خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

الخميس ٢٥ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Thursday, December 14, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

مدیرعامل انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده :

بیش از ۶۵ میلیون آواره در دنیا وجود دارد/فقط ۲۰ درصد دسترسی به آموزش دارند

خبرگزاری شبستان:مدیرعامل انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده با بیان اینکه بر اساس آمار بین المللی ۶۵ میلیون و ۶۰۰ آواره اعم از زن و مرد در دنیا ساکن هستند گفت:فقط بیش از ۲۰ درصد از این جمعیت دسترسی به آموزش دارند.

ازدواج ۷۰۰ میلیون کودک

خبرگزاری شبستان: رییس کمیسیون حقوق بشر با اشاره به معضل ازدواج در خردسالی از ازدواج ۷۰۰ میلیون زن در سطح جهان در سنین کودکی یعنی زیر ۱۸ سال خبر داد.

رییس بسیج جامعه زنان در گفت وگو با شبستان:

ایجاد مهدکودک های موقت در مناطق زلزله زده/اعزام مشاوران دینی به این مناطق

خبرگزاری شبستان:رییس بسیج جامعه زنان از ایجاد مهدکودک‌های موقت و اعزام مشاوران دینی به مناطق زلزله زده خبر داد.

معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

ایران در شاخص توسعه انسانی رتبه ۶۹ دنیا را دارد

خبرگزاری شبستان:معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: ایران در شاخص توسعه انسانی در ایران رتبه ۶۹ در دنیا را دارد.

سرپرست دفتر بین الملل معاونت امور زنان و خانواده در گفتگو با شبستان:

برگزاری دوره های آموزشی ارتقای مهارت های علمی و عملی حضور زنان در مجامع بین المللی

خبرگزاری شبستان:سرپرست دفتر بین الملل معاونت امور زنان و خانواده از برگزاری سومین دوره آموزشی ارتقای مهارت های علمی و عملی حضور زنان در مجامع بین المللی خبر داد.

در دیدار ابتکار با سفیر انگلستان مطرح شد؛

اهتمام دولت برای حل مشکل بیکاری زنان تحصل کرده

خبرگزاری شبستان:معاون رییس جمهور گفت: دولت دوازدهم بر حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال برای جمعیت بزرگ زنان فارغ التحصیل اهتمام دارد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران:

صدور موافقت اصولی برای مجوز مهد کودک بند نسوان

خبرگزاری شبستان:شارقی گفت:در بازدیدهایی که از بند نسوان داشتیم و به همراه تعدادی از مدیران و مشاورین و سمن های مرتبط با این حوزه با همکاری ساز مان امور زندان ها شرایط بازدید فراهم شد. مشکلات این افراد بررسی شد.

معاون مرکز صلح محیط زیست :

اقدامات سازمان ملل در حوزه زنان کافی نبوده است/ لزوم توجه ویژه به توانمند سازی زنان

خبرگزاری شبستان:معاون مرکز صلح محیط زیست با بیان اینکه متاسفانه قربانیان اصلی جنگ ها و بلایای طبیعی زنان و کودکان هستند، تصریح کرد: چون به این مسئله توجه زیاد نمی شود، توانمندسازی زنان و نقشی که باید به آنها داده شود باید قاطعانه انجام شود.

مدیر مرکز صلح و محیط زیست :

زنان در تقویت« فرهنگ صلح »نقش مهمی دارند

خبرگزاری شبستان:مدیر مرکز صلح و محیط زیست با بیان اینکه زنان نقش مهمی در صلح و محیط زیست دارند، گفت: زنان در تقویت فرهنگ صلح نقش مهمی دارند، چون مسئله فرهنگ سازی و آموزش در خانواده ها توسط مادران صورت می گیرد لذا نقش آنها بسیار کلیدی و مهم است.

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه:

توانمندسازی زنان ایرانی برای حضور مؤثر در عرصه‌های جهانی از ماموریت های وزارت خارجه است

خبرگزاری شبستان:معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یکی از ماموریت های خود را ارایه توانمندی های زنان ایرانی و و حضور موثرشان در عرصه های بین المللی قرار داده است.

یک استاد دانشگاه در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها:

عدم درک درست خانواده‌ها ازنقاط مثبت و منفی فضای مجازی/شبکه‌های اجتماعی دلیل ۶۸ درصد طلاق‌ها در دنیا

خبرگزاری شبستان:یک استاد دانشگاه با بیان اینکه خانواده‌ها نقاط مثبت و منفی فضای مجازی را خوب درک نکردند شبکه‌های اجتماعی را دلیل ۶۸ درصد طلاق‌ها در جهان عنوان کرد.

رییس بسیج جامعه زنان کشور با حضور در غرفه شبستان:

جزییات فعالیت‌های پیشگیرانه بسیج در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی/اجرای بیش از ۱۵ هزار طرح ملی برای پیشگیری از طلاق

خبرگزاری شبستان:ریس بسیج جامعه زنان کشور با تشریح جزییات فعالیت‌های پیشگیرانه این سازمان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از اجرای بیش از ۱۵ هزار طرح ملی برای پیشگیری از طلاق در کشور خبر داد.

محمدیان با حضور در غرفه شبستان:

پذیرش بانوان در سالن‌های ورزشی برای بیش از ۳۰ رشته

خبرگزاری شبستان: معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش در حال حاضر بیش از ۳۰ رشته ورزشی را هماهنگ کرده و ظرفیت پذیرش بانوان در سالن‌های ورزشی ایجاد کرده است.

رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در گفتگو با شبستان:

برگزاری دوره های«طرح ملی آموزش های هنگام ازدواج» طرح موفقی بود/ادامه طرح نیازمند اعتبار مناسب

خبرگزاری شبستان:رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه برگزاری دوره های«طرح ملی آموزش های هنگام ازدواج» طرح موفقی بود بر لزوم تخصیص بودجه مناسب برای ادامه طرح تاکید کرد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«اسرار نماز؛ بررسی اسرار نماز» کتابی از«علی محمد باقی»

خبرگزاری شبستان:«اسرار نماز ؛ بررسی اسرار نماز» اثر«علی محمد باقی» را «موسسه فرهنگی – انتشارتی اقامه نماز» چاپ کرده است.

بررسی مقاله‌ها و مصاحبه‌های«مصطفی رحماندوست» در یک اثر

خبرگزاری شبستان:«ادبیات کودک و کتاب‌های فرهنگ‌ساز» مقاله‌ها و مصاحبه‌های «مصطفی رحماندوست» شاعر، مترجم، نویسنده و محقق ادبیات کودک و نوجوان است که به ...

«مثلث‌های موازی» بر پیشخوان کتابفروشی ها

خبرگزاری شبستان:«مثلث‌های موازی» عنوان اثری از«مژده سالارکیا» است که نشر «پیدایش» آن را چاپ کرده است.

«تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد ۱۳۶۳»در«دروغ بزرگ»

خبرگزاری شبستان:«تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد ۱۳۶۳»با عنوان (دروغ بزرگ) به قلم«فرهاد بهروزی» را مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ ...

«شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» اثر«سیده صفیه میرحسینی» ودکتر«ابراهیم فلاح » کتابی است که توصیه می شود مطالعه کنید.

بیشتر