خبرگزاری شبستان

جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶

الجمعة ٠ رمضان ١٤٣٨

Friday, May 26, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

دیگر موضوعات

نشست رسانه‌ها و یادگیری علم برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست رسانه‌ها و یادگیری علم، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

کرسی ترویجی «جامعه‌شناسی متعالیه» برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه های علمی دانشگاه امام صادق(ع) با موضوع «جامعه شناسی متعالیه» امروز برگزار می شود.

بررسی امنیت در اندیشه امام موسی صدر

خبرگزاری شبستان: چهل و یکمین درس‌گفتار اندیشه و عمل با موضوع امنیت در اندیشه امام موسی صدر برگزار می‌شود.

اعلام فراخوان همایش سیره و زمانه امام هادی(ع)

خبرگزاری شبستان: همایش سیره و زمانه امام هادی(ع) با محورهایی همچون امام هادی(ع) و آسیب شناسی آثار پیشینیان برگزار می شود.

مکتب حکمی تهران و عرفان اسلامی

خبرگزاری شبستان: حوزه تهران یکی از برجسته ترین مراکز علمی شیعه در دوران معاصر و اصلی ترین مرکز مباحث حکمی در دوره قاجار و پس از آن است.

فلسفه وجود حاکم در جامعه از منظر اسلام

خبرگزاری شبستان: امام رضا(ع) در این باره می فرمایند: «... هیچ فرقه و ملتی را در نمی یابیم که پایدار مانده و زندگی کرده باشند، مگر با داشتن فرمانروایی قوام بخش و (این از آن رو است) که مردم ناچارند برای امر دین و دنیای خود حاکمی داشته باشند... .»

بررسی نمادهای سفید و جنبش های موعودگرا در سده های نخستین اسلامی

خبرگزاری شبستان: نشست نمادهای سفید و جنبش های موعودگرا در سده های نخستین اسلامی به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

بحث و بررسی درباره دیپلماسی گفتمانی

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده، با موضوع دیپلماسی گفتمانی ۲۶ اردیبهشت ماه در دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

چهارمین کنفرانس بین‌المللی افق نو برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو از برگزاری چهارمین دوره این کنفرانس بین‌المللی با عنوان «بر لبه پرتگاه ۲ » طی روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت (اواخر هفته جاری) خبر داد.

جایگاه وحی در فلسفه سیاسی رونمایی می شود

خبرگزاری شبستان: کتاب «جایگاه وحی در فلسفه سیاسی» در نودمین نشست راویان اندیشه ۲۴ اردیبهشت ماه در فرهنگسرای اندیشه رونمایی می شود.

هنر و زيبايی در انديشه مولوی

خبرگزاری شبستان: نشست تخصصی هنر و زيبايی در انديشه مولوی به میزبانی فرهنگستان هنر برگزار می شود.

ورود «تغییر مذهب در ایران» به بازار نشر

خبرگزاری شبستان: کتاب تغییر مذهب در ایران اثر رولاجردی ابی صعب ترجمه منصور صفت گل منشر شد.

بررسی می شود:

قواعد فهم تحولات جمهوری اسلامی با تاکید بر انتخابات ریاست جمهوری

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی قواعد فهم تحولات جمهوری اسلامی(با تاکید بر انتخابات ریاست جمهوری) در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

«آیا مبنای اخلاق، خداباوری است؟» پاسخ داده می شود

خبرگزاری شبستان: نشست «اخلاق و خدا؛ آیا مبنای اخلاق، خداباوری است؟» از سوی پژوهشکده حکمت معاصر پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«اخلاق دین مدار و دنیا گرا» اثر «بهروز محمدی منفرد» و «بیژن منصوری»

خبرگزاری شبستان:تحلیل آسیب های اخلاق سکولار و تحلیل پیامدهای مثبت اخلاق دینی در کتاب اخلاق دین مدار و دنیا گرا اثر بهروز محمدی منفرد و بیژن منصوری ...

جدیدترین رمان سید هاشم حسینی با «دختر کوهستان»

خبرگزاری شبستان:رمان تاریخی «دختر کوهستان» به قلم سید هاشم حسینی است که وی در این اثر به رویدادهای جدایی قفقاز و داغستان از ایران پرداخته است.

۳۶۵ آیه برای دانش آموزان در «زمزمه آیه‌ها»

خبرگزاری شبستان: کتاب «زمزمه آیه‌ها» نوشته حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری از سوی انتشارات« بهاردل‌ها» چاپ شده است.

اگر برای آشپزی وقت ندارید به«آشپزخانه خانم های شاغل» بروید!

خبرگزاری شبستان:آشپزخانه خانم های شاغل کتابی از «نادیا پور وقار» است که راهکارهای علمی مدیریت آشپزخانه برای خانم های شاغل ر پخت غذاهای خاص و حرفه ای ...

«تاریخ نگاری ایرانی اسلامی» اثر«جولی اسکات میثمی»در بازار نشر کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب تاریخ نگاری ایرانی اسلامی اثر«جولی اسکات» میثمی به ترجمه «مهدی فرهانی منفرد» را انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ کرد.

بیشتر