خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

الاثنين ١١ شوّال ١٤٣٩

Monday, June 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران در گفتگو با شبستان:

هنوز مجوز ورود خانواده‌ها به ورزشگاه برای بازی ایران- پرتغال صادر نشده است

خبرگزاری شبستان: معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران با بیان اینکه هنوز مجوز ورود خانواده ها به ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی فوتبال پرتغال و ایران صادر نشده است، گفت: اما هماهنگی های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

یک مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

مشورت با زنان ممنوع!/ مقررات دست و پاگیر حوزه زنان را اصلاح نکردند

خبرگزاری شبستان:یک مشاور خانواده گفت:از جمله شبهاتی که در جهت تحقیق"زنان"شایع و رایج است و اغلب به منظوراثبات فرودستی زنان و فرادستی مردان تاکید می شودمنع کردن مردان از مشورت با زنان است که در این رابطه به نامه ۳۱ نهج البلاغه اشاره می شود.

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران در گفتگو با شبستان:

ورود زنان به ورزشگاه یک مطالبه عمومی است/شرایط حضور بی حاشیه خانواده ها فراهم شود

خبرگزاری شبستان:مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه ورود بانوان به ورزشگاه‌ به صورت یک مطالبه عمومی مطرح شده است گفت:لذا ما نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم و به سادگی از آن عبور کنیم.

مرکز آمار اعلام کرد؛

افزایش ۱۹ درصدی خانوارهای تک‌والد

خبرگزاری شبستان:٧.٢ درصد از خانوارهای کشور تک والد هستند که ١٧ درصد آنها را سرپرست مرد و ٨٣ درصد آنها را سرپرست زن مدیریت می کند.

واکنش ابتکار به خبر حادثه دختران "ایرانشهر"

خبرگزاری شبستان:معاون رییس جمهور در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر، گفت: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد که در این زمینه دولت تلاش فروانی کرده و سایر قوا باید آن را تکمیل کنند.

سردبیر مجله میثاق در گفتگو با شبستان:

۴۵۰ خانواده کارآفرین تحت پوشش موسسه الزهراء هستند

خبرگزاری شبستان:سردبیر مجله میثاق از تحت پوشش قرار گرفتن ۴۵۰ خانواده به عنوان کارآفرین در موسسه الزهراء خبر داد.

ابتکار:

امیدواریم دانشجویان بتوانند با لباس قومی خود به دانشگاه بیایند

خبرگزاری شبستان:معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: امیدواریم در کتب درسی، لباس‌ سنتی و اقوام مختلف معرفی و تدریس شود و اساتید و دانشجویان بتوانند با این لباس در دانشگاه حاضر شوند.

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران در گفت و گو با شبستان:

زندانی شدن زنان آسیب های زیادی متوجه جامعه می کند

خبرگزاری شبستان:مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه عامل افزایش « زنان زندانی» بی مسئولیتی مردان است گفت:آسیبی که جامعه از زندانی بودن یک زن می بیند بیشتر از زندانی شدن یک مرد است.

تشکیل کمیته بررسی روند هویت یابی نوزادان بی هویت در بیمارستان ها

خبرگزاری شبستان:استاندار تهران از تشکیل کارگروهی برای نظارت بر روند صدور شناسنامه کودکان بی هویت در بدو تولد خبر داد و گفت: این کمیته متشکل از سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی و بیمارستان ها است.

یک مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

طرح ناصحیح مسئله دیه و پایین بودن دیه زن نسبت به مرد

خبرگزاری شبستان:یک مشاورخانواده با اشاره به دلایل کمتریودن دیه زن از دیه مردگفت: هربدنی که منشا اقتصادی بیشتر و قوی تر باشد، مسئله دیه هم با همان تناسب دررابطه با دیه تنظیم می شود که مسایل ارثی هم چنین است ودرمسایل اخلاقی نیز هیچ امتیازی وجود ندارد.

عضو هیات رییسه مجلس در گفتگو با شبستان:

راهکارمقابله با "افزایش طلاق"کم کردن سن ازدواج است

خبرگزاری شبستان: عضو هیات رییسه مجلس تغییر سبک زندگی را مهمترین عامل طلاق عنوان کرد و گفت: یکی از راه های مهم کاهش طلاق کم کردن سن ازدواج است.

یک مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

تبعیض و بی عدالتی علیه زنان ناشی از برداشت های ناصحیح از اسلام و مبانی دینی است

خبرگزاری شبستان:یک مشاورخانواده گفت:تبعیض و بی عدالتی علیه زنان درکشورمان بیشتر منبعث ازبرداشت ها وقرائت های ناصحیح (متهجرانه یا متجددانه)ازاسلام ومبانی دینی و نیز رسوخ باورها و ذهنیت های تاریک اندیشان یا غرب مآبانه درلایه هایی از مسئولان ومردم است.

یک مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

نقطه اشتراک دو گروه "متجدد و متهجر" ترویج فرهنگ مردسالارانه بر تمام شئون زندگی است

خبرگزاری شبستان:یک مشاور خانواده گفت: دو گروه متجدد و متهجردر یک نقطه به اشتراک منافع رسیدند و آن استفاده ابزاری از زنان و دختران و ترویج و تعمیق فرهنگ مردسالارانه بر تمام شئون زندگی است.

شبستان گزارش می دهد:

سایه غفلت بر سیاست های کلی« جمعیت» / دلایل کاهش زاد و ولد

خبرگزاری شبستان یک آسیب شناس گفت::عدم اجرای سیاست های افزایش جمعیت ناشی ازعدم انسجام و همکاری سازمان ها و نهادی های متولی و فراهم نبودن زیر ساخت های زاد و ولداست.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«سرگذشت سرباز سال ۱۸۱۳»چاپ شد

خبرگزاری شبستان:«سرگذشت سرباز سال ۱۸۱۳» نوشته «امیل ارکمان»و«الکساندر شاتریان» با ترجمه«رضا کریم کاشی» را انتشارات «امیرکبیر» چاپ کرده است.

«خانه‌ی پزشک» داستانی از «آن بیتی»

خبرگزاری شبستان:«خانه‌ی پزشک» داستانی از«آن بیتی» با ترجمه «شیرین ملک‌فضلی» را انتشارات چشمه چاپ کرده است.

تجدید چاپ « خواجه نصیر» و«فرهنگ اصطلاحات فلسفی ملاصدرا» پس از بیست سال

خبرگزاری شبستان:کتاب «بازنگاری اساس الاقتباس خواجه نصرالدین طوسی» و« فرهنگ اصطلاحات فلسفی ملاصدرا» را پس از حدود ۲۰ سال به همت انتشارات شرکت چاپ و ...

«پنه لوپه به جنگ می رود» اثری از «اوریانا فالاچی»

خبرگزاری شبستان:«پنه لوپه به جنگ می رود» اثری از «اوریانا فالاچی» با ترجمه «فرشته اکبرپور» را موسسه انتشارات نگاه چاپ کرده است.

«ایستگاه گورخوان» اثر«سعید شفیعی»

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست «ایستگاه گورخوان» اثر«سعید شفیعی» را نشر«نیستان» چاپ کرده است.

بیشتر