خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

الأربعاء ٢٤ المحرّم ١٤٣٨

Wednesday, October 26, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

چرا حیات اسلام به عاشورا وابسته است؟!

خبرگزاری شبستان: اگر واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) به عنوان طلوعی جدید برای دین اسلام و تضمین کننده اسلام ناب محمّدی تا ابد است به خاطر جوانب بی‌بدیل حماسه حسینی بخصوص در بُعد بصیرت افزایی در یکی از ظلمانی‌ترین بُرهه‌های تاریخ است.

این کار جواز ورود به بهشت است

خبرگزاری شبستان: خوشخویی بر اساس روایات، نه تنها سبب نشاط زندگی فردی و اجتماعی و موجب آبادانی دیار و فزونی روزی و محبوبیت است بلکه موجب نجات آدمی و آمرزش گناهان او و زمینه ساز قرب به پیامبر(ص) در روز قیامت و بهره مندی از شفاعت ایشان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در گفت وگو با شبستان:

رواج فرهنگ «به من ربطی ندارد!» امنیت و عدالت را از جامعه کسر می کند

خبرگزاری شبستان: انسان نمی تواند نسبت به مسائل جامعه بی تفاوت بنشیند و دعا بخواند؛ اگر انسانی در برابر مشکلات بگوید: به من ارتباطی ندارد گویی او و دیگران دست به دست هم داده اند تا بنابر گفته حضرت رسول(ص) کشتی در آب دریا غرق شود!

این عمل شیطان را طرد می کند!

خبرگزاری شبستان: تامل در آنچه از تاکیدات دین است ثابت می کند به آسانی و گاه با پرهیزهای کوچک می توان آسایش دنیا و آخرت را محقق کرد.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق:

سبک زندگی اهل بیت(ع)؛ شاهراه رسیدن به حیات طیبه قرآنی

خبرگزاری شبستان: انسان مومن باید در دنیا دستاوردهایی برای خود داشته باشد و براساس آیات قرآن «مَنْ عَمِلَ صلِحاً مِّن ذَکرٍ أَوْ أُنثی وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَوةً طیِّبَةً» به حیات طیبه دست پیدا کند.

مدیر گروه اخلاق دانشگاه مجازی المصطفی(ص) در گفت وگو با شبستان:

امر به معروف و نهی از منکر دلسوزی برای همنوع است نه دخالت و سلب آزادی!

خبرگزاری شبستان: برخی می گویند امر به معروف و نهی از منکر دخالت در زندگی و آزادی دیگران محسوب می شود و در نتیجه رویکردی غیراخلاقی به حساب می آید اینها در واقع دارند وجهی از این واجب و فریضه الهی را عنوان می کنند که اصلا وجود ندارد!

در مناظره زاویه مطرح شد:

آیا روانشناسان عامل اصلی طلاق اند؟!/ ادعای فیاض درباره دلایل جدایی!

خبرگزاری شبستان: ابراهیم فیاض، استاد دانشگاه تهران در مجله تلویزیونی زاویه بیان کرد: روانشناسان و مشاوران به پاشیدن بنیان خانواده کمک می کنند نه ممانعت از جدایی شان و برای پول به جیب زدن مردم را جذب می کنند.

علوم انسانی غربی شناخت لازم را نسبت به انسان ندارد

در نمایشگاه رسانه های دیجیتال؛

بررسی راه های جایگزینی محبت به جای فضای مجازی

خبرگزاری شبستان: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نمایسگاه رسانه های دیجیتال نشست‌های تخصصی با موضوعات نیازهای فضای مجازی و استفاده از اکسیر محبت در خانواده برای جلوگیری از آسیب‌های این فضا را برگزار می کند.

حجت الاسلام بهجت پور در گفت وگو با شبستان:

اقتصاد و سیاست بیشتر به امر به معروف و نهی از منکر نیاز دارد تا حجاب!

خبرگزاری شبستان: وقتی از هنجار و غیرهنجار سخن گفته می شود این هنجارها می تواند بسیار گسترده باشد، هنجارهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی همگی از گستره هایی محسوب می شوند که امر به معروف و نهی از منکر در آنها نمود دارد.

پیش‌نشست همایش بین‌المللی عدالت و اخلاق برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: پیش نشست همایش بین المللی عدالت و اخلاق در مکتب اهل بیت(ع) با تاکید بر سیره و آموزه‌های امام رضا(ع) به همت دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می شود.

حق مجالس چیست و چگونه ادا می شود؟!

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «چشم هایتان را از نامحرمان بپوشانید، پاسخ سلام را بدهید، نابینایان را هدایت و امر به معروف و نهی از منکر کنید.»

مدیرگروه فقه پژوهشگاه علوم وحیانی معارج در گفت وگو با شبستان(۲):

کسب حلال مجاهده در راه خدا است/نذر با مال حرام ادا نمی شود!

خبرگزاری شبستان: لقمه حرام افکار انسان را در زندگی منحرف می کند، چنان که در واقعه عاشورا نیز امام حسین (ع) فرمودند: «دلیل آنکه سخنان و نصیحت های من در شما تاثیری ندارد، پر شدن شکم هایتان از لقمه های حرام است».

آموزه های اخلاقی نهج البلاغه برای دنیای مجازی

خبرگزاری شبستان: نشست آموزه های اخلاقی نهج البلاغه برای دنیای مجازی به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

مستی این گناه از شراب بیشتر است!

خبرگزاری شبستان: اگرچه شرابخواری در اسلام حرام و گناه است و در روایات قفل های بدی در آن قرار داده شده اما گناهی هست که از شرابخواری بدتر است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«شنگال»کیومکلیردر بازار کتاب کودک

خبرگزاری شبستان: شنگال عنوان اثری از«کیومکلیر»با ترجمه «زهره پریرخ» است که نشر«فاطمی» آن را روانه بازار کتاب کرده است.

انتشار پانزدهمین شمارۀ فصلنامۀ علمی – پژوهشی فنون ادبی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامۀ علمی – پژوهشی فنون ادبی (سال هشتم، شماره ۲ (پیاپی ۱۵)، تابستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ...

«آبی و نارنجی» بازار کتاب را رنگارنگ کرد

خبرگزاری شبستان:آبی و نارنجی عنوان نمایشنامه ای از «جو پنهال» است که با ترجمه «رضا عابدین زاده» به همت نشر قطره چاپ شده است.

کتاب « مقدمه بر تئاتر» به چاپ هفتم رسید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم کتاب ن«مقدمه بر تئاتر»تألیف اورلی هولتن و با ترجمه "محبوبه مهاجر" از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شد.

کتاب « ۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ دهم کتاب « ۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)» که به همت دفتر مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور جوانان گردآوری ...

بیشتر