خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

الاثنين ٥ جمادى الأولى ١٤٣٩

Monday, January 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

غدیر

کلام امیر(ع)؛

دنیا چه کسانی را نابود می کند؟

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على عليه السلام در حدیثی شریف به عواقب سوء دنیاگرایی اشاره کرده و تبعات این روحیه در انسان را تشریح کرده اند.

کلام امیر(ع)؛

عدالت پیشه ترین رذیله اخلاقی!

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على عليه السلام در حدیثی شریف به یکی از صفات رذیله اخلاقی اشاره کرده اند که عدالت را درباره آدمی اعمال می کند.

کلام امیر(ع)؛

راه بهره مند شدن از برادری مردم

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على عليه السلام در حدیثی شریف به کیفیت بهره مندی از برادری مردمان و از بین رفتن کینه های آنها اشاره کرده اند.

با حضور محسن اسماعیلی؛

برگزاری جلسات تفسیر موضوعی نهج البلاغه

خبرگزاری شبستان: جلسات تفسیر موضوعی نهج البلاغه با حضور دکتر محسن اسماعیلی و به همت موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) برگزار می شود.

کلام امیر(ع)؛

بافضیلت ترین مردمان چه کسانی اند؟

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به ویژگی بافضیلت ترینِ مردمان اشاره کرده اند.

کلام امیر(ع)؛

سینه مومن جای حکمت است

خبرگزاری شبستان: حکمت را فرا گیر هرجا باشد که حکمت در سینه منافق و انسان دورو هم هست و در آنجا اضطراب و نگرانی است تا بیرون آید و در سینه صاحب خودِ مومن جا گیرد.

کلام امیر(ع)؛

روایت امام علی(ع) از حال ناپایدار آدمی

خبرگزاری شبستان: چگونه خواهد بود حال کسی که در بقای خود ناپایدار و در سلامتی بیمار است و در آنجا که آسایش دارد مرگ او فرا می رسد.

کلام امیر(ع)؛

هر چیزی برای آدمی محل آزمایش است

خبرگزاری شبستان: خدا انسان ها را با اموال و فرزندان شان می آزماید. آن کس که از روزی خود ناخشنود و آنکه خرسند است، شناخته شوند گرچه خداوند به احوالات شان از خودشان آگاه تر است تا کرداری که استحقاق پاداش یا کیفر دارد، آشکار نماید.

کلام امیر(ع)؛

نیکوکار از کار نیک بهتر و بدکار از کار بد بدتر است

خبرگزاری شبستان: هر کاری که انسان انجام دهد باید اول خودش را آماده آن کار بداند. همیشه علت، محکم تر از معلول است. خوب بودن یا بد بودن کار اثر در بهتر بودن یا شر بودن آن است که علت برخواسته شده است.

محسن اسماعیلی:

مفهوم وحدت در نگاه امیر(ع)/دو آفت جامعه اسلامی

خبرگزاری شبستان: مردم در جامعه مطلوب قرآن و نهج البلاغه نه تنها در کنار یکدیگرند بلکه دل هاشان به هم نزدیک و الفت میان آنها برقرار است. هنر دنیای امروز تامین زندگی مسالمت آمیز است اما امیرالمومنین(ع) دنبال اجتماع الفت آمیز اند.

کلام امیر(ع)؛

این عمل داروی ثمربخش است

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) ذیل خطبه هفتم از نهج البلاغه ضمن معرفی داروی ثمربخش برای آدمی، به کیفیت تاثیر اعمال آدمی در آینده اشاره کرده اند.

شرح نهج البلاغه امیر(ع)؛

استراتژی اسلام ائتلاف بر مدار محبت است نه اجتماع برای منافع

خبرگزاری شبستان: استراتژی اسلام، اجتماع نیست ائتلاف است، ائتلاف بر محور منافع نیست بلکه بر مدار محبت استوار است. جامعه ای که در آن محبت نباشد اجتماعشان همانند گله گرگ‌ها می‌ماند.

کلام امیر(ع)؛

دنیا چون مار سمی است

خبرگزاری شبستان: حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) می فرمایند: «مَثَل دنیا چون مار سمی است، پوست آن نرم ولی سم کشنده در درون دارد، نادانِ فریب خورده به آن می گراید و هوشمند عاقل از آن دوری گزیند.»

کلام امیر(ع)؛

پاداش صبر و شکیبایی و امید به خدا

خبرگزاری شبستان: باید هیچ یک از شما امیدوار نباشد مگر به پروردگار خود و نترسد مگر از گناه خود و اگر چیزی را نمی داند باید شرم نکند از اینکه آن را بیاموزد و بر شما باد به صبر و شکیبایی.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«آیین پهلوانی و سنت های زورخانه ای» اثر «خسروآقا یاری»

خبرگزاری شبستان:«آیین پهلوانی و سنت های زورخانه ای» اثر «خسرو آقا یاری» ازمجموعه رخصت مرشد را انتشارات«نیستان» چاپ کرده است.

شمارۀ ۱۵ فصلنامۀ نقد کتاب هنر

خبرگزاری شبستان:تازه ترین شماره فصلنامۀ نقد کتاب هنر (سال چهارم، شمارۀ ۱۵، پاییز ۱۳۹۶) به صاحب امتیازی مؤسسۀ خانۀ کتاب منتشر شد.

«پيش‌پرده و پيش‌پرده‌خواني در ايران»

خبرگزاری شبستان:«پيش‌پرده و پيش‌پرده‌خواني در ايران»اثر«عباس بهارلو»را انتشارات «قطره» چاپ کرده است.

«حمایت از هیچ» کتابی از «هارتموت لانگه»

خبرگزاری شبستان:«حمایت از هیچ» کتابی از «هارتموت لانگه» با ترجمه «محمد حسینی زاد» را انتشارات «چشمه» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«رفاقت کودکانه با سازهای ایرانی»

خبرگزاری شبستان:کتاب«رفاقت با سازهای ایرانی» به منظور آشنا کردن کودکان و نوجوانان با سازهای مناطق گوناگون ایران نوشته شده است. این کتاب به همراه لوح ...

بیشتر