خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٩ ذو القعدة ١٤٣٨

Tuesday, August 22, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور :

تدوین نقشه راه «تاب آوری اجتماعی» تا پایان شهریور/ رایزنی با وزرا برای بکارگیری و استفاده از ظرفیت‌های زنان

خبرگزاری شبستان:ابتکاردر خصوص «تاب آوری اجتماعی» گفت: با این نگاه که جامعه مترقی نیاز به افراد تاب آور دارد و با توجه به آنکه برای سیاستگذاری بهتر به جای نگاه بالا به پایین باید رویکرد مشارکتی را جایگزین کنیم این طرح دردولت قبلاجرایی شد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری:

«دیده‌بانی حقوق زنان» از وظایف مهم معاونت/افزایش توانایی‌های زنان آسیب‌دیده

خبرگزاری شبستان: معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با بیان اینکه دیده‌بانی حقوق زنان است، گفت: افزایش توانایی‌های زنان آسیب‌دیده جزو اولویت های معاونت است.

یک روانشناس در گفتگو با شبستان:

رسیدگی به وضعیت فرهنگی خانواد‌ه‌ها اولویت کار مسئولان باشد/شرایط مساعد نیست

خبرگزاری شبستان: یک روانشناس بر لزوم رسیدگی به وضعیت فرهنگی خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: این امر باید اولویت کار مسئولان باشد چون شرایط مساعدی نداریم.

آسیب‌شناس علوم رفتاری :

نقش ۱۵درصدی سریال‌های ماهواره در افزایش طلاق/لزوم برداشتن خط قرمز‌های زناشویی در آموزش زوج‌ها

خبرگزاری شبستان: ابهری با بیان اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای و فضاهای مجازی جامعه ما را از باورهای دینی خود دور کرده است، گفت: سریال‌های ترک باعث افزایش ۱۵درصدی طلاق در جامعه ما شده است و روابط فرازناشویی را نیز زیاد کرده است.

یک روانشناس:

هنرورزی در دختران از بین رفته است/۵۰ درصد خوشبختی ژنتیکی است

خبرگزاری شبستان:یک روانشناس با بیان اینکه دنبال رشد استعدادهای خود در ازدواج باشیم، گفت: از صددرصد عوامل خوشبختی ۵۰ درصد ژنتیکی است یعنی مادر راضی بچه های راضی، پدر خوشبخت و راضی بچه های خوشبخت و راضی و عکس آن نیز حاکم است.

برگزاری همایش « خیرین و ازدواج» در استان یزد

عدم رسیدگی به لایحه حمایت از کودکان از سال ۹۰ در مجلس

خبرگزاری شبستان:طیبه سیاوشی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: روند بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان که از سال ۹۰ در کمیسیون لوایح دولت به مجلس رسید متاسفانه به دلیل روند بروکراتیکی که در مجلس شاهد آن هستیم به این لایحه رسیدگی نشده است.

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان از سال ۸۵ در مجلس خاک می‌خورد

خبرگزاری شبستان:موسوی چلک از تدوین لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان که از سال ۱۳۹۵ تدوین شده، گفت: حدود ۱۲ سال است که این لایحه در مجلس خاک می خورد.

طبق برآورد رییس آمار زندان‌ها ۵۰ درصد از زندانیان پس از آزادی به زندان برمی‌گردند

خبرگزاری شبستان: مدیر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه گفت: ۴۶ تا ۵۰ درصد زندانیان طبق آمار سازمان زندان‌ها پس از آزادی به زندان بازمی‌گردند.

لینک نظر شما فرصتی است برای آشنایی با نظرات مخاطبان شبستان؛

تحلیل شما درباره ریشه های کودک آزاری و قتل آتنا، بنیتا، پریا و ... چیست؟

خبرگزاری شبستان: نظراتی که حاوی توهین، بی توجهی به اخلاق، حدود اسلامی، حقوق شهروندی و موازین علمی باشد، منتشر نمی شود.

چگونگی مرزبندی در خانواده ها

خبرگزاری شبستان: یک مشاوره خانواده تاکید کرد: زوجین در عین اینکه با خانواده های همدیگر دوست و صمیمی هستند حتما سعی کنند مرزها را حفظ کنند.

یک جامعه شناس در گفت و گو با شبستان مطرح کرد:

آثار توزیع مواد مخدر دولتی در جامعه

خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: اجرای طرح توزیع مواد مخدر دولتی موجب شناسایی معتادین و تلاش برای ترک آنان، کانالیزه شدن مواد مخدر، کاهش مبادی ورود قاچاق می شود.

معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۷ خبر داد؛

اعطای کمک هزینه تحصیلی به فرزندان بانوان سرپرست خانوار

خبرگزاری شبستان:معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ اعلام کرد: در راستای اجرای برنامه های حمایتی ویژه بانوان سرپرست خانوار، با همیاری اداره بانوان منطقه، کمک هزینه تحصیلی به فرزندان بانوان سرپرست خانوار اعطا می شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به شبستان خبر داد:

انتخابم به عنوان اولین وزیر زن آموزش و پرورش، گمانه زنی است

خبرگزاری شبستان:معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص حضور خود در وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم گفت: انتخاب من هم به عنوان وزیرآموزش و پرورش در لیست گمانه زنی ها قرار دارد و هنوز چیزی مشخص نیست.

رییس جمعیت هلال‌احمر :

زنان در ماموریت‌ها ی هلال احمر نقش محوری دارند

خبرگزاری شبستان:رییس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه نقش بانوان هم در جمعیت وهم در ماموریت‌هایی که انجام می‌شود بسیار محوری است. گفت: بانوان در صحنه کشور بسیار فعال هستند باید برای گرفتن کرسی‌هایی که می‌توانند در آنها حضور موثر داشته باشند تلاش کنند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح »

خبرگزاری شبستان:کتاب بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح» اثر«رضا اخوی» را موسسه فرهنگی – انتشاراتی «ستاد اقامه نماز» چاپ کرده است.

«بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب سیاسی» اثر «علی آقاپیروز» به دنبال تبیین جواز و یا عدم جواز شرعی مدیریت زنان با روش اجتهاد ...

دو فصلنامه زبان فارسی و گویش های ایرانی در گام دوم

خبرگزاری شبستان:شمارۀ دوم دوفصلنامۀ «زبان فارسی و گویش های ایرانی» به صاحب امتیازی دانشگاه گیلان منتشر شد.

تجدید چاپ چهار اثر «محمدرضا بایرامی»

خبرگزاری شبستان:«کوه مرا صدا زد»، «بر لب پرتگاه»، «عقاب‌های تپه ۶۰» و «هفت روز آخر» چهار اثر به قلم محمرضا بایرامی است که توسط سوره مهر به چاپ‌های ...

تربیت و کودک ۱۴/«تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند »

خبرگزاری شبستان:کتاب «تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند » اثر «رضا فرهادیان» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر