسته بر خاک دیدیم درحالی که عبایی خشن پوشیده و همچون مادر فرزند از دست داده می گریست، رنگ چهره اش تغییر کرده و اندوه از گونه مبارکش پیدا بود.

حدیث انتظار...

سرّ نامعلوم بودن زمان ظهور در کلام جوادالائمه(ع)

خبرگزاری شبستان: امام جواد علیه السلام در روایتی نورانی ضمن اشاره به نامعلوم بودن زمان ظهور و قیام آخرین حجت الهی، دلیل مشخص نشدن زمان این واقعه را تشریح می کنند.

آیه های مهدوی؛

امام زمان علیه السلام چه زمانی ظهور می کنند؟!

خبرگزاری شبستان: امام زمان علیه السلام وقتی ظهور می کند که آمادگی از هر جهت در مردم وجود داشته باشد و مردم به معارف و اندیشه های قرآن و اسلام آگاه باشند و برای حکومت امام زمان علیه السلام آمادگی پیدا کنند.

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

چرا عاشورا روز «ظهور» است؟

خبرگزاری شبستان: گویا امام حسین(ع) سال‌ها و قرن‌ها چشم به راه دوخته و به انتظار نشسته است؛ تا امام عصر عّجّّل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف، ندایش را پاسخ گوید؛ پرچم بر زمین مانده‌اش را به دوش گیرد؛ داغ‌های کهنه‌اش را التیام بخشد و... .

فرق موعودباوری در تفکر شیعه با دیگر فِرَق اسلامی و غیراسلامی

خبرگزاری شبستان: انتظار یک موجود حیِ حاضر؛ این خیلی مساله مهمی است. اینجور نیست که بگویند کسی متولد خواهد شد، کسی به وجود خواهد آمد؛ نه، کسی است که هست، وجود دارد، حضور دارد، در بین مردم است.

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

چرا امام زمان(عج) را «منتقم» می خوانیم؟

خبرگزاری شبستان: هر کس که از کاری راضی باشد، مثل آن کسی است که آن را انجام داده است، و اگر کسی در شرق عالم کشته شود و دیگری در غرب عالم، به این قتل راضی و خشنود باشد، نزد خدای تعالی با قاتل شریک خواهد بود.

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

چرا امام زمان(عج) را «منصور» می خوانیم؟

خبرگزاری شبستان: خداوند، حضرت مهدی عّجّّل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف را که از فرزندان آن حضرت(ع) و وارث خون آن شهید مظلوم است، خون‌خواه حضرتش قرار داده و به وی قدرت و سلطنت عطا فرموده، و او را «منصور» نام نهاده است.

کیفیت مشارکت مردم در تشکیل حکومت موعود

خبرگزاری شبستان: عموم آياتی که در قرآن به مهدويت و حکومت جهانی موعود تفسير، تأويل يا تطبيق شده است حکايت از نقش بخش قابل توجهی از مردم در کنار حضرت مهدی عليه السلام، در حکومت دارد.

کارشناس علوم حدیث در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:

معنای «امام منصور» در زیارت عاشورا/چه کسی می تواند انتقام امام حسین(ع) را بگیرد؟

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام اسماعیلی گفت: تعبیر «امام منصور» که در زیارت عاشورا آمده قیدی دارد که مشخص می کند هر کسی نمی تواند در چنین مقامی قرار بگیرد؛ این لفظ کنایه از آن دارد که منتقم سیدالشهداء(ع) باید از اهل بیت پیامبر(ص) باشد.

مسئول واحد تحصیلات تکمیلی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

کیفیت پیوستن به ظهور از معبر عاشورا/میانبر نزدیک شدن به امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: در روایات پیرامون شجاعت و استقامت یاران امام مهدی(عج) مطالب بسیاری مطرح شده است، مثل آنکه این یاران مانند پاره های آهن هستند یا اگر اراده کنند کوه ها را جابجا خواهند کرد و همین حلقه وصل عاشورائیان با مهدی یاوران است.

کیفیت بيعت با حضرت حجت(عج)/مردم با امام زمان(عج) کجا و برای چه بیعت می کنند؟

خبرگزاری شبستان: محتوای اساسی بيعت، اعلام آمادگی ياران، ياوران و تودة مردم برای انجام کارهای مورد نظر از طرف امام معصوم عليه السلام در جهت رسيدن به پيروزی و برپايی حکومت عدل جهانی است و آن چيزی جز عمل به دستورات پروردگار بزرگ در آموزه های دينی نيست.

آیه های مهدوی...

منتظران در قیامت با چه کسی محشور می شوند؟!

خبرگزاری شبستان: آثار مسأله انتخاب رهبری و اطاعت از او تا قیامت ادامه دارد، چرا که بر اساس آیات قرآن تقسیم بندی مردم در قیامت، بر اساس رهبران شان خواهد بود.

معاد باوری زمینه ساز اصلاح جامعه است

امام زمان(ع) انتقام شهدا را می گیرند/ولیعصر(عج) با چه کسانی می جنگند؟

خبرگزاری شبستان: امام زمان علیه السلام جلوه مهر و لطف خداوند بر اهل زمین است. شمشیر امام(عج) برای کسانی کشیده خواهد شد که جز منطق زور، چیز دیگری نمی فهمند. شمشیر کشیدن در برابر ستمگران و مستکبرانی خواهد بود که مانع بارش رحمت الهی بر مردم می شوند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«معماهای ببراس» کتاب شد

خبرگزاری شبستان: کتاب «معماهای ببراس» در سه گام از مجموعه کتاب های مفاهیم علوم رایانه و تفکر رایانشی با ترجمه «امیرمحمد جذبی» کتاب شد.

«ارکیده‌های من» در بازار کتاب رویید

خبرگزاری شبستان: کتاب «ارکیده های من»اثر«فرزانه سکوتی» است که نشر پیدایش به تازگی آن را چاپ کرده است.

«مزخرفات فارسی» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:«مزخرفات فارسی» اثر«رضا شکرالهی» کتابی که به زبان فارسی روزمره با چاشنی طنزاست که نشر«ققنوس» آن را چاپ کرده است.

«قصه هایی که پیامبر گفت»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«قصه هایی که پیامبر گفت»عنوان کتابی است از «نقی سلیمانی» به تصویرگری«ندا عظیمی»است که انتشارات«امیرکبیر» آن را چاپ کرده است.

«سیمای پیامبر اکرم (ص) در نهج البلاغه» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«سیمای پیامبر اکرم (ص) در نهج البلاغه» اثر«عبدالمجید زهادت» کتابی که توصیه می شود مطالعه کنید.

بیشتر