خبرگزاری شبستان

جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

الجمعة ٢٦ المحرّم ١٤٣٨

Friday, October 28, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مدعیان دروغین

سیدمجید امامی به شبستان خبر داد:

دوره آشنایی با جریان های نوظهور مهدوی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: رئیس بنیاد نشر و پژوهش مسجد مقدس جمکران از برگزاری سلسله نشست های کارگاهی با موضوع بررسی جریان های نوظهور مهدوی خبر داد.

مدعیان مسیح موعود در میان نصارا و یهود!

خبرگزاری شبستان: اعتقاد به ظهور یک منجی بزرگ جهانی و اشتیاق به ظهور یک رهبر آسمانی در میان یهود و نصاری آن چنان اصیل است که در طول تاریخ افراد زیادی از ‌آنها خود را مسیح موعود معرفی کرده اند.

تولید نرم افزار عنکبوت های دکان دار ویژه گوشی های موبایل

خبرگزاری شبستان: نرم افزار عنکبوت های دکان دار در نقد ادعاهای احمد الحسن یمانی ویژه گوشی های اندرویدی تولید شد.

تولید نرم افزار "عنکبوت های دکان دار" در نقد ادعای احمد الحسن

خبرگزاری شبستان: نرم افزار "عنکبوت های دکان دار" در نقد ادعاهای احمد الحسن یمانی به همت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان ویژه گوشی های با سیستم اندروید تولید شد.

تا جمعه ظهور. . .

مدعیان دروغین و جعل، تقطیع و تحریف در اثبات ادعا

خبرگزاری شبستان: مدعیان دروغین مهدویت علاوه بر اینکه در اثبات ادعای خود ادله مشترک دارند. یک روش مشترک نیز در استفاده از روایات خواهند داشت به نام جعل، تقطیع و تحریف.

تا جمعه ظهور. . .

بهره گیری مدعیان دروغین مهدویت از تخیل و خواب سازی

خبرگزاری شبستان: توهمات و تخیلات شیاطین نیز می تواند ایجاد تخیل و خواب سازی کند. در حالی که خواب هیچ حجت و اعتباری ندارد، اما متاسفانه مدعیان دروغین مهدویت از همین حربه در انحراف مردم استفاده می کنند.

از سوی مرکز تخصصی مهدویت؛

درسنامه "فرقه های انحرافی (شیخیه بابیه و بهائیت)" منتشر شد

خبرگزاری شبستان: درسنامه "فرقه های انحرافی (شیخیه بابیه و بهائیت)" شامل توصیف فرقه ها، ادعاها و نقدهای تخصصی جدید بر عقاید و ادعاهای آنان ازسوی جمعی از نویسندگان گروه نقد فرق مرکز تخصصی مهدویت منتشر شد.

حجت الاسلام جعفری در پاسخ به ادعاهای واهی وهابیت:

سندسازی وهابیت از شجره نامه امام مهدی (ع)!!

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه خاندان عبدالله ثانی از خاندان بنی هاشم نیست، گفت: اینها همه سندسازی می کنند چراکه بنابر روایات شیعه، پدر امام مهدی (ع) امام حسن عسکری (ع) هستند.

حجت الاسلام نصوری در گفتگو با شبستان هشدار داد:

فعالیت فرقه های انحرافی در مسیر پیاده روی اربعین و کم توجهی مسئولان

خبرگزاری شبستان: پژوهشگر مهدوی با اشاره به تبلیغ گسترده فرقه های انحرافی در مسیر پیاده روی اربعین با سوء استفاده از کم کاری مسئولان، هشدار داد: باید مراقب ظرفیت عضوگیری و تبلیغات گروه های انحرافی در پیاده روی اربعین باشیم.

سخن انتظار. . .

توقیت و تطبیق نشانه های ظهور زمینه پیدایش مدعیان دروغین مهدویت

خبرگزاری شبستان: نخستین عامل در بروز و ظهور جریان های منحرف، تشنگی به موعود، تشنگی به معنویت و شناخت امام زمان(ع) است. همچنین توقیت و تطبیق علائم و نشانه های ظهور نیز باعث پیدایش جریان های منحرف می شود.

یادداشتی به قلم حجت الاسلام محمد شهبازیان؛

روانشناسي جامعه مدعيان دروغین مهدویت از منظر اهل بيت(ع)

خبرگزاری شبستان: اگر به نادان ‏ها پند دهند در برابر گويند كه سركشى مي نمايند. اگر نادان ‏ها را بحقى كه ترك كرده ‏اند متنبه سازند علماء را متهم كنند كه با جامعه مخالفت ورزيدند. . .

ردی بر یک توهم؛

احمد الحسن نخستین یار از ۳۱۳ یار امام عصر(ع)؟!

خبرگزاری شبستان: انصار مدعی یمانی می گویند: نخستین یار از ۳۱۳ یار امام زمان(ع) از بصره و نام وی در روایات احمد است که باید گفت شما از کتاب بشارت الاسلام نقل کردید که نویسنده آن بعد از حدیث فوق گفته این حدیث که من ذکر می کنم غلط بسیار دارد و. . .

بررسی ادعای احمد الحسن بصری

خبرگزاری شبستان: یمانی باید اهل یمن باشد، در حالی که سید احمد الحسن اهل بصره است و هیچ تناسبی بین یمانی مورد ادعا و یمانی مورد اشاره در احادیث نیست و . . .

"یک شب جمعه در تلگرام" مناظره ای با مبلغ مدعی یمانی

خبرگزاری شبستان: کتابچه "یک شب جمعه در تلگرام" مناظره ای با یکی از مبلغان برجسته و طراز اول جریان احمد الحسن پیرامون علم رجال و اثبات آن منتشر شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قلندرنامه‌ای به نام آداب‌ الطّریق

خبرگزاری شبستان:آداب الطریق(همراه با پژوهشی نو دربارۀ قلندریه)، اثرعبد الرحیم حاجی عبد الرحیم با تصحیح و توضیح مهران افشاری را نشرچشمه چاپ و روانه ...

شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن با بررسی و نقد نظریه اشراقی نفس انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

پرونده دیدنی ترین صدا در سروش بازگشایی شد

خبرگزاری شبستان:شماره ۱۶۵۱ مجله سروش با شکل و شمایلی جدید و به همراه گفت و گو با برنامه سازان و تحلیل و نقدهای خواندنی امروز منتشر و روی پیشخوان باجه ...

چاپ یازدهم مادر اثر پرل بارک با ترجمه محمد قاضی

خبرگزاری شبستان:«مادر»اثرجاودانه «پرل بارک» با ترجمه «محمد قاضی» است که نشر«امیرکبیر» آن را برای یازدهمین بار چاپ کرده است.

چاپ بیستم مجموعه شعر فاضل نظری هفت ماه پس از انتشار

خبرگزاری شبستان:مجموعه کتاب غزلیات جدید فاضل نظری بعد از گذشت هفت ماه از انتشار، وارد بیستمین چاپ خود شده که این مهم گویای آن است که به طور متوسط هر ...

بیشتر