خبرگزاری شبستان

جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

الجمعة ٢٤ جمادى الثانية ١٤٤٣

Friday, January 28, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

بهداشت و درمان

۸ میلیون نفر از جمعیت زیر ۱۲ سال واکسینه می‌شوند

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از واکسیناسیون ۸ میلیون نفر از جمعیت زیر ۱۲ سال کشور خبر داد و گفت: در نوبت اول گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال واکسینه می‌شوند.

نزدیک به پیک اُمیکرون هستیم

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: باتوجه به روند افزاینده تعداد موارد مثبت مبتلا به اُمیکرون در سراسر کشور بنظر می رسد که نزدیک به پیک اُمیکرون باشیم.

بازگشت رنگ نارنجی به نقشه کرونایی کشور

شهرستان اردکان در استان یزد از وضعیت زرد خارج شد و در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

شناسایی ۵۱۴۴ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از شناسایی ۵۱۴۴ بیمارجدید کووید۱۹ در کشور در شبانه روز گذشته خبر داد.

شرایط کرونایی کشور ناپایدار است

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در حال حاضر شرایط شیوع کرونا در کشور خوب است اما این شرایط ناپایدار و شکننده است.

نشست ارتقای کمی و کیفی خدمات سازمان اورژانس کشور برگزار شد

نشست ارتقای کمی و کیفی خدمات سازمان اورژانس کشور با حضور دکتر علی دل پیشه، رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، دکتر جعفر میعادفر، رییس و دکتر محمد سرور، معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور و نمایندگان دستگاه های مرتبط، برگزار شد.

۵۰۰ هزار فرانک سوییس برای سیل‌زدگان جنوب ایران

صندوق پاسخگویی اضطراری فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر با درخواست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک اضطراری به استان‌های سیل‌زده در جنوب کشور موافقت کرد.

ارتقاء کیفیت زندگی ایرانیان مهمترین پیش زمینه افزایش جمعیت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت بر ارتقاء کیفیت زندگی ایرانیان تاکید کرد و گفت: قطعا با تحقق این امر، افزایش جمعیت دور از دسترس نخواهد بود.

شناسایی ۱۴۲۱ بیمار جدید و فوت ۱۸ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از شناسایی ۱۴۲۱ بیمار جدید و فوت ۱۸ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشورخبر داد.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیروزارت بهداشت:

«مقاومت میکروبی» ابرچالش نظام های سلامت دنیاست

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیروزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «مقاومت میکروبی» ابرچالش نظام های سلامت دنیاست.

مجموع واکسن های تزریق شده در کشور از ۱۲۴ میلیون دُز گذشت

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: مجموع واکسن های تزریق شده در کشور از ۱۲۴ میلیون دُز گذشت.

استقبال از تزریق دوز سوم واکسن کرونا کافی نیست

معاون بهداشت وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه از نظر ذخایر واکسن هیچ مشکلی نداریم، گفت: انتظار داشتیم میزان استقبال از دوز سوم بیشتر باشد.

خطر اُمیکرون بیخ گوش ما است

عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: در کمیته علمی برای اعمال محدودیت ها تصمیم گیری نمی کنیم بلکه تصمیمات علمی می گیریم و ستاد ملی مقابله با کرونا، تصمیمات لازم را می گیرد. خطر اُمیکرون، بیخ گوش ما است.

آغوش ما در وزارت بهداشت همیشه بر روی هنرمندان باز است

وزیر بهداشت گفت: تاریخ پزشکی ما فقط به دو سال اخیر ختم نمی شود. مقام معظم رهبری دو هفته پیش فرمودند که کشور ایران دارای هویت است و این هویت در زمانهای مختلف، خودش را نشان می دهد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

نگاهی به کتاب«نسخه محرمانه»/

«نسخه محرمانه» مجموعه با حیایی است/ اشعاری عاشقانه و سیاسی اما نجیب

شاعر «نسخه محرمانه»با تعریف عشق در مدارهای دینی و توجه به مضامین انسانی بدون پرده دری جذابیت اشعار عاشقانه را حفظ کرده است.

شبستان گزارش می دهد:

فضای معنوی و اصلاح اندیشه ها متاثر از کاروان بهشتیان

کاروان بهشتیان چند روزی بر حال و هوای استان اصفهان اثر گذاشته و فضای معنوی را ایجاد و قطعا پیام سازنده شهدا بر اصلاح اندیشه های غلط اثر خواهد گذاشت.

یک نویسنده و شاعر:

« مهربان تر از مرگ» منتشر شد/ رمانی اجتماعی با جنبه روانشناختی

پروانی گفت: بسته های لوازم التحریر از عوائد حاصل از فروش کتاب « مهربان تر از مرگ» تهیه و بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

محمد هادی زاهدی مطرح کرد؛

«چشمه های بهشت» جامی گوارا از معارف رضوی برای تشنگان حقیقت

نویسنده کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» ضمن تشریح بخش‌های مختلف این اثر، منبع مورد استناد برای نگارش این اثر را نزدیک‌ترین و ...

تجدید چاپ سه کتاب از سیدعلی شجاعی

انتشارات نیستان به تازگی یک اثر از سید مهدی شجاعی و سه اثر از سید علی شجاعی را تجدید چاپ کرده است.

بیشتر