خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

السبت ٩ صفر ١٤٤٠

Saturday, October 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

شهری و رفاهی

کمیسیون ماده صد به قلع و جمع آوری پل و تونل پالادیوم رای داد

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: کمیسیون بدوی ماده صد شهرداری تهران به قلع و جمع آوری پل هوایی روی گذر معبر عمومی و پرکردن تونل زیرگذر معبر عمومی مجتمع موسوم به پالادیوم رای داد.

افشانی:

«شنود» کثیف‌ترین اتهامی بود که شنیده‌ام

شهردار تهران در واکنش به اتهام انجام شنود در شهرداری تهران گفت: شاید کثیف‌ترین اتهامی که در طول خدمت خود شنیده‌ام، اتهام «شنود» بود.

لایحه برنامه سوم باید اصلاح شود

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه بسیاری از خواسته های شورای شهر تهران در لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران محقق نشده است، گفت: لایحه برنامه سوم باید اصلاح شود.

عدم تخصیص بودجه چالش جدید شورای عالی استانها

رییس شورای عالی استانها طی نامه هایی جداگانه به روحانی، جهانگیری و نوبخت خواستار تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه سال ۹۷ شورای عالی استانها شد.

طنین نوای «دست های بینا» در متروی تهران به مناسبت روز جهانی عصای سفید

بیسادی گفت: به مناسبت روز جهانی عصای سفید و بزرگداشت و ارج نهادن به روشندلان عزیز، برنامه فرهنگی و هنری «دست های بینا» در ایستگاه متروی امام برگزار شد.

نظارت همگانی موثرترین روش برای مبارزه با تخلفات است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: با اجرای طرح «الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی» امضا شخص یا اشخاص تصمیم ساز و تصمیم گیر قابل بوده و این روند موجب می شود در امضاها دقت بیشتری شود.

شهردار منطقه ۱۳ خبر داد:

اجرای برنامه های هفته بهداشت روان با محوریت سلامت جوانان و نوجوانان

شهردارمنطقه ۱۳ از برگزاری ویژه برنامه های هفته سلامت روان با هدف حفظ و ارتقای سلامت روان جوانان و نوجوانان و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با تمرکز بر پیشگیری، توانمندسازی و مداخلات زودهنگام در سطح منطقه خبر داد.

فرصت های شغلی برای معلولان ایجاد شود

رییس کمیته اجتماعی شورا با اشاره به ضرورت توجه به قانون جامع حمایت از معلولان، گفت: شهرداری تهران درباره وضعیت اشتغال معلولان در شهرداری، گزارشی به شورا ارائه کند.

زباله فروشی در حومه تهران/ انتقال زباله ها در مسیر قانونی باشد

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به زباله فروشی در حومه تهران، گفت: از شهردار تهران می خواهیم انتقال زباله را در مسیر قانونی انجام دهد.

محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:

جایم در شورای شهر راحت است

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شورا به صورت رسمی وارد دستور انتخاب شهردار نشده است، گفت: اجماعی برای انتخاب بنده وجود ندارد اما ممکن است اعضای شورا در ذهنشان به اسم من نیز فکر کنند.

حجت نظری پیشنهاد داد:

نصب برچسب‌های بریل در فروشگاه شهروند/ توسعه ورزش نابینایان

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اهمیت دسترس‌پذیر کردن شهر برای همه گفت: نصب برچسب‌های بریل در فروشگاه شهروند و توسعه ورزش نابینایان باید در دستور کار قرار گیرد.

تذکر به شهرداری تهران برای اخذ مجوز نصب دکل‌های مخابراتی

رییس کمیته سلامت شورا در خصوص اخذ مجوز و استانداردسازی نصب دکل های مخابراتی به شهرداری تهران تذکر داد.

آغاز مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس برای تردد معلولان

عضو شورای اسلامی شهر تهران از آغاز مناسب‌سازی ایستگاه‌های BRT‌ برای افراد کم‌توان خبر داد و گفت: از معاونت حمل و نقل شهرداری برای آغاز بازنگری در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو تشکر می کنم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد:

موفقیت کاروان ورزشی پاراالمپیک برگ زرینی است بر ویترین افتخارات ایران

هاشمی با اشاره به کسب عنوان سومی تیم پاراالمپیک ایران در بازی‌های پاراآسیایی گفت: افتخارآفرینی ورزشکارانمان برگ زرینی در ویترین افتخارات کشور است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«گزینه اشعار گروس عبدالملکیان»

«گزینه اشعار گروس عبدالملکیان» را انتشارات «مروارید» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«تکه پاره های من» کتاب بخوانیم

«تکه پاره های من» اثر«انعام کجه جی» با ترجمه« کریم پورزبید» را انتشارات «مروارید» چاپ کرده است.

«زن جنگلی» اثر« لسلی پی یرس»

«زن جنگلی» اثر« لسلی پی یرس» با ترجمه «الهه شمس نژاد» را انتشارات «مروارید» چاپ کرده است.

«هزار و یک شب» نجیب محفوظ را بخوانید

«هزار و یک شب» اثر«نجیب محفوظ » با ترجمه «عبدالرضا هوشنگ مهدوی»را انتشارات«مروارید» چاپ شده است.

«داستان‌های پریان» کتابی از«مایکل کلمن»

«داستان‌های پریان» کتابی از«مایکل کلمن» با ترجمه «محمود مزینانی» را انتشارات پیدایش چاپ کرده است.

بیشتر