خبرگزاری شبستان

شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵

السبت ٢٧ المحرّم ١٤٣٨

Saturday, October 29, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

کانونهای مساجد

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد:

کانون های مساجد باید منسجم و منظم عمل کنند

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سلیمانی، دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: انقلاب ما زمانی نهضت بود اما امروز یک نظام است بنابراین نمی توان نامنظم بود. از همین رو باید در مساجد برنامه ای منسجم داشته باشیم،

امام جمعه موقت تهران:

کاری کنیم که جوان هنرش را در بازار دین خرج کند

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین صدیقی، امام جمعه موقت تهران، گفت: جوان گاهی هنرش را در بازار گمراهی مصرف می کند بنابراین کاری بکنیم که او که دارای هنر است توانایی خود را به بازار دین بیاورد.

حجت‌الاسلام شمس خبر داد:

برگزاری همایش «تجدید میثاق کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد با ولایت»

خبرگزاری شبستان: سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران، گفت: همایش «تجدید میثاق اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با ولایت» ۲۸ مهر برگزار می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

«ارتباط صحیح با مخاطب» مهمترین گام برای موفقیت کانون های مساجد است

خبرگزاری شبستان: کاراندیش، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهمترین گام برای رسیدن به موفقیت در فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد نحوه برقراری ارتباط صحیح و بهره گیری از شیوه های نوین در جذب مخاطب است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

کانون های مساجد محل ارتباط قاطبه مردم با جامعه فرهنگی هستند

خبرگزاری شبستان: الفتی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با اشاره به جایگاه کانون های فرهنگی هنری در مساجد، گفت: این کانون ها محل ارتباط قاطبه مردم با جامعه فرهنگی هستند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

کانون های مساجد در رفع محرومیت فرهنگی جامعه کمک کنند

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حسین ملکی، مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند در رفع محرومیت فرهنگی و پیشرفت و سالم سازی جامعه به نهادهای فرهنگی کمک کنند.

کانون های مساجد در رفع محرومیت فرهنگی جامعه کمک کنند

مدیرکل هیئت مرکزی گزینش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

توجه به کانون های مساجد باعث اداره بهتر امور فرهنگی جامعه می شود

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام هاشمی، مدیر کل هیئت مرکزی گزینش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: اگر امروز کانون های مساجد مورد توجه جدی باشند، قطعا ما با استفاده از ظرفیت مساجد در اداره امور فرهنگی جامعه توفیقی بیش از پیش خواهیم داشت.

توجه به کانون های مساجد باعث اداره بهتر امور فرهنگی جامعه می شود

کانون های مساجد بهترین محل برای تربیت دینی جوانان هستند

خبرگزاری شبستان: رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد یکی از مراکز فعال فرهنگی نظام جمهوری اسلامی محسوب می شوند، گفت: یکی از مهم ترین و موثرترین مراکز برای تربیت دینی جوانان، کانون های مساجد هستند.

کانون های مساجد در رفع محرومیت فرهنگی جامعه کمک کنند

از ۱۲ تا ۲۵ محرم برگزار می شود؛

آیین‌های بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) در داخل و خارج از کشور

خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد از برگزاری آیین بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد(ع) از ۱۲ تا ۲۵ محرم به صورت همزمان در داخل و خارج از کشور خبر داد.

مدیرکل هماهنگی امور استان ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

توجه اصلی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به کانون های مساجد باشد

خبرگزاری شبستان: احمدی، مدیرکل هماهنگی امور استان ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: هر چقدر دولت در کانون های فرهنگی هنری سرمایه گذاری کند خروجی آن چندین برابر است، بنابراین توجه و رویکرد اصلی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به این کانون ها باشد.

/کانون‌های مساجد در آینه ۱۹ مهر/ مدیر ناحیه شهید محلاتی:

مدیر بیشتر کانون‌های فرهنگی هنری، ائمه جماعات هستند

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام و المسلمین معراجی؛ مدیر ناحیه شهید محلاتی، گفت: آمار دقیقی از مساجد دارای کانون فرهنگی هنری و همچنین کانون‌های فعال نداریم.

توجه به کانون های مساجد باعث اداره بهتر امور فرهنگی جامعه می شود

«۱۹ مهر» چه روزی است؟

خبرگزاری شبستان: ۱۹ مهر روزی است که مقام معظم رهبری نسبت به توجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و در مجموع فعالیت منسجم مراکز فرهنگی فعال در مساجد تاکید ویژه‌ای کردند.

مدیرکل برنامه ریزی راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

باید به کیفی سازی فعالیت کانون های مساجد نیز توجه کرد

خبرگزاری شبستان: مدیر کل برنامه ریزی راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه ایجاد کانون فرهنگی هنری مساجد، بهانه ای شد تا جریانی مردمی شکل بگیرد، گفت: در کنار توجه به موضوع کمی باید به دنبال ارتقای کیفی این مراکز هم بود.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

مساجد و کانون های فرهنگی و هنری بهترین محل مقابله با تهاجم فرهنگی هستند

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: تقویت بنیه فکری، فرهنگی و آموزشی جامعه از طریق مساجد و کانون های فرهنگی و هنری آن ها بهترین روش مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قلندرنامه‌ای به نام آداب‌ الطّریق

خبرگزاری شبستان:آداب الطریق(همراه با پژوهشی نو دربارۀ قلندریه)، اثرعبد الرحیم حاجی عبد الرحیم با تصحیح و توضیح مهران افشاری را نشرچشمه چاپ و روانه ...

شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن با بررسی و نقد نظریه اشراقی نفس انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

پرونده دیدنی ترین صدا در سروش بازگشایی شد

خبرگزاری شبستان:شماره ۱۶۵۱ مجله سروش با شکل و شمایلی جدید و به همراه گفت و گو با برنامه سازان و تحلیل و نقدهای خواندنی امروز منتشر و روی پیشخوان باجه ...

چاپ یازدهم مادر اثر پرل بارک با ترجمه محمد قاضی

خبرگزاری شبستان:«مادر»اثرجاودانه «پرل بارک» با ترجمه «محمد قاضی» است که نشر«امیرکبیر» آن را برای یازدهمین بار چاپ کرده است.

چاپ بیستم مجموعه شعر فاضل نظری هفت ماه پس از انتشار

خبرگزاری شبستان:مجموعه کتاب غزلیات جدید فاضل نظری بعد از گذشت هفت ماه از انتشار، وارد بیستمین چاپ خود شده که این مهم گویای آن است که به طور متوسط هر ...

بیشتر