خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

الخميس ٢٥ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Thursday, December 14, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

فرقه های انحرافی

کارشناسان در گفت وگو با شبستان تاکید کردند:

بصیرت افزایی مهمترین اقدام برای ترمیم چهره مقاومت مسلمین /امروز نوبت جهاد افسران جنگ نرم است

خبرگزاری شبستان: باید فضای رسانه ای را به این سمت ببریم که ما طرفدار امت واحده و تقریب مذاهب هستیم، باید با کارهای علمی و راهبردهای فرهنگی این فضا را ترمیم کنیم؛ امروز افسران جنگ نرم که نخبگان فکری جهان اسلام محسوب می شوند باید به میدان بیایند.

حجت الاسلام دکتر فرمانیان در گفت وگو با شبستان:

مدافعان حرم چشم فتنه را در آوردند/«وحدت»؛ راهکار دفع همیشگی تفکر تکفیر از جهان اسلام

خبرگزاری شبستان: رئیس دانشکده مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به پایان عمر داعش گفت: مدافعان حرم از اسلام رحمانی حمایت کردند و توانستند دوباره چهره رحمانی دین را به جهان نشان دهند. آنها توانستند پشت خوارج زمان را به خاک بمالند.

در گستره شریعت مطرح شد:

قوم‌گرایی و ملی‌گرایی در ۲۰ سال آینده در منطقه رشد می‌کند/جهان اهل سنت راهی جز مردمسالاری دینی ندارد

خبرگزاری شبستان: سید جواد میری: وضعیت جریان های تروریستی و تکفیری که در ۱۰ یا ۲۰ سال آینده داریم فروکش می‌کند اما دو اتفاق در جهان اسلام خیلی قوی و شدیدتر خواهد شد: قوم‌گرایی و ملی‌گرایی؛ فرمانیان: جهان اهل سنت راهی جز مردمسالاری دینی ندارد.

دعوت به دین تنها راه نجات بشر از نابودی و گمراهی است

استاد دانشگاه تهران در گفت وگو با شبستان:

جاهلیت مدرن در دنیای اسلام چگونه کلید خورد؟/ ماجرای وامداری تفکر تکفیر به سید قطب

خبرگزاری شبستان: شاید در غرب اتفاقات مثبتی به وقوع پیوست ولی هرگز از جاهلیت عبور نشد و بعضا جهل در مرتبه بدتری بروز کرد. در مورد جهان اسلام نیز از اواسط قرن بیستم مسائلی پیش آمد که جهان اسلام نیز درگیر نوع جهل مدرن شد.

دکتر عبدالرحیم گواهی در گفت وگو با شبستان:

کیفیت جهل فروشی وهابیت در بازار تقلبیِ دین!/فلسفه بروز «جاهلیت مدرن» در قرن ۲۱

خبرگزاری شبستان: عده ای به نام اسلام هر نوع خشونتی را با ابزار جنگی مدرن و غیرمدرن انجام می دهند، سر می بُرند و انسان ها را آتش می زنند، کجای این رفتارها حکایت از اسلام رحمانی دارد؟ اسلام دین صلح است و کوچک ترین آزار و اذیتی را منع کرده است.

پژوهشگر فِرَق و مذاهب در گفت وگو با شبستان:

ماجرای جنایات وهابیت علیه زنان/چرا برخی زنان فریب داعش را خوردند؟!

خبرگزاری شبستان: بسیاری از زنانی که به داعش پیوستند تصور می کردند این گروه که دنباله رو افکار وهابیت است، اسلام حقیقی بوده و آنها را به سوی سعادت رهنمون می سازد اما وقتی وارد این جریان شدند چیزی جز تباهی ندیدند، لذا خواستار بازگشت به کشورشان هستند.

آموزش مجازی جریان شناسی سلفیه معاصر با تدریس مهدی فرمانیان

خبرگزاری شبستان: دوره مجازی «جریان شناسی سلفیه معاصر» با تدریس رئیس دانشکده مذاهب اسلامی و به همت اندیشکده مطالعات جهان اسلام و موسسه مطالعات بنیان دینی برگزار می شود.

