خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶

الثلاثاء ١ ذو القعدة ١٤٣٨

Tuesday, July 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

محیط زیست و گردشگری

وقوع گرد و خاک در استان های جنوبی کشور

خبرگزاری شبستان: مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده، در جنوب غرب کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی نقاط استان های خوزستان، ایلام و بوشهر با باد و گرد و خاک همراه خواهد بود.

موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی برداشته می شود

خبرگزاری شبستان: معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از بررسی عوامل و موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی به منظور بهره مندی از ظرفیت این حوزه برای ایجاد کسب وکار در کشور خبر داد.

شهرهای جهانی راهی برای گفتمان سازی در صنایع دستی

خبرگزاری شبستان: رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و کوین مورای، رئیس منطقه شورای جهانی صنایع دستی ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی با حضور بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کردند.

مدیریت اوقات فراغت جوانان در فضای مجازی/ سواد رسانه ای نسل جوان تقویت شود

خبرگزاری شبستان: کارشناس علوم اجتماعی با اشاره به استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ارائه برنامه های آموزشی، سرگرمی و تفریحی با رویکرد ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، گفت: اوقات فراغت جوانان در فضای مجازی باید مدیریت شود.

ماندگاری هوای گرم در کشور/ وقوع پدیده گرد و غبار در زابل

خبرگزاری شبستان: مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وزش باد شدید در نوار شرقی کشور گفت: طی سه روز آینده هوای گرم در کشور ماندگار خواهد بود.

حرکت روبه‌رشد صنعت گردشگری شتاب می‌گیرد

خبرگزاری شبستان: جلسه تودیع و معارفه معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد.

میرهادی قره‌سید رومیانی سرپرست معاونت گردشگری شد

خبرگزاری شبستان: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در حکمی، میرهادی قره‌سید رومیانی را با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست معاونت گردشگری این سازمان منصوب کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در گفتگو با شبستان:

پیگیری پرونده شکایت میراث فرهنگی از دوره های قبل

خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان میراث فرهنگی در مورد شکایت این سازمان از افرادی که در دوره های قبل باعث خروج برخی از میراث از کشور شده اند، گفت: پرونده های این چنینی میراث فرهنگی از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و اداره حقوقی در حال پیگیری است.

پایان هفته آفتابی / تداوم گرمای هوا در کشور

خبرگزاری شبستان: مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: طی سه روز آینده آسمان اغلب مناطق کشور، صاف و آفتابی، همراه با ماندگاری هوای گرم پیش بینی می شود.

شایعه پراکنی چالش پیش روی فضای مجازی

خبرگزاری شبستان: کارشناس علوم اجتماعی، تکثر تولیدکنندگان محتوا و افزایش سرعت انتشار اخبار را از عوامل بروز شایعه در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: با توجه به ماهیت فضای مجازی، شایعه پراکنی چالش پیش روی آن محسوب می شود.

بررسی زمینه‌های حضور جدی چین در بازار گردشگری ایران و زیرساخت‌های آن

خبرگزاری شبستان: به‌دعوت دکتر زهرا احمدی‌پور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از پانگ سن سفیر چین در تهران، صبح امروز ٢٧ تیر ٩٦، در نشستی با حضور بخش‌خصوصی، زمینه‌های توسعه گردشگری ایران و چین بررسی شد.

اعمال قانون مداری در گردشگری با حمایت یکپارچه فرابخشی

خبرگزاری شبستان:امضای تفاهم نامه همکاری جامع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیروی انتظامی با تحقق حمایت یکپارچه فرابخشی، موجب تقویت تعامل سازنده جهت رشد و توسعه صنعت گردشگری با رویکرد قانون مداری و حمایت از کسب و کارهای گردشگری خواهد شد.

افزایش نسبی دمای هوا در شهرهای غربی و شمالی کشور

خبرگزاری شبستان: مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش نسبی دمای هوا در شهرهای غربی و شمالی کشور، گفت: وزش باد شدید در نوار شرقی کشور باعث بروز گرد و خاک به ویژه در زابل خواهد شد.

استقبال از نخستین کاروان حصیر طرح پیوند صنایع دستی در تهران

خبرگزاری شبستان: اولین کاروان حصیر طرح پیوند صنایع دستی در تهران از محصولات حصیری دو استان کرمان و هرمزگان، ظهر امروز ۲۶ تیرماه با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد استقبال قرار گرفت.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ دوم مجموعه «ماه وماهی» علیرضا بدیع

خبرگزاری شبستان: چاپ دوم مجموعه غزل «ماه و ماهی» سروده «علیرضا بدیع» را انتشارات «چشمه» چاپ کرده است.

«بانوی کرامت» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «بانوی کرامت» نوشته حجت‌الاسلام «صادق طالبی مازندرانی» همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (ع) برای چهارمین بار از سوی انتشارات ...

مجموعه اشعار «حسین منزوی » در نگاه

خبرگزاری شبستان: مجموعه اشعار زنده یاد«حسین منزوی» شاعر نام آشنای معاصر را موسسه انتشارات «نگاه» تجدید چاپ کرده است.

رمانی تاریخی برای نوجوانان در«برادر خوانده»

خبرگزاری شبستان:«برادر خوانده » رمان تاریخی «محمود مهدوی» برای گروه سنی نوجوان است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

دهمین شمارۀ میراث علمی اسلام و ایران

خبرگزاری شبستان:شمارۀ دهم نشریۀ میراث علمی اسلام و ایران (دوفصلنامـۀ تاریـخ علوم و فناوری دورۀ اسلامی- سال پنجم، شمـارۀ دوم، پاییز و زمستان ۱۳۹۵) به ...

بیشتر