خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

الأحد ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٨

Sunday, December 04, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

دیگر موضوعات

بررسی اقتصاد مبتنی بر دانایی؛ بیم‌ها و امیدها

خبرگزاری شبستان: اقتصاد مبتنی بر دانایی؛ بیم‌ها و امیدها در ادامه سلسله نشست های پژوهشکدهٔ فرهنگ معاصر برگزار می شود.

بازشناسی مولفه های تمدن ساز در اندیشه های امام علی(ع)

خبرگزاری شبستان: نشست علمی بازشناسی مولفه های تمدن ساز در اندیشه های امام علی(ع) ۱۵ آذرماه به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

برنامه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برای روز دانشجو

خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت روز دانشجو با سخنرانی هادی خانیکی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

امروز طی نشستی؛

جریان روشنفکری در تاریخ معاصر بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: نشست بررسی جریان روشنفکری در تاریخ معاصر در نشستی به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می شود.

چرا زیارت امام رضا(ع) از زیارت کربلا بافضیلت تر است؟!

خبرگزاری شبستان: براى زيارت هيچ قبرى جز قبرهاى ما سفر نكنيد، بدانيد كه من ظالمانه با سم كشته و در سرزمين غربت دفن خواهم شد، پس هر كس براى زيارت من سفر كند، دعايش مستجاب و گناهانش بخشوده خواهد شد.

ورود عدالت و حقوق به بازار نشر

خبرگزاری شبستان: کتاب عدالت و حقوق به قلم حسینعلی بای و به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

حجت الاسلام دلیر در گفت وگو با شبستان:

رحلت پیامبر(ص) شهادت گونه بود/فشار مصائب بر جان رسول خدا(ص) گران آمد

خبرگزاری شبستان: این همه فشار در جنگ و جهاد، محاصرات اقتصادی و بسیاری دیگر از مصائب بر جان پیامبر(ص) گران آمد. حضرت(ص) رحلت کردند و البته رحلت ایشان شهادت گونه بود؛ منزلتی که پیامبر(ص) نزد باریتعالی داشتند از هر شهادتی بالاتر است.

رئیس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) در گفتگو با شبستان(۲):

دستاورد صلح امام حسن(ع) برای شیعیان/درس بزرگ صلح حسنی برای حکومت های شیعی!

خبرگزاری شبستان: یکی از بزرگترین امتیازاتی که ایشان می گیرند، امنیت مالی، جانی و ناموسی شیعیان امیرالمومنین علی (ع) به عنوان کسانی که در جنگ جمل، قتل عثمان و جنگ صفین حضور داشتند، بود تا این افراد تحت تعقیب قرار نگیرند و نیز حقوق سربازان قطع نشود.

علم مدرن به هیچ عنوان متناظر مفاهیم فرهنگ ما نیست

خبرگزاری شبستان: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانش های غربی باید مدیریت شوند، مدیریت دانش در حقیقت قانون بخشیدن به دانش های موجود آکادمیک است. مدیریت دانش، گرفتن دانش از حالت تکنوکرات و شتابزده و فرصت دادن برای شناخت دانش های بومی و تاریخی است.

تولید علوم اسلامی نیازمند تبدیل مفاهیم دینی به اوصاف عینی است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پیروزمند گفت: برای تولید علم اسلامی باید مفاهیم دینی را به اوصاف عینی و اوصاف عینی را به موضوعات عینی تبدیل کرد. اخذ مفاهیم دینی باید با روش خود یعنی روش اجتهادی و با منابع خود که کتاب و سنت است، باید شکل گیرد.

نشست علمی تخصصی گفتمان شناسی درباره صلح امام حسن(ع) برگزار شد

خبرگزاری شبستان: به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، نشست علمی تخصصی گفتمان شناسی درباره صلح امام حسن(ع) برگزار شد.

مراسم نکوداشت حجت الاسلام احمد احمدی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: مراسم نکوداشت حجت الاسلام احمد احمدی، در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

فلسفه همواره پیوند وثیقی با دین داشته است

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر حوزه فلسفه اسلامی با اشاره به جایگاه فلسفه در تبیین احکام دین، گفت: میان این دانش پایه و مباحث دینی همواره پیوند وجود داشته و دارد.

اسفند سال جاری؛

برگزاری نخستین همایش تاریخ پژوهش و نقد متون

خبرگزاری شبستان: نخستین همایش تاریخ پژوهش و نقد متون با محورهایی همچون ضرورت ها و ملاحظات و نقد پژوهش های تاریخی از اندیشه تا عمل اسفندماه برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

۱۰ جلد اول مجموعه «شخصیت‌های مانا» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان:۱۰ جلد اول مجموعه ۱۰۰ جلدی «شخصیت‌های مانا» با حضور و سخنرانی دكتر« اصغر دادبه» و «كاوه بیات» بیستم آذرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ...

«باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان

خبرگزاری شبستان: «باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان اثر «مایکل باند» با ترجمه «بهمن دار الشفایی» است که نشر« ماهی» آن را چاپ و روانه بازار نشر ...

«ارمغان نشاط»؛ نگاهی به برخی از شهر‌ها و بزرگان دوره‌ی صفوی

خبرگزاری شبستان:«ارمغان نشاط»، نگاهی اجمالی به اصفهان و سبزوار در عهد صفوی و زندگانی محقق سبزواری و خاندان‌های شیخ‌الاسلام و نشاط دارد.

«گفت و گو با شياطين»برای دومین باردربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:کتاب «گفت و گو با شياطين» اثر«اريزيو ريكاردو» با ترجمه «کیهان خجسته» را نشر «قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «اربعین الحقایق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «اربعین الحقایق» منسوب به «ابوحامد محمدبن محمد غزالی توسی» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات «پریا زواره‌ئیان» منتشر شد.

بیشتر