خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

الأحد ٢١ المحرّم ١٤٣٨

Sunday, October 23, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

فرقه های انحرافی

با پیام آیت الله مکارم شیرازی؛

همایش پیامدهای تکفیر و مسئولیت علمای اسلام برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: همایش دوروزه پیامدهای تکفیر و مسئولیت علمای اسلام با حضور ۳۵۰ عالم شیعه و سنی و با پیام آیت الله مکارم شیرازی صبح فردا آغاز به کار می کند.

دانشیار دانشگاه مالک اشتر:

نمی توان ادعای تشیع کرد و دست در دست اسرائیل داشت!

خبرگزاری شبستان: مهم‌ترین شاخص تشیع انگلیسی همراهی و حمایت از صهیونیست ‌ها است؛ امروزه صهیونیسم یک نماد برای تشخیص سره از ناسره است. شیعه خالص نمی‌تواند ادعا کند که شیعه هستم اما دستش آشکار یا پنهان در دست اسرائیل باشد.

در «شعبده شوم» رادیو گفت وگو مطرح شد:

قمه زنی تحت تاثیر صوفی های مسیحی وارد اسلام شده است

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر ادیان نوظهور با نکوهش قمه زنی به نام عزاداری گفت: این رویکرد تحت تاثیر صوفی های مسیحی وارد دین اسلام شده است.

حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی:

خشونت و قساوت وهابیت و داعش با اسلام سازگار نیست

خبرگزاری شبستان: عضو انجمن جهانی تقریب مذاهب در برنامه گفت و گوی سیاسی گفت: تفکر وهابیت، القاعده و داعش بر مبنای خشونت و قساوت است و اسلام کاملا با این خشونت و قساوت مخالف و دین صلح است.

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:

وهابیت در مورد واقعه غدیر به انفعال و شکست رسیده است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مروجی طبسی تاکید کرد: صحبت از شبهات غدیر فایده ای ندارد، ایران اسلامی توانست پیام غدیر را برساند و وهابیت را در مورد غدیر به انفعال و شکست برساند به طوری که هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشند.

در شعبده شوم رادیو گفت وگو مطرح شد:

دامن زدن به مباحث جن گیری توسط کلیسای کاتولیک!

خبرگزاری شبستان: این داستان از شیاطین به شدت در کلیساهای کاتولیک جدی گرفته شده و دامن زده می شود، به طوری که طبق داستان فیلم کشیش، در داخل کلیسای کاتولیک در واتیکان کلاس های مخفیانه هست و کشیش ها در آن تحت آموزش جن گیری قرار می گیرند.

کارشناس موسسه تحقیقاتی ولیعصر(عج) در گفت وگو با شبستان:

دلایل ردّ صلاحیت آل سعود برای کلیدداری کعبه/«بلدامین» چگونه ناامن می شود؟!

خبرگزاری شبستان: کسی که کلیدداری خانه خدا را بر عهده می گیرد، باید زمینه حضور همه مسلمانان یعنی گویندگان شهادتین را در حج فراهم و از برخوردهای سلیقه ای، فرقه ای و سیاسی با حجاج پرهیز کند، در حالی که آل سعود کاملا عکس این مسیر را طی می کند.

برگزاری راهپیمایی علیه جنایات آل سعود در یزد

معاون آموزش و پژوهش شبکه جهانی ولایت در گفت وگو با شبستان:

ماجرای همدستی وهابیت با خوارج/بشر بودن قدرت شفاعت پیامبر(ص) را سلب نمی کند

خبرگزاری شبستان: نووی از مشهورترین علمای اهل سنت در کتاب شرح صحیح مسلم جلد سوم، صفحه ۳۵ با استناد به آیات قرآن شفاعت را ثابت می کند و بعد می گوید این خوارج هستند که منکر شفاعت می شوند.

کارشناش فِرَق و مذاهب در گفت وگو با شبستان:

دشمنی های وهابیت با مسئله زیارت ریشه در فهم غلط از دین دارد

خبرگزاری شبستان: اگر زیارت و توسل از سوی وهابیت پذیرفته شده نیست تماما به دلیل فهم غلط آنان از مسایل و معارف دین است در حالی که ما در احادیث معتبر به صورت مشترک در منابع شیعه و اهل سنت داریم که همواره مسلمین به زیارت پیامبر (ص) تشویق شده اند.

