خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

الخميس ٢٥ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Thursday, December 14, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

دیگر موضوعات

عرضه «مکتوبات و بیانات سیاسی و اجتماعی علمای شیعه» به بازار نشر

خبرگزاری شبستان: «مکتوبات و بیانات سیاسی و اجتماعی علمای شیعه» شامل نامه‌ها، اعلامیه‌ها، تلگرام‌ها، مقالات و رسائل سیاسی علما منتشر شد.

مسئله «حضور بانوان در ورزشگاه ها» در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: مدیر گروه مسائل فقهی و حقوقی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: پروژه «حضور بانوان در ورزشگاه ها»در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حال بررسی است.

بررسی امکان یا امتناع تأسیس اندیشه سیاسی بر مبنای معرفت عرفانی

خبرگزاری شبستان: از سلسلسه نشست های عرفان و اندیشه علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، نشست بررسی امکان یا امتناع تاسیس اندیشه سیاسی بر مبنای معرفت عرفانی برگزار می شود.

بررسی می شود؛

گذار از مبانی پارادایمی تفسیر قرآن کریم به نظریه پیشرفت شناخت تفسیری

خبرگزاری شبستان: نشست گذار از مبانی پارادایمی تفسیر قرآن کریم به نظریه پیشرفت شناخت تفسیری به میزبانی موسسه ‌آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار می شود.

حرکت امام حسین(ع) مبارزه با جهل و ذلت انسان بود

مقام معظم رهبری: حركت باطنی حسين بن على(ع) حركت عليه جهل انسان است. در حقيقت، امام(ع) اگرچه با يزيد مبارزه مى ‏كند، اما مبارزه‏ گسترده‏ تاريخى حضرتش با يزيدِ كوته‏ عمرِ بى‏ ارزش نيست؛ بلكه با جهل و پستى و گمراهى و زبونى و ذلّت آدمی است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛

حب نفس مشکل اصلی جوامع انسانی است

خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مراسم پایانی نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو اظهار کرد: حب نفس مشکل اصلي جوامع انساني است.

نتیجه تبعیت از هوای نفس نابودی کرامت انسانی است

هم‌اندیشی «تولید و نشر محتوای دیجیتال اسلامی در فضای مجازی» برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست هم‌اندیشی «تولید و نشر محتوای دیجیتال اسلامی در فضای مجازی؛ ضرورت‌ها و راه‌کارها» به همت مرکز همکاری های علمی و بین المللی و اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.

اعلام فراخوانِ یازدهمین کنفرانس بین المللی «مدیریت استراتژیک»

خبرگزاری شبستان: یازدهمین کنفرانس بین المللی «مدیریت استراتژیک» با محورهایی همچون استراتژی سازمان های غیرانتفاعی و رابطۀ استراتژی و بودجه ریزی عمومی اعلام فراخوان داد.

«تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی» در ایستگاه بیست و هفتم

خبرگزاری شبستان: بیست و هفتمین شماره فصلنامه تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی با موضوعات متنوع به چاپ رسید.

انتشار «تغییر مذهب در ایران» برای دومین بار

خبرگزاری شبستان: چاپ دوم کتاب تغییر مذهب در ایران از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

نشست علمی «نوآوری ها کلامی علامه خفری» برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست علمی «نوآوری ها کلامی علامه خفری» ۲۷ مهرماه در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

متن خوانی «الذریعه الی مکارم الشریعه» در خانه اخلاق پژوهان جوان

خبرگزاری شبستان: کتاب الذریعه الی مکارم الشریعه در خانه اخلاق پژوهان جوان و با حضور استاد محمدحسین حشمت پور، متن خوانی می شود.

بررسی اندیشه های ایرانشهری: توانایی ها، ضعف ها، فرصت ها، تهدیدها

خبرگزاری شبستان: نشست اندیشه های ایرانشهری: توانایی ها، ضعف ها، فرصت ها، تهدیدها، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

انتشار اندیشه سیاسی علامه محمدحسین کاشف الغطاء

خبرگزاری شبستان: کتاب «اندیشه سیاسی علامه محمدحسین کاشف الغطاء» به قلم سیدجواد میرخلیلی و به همت موسسه بوستان کتاب قم و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«اسرار نماز؛ بررسی اسرار نماز» کتابی از«علی محمد باقی»

خبرگزاری شبستان:«اسرار نماز ؛ بررسی اسرار نماز» اثر«علی محمد باقی» را «موسسه فرهنگی – انتشارتی اقامه نماز» چاپ کرده است.

بررسی مقاله‌ها و مصاحبه‌های«مصطفی رحماندوست» در یک اثر

خبرگزاری شبستان:«ادبیات کودک و کتاب‌های فرهنگ‌ساز» مقاله‌ها و مصاحبه‌های «مصطفی رحماندوست» شاعر، مترجم، نویسنده و محقق ادبیات کودک و نوجوان است که به ...

«مثلث‌های موازی» بر پیشخوان کتابفروشی ها

خبرگزاری شبستان:«مثلث‌های موازی» عنوان اثری از«مژده سالارکیا» است که نشر «پیدایش» آن را چاپ کرده است.

«تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد ۱۳۶۳»در«دروغ بزرگ»

خبرگزاری شبستان:«تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد ۱۳۶۳»با عنوان (دروغ بزرگ) به قلم«فرهاد بهروزی» را مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ ...

«شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» اثر«سیده صفیه میرحسینی» ودکتر«ابراهیم فلاح » کتابی است که توصیه می شود مطالعه کنید.

بیشتر