خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

الأربعاء ٥ جمادى الثانية ١٤٣٩

Wednesday, February 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آموزش و پرورش

حقوق معلمان حق‌التدریس امشب پرداخت می‌شود/زمان واریز عیدی

خبرگزاری شبستان:وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: حقوق حق‌التدریسان رسمی امشب پرداخت می‌شود و عیدی این عزیزان نیز تا ۲ روز آینده واریز می شود.

اعلام نتایج انتخاب نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره

خبرگزاری شبستان:نتایج اولیه مرحله نخست انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان براساس دو برابر سهمیه هر استان اعلام شد.

خلاقیت معلم روستایی در آموزش قرآن

خبرگزاری شبستان: شاگردهایم از اینکه قرآن بخوانند خجالت می کشیدند. یک میکروفون چوبی درست کردم. دانش آموزان خجالتی هم با آن میکروفون شروع به قرآن خواندن کردند.

بارگذاری شهریه مدارس غیردولتی در سامانه الکترونیکی

خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: تعیین میزان شهریه مدارس غیردولتی در قالب سامانه‌ای تعیین شده است و برای هر مدرسه میزان آن مشخص شده است.

پیشنهاد افزایش میزان تاثیر نمرات نهایی در کنکور

خبرگزاری شبستان: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: میزان تاثیر نمرات نهایی در کنکور فعلا ۳۰ درصد است. پیشنهاد ما افزایش آن به ۴۰ درصد برای سال ۹۸ است.

بودجه وزارت آموزش و پرورش ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان شد

خبرگزاری شبستان: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی درباره ی تغییرات لایحه بودجه گفت: اعتبارات وزارت آموزش و پرورش از ۴۳ هزار میلیارد تومان به ۴۹ هزار و ۵۰۰ افزایش یافته است‌.

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش با ظرفیت پذیرش ۱۸ هزار نفر

خبرگزاری شبستان:وزیر آموزش و پرورش گفت: آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش با ظرفیت ۱۸ هزار نفر اوایل فروردین ماه سال ۱۳۹۷ برگزار می شود.

تنوع مدارس در دانش آموزان تصویر کاذب ایجاد می کند

خبرگزاری شبستان:رئیس سازمان نظام روانشناسی گفت: تنوع مدارس و تقسیم شدن آن به استعدادهای درخشان، کودکان استثنایی، مدارس نمونه و غیردولتی باعت ایجاد یک تصویر کاذب در دانش‌آموز جدا شده ایجاد می کند.

غربالگری هوش باید از دوره پیش دبستانی صورت گیرد

خبرگزاری شبستان:رئیس چهارمین همایش ملی روانشناسی مدرسه گفت: غربالگری هوش باید از دوره پیش دبستانی صورت گیرد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

۲۲ نوع مدرسه در کشور داریم

خبرگزاری شبستان: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور ما به هر دلیلی، ۲۲ نوع مدرسه داریم‌. بعید می دانم در دنیا تا این میزان تنوع مدارس وجود داشته باشد.

فاصله آموزش‌های مدارس با نیازهای اجتماعی زیاد است

خبرگزاری شبستان: وزیر آموزش و پرورش گفت: ارزش وزارت آموزش و پرورش میان خانواده‌ها به دلیل فاصله که میان آموزش در مدارس با نیازهای اجتماعی وجود دارد، کاهش یافته است.

بهره‌مندی از معلم همجنس حق آموزشی دانش‌آموزان است

خبرگزاری شبستان: دبیر همایش ملی روانشناسی مدرسه گفت: حق آموزشی دانش‌آموزان این است که از معلم همجنس خود برخوردار باشند.

میزان پاداش پایان سال فرهنگیان مشخص شد

خبرگزاری شبستان:وزارت آموزش‌ و پرورش در اطلاعیه‌ای، نحوه پرداخت عیدی کارمندان رسمی، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت را اعلام کرد.

حذف آزمون سمپاد و ابهامات در راهکارهای جایگزین

خبرگزاری شبستان: ابهامات زیادی در اجرای طرح حذف آزمون از مدارس سمپاد و نمونه دولتی در میان افکار عمومی وجود دارد و وزارت آموزش و پرورش باید شفاف سازی کند و راهکارهایی که جایگزین حذف آزمون سمپاد کرده است را ارایه دهد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب«نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی» اثردکتر«مریم نشاط» را موسسه انتشارات «سمت»چاپ کرده است.

«تهران خصوصی ما» ترانه های «حسن علیشیری»

خبرگزاری شبستان:«تهران خصوصی ما» شامل ترانه های «حسن علیشیری» است که موسسه انتشارات نگاه چاپ کرده است.

«دو امام مجاهد؛ امام حسن و امام حسین(علیهماالسّلام)»

خبرگزاری شبستان:کتاب دو امام مجاهد مشتمل بر شش گفتار از رهبر انقلاب در تحلیل مبارزات سیاسی حسنین(علیهماالسّلام) است که در سالهای ۵۱ و ۵۲ ایراد شده و ...

عبور امینی از «لب خط قرمز»

خبرگزاری شبستان:کتاب «لب خط قرمز» مجموعه طنزهای مطبوعاتی و داستان‌های کوتاه «اسماعیل امینی» منتشر شد.

«ده پرنده زرد و سبز و آبی» بر فراز کتابفروشی‌ها

خبرگزاری شبستان: کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» نوشته« سوسن طاقدیس» از سوی «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» چاپ شد.

بیشتر