خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

الأربعاء ٥ جمادى الثانية ١٤٣٩

Wednesday, February 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

جوانان و اشتغال

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران:

۹۶ هزار فرصت شغلی در طرح اشتغال فراگیر استان تهران ایجاد شده است

خبرگزاری شبستان:مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: سهمیه اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان تهران در طرح اشتغال فراگیر ۹۶ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی در سال جاری بوده است.

استاندار خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی برای اشتغالزایی در سال آینده

خبرگزاری شبستان: استاندار تهران از سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی در بخش اشتغال تا پایان تیرماه ۹۷ خبر داد و گفت: این امر بر اساس دستور رییس‌جمهور صورت گرفته است.

استاندار تهران در جمع خبرنگاران خبر داد:

تشکیل ستاد مسافران نوروزی

خبرگزاری شبستان: استاندار تهران از تشکیل ستاد مسافران نوروزی برای این ایام خبر داد.

نمایشگاه بین المللی صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی افتتاح شد

خبرگزاری شبستان: نخستین نمایشگاه مواد و تجهیزات صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی تهران صبح امروز با حضور علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران و محمد رئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب آغاز به کار کرد.

رییس بسیج جامعه زنان در گفتگو با شبستان:

لزوم تقویت واسطه‌گری در ازدواج/ سایت های همسان گزینی ثبت و بررسی شوند

خبرگزاری شبستان:رییس بسیج جامعه زنان برلزوم تقویت واسطه‌گری درامر ازدواج تاکید کرد و گفت: سایت‌های همسان گزینی باید توسط دستگاه‌های ذیربط بررسی، ثبت و مورد کارشناسی واقع شوند .

مجسمه هایی که خرج ۴ نفر را می دهند

خبرگزاری شبستان:کارگرحقوق بگیر بود.تصمیم می گیردبا مهارتی که دارد کارفرما شود.ازکمیته امداد وامی دریافت می کند.یک کارگاه مجسمه سازی راه می اندازد و بردانش که به تهران برای کار آمده بودند به شهرشان باز می گردند و از راه مجسمه سازی در آمدزایی می کنند.

رییس بسیج جامعه زنان در گفتگو با شبستان:

لزوم احیای سنت «حکمیت »در حل مشکلات زوج ها و کاهش طلاق در جامعه

خبرگزاری شبستان:رییس بسیج جامعه زنان بر لزوم توجه به سنت حسنه «حکمیت» در حل مشکلات زوج ها تاکید کرد و گفت: این مسئله تقریبا شش سال پیش،توسط معاونت اجتماعی و صیانت از طلاق شهروندی در وزارت کشور آغاز شده بود که بعدها ادامه نیافت.

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

حاکمیت شی سروی در جامعه/نشان دادن اصالت با ماشین های گرانقیمت

خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: افراد می خواهند با اشیاء لوکس نشان دهند از دیگران برتر هستند و دارای اصالت هستند. شی سروی در جامعه و زندگی مردم حاکم شده است.

تشکیل اتحادیه معرفین ازدواج آسان و سنتی

خبرگزاری شبستان:یک معرف ازدواج از راه‌اندازی تشکیل اتحادیه معرفین ازدواج آسان و سنتی خبر داد و گفت:امیدواریم این اتحادیه هرچه سریع تر تشکیل شود تا بتوانیم معرفان زیادی را جذب این مجموعه کنیم.

مخترع مدا آورکشور خبر داد:

دریافت مجوز راه اندازی« ستاد ازدواج آسان»در دانشگاه MIT انگلیس

خبرگزاری شبستان:مخترع مدال آورکشورمان در مسابقات جهانی اختراعات سال ۲۰۱۱ با بیان اینکه ما درحال گرفتن مجوز برای راه اندازی«ستاد ازدواج آسان»دردانشگاه MIT انگلیس هستیم گفت:نام خیریه حضرت فاطمه (س) در حوزه کریربریج دانشگاه MIT‌ انگلیس قید شده است.

متخصص علوم رفتاری در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

زندگی لاکچری و سرخوردگی جوانان

خبرگزاری شبستان:یک آسیب شناس اجتماعی گفت:نمایش زندگی لوکس در شبکه های اجتماعی ومحافل مختلف موجب شده تا برخی از جوانان دچار سرخوردگی و احساس تبعیض در جامعه شوند.

یک روانشناس :

 ۱۸ میلیون جوان ازدواج‌ نکرده در کشور وجود دارد

خبرگزاری شبستان:یک روانشناس از وجود ۱۸ میلیون جوان ازدواج‌نکرده در جامعه خبر داد و گفت: از این میزان دو میلیون نفر بالای ۴۵ سال هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با شبستان:

فعالیت قانونی قلیان سراها از اقدامات خلاف قانون جلوگیری می کند

خبرگزاری شبستان:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از فعالیت بیش از ۱۷ هزار مرکز عرضه قلیان و سیگار در کشور خبر داد و بر لزوم فعالیت قانونی قلیان‌سراها تأکید کرد.

مدیر کل سابق امور اجتماعی استانداری تهران در گفت‌وگو با شبستان:

کاهش ۱۰درصدی طلاق در شش‌ماهه سال جاری

خبرگزاری شبستان:مدیر کل سابق امور اجتماعی استانداری تهران از کاهش ۱۰ درصدی طلاق در شش‌ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب«نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی» اثردکتر«مریم نشاط» را موسسه انتشارات «سمت»چاپ کرده است.

«تهران خصوصی ما» ترانه های «حسن علیشیری»

خبرگزاری شبستان:«تهران خصوصی ما» شامل ترانه های «حسن علیشیری» است که موسسه انتشارات نگاه چاپ کرده است.

«دو امام مجاهد؛ امام حسن و امام حسین(علیهماالسّلام)»

خبرگزاری شبستان:کتاب دو امام مجاهد مشتمل بر شش گفتار از رهبر انقلاب در تحلیل مبارزات سیاسی حسنین(علیهماالسّلام) است که در سالهای ۵۱ و ۵۲ ایراد شده و ...

عبور امینی از «لب خط قرمز»

خبرگزاری شبستان:کتاب «لب خط قرمز» مجموعه طنزهای مطبوعاتی و داستان‌های کوتاه «اسماعیل امینی» منتشر شد.

«ده پرنده زرد و سبز و آبی» بر فراز کتابفروشی‌ها

خبرگزاری شبستان: کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» نوشته« سوسن طاقدیس» از سوی «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» چاپ شد.

بیشتر