خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٧ شعبان ١٤٣٩

Monday, April 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مسجد طراز اسلامی

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور:

راهکارهای فرهنگسازی استفاده از کالای داخلی در مساجد

خبرگزاری شبستان: اصلانی با اشاره به تقویت روحیه خود باوری در مساجد گفت: راهکارهای فرهنگسازی استفاده از کالای داخلی در مساجد باید صورت گیرد.

/مساجد و کالای ایرانی/ امام جماعت مسجد انصارالحجه(عج):

مساجد پرچمدار مبارزه با قاچاق کالا باشند

امام جماعت مسجد انصارالحجه(عج) گفت: درحالی که همت ملی برای حمایت از کالای مرغوب ایرانی وجود دارد، آمار سرسام آور قاچاق کالا موجب تعجب همگان شده است، ائمه جماعات و نهادهای مسجد در گفتمان‌سازی شعار سال ۱۳۹۷ درباره این موضوع نیز روشنگری کنند.

سخنگوی مرکز رسیدگی به امور مساجد، اعلام کرد؛

تدوین رویکرد تربیتی بلند مدت، معیار مساجد تراز اسلامی

خبرگزاری شبستان: سخنگوی مرکز رسیدگی به امور مساجد، عمران معنوی مساجد و تدوین رویکرد تربیتی و فرهنگی برای زمان‌های بلند مدت را از جمله شاخص‌های یک مسجد تراز و الگو برشمرد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، اعلام کرد؛

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در بیش از ۲۰۰ مسجد

خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ مسجد در قالب طرح پیوند مسجد و مدرسه، با مدارس استان تهران، ارتباط مستمر پیدا کرده‌اند و میزان حضور دانش‌آموزان در این مساجد افزایش قابل توجه‌ای یافته است.

رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی ایران:

ارتشی‌ها حضور خوبی در مساجد یگان‌های خود دارند

خبرگزاری شبستان: رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان ارتش با بیان اینکه نیروهای ارتشی حضور خوبی در مساجد یگان‌های خود دارند، گفت: این نیروها به ائمه جماعات و روحانیون فعال در ارتش علاقمند هستند و مشکلات خود را با آنان در میان می‌گذارند.

کاکایی:

مساجد را نمی‌توان با آیین‌نامه و دستورالعمل اداره کرد

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده و شاعر بر لزوم مردمی اداره شدن مساجد تاکید کرد و گفت: مساجد را نمی‌توان با آیین‌نامه و دستورالعمل اداره کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، اعلام کرد؛

هدف ما استقرار روحانی در مساجد روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار است

خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، گفت: هدف‌گذاری این سازمان استقرار روحانی در همه مساجد روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار است.

/حمایت از کالای ایرانی/ قائم مقام مدیر حوزه علمیه:

مساجد، نقش مهمی در فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی دارند

قائم مقام مدیر حوزه علمیه در اموراستان‌ها و شهرستان‌ها با بیان اینکه مساجد نقش مهمی در ترویج سبک زندگی اسلامی دارند، گفت: حمایت از کالای داخلی و دوری از اسراف، از مولفه‌های این نوع سبک زندگی است.

/مساجد و حمایت از کالای ایرانی/رئیس موسسه مسجد:

مساجد، تنها سرایی برای آبادانی آخرت نیستند

خبرگزاری شبستان: رئیس موسسه مسجد، گفت: مسجدی مطلوب است که همه نیازهای جامعه را در همه زمان‌ها و شرایط جواب‌گو باشد از این‌رو می‌توان استفاده از کالای ایرانی را در مساجد فرهنگسازی کرد.

یک استاد درس خارج فقه و اصول:

محل اعتکاف بانوان و آقایان در یک مسجد نباشد

خبرگزاری شبستان: یک استاد درس خارج فقه و اصول، گفت: بهتر است مراسم اعتکاف خواهران و برادران در یک مسجد برگزار نشود.

/مساجد و حمایت از کالای ایرانی/ یک استاد حوزه علمیه:

مساجد در حمایت از تولید داخلی، به شعار بسنده نکنند

خبرگزاری شبستان: یک کارشناس دینی گفت: مسجدی ها باید ضمن طرح مکرر شعار حمایت از کالای ایرانی، در راستای گفتمان‌سازی و تحقق این شعار، نشست‌ها، کارگاه‌ها و همایش‌هایی علمی و کاربردی برگزار کنند، نه اینکه در این زمینه مدام شعار بدهند.

یک شاعر:

تمامی مساجد قابلیت تبدیل شدن به مجامع فرهنگی را دارند

خبرگزاری شبستان: محدثی خراسانی با اشاره به اینکه امروز با شیوه‌های سنتی نمی‌توان از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مساجد بهره برد، گفت: تمامی مساجد ما این قابلیت و ظرفیت را دارند که به مجامعی فرهنگی تبدیل شوند.

سایه سنگین رکود بر سر «مسجد صدریه»

خبرگزاری شبستان: مسجد صدریه با ۷۹ سال قدمت، منشا خدمات دینی، فرهنگی، علمی و اجتماعی بسیاری در محلات پیرامون خود بوده است اما امروزه دیگر، اثرگذاری گذشته خود را ندارد.

امام جماعت مسجد جامع لولاگر:

تعصب استفاده از کالای داخلی در مساجد فرهنگ‌سازی شود

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد جامع لولاگر گفت: استفاده از کالای داخلی و تعصب در این زمینه می تواند کشور را به خودکفایی، استقلال و عدم استفاده از کالاهای خارجی سوق دهد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«نفر هفتم» کتابی از «مرسده کسروی»

خبرگزاری شبستان:«نفر هفتم» اثر«مرسده کسروی» را انتشارات «نیستان» برای نخستین بار چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

«طبقه و قشربندی اجتماعی»کتاب شد

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «طبقه و قشربندی اجتماعی» اثر «رزماری کرامپتون» با موضوع جامعه شناسی را نشر« نی» چاپ کرده است.

«برخورد نزديك از نوع آخر و سرخ سوزان»

خبرگزاری شبستان:«برخورد نزديك از نوع آخر و سرخ سوزان» اثر«چیستا یثربی» را انتشارات «قطره» چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

سیر تحولات یك تمثیل عرفانی در ادبیات ایران از حلاج تا حافظ در«پروانه وآتش»

خبرگزاری شبستان:پروانه و آتش (سیر تحولات یك تمثیل عرفانی در ادبیات ایران از حلاج تا حافظ) اثر نصرالله پور جوادی را «فرهنگ معاصر» چاپ کرده است.

«گمگشته دل - انتظار ظهور امام زمان عج»

خبرگزاری شبستان: «گمگشته دل - انتظار ظهور امام زمان عج» اثردکتر«مهدي خداميان آراني» را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده است.

بیشتر