در شعبده شوم رادیو گفت و گو مطرح شد:

عرفان های نوظهور؛ سوژه محبوب سناریوهای هالیوود

خبرگزاری شبستان: عرفان و ادیان نوظهور از مباحثی هستند که همواره در سینمای مسیحیت و سینمای هالیوود مورد توجه قرار می گیرد.

پژوهشگر مرکز مطالعات انتقادی ادیان در آمریکا در گفت و گو با شبستان:

وهابیت دنبال بازتفسیر اسلامیت در جهان معاصر است نه فقط طراحی و اجرای توطئه!

خبرگزاری شبستان: وهابیت تنها یک مذهب فقهی نیست بلکه تمامی همّ و تلاش خود را بر این گذاشته که روح دینی و اسلامیت اسلام را در جهان معاصر بازتفسیر کند؛ همان طور که باید برای اسراییل برنامه داشته باشیم، برای وهابیت نیز باید برنامه ریزی شود.

حجت الاسلام فرمانیان در گفت و گو با شبستان تشریح کرد:

راز شفاعت پیامبر(ص) بعد از رحلت/وهابیت به باورها برچسب شرک می زند

خبرگزاری شبستان: رئیس دانشکده مذاهب اسلامی با اشاره به دیدگاه های موجود در مورد مساله شفاعت و شبهات مطرح شده از سوی وهابیت گفت: اگرچه شفاعت در زمان حیات افراد هم هست اما وهابیت به بهانه آن به مسلمانان برچسب شرک می زند.

حجت الاسلام قهرمانی در برنامه «شعبده شوم»:

سالانه در ایران ۱۰۰ فرقه عرفانی و انحرافی تولید می شود

خبرگزاری شبستان: طبق تحقیقات به دست آمده سالانه در ایران ۱۰۰ فرقه عرفانی و انحرافی تولید می شود که اکثر این عرفان ها به جریان های بومی کشور مربوط می شوند.

رییس اداره تشکل های اساتید دانشگاه ها در گفت و گو با شبستان:

چرا پای حملات داعش به قلب اروپا کشیده شد؟!

خبرگزاری شبستان: در قرن ۲۱ طبق پیش بینی هایی که صورت می شد، باید جهان اسلام اوج می گرفت و قدرت اول در این قرن به لحاظ منطق و تفکر و رفتار اسلامی می شد اما متاسفانه از ناحیه تفکر سلفی – تکفیری و داعش، بزرگ ترین ضربات را متحمل شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ بیست وششم تذکره اولیای عطار با توضیحات دکترمحمد استعلامی

خبرگزاری شبستان: تذکره اولیای عطار یکی از کتب عرفانی ارزشمند است که نشر زوار چاپ بیست و ششم آن را با تصحیح دکتر محمد استعلامی چاپ و روانه بازار ...

شمارۀ ۵۸ دوفصلنامۀ علمی – پژوهشی آینۀ میراث منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید آینۀ میراث - دوفصلنامۀ ویژۀ پژوهشهای ادبی و متن شناختی (دورۀ جدید، سال چهاردهم، شمارۀ اول، بهار و تابستان ۱۳۹۵ (پیاپی ۵۸) ...

«مبانی حقوق بشر» بر پلکان هیجدهم نشست

خبرگزاری شبستان:کتاب مبانی حقوق بشر از دیدگاه اسلام و دیگر مکاتب، که در گروه فقه و حقوق پژوهشگاه به رشته تحریر درآمده است، به تازگی به چاپ هجدهم خود ...

«ویرژیل» اثرجسپرگریفین با ترجمه عبدالله کوثری

خبرگزاری شبستان: «ویرژیل» اثر«جسپرگریفین» با ترجمه «عبدالله کوثری» است که نشر ماهی آن را چاپ کرده است.

میدان اعترض؛ تحلیلی از جنبش زنان در هند اثری از «راکا رای»

خبرگزاری شبستان: میدان اعترض تحلیلی از جنبش زنان درهند اثری از «راکا رای» با ترجمه سمیه سادات شفیعی است که انتشرات پژوهشگاه علوم انسانی آن را چاپ ...

بیشتر