خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مسجد طراز اسلامی

یک استاد درس خارج فقه، مطرح کرد

لزوم تربیت سربازان امام زمان(عج) در خانه‌های خدا

ربیعی گفت: طلاب به عنوان سربازان امام زمان (عج) باید در فضای معنوی و قدسی مساجد آموزش ببینند و تربیت شوند تا از نزدیک با ضرورت‌های دین داری در جامعه آشنا شوند.

امام جماعت مسجد انصارالمهدی(عج) اعلام کرد

ارسال کمک‌های گسترده نمازگزاران «مسجد انصارالمهدی(عج)» به مناطق سیل‌زده

انصاری گفت: کمک‌های نمازگزاران مسجد انصارالمهدی(عج) از طریق ناحیه مقاومت بسیج، مرکز رسیدگی به امور مساجد و جمعیت هلال احمر به مناطق آسیب‌دیده در سیلاب‌های اخیر ارسال شد.

امام جماعت مسجد جامع مسعودیه:

مرکز نیکوکاری «مسجد جامع مسودیه» در طول سال به نیازمندان کمک‌رسانی می‌کند

بحری خراسانی گفت: هدف اصلی از تاسیس مرکز نیکوکاری المهدی (عج) در مسجد جامع مسعودیه تهران، استمرار کمک‌رسانی به نیازمندان آبرومند در طول سال و بسنده نکردن به ماه رمضان و عید نوروز در این مورد است.

یک کارشناس در حوزه مسجد، تاکید کرد

گسترش مساجد عاملی مهم در برخورد با کانون های ضد معنویت است

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه باید رفتار و منش حکومتی ها و کارگزاران مساجد، مسجدی و مسجد باور باشد، گفت: یکی از راههای برخورد با کانون های ضد معنویت، گسترش مساجد است.

امام جماعت مسجد جامع مسعودیه، اعلام کرد

ارسال دو کامیون از کمک‌های نمازگزاران «مسجد جامع مسعودیه» به مناطق سیل‌زده

بحری خراسانی گفت: پایگاه بسیج مسجد جامع مسعودیه تاکنون دو کامیون از کمک‌های نمازگزاران این مسجد را از طریق ناحیه مقاومت بسیج این منطقه، به مناطق سیل‌زده ارسال کرده است.

امام جماعت مسجد علی بن موسی الرضا(ع):

جمع‌آوری کمک‌ها برای بازسازی مناطق سیل‌زده، اولویت مساجد باشد

رئوفی گفت: اقلام مورد نیاز و ضروری به اندازه کافی به مناطق سیل‌زده ارسال شده است بنابراین جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی مناطق سیل‌زده، در اولویت مساجد باشد.

مدیر ناحیه شهید بهشتی مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران، تاکید کرد

نقش تاثیرگذار مساجد درافزایش روح امید در جامعه

کرمانی با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در موضوعات اقتصادی و فرهنگی گفت: این مراکز در افزایش روحیه امید در جامعه تاثیرگذار هستند.

دبیر جامعه روحانیت مبارز شرق تهران:

مسجدی‌ها «آتش به اختیار» را در خدمت به آسیب‌دیدگان معنا کردند

حاجی آبادی گفت: گزارش‌هایی که اعضای جامعه روحانیت مبارز شرق تهران از کمک‌های نمازگزاران مساجد به سیل‌زدگان ارائه می‌کنند، نشان‌دهنده عمل مردم ایران به مفهوم آتش به اختیاری است که مقام معظم رهبری مطرح کردند.

امام جماعت مسجد جامع نبی اکرم(ص):

اهالی مسجد، بسیجی هستند و به پاسداران افتخار می‌کنند

آیت‌الله نجفی گفت: اهالی مساجد همگی بسیجی و انقلابی هستند و به نیروهای مخلص و جان بر کف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار می‌کنند.

گزاش شبستان از مسجد خاتم الانبیا (ص)

مسجدی که موفقیت خود را مدیون یک زوج است

یکی از برنامه‌های جالب مسجد خاتم الانبیاء (ص) تقدیر از کسبه محله دردار است به ویژه کسانی که با این مسجد در تهیه و توزیع پوشاک و ارزاق میان نیازمندان همراهی می‌کنند.

امام جماعت مسجد سید سجاد (ع):

متولیان امور مساجد، برنامه‌ای مدون در حوزه قرآنی تدوین کنند

هاتفی گفت: دستگاه‌های متولی امور مساجد در کشور باید برنامه‌ای مدون در حوزه‌های قرآنی، هنری، علمی و اقتصادی تدوین کنند تا روند اقدامات این خانه‌های خدا از رکود و یکنواختی مصون بماند.

امام جماعت مسجد امام حسین (ع) مطرح کرد

کمک‌رسانی گسترده نمازگزاران مساجد به سیل‌زدگان

حسینی مازندرانی گفت: نمازگزاران مساجد سراسر کشورمان کمک‌های نقدی و غیر نقدی قابل توجه‌ای به آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر جمع‌آوری کرده و از طریق سازمان ‌های مربوطه، به مناطق آسیب‌دیده ارسال‌ کردند.

یک استاد دانشگاه، تاکید کرد

ائمه جماعات مساجد یاری رسان دستیابی به اهداف نظام باشند

حجت الاسلام اکبری با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم به عنوان سند چشم انداز برنامه های مساجد مورد توجه قرار گیرد، گفت: ائمه جماعات می توانند به عنوان بازوان اجرایی دولتمردان را در دستیابی به اهداف نظام و در مشکلات اقتصادی یاری رسان باشند.

امام جماعت مسجد قاسم بن الحسن (ع) تاکید کرد

هیچ خاستگاهی بهتر از مساجد نمی تواند حافظ ارزشها ودستاوردهای انقلاب باشد

حجت الاسلام علم الهدی با اشاره به اینکه کارگزاران مساجد تحت فرماندهی امام جماعت مسجد بیشترین نقش را در جلب و هدایت جوانان به خانه های خدا دارند، گفت: هیچ خاستگاهی بهتر از مساجد نمی تواند حافظ دستاورهای انقلاب و نظام باشد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«به فردا فکر نمی کنم» اثر«مرسده کسروی»

چاپ نخست کتاب «به فردا فکر نمی کنم» اثر«مرسده کسروی»را انتشارات نیستان چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«کورش یا ذوالقرنین قرآن و تورات»کتابی از«مولانا ابوالکلام آزاد»

چاپ نخست کتاب«کورش یا ذوالقرنین قرآن و تورات» اثر«مولانا ابوالکلام آزاد» با ترجمه«علی‌اصغر قهرمانی»،«مقبل مسلم زمانی» را انتشارات «نی»چاپ وروانه ...

«ذهن وزمان» اثر«کرامت موللی»

«ذهن وزمان» اثر«کرامت موللی» را موسسه انتشارات «نی» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«شکسپیر برای فیلمنامه نویسان»

کتاب «شکسپیر برای فیلمنامه نویسان»اثر«جِی . ام . ایونسن»با ترجمه «فرشاد رضایی» را انتشارات «ققنوس» روانه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می کند.

«گیسیا» درنمایشگاه کتاب تهران

چاپ نخست کتاب «گیسیا» اثر«غنچه وزیری» به همت گروه انتشاراتی ققنوس در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می شود.

بیشتر