خبرگزاری شبستان

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

السبت ١ رمضان ١٤٣٨

Saturday, May 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

پرسش های مهدوی

ویژگی های منحصربفرد حکومت جهانی امام مهدی(عج)

خبرگزاری شبستان: در جامعه مهدوی، به سبب فراهم‌ شدن همه شرايط ممکن، راه رشد و تعالی به سوي پروردگار بر همگان باز خواهد بود و در کنار اختيار داشتن، عموم انسان‌ها بر دينی توحيدی و باور يگانه ‌پرستان زندگی خواهند کرد.

امام زمان(عج) می آیند یا آورده می شوند؟

خبرگزاری شبستان: انسان در پرتو اختيار، با عمل، خويش يا جامعه را به پيش مى برد و تاريخ را تكامل مى بخشد و يا به خاطرسستى و عدم تلاش، قابليت دريافت نعمت هاى الهى را از دست مى دهد و در سرازيرى سقوط قرار مى گيرد.

حدیث انتظار...

کیفیت انتفاع منتظران از حضرت صاحب الزمان(عج)

خبرگزاری شبستان: امام عصر عجل الله تعالی فرجه فرمودند: « وجه انتفاع از من در دوران غیبتم همچون نحوه استفاده از خورشید است وقتی که ابر آن را از دیدگان نهان سازد.»

آیه های مهدوی...

معنای «صِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ» در دنیا

خبرگزاری شبستان: «... ما صراط دنیا امام است که فرمانبرداری از او واجب می باشد، هر کس درد نیا او را شناخت و رهنمودهای او را به کار بست از صراط آخرت –که پلی روی جهنم است- خواهد گذشت...».

ارتباط آمادگى عمومى و ارتقای فهم مردم بر ظهور

خبرگزاری شبستان: انقلاب جهانى امام(عج) علاوه بر اين كه داراى علايم و نشانه هايى است كه پيش از وقوع آن روى مى دهد، داراى يك سرى شرايط و بايسته هايى است كه با تحقق آنها، قيام اتفاق خواهد افتاد.

حدیث انتظار...

چرا آرزوی ظهور حضرت قائم(عج) را داشته باشیم؟!

خبرگزاری شبستان: شخصی از امام صادق(ع) پرسید: چرا آرزوی ظهور حضرت قائم(عج) را داشته باشیم؟ آیا در دوران غیبت مقام والایی داریم؟، امام(ع) فرمودند...

دولتمردان جامعه منتظر باید چگونه باشند؟

خبرگزاری شبستان: با نگاهی به روایات، می توان دریافت که شاخصه ها، ویژگی ها و شرایطی برای حکومت امام زمان علیه السلام و کارگزاران ایشان بیان شده است که مرور آن می تواند راهگشای ما در دوران غیبت باشد.

امام زمان(عج) از کدام امدادهای غیبی بهره مند می شود؟

خبرگزاری شبستان: از آنجايي كه واپسين ذخيرة الهي و موعود منجي(عج)، راه ناتمام همة پيامبران و اولياي الهي را به پايان مي‌رساند، خداوند امدادهاي غيبي‌ای را كه در اختيار آنان قرار داده بود؛ براي حضرت مهدي عليه السلام نيز فراهم می کند.

حدیث انتظار...

زمین چگونه زنده می شود؟!

خبرگزاری شبستان: خداوند زمین را با قائم علیه السلام زنده می گرداند. آن حضرت(عج) در زمین به عدالت رفتارمی کند و زمین را با گسترش عدالت زنده می نماید؛ پس از آن که در اثر گسترش ستم مرده بود.

پاسخ به یک شبهه مهدوی در گفت وگوی شبستان با استاد حوزه و دانشگاه؛

چگونه ممکن است آینده جهان در اختیار مستضعفان باشد؟!

خبرگزاری شبستان: آنچه از قرآن به دست می آید این است که برای «حکومت داری» مال و ثروت دخیل نیست بلکه الهي بودن حكومت و شايستگي و انتصاب حاکم از جانب خدا شرط اساسي است و صرف پول داشتن یا پول نداشتن، ملاک نیست.

حدیث انتظار...

راز نامیده شدن حضرت حجت علیه السلام به «مهدی»

خبرگزاری شبستان:امام باقر علیه السلام در روایتی دلیل نامیده شدن امام دوازدهم به «مهدی» را بیان کرده اند.

کدام میراث پیامبران به امام زمان(عج) رسیده است؟

خبرگزاری شبستان: امام حسین(ع) در حدیثی شریف به برخی ویژگی های امام مهدی(عج) اشاره کرده اند که ایشان در ‌انها با انبیای الهی اشتراک دارند.

نشانه هاي ظهور او منتشر شد

خبرگزاری شبستان: انتشارات جمكران كتاب نشانه هاي ظهور او را چاپ و روانه بازار كرد.

حدیث انتظار...

کدامیک از فرشتگان حضرت حجت(عج) را همراهی می کنند؟

خبرگزاری شبستان: گویا هم اکنون حضرت قائم(عج) و یارانش را می بینم ... و خداوند او را با پنج هزار فرشته آسمانی یاری می رساند.»

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

انتشارات سروش کتاب سیر گفتمان سلفیگری را منتشر کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب« سیر گفتمان سلفیگری» نوشته «مروان شحاده» با ترجمه «محمدکاظم جعفری» را انتشارات سروش چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

انتشار شمارۀ جدید فصلنامۀ شعرپژوهی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامۀ شعرپژوهی (سال هشتم، شمار۴ - پیاپی ۸۴ ، زمستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی معاونت پژوهشی دانشگاه شیراز منتشر شد.

سیری در برترین آثار ادبی جهان۴/ «بهشت گمشده» یا فردوس از دست رفته، حماسه مذهبی«جان میلتن»

خبرگزاری شبستان: میلتن در بهشت گمشده خود حماسه سرگشتگی و دردمندی انسان را سرود و ارج و منزلت خود را در دنیای هنر و ادبیات با این سروده مذهبی زیبا ...

«اخلاق دین مدار و دنیا گرا» اثر «بهروز محمدی منفرد» و «بیژن منصوری»

خبرگزاری شبستان:تحلیل آسیب های اخلاق سکولار و تحلیل پیامدهای مثبت اخلاق دینی در کتاب اخلاق دین مدار و دنیا گرا اثر بهروز محمدی منفرد و بیژن منصوری ...

جدیدترین رمان سید هاشم حسینی با «دختر کوهستان»

خبرگزاری شبستان:رمان تاریخی «دختر کوهستان» به قلم سید هاشم حسینی است که وی در این اثر به رویدادهای جدایی قفقاز و داغستان از ایران پرداخته است.

بیشتر