خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

الأربعاء ٣ ذو الحجّة ١٤٣٩

Wednesday, August 15, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مسجد طراز اسلامی

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:

بانوان برای دستیابی به جایگاهی مناسب در مساجد تلاش کنند

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، گفت: ایجاد فضایی متعادل میان زنان و مردان در مساجد، بیش از هر چیز نیازمند دغدغه‌مندی خود بانوان در این زمینه است.

به بهانه سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا (ع)

برگزاری مراسم ازدواج در مساجد؛ از قوانین خودساخته تا راستینه بیرونی

کاهش شمار برگزاری آیین عقد و ازدواج در مساجد، بیش از هر چیز ریشه در قوانین خودساخته، دریافت نادرست از احکام دینی و کاهش ضریب نفوذ این خانه‌های خدا در افکار عمومی دارد، با این وجود هنوز چنین آیین‌هایی در مساجد ایران و جهان برگزار می‌شود.

/پیشوایان محراب/ آیت‌الله سیدکاظم ارفع

امام جماعتی که پرچم مسجد را برافراشته نگاه داشته است

گاهی نام و آوازه امام جماعتی، از مسجد آن بیشتر است، واقعیتی که درباره آیت‌الله سیدکاظم ارفع؛ امام جماعت مسجد محمدیه، صدق می‌کند.

ائمه جماعات خبرنگار

خبرنگاری پیشه‌ای جذاب است از این‌رو گروه‌های گوناگون مردم از جمله روحانیون و طلاب بسیاری به این کار اشتغال دارند، اما تعداد انگشت‌شماری از آنان، همزمان خبرنگار و امام جماعت مسجدی بوده‌اند.

/مساجد ماندگار/ «مسجد سراج‌الملک»

میکده‌ای که مسجد شد

محلی که مسجد سراج‌الملک هم اکنون در آن قرار دارد زمانی میخانه بود تا اینکه آیت‌الله بیدآبادی با همراهی مردم توانست آن را به پایگاه نیایش و راز و نیاز با پروردگار تبدیل کند.

یک عضو شورای نگهبان:

«آیات تهرانی» مسجد و منبر را در کهنسالی نیز رها نکردند

اسماعیلی با بیان اینکه آیات مرتضی و مجتبی تهرانی با وجود مشغله‌های فراوان، علاقه عجیبی به مسجد داشتند، گفت: این دو بزرگوار هیچ‌گاه مسجد، محراب، منبر و میز خطابه را حتی در دوران کهنسالی و بیماری ترک نکردند.

دفتر آیت‌الله سیستانی، پاسخ داد

حکم استعمال سیگار در مساجد

دفتر آیت‌الله سیستانی در پاسخ به استفتایی درباره استعمال دخانیات در مساجد و حسینیه‌ها، نظر این مرجع تقلید را در این زمینه اعلام کرد.

یک خوشنویس:

به عمران معنوی مساجد، توجهی نمی‌شود

یک خوشنویس بر لزوم توجه به عمران معنوی مساجد تاکید کرد و گفت: نگاه آرمانی نسبت به جایگاه و ظرفیت مساجد وجود ندارد.

به بهانه درگذشت آیت‌الله مرتضی تهرانی

«شعاری که اصلاح شد»

آیت‌الله تهرانی در مدت حضور در مسجد میرزا موسی بازار اقدامات مهمی کرد که یکی از آن‌ها اصلاح شعارهای مرسوم در برخی از مساجد بود.

تولیت حوزه علمیه باقرالعلوم (ع):

ائمه‌جماعات مانند آیت‌الله تهرانی از نظر علمی نیز سرآمد باشند

تولیت حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) گفت: ائمه جماعات مساجد باید همچون آیات مرتضی و مجتبی تهرانی از نظر علمی نیز سرآمد باشند به طوری که مردم علاوه بر استفاده‌های اخلاقی، از آنان در مباحث علمی نیز بهره‌‌مند شوند.

امام جماعت مسجد پیامبراعظم (ص):

مساجد کارکرد گذشته را ندارند

امام جماعت مسجد پیامبراعظم (ص) بر لزوم به روزرسانی مساجد تاکید کرد و گفت: متاسفانه مساجد کارآیی و کارکرد مساجد گذشته را ندارند.

یک کارشناس در حوزه دین:

امکانات مساجد عادلانه تخصیص یابند

یک کارشناس در حوزه دین با اشاره به لزوم تسهیل شرایط حضور بانوان در مساجد، گفت: باید امکانات مساجد به صورت عادلانه در میان بخش‌های بانوان و برادران تقسیم شود.

گزارشی از «مسجد علی ابن موسی‌ الرضا (ع)»

وقتی «دفتر مسجد» در شبستان آن است

هر مسجدی دارای دفتری مجزا برای امام جماعت و هماهنگی کارها در آن است اما دفتر مسجد علی ابن موسی الرضا (ع) در شبستان آن مستقر است.

امام جماعت مسجد قاسم بن الحسن(ع):

مساجد امروزی «به‌روز» اداره نمی‌شوند

امام جماعت مسجد قاسم بن الحسن (ع) با اشاره به نقش مهم مساجد در جریان‌سازی‌های فرهنگی، گفت: متاسفانه برخی مساجد امروزی با مدیریت به‌روز اداره نمی‌شوند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«۶۳ داستان از زندگانی حضرت علی(ع)» حجت الاسلام هادي قطبي

خبرگزاری شبستان:«۶۳ داستان از زندگانی حضرت علی(ع)» حجت الاسلام هادي قطبي اثر«حجت الاسلام هادي قطبي» را انتشارات «بهار دلها »چاپ کرده است.

«مثل همیشه ای کاش» اثر داستانی درباره رشد شخصیت کودکان

کتاب «مثل همیشه ای کاش» نوشته «عزت الله الوندی» درباره به تعالی رسیدن و رشد شخصیت کودکان در قالب داستان است که به عزیزان کودک و نوجوان معرفی می‌شود.

«ساحل نيروانه؛ شرح سوتره دل (متن بودایی مهابانه) بر اساس تفسیرهای هندی و تبتی»

«ساحل نيروانه؛ شرح سوتره دل (متن بودایی مهابانه) بر اساس تفسیرهای هندی و تبتی» اثر«علیرضا شجاعی» را انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

کتاب های پرفروش تاریخ۱/ «رمز داوینچی» رمانی کارآگاهی و ماجرایی

خبرگزاری شبستان:«رمز داوینچی» اثری کارآگاهی و ماجرایی است، با تیراژ ۸۰ میلیون نسخه در فهرست پرتیراژترین‌ کتاب‌های تاریخ است مطالعه این رمان جذاب ...

تجدید چاپ«فاطمه علی است» درسالروز ازدواج این زوج آسمانی

کتاب «فاطمه علی است» اثر«علی قهرمانی»همزمان با اول ذی الحجه سالروز ازدواج امیرمومنان(ع) و به چاپ دوم رسید.

بیشتر