خبرگزاری شبستان

جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶

الجمعة ٠ رمضان ١٤٣٨

Friday, May 26, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان:

حرکت چرخ راکد اقتصاد با آموزه های اسلامی ممکن می شود

خبرگزاری شبستان: دین اسلام نسبت به مباحث مربوط به اقتصاد دقت فراوانی را اعمال کرده است. امروز اگر بتوانیم بر اساس همان چیزی که در دین به عنوان اصول اقتصادی و بازار کسب معرفی شده حرکت کنیم چرخ راکد اقتصاد به چرخش در می آید.

فرشتگان پیوسته برای این افراد استغفار می کنند

خبرگزاری شبستان: رسول خدا(ص) فرمودند: «کسی که در یکی از مساجد خدای بزرگ چراغی بیفروزد تا زمانی که نوری از آن چراغ در مسجد می تابد، فرشتگان و حاملان عرش خدا، پیوسته برای او استغفار می کنند».

اعلام فراخوان مقاله همایش ملی «عفاف، حجاب و سبک زندگی»

خبرگزاری شبستان: همایش ملی عفاف ، حجاب و سبک زندگی تیرماه در خراسان رضوی برگزار می شود.

این عمل مانع از عذاب الهی می شود

خبرگزاری شبستان: اگر نبودند کسانی که در بزرگی و عظمت من یکدیگر را دوست می دارند و مسجدهایم را آباد می سازند و در سحرگاهان به استغفار و طلب آمرزش می پردازند، حتما عذابم را نازل می کردم.

بررسی راهکارهای قرآن در خصوص معضلات نظام خانواده

خبرگزاری شبستان: هفتمین نشست تخصصی گروه پژوهشی مطالعات بنیادین قرآن با عنوان «راهکارهای قرآن در خصوص معضلات نظام خانواده» برگزار می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت وگو با شبستان:

خداحافظی با ناهنجاری های اجتماعی با سرمایه گذاری در اقتصاد مقاومتی

خبرگزاری شبستان: یکی از فواید افزایش تولید داخل، کاهش ناهنجاری های اجتماعی است، اگر چنین شود چرخه در دست جوانان و مردم ایران است. وقتی که مشغول کار می شوند و خودشان را سرگرم می کنند ناهنجاری های اجتماعی، اعتیاد و .... کاهش می یابد.

حسن بلخاری در همایش ملی حکیم ملاصدرا:

دنیای مجازی بسط حقیقت است/انسان فضای مجازی را به لجن می کشد

خبرگزاری شبستان: دنیای مجازی بسط حقیقت است. تصور کنید همین الان صدای من را تمام جهان بشنوند آیا این بد است؟ مشکل اساسی درباره استفاده از فضای مجازی و در کل تکنولوژی از انسان است و این ربطی به جهان مجازی ندارد.

دنیای مجازی بسط حقیقت است/انسان فضای مجازی را به لجن می کشد

حجت الاسلام خسروپناه در همایش ملی حکیم ملاصدرا:

سند فضای مجازی با اتکاء بر عقلانیت صدرایی تدوین شود

خبرگزاری شبستان: از نظر من مدیریت حکیمانه در میان کاربران و نهادهای فضای مجازی ممکن است، لذا لازم است نسبت به تدوین سند فضای مجازی مبتنی بر عقلانیت که از حکمت صدرایی گرفته می شود، مبادرت ورزیم.

دنیای مجازی بسط حقیقت است/انسان فضای مجازی را به لجن می کشد

غلامرضا اعوانی در همایش ملی حکیم ملاصدرا:

تفاوت میان علم و حکمت و حتی فلسفه جدید وجهه ملکوتی است

خبرگزاری شبستان: تفاوت میان علم و حکمت و حتی فلسفه جدید همان وجهه ملکوتی است. فلسفه جدید به این وجهه توجهی ندارد در حالی که ادیان به این مساله توجه کرده اند و هرچه که حکمت الهی تر باشد به وجهه ملکوتی توجه بیشتری می شود.

