خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶

الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩

Monday, October 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

تبعات تشدید شکاف طبقاتی بر امنیت اجتماعی بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: نشست تبعات تشدید شکاف طبقاتی بر امنیت اجتماعی، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

سبک زندگی سیاسی و مبارزاتی امام سجاد(ع) پس از عاشورا//

امام سجاد(ع) اجازه نداد مومنین از طریق مبارزه منحرف شوند

خبرگزاری شبستان: امام سجاد(ع) یک عده از مومنین و دوستان و طرفداران و هواداران خودش را جمع کرده و دارد با این کیفیت آنها را از نزدیک شدن به دستگاه های ستمگر زمان و از فراموش کردن مبارزه منع و نهی می کند و نمی گذارد که آنها از طریق مبارزه منحرف بشوند.

کارشناس فضای مجازی در گفت وگو با شبستان:

کودکی هایی که پای نت سوخت می شود/افزایش «ایتام اینترنتی» در سایه زندگی های مجازی!

خبرگزاری شبستان: بچه هایی که تا دیروز برای رفتن تا سر کوچه توسط والدین کنترل می شدند که کجا می روند و چه زمانی باز می گردند، امروز در فضای مجازی با بی نهایتی مواجه اند که شاید برخی والدین قادر به درک آن نباشند.

پيام كربلا و عاشورا، پيام حرّيت، بصيرت، عبوديت، عدالت و عزّت است

خبرگزاری شبستان: پس از پيامبر اكرم (ص)، در پى تحوّلات سياسى، اجتماعى، اقتصادى و فرهنگى دگرگونی‌هايى اساسى، شكل گرفت و به نقطه اوج رسيد تا اینکه حسين(ع) به پا خاست و با خون خود اين ننگ‌ها را از دامن اسلام و مسلمانى شُست و مدرسه حسينى را بنيان گذاشت.

همایش ملی ناجا و تمدن نوین اسلامی دی ماه برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: همایش ملی ناجا و تمدن نوین اسلامی با محورهای متنوع دی ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

استاد حوزه و مدیرمسئول موسسه محراب اندیشه در گفت وگو با شبستان:

چرایی موج سواریِ برخی روی امواج مد و لباس/چگونه پوشش ما خاکریز دشمن می شود؟

خبرگزاری شبستان: وقتی یک جامعه به ارزش‌ها و یا دین و آیین خاصی ملتزم باشد، رفتار اجتماعی متناسب با آموزه‌های دینی و اعتقادات و ارزش‌های خود را نیز بروز می دهد. لباس و پوشش هم از مولفه هایی است که می تواند ارزش‏ ها و بینش‏ های فرد را به نمایش بگذارد.

کارشناسان در گفت وگو با شبستان مطرح کردند:

ریشه ها و عبرت های عاشورا/فلسفه عظمت مصیبت سیدالشهداء(ع)

خبرگزاری شبستان: در واقعه عاشورا دشمن با اسم دین علیه دین قیام و ساده لوحان و انسان های خاکستری جامعه را گرفتار تناقض کرد؛ گروهی نیز می خواستند میان دنیا و آخرت جمع کنند. می گفتند ما سر جنگ با فرزند رسول خدا(ص) را نداریم، سیاهی لشکر یزیدیم.

سبک زندگی سیاسی و مبارزاتی امام سجاد(ع) بعد از عاشورا؛

چرا امام سجاد(ع) برای انتقام از قاتلان سیدالشهدا(ع) با مختار همراه نشدند؟

خبرگزاری شبستان: اگر ائمه(ع) از جمله امام سجاد علیه السلام در آن شرایط می خواستند به چنین حرکات آشکار و قهرآمیزی دست بزنند، یقیناً ریشة شیعه کنده می شد و هیچ زمینه ای برای رشد مکتب اهل بیت(ع) و دستگاه ولایت و امامت در دوران بعد باقی نمی ماند.

