خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

الاثنين ٢٨ جمادى الثانية ١٤٣٨

Monday, March 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

مدیرکل سابق امور اجتماعی استانداری تهران در گفتگو با شبستان:

مرزبندی های سیاسی باعث کمرنگ شدن صله رحم در جامعه شده است

خبرگزاری شبستان:عرفان منش با بیان اینکه مرزبندی های سیاسی باعث کمرنگ شدن صله رحم شده است، گفت: مثلا یکی شده اصولگرا یا اصلاح طلب،دیگری شده میانه رویا اعتدال گرادر صورتی که در صله رحم حرف من نیست و تاکید شده که صله رحم رابا مخالفان هم به جا اورید.

یک آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

گوشه گیری و انزوا یادگار شوم اعتیاد به اینترنت

خبرگزاری شبستان: آسیب شناس اجتماعی گفت: گوشه گیری، انزوا، تنبلی، بالا رفتن وزن به دلیل کم تحرکی، تنها یادگارهای شوم وقت گذرانی ها در فضای مجازی است.

پژوهشگر دینی در گفتگو با شبستان:

تجمل گرایی مهمترین آفت صله رحم/ بروز نفاق از آسیب های قطع رحم در جامعه

خبرگزاری شبستان: پژوهشگر دینی با بیان اینکه تجمل گرایی مهمترین آفت صله رحم است، گفت:در گذشته خانواده ها بیشتر با یکدیگر رفت و آمد می کردند، چون کم آلایش تر بودند و تا این اندازه تجمل گرایی و چشم و همچشمی در خانواده ها وجود نداشت.

برگزاری طرح توان‌افزایی زنان مدیر در استان تهران

خبرگزاری شبستان: مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران گفت: طرح ملی توان‌افزایی ۶۰ نفراز زنان مدیر، مسئول و مشاور به مدت دو روز در استانداری تهران برگزار شد.

استاندار سیستان و بلوچستان:

بازگشت ۱۱۰ هزار دانش آموز سیستانی بازمانده از تحصیل به کلاس درس

خبرگزاری شبستان:استاندار سیستان و بلوچستان از بازگشت ۱۱۰ هزار دانش آموز سیستانی بازمانده از تحصیل به کلاس درس خبر داد و گفت:همچنین برای ۳۵ هزار نفر فاقد شناسنامه توانستیم با نقش آفرینی و فعالیت بانوان برای ۲۱ هزار نفر از آنان شناسنامه صادر کنیم .

روان شناس :

خانواده مرکز رشد عواطف انسانی است / زنان موفق در توسعه نقش مهمی دارند

خبرگزاری شبستان:یک روان شناس با بیان اینکه خانواده مرکز رشد عواطف انسانی است گفت:خانواده در شکل گیری شخصیت معنوی فرزندان اثرگذار است و همچنین در توسعه ملی نیز نقش بسیار مهمی دارد

رییس بنیاد بیماری‌های خاص:

زنان باید به حق و حقوق خودشان آشنا باشند/ جایگاه واقعی زن ایرانی را در دنیا معرفی کنیم

خبرگزاری شبستان:رییس بنیاد بیماری‌های خاص با بیان اینکه همه زنان باید به حق و حقوق خودشان آشنا باشند گفت:زنان مطالعه زیادی برای حوزه خودشان نداشتند ما باید زنان موفقی در جامعه خودمان داشته باشیم و جایگاه واقعی زن ایرانی را در دنیا معرفی کنیم.

رییس فراکسیون زنان مجلس :

زنان هنوز سهم مشارکتی متناسب با ظرفیت شان را نگرفته اند/۵۰ درصد از زنان شاغل در بخش غیر رسمی کار می کنند

خبرگزاری شبستان:رییس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه زنان هنوز سهم مشارکتی متناسب با ظرفیت شان را نگرفته اند، گفت:۵۰ درصد از زنان شاغل در بخش غیر رسمی کار می کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

موضوع ارتقای جایگاه زنان در همه دولت‌ها مطرح بود/لزوم آسیب‌شناسی موانع مشارکت اجتماعی زنان

خبرگزاری شبستان: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه موضوع ارتقای جایگاه و نقش زنان از ابتدای انقلاب مطرح بود، گفت: همچنین این موضوع از جمله مسایل مهم و مورد بحث دولت‌ها پس از پیروزی انقلاب بوده است.

سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان یزد

رییس نظام روانشناسی و مشاوره کشور در گفتگو با شبستان:

حمایت تسهیلاتی از مراکز مشاوره های ازدواج /خدمات مشاوره تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند

خبرگزاری شبستان:رییس نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه مجلس مصوب کرد که خدمات مشاوره و روان درمانی برای خانواده ها تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.گفت:وزارت ورزش و جوانان هم قول دادند در دو مرحله در سال از این مراکز حمایت تسهیلاتی کنند.

یک آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

ورود آسیب های اجتماعی با تغییر سبک زندگی بانوان خانه دار

خبرگزاری شبستان: یک آسیب شناس اجتماعی گفت: با ورود تکنولوژی سبک زندگی برخی از بانوان خانه دار تغییر کرده و شاهد آسیب های مختلف رفتاری، عاطفی هستیم.

تربیت در چهاردیواری مدرسه اتفاق نمی‌افتد

خبرگزاری شبستان:وزیر آموزش و پرورش گفت: تربیت در چهاردیواری مدرسه اتفاق نمی‌افتد بلکه تربیت در جامعه شکل می‌گیرد.

دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی در گفت و گو با شبستان:

قانون بازنشستگی پیش از موعد زنان موجب معضل ملی می شود/لزوم اصلاح قانون کار

خبرگزاری شبستان:دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی با بیان اینکه قانون بازنشستگی پیش از موعد زنان ضربه سنگینی به درآمد ملی وارد می کند گفت:بهترین شیوه این است که تغییر و تحولی در قانون کار ایجاد شودوحقوق زن و مرد بر اساس عدالت دیده شود.

برپایی نمایشگاه گوهر نجابت در منطقه ۷

خبرگزاری شبستان: معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۷ ازبرپایی نمایشگاه گوهر نجابت در این منطقه همزمان با ایام فاطمیه خبر داد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

«فاطمه زهرا (س) ؛ اسوه سبک زندگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان:کتاب « فاطمه زهرا (س)» نوشته ی «سید حسین اسحاقی» اثری است که سبک زندگي فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی سبک زندگي اسلامي مورد تحلیل ...

پیشنهاد مطالعه نوروزی۲/کتاب «ایوب» شاعرانه ترین کتاب عهد عتیق

خبرگزاری شبستان:کتاب «ایوب» از نوشته های مقدس مسیحیان و یهودیان کتابی مشتمل بر ۴۲ باب است که می توان آن را از خیال انگیز ترین کتابهای عهد عتیق خواند.

بیشتر