دنیای مجازی بسط حقیقت است/انسان فضای مجازی را به لجن می کشد

کریم مجتهدی در همایش ملی حکیم ملاصدرا:

کم اهمیت دانستن فضای مجازی، ساده لوحی است/دانشجو؛ بهترین راهِ اثبات شخصیت فرهنگی

خبرگزاری شبستان: اهمیت این فضای مجازی را اگر کم بگیریم، دلالت بر ساده لوحی ما دارد، دلالت بر این دارد که بر آنچه که می گذرد خبر نداریم. یک انسان لازم نیست فیلسوف باشد اما لازم است که بداند که این جریان فضای مجازی تبعاتی دارد.

دنیای مجازی بسط حقیقت است/انسان فضای مجازی را به لجن می کشد

ابراهیمی دینانی در همایش ملی حکیم ملاصدرا:

فلسفه تنها حرارتی است که فکر یخزده را آب می کند

خبرگزاری شبستان: فلسفه تنها حرارتی است که فکر یخزده را آب می کند، یخ های معمولی را حرارت آب می کند اما وای بر وقتی که یک فکری یخ بزند. اگر چنین شود حتی حرارت جهنم آبش نمی کند و فقط حرارت تفکر فلسفی تازه اگر پیدا شود قادر به آب کردنش است.

دنیای مجازی بسط حقیقت است/انسان فضای مجازی را به لجن می کشد

آیت الله محقق داماد در همایش ملی حکیم ملاصدرا:

حکمت اسلامی بدون تبعیض گرایی، حقوق انسان را در فضای مجازی به رسمیت می شناسد

خبرگزاری شبستان: آنچه می تواند از سوی فلسفه و حکمت لااقل حکمت اسلامی به عنوان معیارهای اخلاقی لازم الارعایه مشترک در کلانشهر مجازی ارایه شود معیارهایی است که بدون هرگونه تبعیض گرایی، حقوق انسان را بماهوانسان پاس بدارند.

دنیای مجازی بسط حقیقت است/انسان فضای مجازی را به لجن می کشد

رضا داوری اردکانی در همایش ملی حکیم ملاصدرا:

باید با تفکر چندهزارساله مان بیندیشیم

خبرگزاری شبستان: رئیس فرهنگستان علوم در بیست و یکمین همایش ملی ملاصدرا با موضوع «فلسفه در مواجهه با فضای مجازی» سخنرانی کرد.

دنیای مجازی بسط حقیقت است/انسان فضای مجازی را به لجن می کشد

هفتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: هفتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع «از الگوی پایه به سوی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«اخلاق دین مدار و دنیا گرا» اثر «بهروز محمدی منفرد» و «بیژن منصوری»

خبرگزاری شبستان:تحلیل آسیب های اخلاق سکولار و تحلیل پیامدهای مثبت اخلاق دینی در کتاب اخلاق دین مدار و دنیا گرا اثر بهروز محمدی منفرد و بیژن منصوری ...

جدیدترین رمان سید هاشم حسینی با «دختر کوهستان»

خبرگزاری شبستان:رمان تاریخی «دختر کوهستان» به قلم سید هاشم حسینی است که وی در این اثر به رویدادهای جدایی قفقاز و داغستان از ایران پرداخته است.

۳۶۵ آیه برای دانش آموزان در «زمزمه آیه‌ها»

خبرگزاری شبستان: کتاب «زمزمه آیه‌ها» نوشته حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری از سوی انتشارات« بهاردل‌ها» چاپ شده است.

اگر برای آشپزی وقت ندارید به«آشپزخانه خانم های شاغل» بروید!

خبرگزاری شبستان:آشپزخانه خانم های شاغل کتابی از «نادیا پور وقار» است که راهکارهای علمی مدیریت آشپزخانه برای خانم های شاغل ر پخت غذاهای خاص و حرفه ای ...

«تاریخ نگاری ایرانی اسلامی» اثر«جولی اسکات میثمی»در بازار نشر کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب تاریخ نگاری ایرانی اسلامی اثر«جولی اسکات» میثمی به ترجمه «مهدی فرهانی منفرد» را انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ کرد.

بیشتر