تمدید مهلت ارسال آثار به سومین همایش ملی تمدن نوین اسلامی

خبرگزاری شبستان: مهلت ارسال چکیده مقالات سومین همایش ملی تمدن نوین اسلامی بنابر درخواست های مکرر علاقمندان به شرکت، تا ۱۵ آبان تمدید شد.

دکتر حداد عادل:

راهپیمایی اربعین تزریق خون تازه در رگ های تفکر سیاسی دنیا است

خبرگزاری شبستان: دکتر غلامعلی حدادعادل با اشاره وجه تمدن ساز حضور پرشور در پیاده روی اربعین گفت: این رویداد عظیم تزریق خون تازه ای در رگ های تفکر سیاسی دنیا است.

برگزاری دومین نشست تخصصی انسان و خدا در جهان معاصر

خبرگزاری شبستان: نشست دوم از سلسله نشست‌های تخصصی انسان و خدا در جهان معاصر در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

سبک زندگی سیاسی و مبارزاتی امام سجاد(ع) بعد از عاشورا؛

امام سجاد(ع) در کاروان اسراء، مجسمه قرآن و اسلام بود

خبرگزاری شبستان: اولین بخش افتخارآمیز زندگى امام چهارم(ع) بخش اسارت اوست. ایشان وقتی از کربلا با کاروان اسیران حسینى به شام برده شد مجسمه قرآن و اسلام بود. از لحظه اى که شهدا به روى خاک غلتیدند حماسه على بن الحسین(ع) شروع شد.

همایش «زعیم ذوفنون»//۱

اقتدار ایران به زعامت مقام معظم رهبری از دوره اول صفویه تاکنون بی سابقه بوده است

خبرگزاری شبستان: اینکه ما اکنون یک جزیره آرامش در وسط دنیایی از ناامنی هستیم جز با تدبیر رهبر انقلاب شکل نمی گرفت؛ اتحاد ما از تهران تا بغداد، دمشق، بیروت و فلسطین شکل گرفته است و این جز با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری ممکن نبود.

«فهم جوهره اندیشه حضرت آیت الله خامنه‌ای در عرصه عدالت» رونمایی می شود

خبرگزاری شبستان: آیین رونمایی و بررسی کتاب «فهم جوهره اندیشه حضرت آیت الله خامنه‌ای در عرصه عدالت» حضور اندیشمندان و صاحبنظران در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«توصیه ها وهشدارها(اجتماعی)»کتابی ازحجت الاسلام «حميد کمالي اردکاني»

خبرگزاری شبستان:«توصیه ها وهشدارها(اجتماعی)»کتابی ازحجت الاسلام «حميد کمالي اردکاني» را انتشارات« بهار دلها» چاپ کرده است.

«خوشبختی اتفاقی نیست»

خبرگزاری شبستان: کتاب «خوشبختی اتفاقی نیست» کتابی از«هادی نیکدل» است که توصیه می شود آن را مطالعه کنید.

«آفریدگار جهان» کتابی برای علاقه مندان به آغاز مطالعه در باب خداشناسی

خبرگزاری شبستان: کتاب «آفریدگار جهان» اثر آیت الله مکارم شیرازی است که مطالعه آن به افرادی توصیه می شود که می خواهند مطالعه عمیقی در باب خداشناسی را ...

خاطرات خلبانی که با ۳۰۰۰ ساعت پرواز از آسمان کشور حراست کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب «پرواز روی خاک»؛ خاطرات خلبان «منوچهرشیرآقایی» با مصاحبه و تدوین «سیدقاسم یاحسینی» به دوستداران کتاب معرفی می‌شود.

«عاشق همه عالم» اثر«علیرضا برازش»کتابی درترویج اصل دوستی

خبرگزاری شبستان:«عاشق همه عالم»اثر«علیرضا برازش»تلاشی در جهت ترویج اصل دوستی که نشر«امیرکبیر» آنرا چاپ کرده است.

بیشتر