خبرگزاری شبستان

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

السبت ١ رمضان ١٤٣٨

Saturday, May 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مسجد طراز اسلامی

/تکریم مساجد/ امام جماعت مسجد سید الشهدا (ع):

مساجد نباید محل برگزاری نشست‌ جریانات سیاسی شوند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد سید‌الشهداء (ع) گفت: مسجد، محل عبادت پروردگار است و نباید محل برگزاری نشست‌های احزاب و جریانات سیاسی شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:

ارزش خدمت به مساجد در جامعه تبیین شود

خبرگزاری شبستان: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، با اشاره به اینکه کار در مسجد یعنی خدمت به مومنین و فعالیت برای بهترین انسان‌ها، گفت: ارزش والای خدمت به مساجد باید در جامعه تبیین شود.

امام جماعت مسجد امام حسین (ع):

مساجد برای انجام فعالیت‌های قرآنی حمایت شوند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد امام حسین (ع) گفت: حمایت‌ها از مساجد برای برگزاری برنامه‌های قرآنی افزایش یاید.

امام جماعت مسجد امام سجاد (ع):

مردم به اندازه کافی اهمیت خدمت به مساجد را می‌دانند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد امام سجاد (ع) گفت: مردم به اندازه کافی، ارزش و اهمیت خدمت به مساجد را می‌دانند و در در مواقع لزوم، بی هیچ چشمداشتی به این خانه‌های خدا خدمت می‌کنند.

امام جماعت مسجد جامع شهید بهشتی:

مساجد، بهترین محل برای گسترش ارتباط مردم با آموزه‌های قرآن و عترت هستند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد جامع شهید بهشتی گفت: مساجد، بهترین مکان برای تقویت و گسترش ارتباط مردم با آموزه‌های قرآن و عترت هستند

/بانوان و مساجد/ امام جماعت مسجد مهدیه:

اسلام، منعی برای حضور بانوان در مساجد ندارد

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد مهدیه درباره رویکرد «مسجد و بانوان» مرکز رسیدگی به امور مساجد در سال ۱۳۹۶، گفت: دین اسلام، منعی برای حضور بانوان در مساجد ندارد.

امام جماعت مسجد آیت‌الله شهید شاه‌آبادی:

«خدمت به مسجد» به یک گفتمان و فرهنگ تبدیل شود

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد آیت الله شهید شاه‌آبادی، گفت: رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی می توانند «خادمی مساجد» را به یک گفتمان و فرهنگ تبدیل کنند.

قرآن در مسجد سیدالشهدا (ع) تفسیر می‌شود

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد سیدالشهدا (ع) گفت: جلسات تفسیر قرآن، صبح‌ها در این مسجد برگزار می‌شود.

/با مساجد/

مسجد «طوس»؛ محبوب خراسانی‌ها

خبرگزاری شبستان: مسجد کوچک و باصفای «طوس» محبوب مردم محله قدیمی خراسان تهران است.

/بانوان و مساجد/ امام جماعت مسجدالرضا (ع):

ائمه جماعات برای عضویت بانوان در هیئات امنای مساجد، برنامه‌ریزی کنند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجدالرضا (ع) گفت: ائمه جماعات برای عضویت بانوان در هیئت امنا و شورای فرهنگی مساجد، برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

یک عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی:

فعالیت‌های خیرخواهانه از مصادیق روحیه ایثارگری در عصر کنونی است

خبرگزاری شبستان: یک عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی، گفت: فرهنگ شهادت و روحیه انقلابی از آموزه‌های اصیل اسلامی و از ابزارهای منحصر به فرد مسلمانان است که در عصر حاضر باید در قالب فعالیت‌های خیرخواهانه و ایثارگرانه در مساجد گسترش یابد و تبلیغ شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران:

ائمه جماعات مساجد، نقش مهمی در کاهش فقر، طلاق و اعتیاد دارند

خبرگزاری شبستان: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، گفت: ائمه جماعات و مبلغان مستقر در مناطق مختلف، نقش مهمی در کاهش فقر، طلاق و اعتیاد در جامعه دارند.

رییس ستاد اقامه نماز:

فعالیت‌های تبلیغی باید مبنا داشته باشند

خبرگزاری شبستان: رییس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه فعالیت‌های تبلیغی باید مبنا داشته باشند، گفت: پخش اذان و مناجات مساجد نباید موجب اذیت همسایگان آن‌ها شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران:

فعالیت ائمه جماعات، آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد

خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، گفت: بنا بر اظهارنظر مسئولان اجرایی و امنیتی استان‌ها، فعالیت ائمه جماعات مساجد و مبلغان در روستاها، آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

انتشارات سروش کتاب سیر گفتمان سلفیگری را منتشر کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب« سیر گفتمان سلفیگری» نوشته «مروان شحاده» با ترجمه «محمدکاظم جعفری» را انتشارات سروش چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

انتشار شمارۀ جدید فصلنامۀ شعرپژوهی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامۀ شعرپژوهی (سال هشتم، شمار۴ - پیاپی ۸۴ ، زمستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی معاونت پژوهشی دانشگاه شیراز منتشر شد.

سیری در برترین آثار ادبی جهان۴/ «بهشت گمشده» یا فردوس از دست رفته، حماسه مذهبی«جان میلتن»

خبرگزاری شبستان: میلتن در بهشت گمشده خود حماسه سرگشتگی و دردمندی انسان را سرود و ارج و منزلت خود را در دنیای هنر و ادبیات با این سروده مذهبی زیبا ...

«اخلاق دین مدار و دنیا گرا» اثر «بهروز محمدی منفرد» و «بیژن منصوری»

خبرگزاری شبستان:تحلیل آسیب های اخلاق سکولار و تحلیل پیامدهای مثبت اخلاق دینی در کتاب اخلاق دین مدار و دنیا گرا اثر بهروز محمدی منفرد و بیژن منصوری ...

جدیدترین رمان سید هاشم حسینی با «دختر کوهستان»

خبرگزاری شبستان:رمان تاریخی «دختر کوهستان» به قلم سید هاشم حسینی است که وی در این اثر به رویدادهای جدایی قفقاز و داغستان از ایران پرداخته است.

بیشتر