خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

الأحد ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٨

Sunday, December 04, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

فرقه های انحرافی

استاد حوزه و کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان:

عزاداری محسنیه با وجود فاطمیه ضرورت ندارد/دهه سازی توطئه دشمنان است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مومنی تاکید کرد: نباید دهه اول ربیع الاول با عنوان دهه محسنیه به عزاداری اختصاص یابد، زیرا برای حضرت محسن(س) در ایام فاطمیه به عزاداری پرداخته و روضه خوانی و سوگواری می شود، لذا پرداختن به این امر ضرورتی ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت وگو با شبستان(۱):

دروغ بزرگ وهابیت درباره زیارت!/زیارت مشترک شیعه و اهل سنت است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مروجی طبسی گفت: با توجه به مستندات موجود در منابع اهل سنت معلوم می شود که زیارت قبور بویژه زیارت قبور معصومان(ع) و زیارت قبر پیامبر(ص) فرهنگ مشترک میان شیعه و اهل سنت و برگرفته از روایات و رهنمودهای پیامبر(ص) است.

آشنایی با عقاید وهابیان به قلم آیت الله سبحانی

خبرگزاری شبستان: کتاب آشنایی با عقاید وهابیان شامل تاریخچۀ پیدایش این گروه با تجزیه و تحلیل کامل از عقاید آنان به قلم آیت الله سبحانی منتشر شد.

مدیر گروه علمی کلام مجمع عالی حکمت اسلامی (۱):

راهپیمایی اربعین اعلام همبستگی با اهداف قیام امام حسین(ع) است

خبرگزاری شبستان: مدیر گروه علمی کلام مجمع عالی حکمت اسلامی گفت: برای مقابله با شیعه هراسی های دشمنان باید آموزه های دین را براساس تفاسیر اهل بیت (ع) به عنوان دین اسلام ناب و اصیل معرفی کرد و در این راه باید از اربعین به عنوان یک آموزه مشترک بهره جست.

در نشست «بازتاب سخنرانی افراطی داعش در رسانه ها بر ملت های عرب» مطرح شد:

ماجرای خدمت ناخواسته رسانه ها و شبکه های اجتماعی به داعش!

خبرگزاری شبستان: یک عکس می تواند جایگزین هزاران کلمه باشد چه برسد به اینکه یک تصویر ویدیویی در دسترس بوده و وسیله ای برای رساندن اعتقادات و نظرات قرار بگیرد که در این صورت نیاز به شرح و تفسیر موضوع برطرف می شود.

برگزاری مسابقه عقاید وهابیان

خبرگزاری شبستان: مسابقه فرهنگی آشنایی با عقاید وهابیان با تکیه بر کتاب آیت الله سبحانی از سوی اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار می شود.

ورود بنیاد تفکر سلفی به بازار نشر

خبرگزاری شبستان: سلفیه پدیده‌ای نوخاسته است که انحصارطلبانه مدعی مسلمانی است و تنها خود را مفسر راستین اسلام می‌شمارد و باور دیگر مسلمانان را مساوی با شرک و کفر می‌داند.

مشاور رسانه ای دانشگاه تهران:

هدف شبکه های وهابی کمرنگ کردن شور حسینی است

خبرگزاری شبستان: کارشناس دین و رسانه در برنامه شعبده شوم تاکید کرد: تمام تلاش شبکه های وهابی و غربی کمرنگ کردن شور حسینی و کاهش جاذبه و از بین بردن مغناطیس حسینی در عالم است.

مشاور رسانه‌ای دانشگاه تهران مطرح کرد:

بیشترین یورش به فرهنگ عاشورا از سوی شبکه‌های وهابی و سلفی است

خبرگزاری شبستان: محمدحسین پیشاهنگ در برنامه شعبده شوم رادیو گفت وگو اظهار کرد: شبکه‌های وهابی و سلفی از داخل نظام فکری اسلام این حمله را انجام می‌دهند و تقریبا بیشترین یورش مستقیم به سمت فرهنگ عاشورا را این شبکه‌ها دارند.

یک مدرس دانشگاه تشریح کرد:

راز انعکاس خشن‌ترین صحنه‌های عزاداری در رسانه های غربی

خبرگزاری شبستان: خرم نژاد با اشاره به انتخاب گزینشی رسانه‌های غربی از مراسم عزاداری محرم گفت: اگرچه برخی از عزاداری‌ها در پاکستان یا کربلا با برخی صحنه‌های خشن همراه است اما رسانه‌های غربی نیز فقط این صحنه ها را برای نمایش انتخاب می‌کنند.

با پیام آیت الله مکارم شیرازی؛

همایش پیامدهای تکفیر و مسئولیت علمای اسلام برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: همایش دوروزه پیامدهای تکفیر و مسئولیت علمای اسلام با حضور ۳۵۰ عالم شیعه و سنی و با پیام آیت الله مکارم شیرازی صبح فردا آغاز به کار می کند.

دانشیار دانشگاه مالک اشتر:

نمی توان ادعای تشیع کرد و دست در دست اسرائیل داشت!

خبرگزاری شبستان: مهم‌ترین شاخص تشیع انگلیسی همراهی و حمایت از صهیونیست ‌ها است؛ امروزه صهیونیسم یک نماد برای تشخیص سره از ناسره است. شیعه خالص نمی‌تواند ادعا کند که شیعه هستم اما دستش آشکار یا پنهان در دست اسرائیل باشد.

در «شعبده شوم» رادیو گفت وگو مطرح شد:

قمه زنی تحت تاثیر صوفی های مسیحی وارد اسلام شده است

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر ادیان نوظهور با نکوهش قمه زنی به نام عزاداری گفت: این رویکرد تحت تاثیر صوفی های مسیحی وارد دین اسلام شده است.

حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی:

خشونت و قساوت وهابیت و داعش با اسلام سازگار نیست

خبرگزاری شبستان: عضو انجمن جهانی تقریب مذاهب در برنامه گفت و گوی سیاسی گفت: تفکر وهابیت، القاعده و داعش بر مبنای خشونت و قساوت است و اسلام کاملا با این خشونت و قساوت مخالف و دین صلح است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

۱۰ جلد اول مجموعه «شخصیت‌های مانا» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان:۱۰ جلد اول مجموعه ۱۰۰ جلدی «شخصیت‌های مانا» با حضور و سخنرانی دكتر« اصغر دادبه» و «كاوه بیات» بیستم آذرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ...

«باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان

خبرگزاری شبستان: «باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان اثر «مایکل باند» با ترجمه «بهمن دار الشفایی» است که نشر« ماهی» آن را چاپ و روانه بازار نشر ...

«ارمغان نشاط»؛ نگاهی به برخی از شهر‌ها و بزرگان دوره‌ی صفوی

خبرگزاری شبستان:«ارمغان نشاط»، نگاهی اجمالی به اصفهان و سبزوار در عهد صفوی و زندگانی محقق سبزواری و خاندان‌های شیخ‌الاسلام و نشاط دارد.

«گفت و گو با شياطين»برای دومین باردربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:کتاب «گفت و گو با شياطين» اثر«اريزيو ريكاردو» با ترجمه «کیهان خجسته» را نشر «قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «اربعین الحقایق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «اربعین الحقایق» منسوب به «ابوحامد محمدبن محمد غزالی توسی» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات «پریا زواره‌ئیان» منتشر شد.

بیشتر