خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

الأحد ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٨

Sunday, December 04, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مدعیان دروغین

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:

راهبردهای رضوی مقابل انحرافات مهدوی/فلسفه برکات بسیارِ زیارت امام رضا(ع)

خبرگزاری شبستان: مام رضا(ع) در مناظرات با آنها، مهدویت پدر خود را رد می کردند و می فرمودند: اگر ایشان از دنیا نرفته بود نباید مالش تقسیم می شد و در ادامه می فرمودند که مهدی موعود(عج) پنجمین نفر از نسل من است و بعد به دنیا خواهد آمد.

از سوی انتشارات پژوهشکده مهدویت و آینده‌پژوهی؛

شناخت، بررسی و نقد کلامی جریان‌های انحرافی مهدویت در اثری جدید

خبرگزاری شبستان: توجه به مهدويت زمينۀ پيدايش مدعیان دروغین را فراهم آورده است، اگرچه اين مشكل در طول تاريخ وجود داشته اما متأسفانه در چند سال اخير رو به فزونی نهاده است.

پژوهشگر مهدوی تشریح کرد:

چرایی انحرافی و باطل بودن جریان انحرافی احمد الحسن

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام آیتی با بیان اینکه جریان انحرافی احمد الحسن بصری یک جریان بی اساس و خام است، گفت: در لابه لای حرف ها و نوشته های وی اشتباهات فراوانی یافت می شود که نمونه آن اشتباه قرائت کردن قرآن است

حجت الاسلام رجبی:

باید با برداشت‌های انحرافی از مهدویت در موکب جمکران مقابله شود

خبرگزاری شبستان: عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: موكب جمكران بايد در راستاي اهدافي كه امام حسين(علیه السلام) براي آن به شهادت رسيد، حركت كند، فرهنگ مهدوي بايد در زمينه جلوگيري از توطئه‌ها، تفسيرهاي نادرست و برداشت‌هاي انحرافي فعاليت كند.

شبهات و جریان های فکری و فرهنگی مهدویت؛

از تحریف وظایف منتظر تا تفسیربه رای ولایت فقیه توسط انجمن حجتیه!

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام اکبری آهنگر در چهارمین جلسه از سلسله نشست های تخصصی واکاوی و مواجهه با شبهات و جریان های فکری و فرهنگی مهدویت به بررسی مبانی عقیدتی انجمن حجتیه پرداخت.

سیدمجید امامی به شبستان خبر داد:

دوره آشنایی با جریان های نوظهور مهدوی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: رئیس بنیاد نشر و پژوهش مسجد مقدس جمکران از برگزاری سلسله نشست های کارگاهی با موضوع بررسی جریان های نوظهور مهدوی خبر داد.

مدعیان مسیح موعود در میان نصارا و یهود!

خبرگزاری شبستان: اعتقاد به ظهور یک منجی بزرگ جهانی و اشتیاق به ظهور یک رهبر آسمانی در میان یهود و نصاری آن چنان اصیل است که در طول تاریخ افراد زیادی از ‌آنها خود را مسیح موعود معرفی کرده اند.

تولید نرم افزار عنکبوت های دکان دار ویژه گوشی های موبایل

خبرگزاری شبستان: نرم افزار عنکبوت های دکان دار در نقد ادعاهای احمد الحسن یمانی ویژه گوشی های اندرویدی تولید شد.

تولید نرم افزار "عنکبوت های دکان دار" در نقد ادعای احمد الحسن

خبرگزاری شبستان: نرم افزار "عنکبوت های دکان دار" در نقد ادعاهای احمد الحسن یمانی به همت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان ویژه گوشی های با سیستم اندروید تولید شد.

تا جمعه ظهور. . .

مدعیان دروغین و جعل، تقطیع و تحریف در اثبات ادعا

خبرگزاری شبستان: مدعیان دروغین مهدویت علاوه بر اینکه در اثبات ادعای خود ادله مشترک دارند. یک روش مشترک نیز در استفاده از روایات خواهند داشت به نام جعل، تقطیع و تحریف.

تا جمعه ظهور. . .

بهره گیری مدعیان دروغین مهدویت از تخیل و خواب سازی

خبرگزاری شبستان: توهمات و تخیلات شیاطین نیز می تواند ایجاد تخیل و خواب سازی کند. در حالی که خواب هیچ حجت و اعتباری ندارد، اما متاسفانه مدعیان دروغین مهدویت از همین حربه در انحراف مردم استفاده می کنند.

از سوی مرکز تخصصی مهدویت؛

درسنامه "فرقه های انحرافی (شیخیه بابیه و بهائیت)" منتشر شد

خبرگزاری شبستان: درسنامه "فرقه های انحرافی (شیخیه بابیه و بهائیت)" شامل توصیف فرقه ها، ادعاها و نقدهای تخصصی جدید بر عقاید و ادعاهای آنان ازسوی جمعی از نویسندگان گروه نقد فرق مرکز تخصصی مهدویت منتشر شد.

حجت الاسلام جعفری در پاسخ به ادعاهای واهی وهابیت:

سندسازی وهابیت از شجره نامه امام مهدی (ع)!!

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه خاندان عبدالله ثانی از خاندان بنی هاشم نیست، گفت: اینها همه سندسازی می کنند چراکه بنابر روایات شیعه، پدر امام مهدی (ع) امام حسن عسکری (ع) هستند.

حجت الاسلام نصوری در گفتگو با شبستان هشدار داد:

فعالیت فرقه های انحرافی در مسیر پیاده روی اربعین و کم توجهی مسئولان

خبرگزاری شبستان: پژوهشگر مهدوی با اشاره به تبلیغ گسترده فرقه های انحرافی در مسیر پیاده روی اربعین با سوء استفاده از کم کاری مسئولان، هشدار داد: باید مراقب ظرفیت عضوگیری و تبلیغات گروه های انحرافی در پیاده روی اربعین باشیم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

۱۰ جلد اول مجموعه «شخصیت‌های مانا» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان:۱۰ جلد اول مجموعه ۱۰۰ جلدی «شخصیت‌های مانا» با حضور و سخنرانی دكتر« اصغر دادبه» و «كاوه بیات» بیستم آذرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ...

«باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان

خبرگزاری شبستان: «باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان اثر «مایکل باند» با ترجمه «بهمن دار الشفایی» است که نشر« ماهی» آن را چاپ و روانه بازار نشر ...

«ارمغان نشاط»؛ نگاهی به برخی از شهر‌ها و بزرگان دوره‌ی صفوی

خبرگزاری شبستان:«ارمغان نشاط»، نگاهی اجمالی به اصفهان و سبزوار در عهد صفوی و زندگانی محقق سبزواری و خاندان‌های شیخ‌الاسلام و نشاط دارد.

«گفت و گو با شياطين»برای دومین باردربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:کتاب «گفت و گو با شياطين» اثر«اريزيو ريكاردو» با ترجمه «کیهان خجسته» را نشر «قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «اربعین الحقایق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «اربعین الحقایق» منسوب به «ابوحامد محمدبن محمد غزالی توسی» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات «پریا زواره‌ئیان» منتشر شد.

بیشتر