خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

الأحد ٣ شعبان ١٤٣٨

Sunday, April 30, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

رییس دانشکده شریعتی به شبستان خبر داد:

نشست روسای زن دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان:رییس دانشکده شریعتی از برگزاری نشست روسای زن دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: اولین جلسه آن دوشنبه ۱۱ اردیبهشت در محل دانشکده شریعتی برگزار می شود.

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

ضرورت امتیاز دهی به زنان خانه دار در جامعه

خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس گفت: متاسفانه در جامعه ما خانه داری جزوء مشاغل محسوب نمی شود و امتیازاتی ندارد. در حالی که باید به زنان خانه دار امتیازهایی داده شود و جایگاه اجتماعی آنان تقویت شود تا خانواده پایدار داشته باشیم.

کودکان منطقه ۷ صاحب پارک ترافیک می شوند

خبرگزاری شبستان:معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۷ از احداث اولین پارک ترافیک منطقه در باغ موزه قصر تا پایان تابستان سال ۹۶ با هدف آموزش حضوری و مستقیم کودکان خبر داد.

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:

زندگی زناشویی حریم خصوصی ندارد

خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس گفت: زندگی زناشویی حریم خصوصی ندارد، حریم خصوصی برای هنگامی است که زن و شوهر زندگی مشترک ندارند و از یکدیگر دور هستند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران:

حداقل حقوق کودکان، آموزش فراگیر خانواده هاست

خبرگزاری شبستان: مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت:حداقل حقوق کودکان، آموزش فراگیر خانواده ها و همه موسسات و افرادی است که با کودکان در ارتباط هستند. نگاه به کودک، از یک نگاه حداقلی مراقبت های جسمی باید فراتر رود.

قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه:

رفتارهای خشونت آمیزدر صدر پرونده های قضایی/ بخشش و تحمل، گمشده‌های امروز نظام اجتماعی

خبرگزاری شبستان:قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه رفتارهای خشونت آمیزدر صدر پرونده های قضایی قرار دارد، گفت:خویشتنداری، بخشش و تحمل، گمشده‌های امروز نظام اجتماعی است که باید بازبینی شود.

رییس سازمان بهزیستی:

تاسیس اورژانس اجتماعی در ۱۵۰ شهر در سال جاری/بهره‌مندی ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین از بیمه سلامت

خبرگزاری شبستان: رییس سازمان بهزیستی از تأسیس اورژانس اجتماعی در ۱۵۰ شهر کشور در سال جاری خبر داد و گفت: این اورژانس اجتماعی برای مداخله بهنگام و استفاده از ظرفیت مددکاران اجتماعی تاسیس می‌شود.

طرح ملی تاب آوری اجتماعی ادامه دارد/مدارا یک نیاز قانونی و سیاسی است

خبرگزاری شبستان: معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه کشور ما در حوزه مدارای سیاسی وضعیت مناسبی ندارد، گفت: مدارا یک نیاز قانونی و سیاسی است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران:

برای نشاط جامعه باید زودتر وارد عمل شویم

خبرگزاری شبستان:بر اساس اعلام وزیر بهداشت در ایران زنان بیشتر از مردان به افسردگی دچار می شوند و استان های تهران، فارس، اصفهان و چهارمحال بختیاری بیشترین درصد افسردگی را دارند.

در نوروز ۹۶ صورت گرفت:

جابجایی ۱۷میلیون مسافر از طریق خطوط ریلی، هوایی و دریایی

خبرگزاری شبستان:معاون سازمان راهداری کشور با اشاره به تردد بیش از ۹ هزار مسافر نوروزی از مرزهای جاده‌ای کشور گفت: ۱۷ میلیون مسافر از طریق حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی سفر کرده‌اند.

یک جامعه‌شناس در گفت‌وگو با شبستان:

تفاوت تهران و تبریز در ساماندهی متکدیان

خبرگزاری شبستان: یک جامعه‌شناس گفت: تبریز با برنامه ریزی مناسب توانسته است در ساماندهی متکدیان موفق عمل کند که می تواند الگویی برای سایر شهرهای ایران باشد.

مدیرکل سابق امور اجتماعی استانداری تهران در گفتگو با شبستان:

مرزبندی های سیاسی باعث کمرنگ شدن صله رحم در جامعه شده است

خبرگزاری شبستان:عرفان منش با بیان اینکه مرزبندی های سیاسی باعث کمرنگ شدن صله رحم شده است، گفت: مثلا یکی شده اصولگرا یا اصلاح طلب،دیگری شده میانه رویا اعتدال گرادر صورتی که در صله رحم حرف من نیست و تاکید شده که صله رحم رابا مخالفان هم به جا اورید.

یک آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

گوشه گیری و انزوا یادگار شوم اعتیاد به اینترنت

خبرگزاری شبستان: آسیب شناس اجتماعی گفت: گوشه گیری، انزوا، تنبلی، بالا رفتن وزن به دلیل کم تحرکی، تنها یادگارهای شوم وقت گذرانی ها در فضای مجازی است.

پژوهشگر دینی در گفتگو با شبستان:

تجمل گرایی مهمترین آفت صله رحم/ بروز نفاق از آسیب های قطع رحم در جامعه

خبرگزاری شبستان: پژوهشگر دینی با بیان اینکه تجمل گرایی مهمترین آفت صله رحم است، گفت:در گذشته خانواده ها بیشتر با یکدیگر رفت و آمد می کردند، چون کم آلایش تر بودند و تا این اندازه تجمل گرایی و چشم و همچشمی در خانواده ها وجود نداشت.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ پانزدهم کتاب«تغذیه کودک من»

خبرگزاری شبستان: چاپ پانزدهم کتاب «تغذیه کودک من» به قلم دکتر «جواد فیض» را انتشارات«امیرکبیر» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«محمد(ص) مهمان قدسیان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب« محمد(ص) مهمان قدسیان» اثر «حسنعلی محمودی» تا کنون به همت نشر بوستان کتاب دوبار به چاپ رسیده است.

پنجاهمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی حقوق اسلامی منتشر شد

خبرگزاری شبستان:پنجاهمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی حقوق اسلامی با موضوعاتی چون (شرکت در جرم) در قانون مجازات اسلامی به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و ...

از خدمت در عرشه تا نوشتن بر صفحه

خبرگزاری شبستان:«توپ پاشنه، سمت، ساعت دو»، «سکان، سمت میانه‌ی اروند» و «دل آدم سیب است»، سه عنوان کتاب از میان آثار فیروز زنوزی جلالی است که توسط ...

تجلی جنبه های وجودی با «بهترین سال زندگی»

خبرگزاری شبستان: «بهترین سال زندگی» به شما می گوید که نمی توانید یک زندگی جدید و استثنایی را بر مبنای گذشته ای مملو از کارهای ناتمام،‌ روابط ناموفق و ...

بیشتر