خبرگزاری شبستان

جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

الجمعة ٢٤ جمادى الثانية ١٤٤٣

Friday, January 28, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

غدیر

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی:

مومنان ولایت تکوینی رسول خدا(ص) و اهل بیت(ع) را پذیرفته‌اند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه خدای متعال به انسان مومن سکینه و آرامش اعطا می‌کند، گفت: در واقع او ولایت تکوینی رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع) را پذیرفته است.

مسئولین ، وزرا ، نهادها و دستگاه های اجرایی کشور فرصت خدمت به امیرالمومنین علیه السلام را قدر بدانند

مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر با اشاره به زودگذر بودن فرصت های خدمت گفت: مسئولین ، وزرا ، نهادها و دستگاه های اجرایی کشور فرصت خدمت به امیرالمومنین علیه السلام را قدر بدانند.

معنای خیر در کلام امیر(ع)

از امام علی(ع) پرسيدند (خـير) چيسـت؟ فرمـودند: خوبي آن نيست كـه مـال و فرزنـدت بسيار شود، بلكه خير در امور دیگری است!

احمد چینی، مداح پیشکسوت:

«ولایت‌پذیری» حضرت فاطمه الزهرا (س) سرمشق زندگی است

حاج احمد چینی از پیر غلامان اهل‌بیت(ع) گفت: فاطمه الزهرا سلام الله علیها افتخار همه ائمه اطهار(ع) است و ولایت پذیری ایشان باید سرمشق همه شیعیان باشد.

یک استاد تاریخ اسلام در گفت‌وگو با شبستان مطرح کرد؛

ارتباط شهادت حضرت زهرا(س) با تحریف غدیر/ دفاعیات پاره تن نبی(ص) از ولایت امیر(ع)

حجت‌الاسلام خانجانی گفت: اگرچه اتحاد و وحدت محور مباحث ما است اما به لحاظ علمی باید روشن شود و پاسخ قانع کننده برای این معمای تاریخ بدهیم که چطور دختر رسول خدا(ص) در آن سن پایین و بدون سابقه بیماری، یکباره از دنیا می‌روند؟!

سیره حکمرانی امیرالمومنین(ع)

ماجرای حمایت امیرالمومنین(ع) از ایرانیان/ وقتی واقعیت سقیفه برملا شد

حجت‌الاسلام کاشانی گفت: امیرالمومنین(ع) می‌دانست اگر در مقابل یک عرب اصیل حتی از یک نژاد غیربرتر از یک ایرانی حمایت کند، حمایت دینداران آن روزگار مثل خوارج را که تعصبات قبیله ای داشتند، از دست می‌دهد اما باز هم از این دست اقدامات فراوان کرده‌اند.

ماجرای حمایت امیرالمومنین(ع) از ایرانیان/ وقتی واقعیت سقیفه برملا شد

سیره حکمرانی امیرالمومنین(ع)

شرایط حاکمیت بعد از پیامبر(ص)/ رواج ریای ساختاری و دینداری گزینشی با تحریف غدیر

حجت‌الاسلام کاشانی با شرح شرایطی که بعد از رحلت پیامبر(ص) و با غصب خلافت از امیرالمومنین(ع) بر جامعه اسلامی غالب شد، گفت: در پی فشارهای اعمالی ریای ساختاری و دینداری گزینشی رواج یافت، دینداری‌ای که ظلم به کنیزان را نفی نمی‌کرد!

ماجرای حمایت امیرالمومنین(ع) از ایرانیان/ وقتی واقعیت سقیفه برملا شد

برگزار می‌شود؛

کنگره بین‌المللی راهکارهای گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه در جهان

کنگره بین‌المللی «راهکارهای گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه در جهان» در دو محور و به همت بنیاد بین‌المللی غدیر برگزار می‌شود.

یک پژوهشگر سطوح عالی حوزه:

الغدیر منبع بسیار مهمی برای رجوع طلاب شیعه و اهل سنت در درک حقیقت است

نیکوییان گفت: بسیاری از بزرگان دین، الغدیر علامه امینی را منبع بسیار مهمی برای رجوع طلاب شیعه و اهل سنت در درک و فهم حقیقت می‌دانند. کتاب الغدیر علامه امینی سرمشق و بهترین راهبرد عملیاتی هر طلبه برای رسیدن به مفهوم حقیقی ولایت و درک واقعه غدیر است.

سیره حکمرانی امیرالمومنین(ع)

امیرالمومنین(ع) برای اصلاح در جامعه تا مردم را همراه نمی‌کردند، اقدامی انجام نمی‌دادند

یک کارشناس تاریخ اسلام با اشاره به فشارهایی که در حکمرانی‌های بعد از پیامبر(ص) در جامعه اسلامی رخ داد، گفت: امیرالمومنین(ع) برای اصلاح در جامعه تا مردم را همراه نمی‌کردند، اقدامی انجام نمی‌دادند، و از دیکتاتوری ناصحانه بهره نمی‌گرفتند.

ماجرای حمایت امیرالمومنین(ع) از ایرانیان/ وقتی واقعیت سقیفه برملا شد

دومین جشنواره سراسری نهج البلاغه برگزار می‌شود

دومین جشنواره سراسری نهج البلاغه ویژه دانشگاهیان پیام نور سراسر کشور در محورهایی همچون حفظ و نیز مقاله‌نویسی برگزار می‌شود.

حکمرانی در سیره امیرالمومنین(ع)؛

عملکرد کارگزاران بعد از پیامبر(ص)/ مواضع نسبت به سقیفه و نقل حدیث!

حجت‌الاسلام کاشانی گفت: در کارگزاران بعد از پیامبر(ص) اگر خطایی می‌شد، با رنگ شرع آن را توجیه می‌کردند، مثل تعبیر از خالد به شمشیر خدا، یعنی نوعی فراانتقادپذیری! وقتی عملی به اراده خدا نسبت داده شود هر کس با آن مقابله کند گویی مقابل خدا ایستاده است.

حکمرانی در سیره امیرالمومنین(ع)؛

غصب خسارت بزرگی را بر جامعه اسلامی تحمیل کرد/ نقدهای امیرمومنان(ع) به خلفای قبل از خود

حجت‌الاسلام کاشانی با اشاره به رفتار امیرالمومنین(ع) با جریان نفاق، گفت: نقدهای امیرالمومنین(ع) به خلفای قبل از خود جدی است، اما امکان بیان آن نبود شرایط بعدها پیچیده‌تر هم می‌شود تا جایی که حضرت امیر(ع) به رمز سخن می گفته‌اند.

حکمرانی در سیره امیرالمومنین(ع)/

تفاوت سیره امیرالمومنین(ع) با پیامبر(ص) در برخورد با سرحلقه‌های نفاق!

حجت‌الاسلام کاشانی با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) بعد از رسیدن به حکومت همه سرحلقه‌ها را عزل کردند و انتصابات در دوران ایشان منطق خاص داشت، گفت: شرایط پیامبر(ص) با دوره‌های بعد فرق داشت حضرت(ص) گویی در کمپ مجرمان دست به اصلاح و تربیت زدند.

ماجرای حمایت امیرالمومنین(ع) از ایرانیان/ وقتی واقعیت سقیفه برملا شد
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

نگاهی به کتاب«نسخه محرمانه»/

«نسخه محرمانه» مجموعه با حیایی است/ اشعاری عاشقانه و سیاسی اما نجیب

شاعر «نسخه محرمانه»با تعریف عشق در مدارهای دینی و توجه به مضامین انسانی بدون پرده دری جذابیت اشعار عاشقانه را حفظ کرده است.

شبستان گزارش می دهد:

فضای معنوی و اصلاح اندیشه ها متاثر از کاروان بهشتیان

کاروان بهشتیان چند روزی بر حال و هوای استان اصفهان اثر گذاشته و فضای معنوی را ایجاد و قطعا پیام سازنده شهدا بر اصلاح اندیشه های غلط اثر خواهد گذاشت.

یک نویسنده و شاعر:

« مهربان تر از مرگ» منتشر شد/ رمانی اجتماعی با جنبه روانشناختی

پروانی گفت: بسته های لوازم التحریر از عوائد حاصل از فروش کتاب « مهربان تر از مرگ» تهیه و بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

محمد هادی زاهدی مطرح کرد؛

«چشمه های بهشت» جامی گوارا از معارف رضوی برای تشنگان حقیقت

نویسنده کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» ضمن تشریح بخش‌های مختلف این اثر، منبع مورد استناد برای نگارش این اثر را نزدیک‌ترین و ...

تجدید چاپ سه کتاب از سیدعلی شجاعی

انتشارات نیستان به تازگی یک اثر از سید مهدی شجاعی و سه اثر از سید علی شجاعی را تجدید چاپ کرده است.

بیشتر