نشست علمی «زنان و داعش» برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست علمی زنان و داعش با حضور صاحبنظران در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در واکنش به قتل عام مسلمانان میانمار؛

هلوکاست مسلمانانِ میانمار؛ سوغات اومانیسم در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر!

خبرگزاری شبستان: توطئه های حامیان اصلی تروریسم پایانی ندارد و در تازه ترین آن بحران سازی از سوی داعشیان بودائی در تکمیل پازل اسلام ستیزی و ایجاد افراط گرایی از جنس بودائیسم که در جنایت کم از داعش ندارد در دستور کار قدرت های شیطانی قرار گرفته است.

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:

بسیاری از مکاتب هندوئیسم همزمان با عصر گسترش اسلام متولد شده اند!

خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی پژوهشگاه امام خمینی(ره) گفت: ادبیات، عرفان، تصوف و بخش عمده ای از فلسفه ایران با عرفان، ادبیات و تصوف هندو و هندی درگیر است؛ به طوری که هیچ کدام از طرفین قدرت تکذیب این مورد را ندارند.

کارشناس فِرَق و مذاهب در گفت وگو با شبستان(۱):

ریشه و فلسفه جنایاتی که علیه مدافعان حرم اعمال می‌شود!

خبرگزاری شبستان: هدف اصلی جریان سلفیت و تکفیر، مبارزه با اصل امامت است که از غدیر خم آغاز شده و تا ظهور ادامه دارد؛ اینها با برداشت های انحرافی از دین، قرآن و سنت نبوی(ص)، جنایاتی مثل آنچه در حق شهید حججی روا داشتند را انجام می دهند.

دفاع از حرم واجب کفائی است/«شهید حججی»‌ها عاشورائیان زمان‌اند

بنیاد تفکر سلفی به چاپ دوم رسید

خبرگزاری شبستان: بنیاد تفکر سلفی به قلم محمدباقر پورامینی از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

مدرسه تابستانی تحکیم صلح و نفی افراطی گری و خشونت ورزی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: مدرسه تابستانی تحکیم صلح و نفی افراطی گری و خشونت ورزی، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

بررسی تهدید جریان های رادیکال دینی– تکفیری برای تشیع

خبرگزاری شبستان: نشست علمی- تخصصی « بررسی جریان های رادیکال دینی – تکفیری به عنوان تهدیدی برای گسترش تشیع در آسیای مرکزی، قفقاز و روسیه» از سوی پژوهشگاه بین المللی المصطفی(ص) برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«اسرار نماز؛ بررسی اسرار نماز» کتابی از«علی محمد باقی»

خبرگزاری شبستان:«اسرار نماز ؛ بررسی اسرار نماز» اثر«علی محمد باقی» را «موسسه فرهنگی – انتشارتی اقامه نماز» چاپ کرده است.

بررسی مقاله‌ها و مصاحبه‌های«مصطفی رحماندوست» در یک اثر

خبرگزاری شبستان:«ادبیات کودک و کتاب‌های فرهنگ‌ساز» مقاله‌ها و مصاحبه‌های «مصطفی رحماندوست» شاعر، مترجم، نویسنده و محقق ادبیات کودک و نوجوان است که به ...

«مثلث‌های موازی» بر پیشخوان کتابفروشی ها

خبرگزاری شبستان:«مثلث‌های موازی» عنوان اثری از«مژده سالارکیا» است که نشر «پیدایش» آن را چاپ کرده است.

«تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد ۱۳۶۳»در«دروغ بزرگ»

خبرگزاری شبستان:«تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد ۱۳۶۳»با عنوان (دروغ بزرگ) به قلم«فرهاد بهروزی» را مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ ...

«شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» اثر«سیده صفیه میرحسینی» ودکتر«ابراهیم فلاح » کتابی است که توصیه می شود مطالعه کنید.

بیشتر