خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵

الأحد ٢٩ جمادى الأولى ١٤٣٨

Sunday, February 26, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

سبک زندگی فاطمی در کلام امام خامنه ای(۲):

چرایی خوانده شدن حضرت زهرا(س) به «امّ ابیها»

خبرگزاری شبستان: حضرت زهرا سلام الله علیها تا قبل از ازدواج که دخترکی بود با آن پدر به این عظمت، کاری کرد که کنیه‌اش را «ام ابیها» مادر پدر، گذاشتند.

هنری که امیرالمومنین(ع) به آن توصیه کرده اند!

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی علیه السلام در حدیثی از هنر بزرگ انسان که با آن از آسیب ها حفظ می شود، سخن گفته اند.

آیت الله جوادی آملی؛

خطبه چندسطری حضرت زهرا(س) معادل قوی ترین خطبه های نهج البلاغه است

خبرگزاری شبستان: مهمترین عنصر ابدیت، خود صدیقه طاهره است که مانند ۱۳ معصوم(علیهم السلام) عدل قرآن کریم است؛ مطالبی که در خطبه است حالا با واسطه یا بی واسطه، هشدار قرآنی دارد و طبق این عناصر خطبه هم ابدی خواهد بود.

چرایی خوانده شدن حضرت زهرا(س) به «امّ ابیها»

سبک زندگی فاطمی در کلام امام خامنه ای(۱):

راز دِین بشریت به حضرت زهرا(س)

خبرگزاری شبستان: فيوضات فاطمه زهرا سلام الله علیها، به مجموعه کوچکي که در مقابل مجموعه انسانيت، جمع محدودي به حساب مي آيد، منحصر نمي شود. اگر با يک ديد واقع بين و منطقي نگاه کنيم، بشريت يک جا مرهون فاطمه زهرا سلام الله علیها است.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گفتگو با شبستان(۱):

ریشه بی صبری ها و نزاع های اجتماعی/آسیب برداشت غلط از دوره سروری کودک!

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی دوران تربیت فرزند را به سه مرحله هفت ساله تقسیم کرده اند؛ هر یک از این مراحل مختصاتی دارد و اشتباه و غفلت از آنها می تواند اثرات سوئی را بر فرد و جامعه تحمیل کند.

ریشه بی صبری ها و نزاع های اجتماعی/آسیب برداشت غلط از دوره سروری کودک!

برترین های همایش ملی اقتصاد مقاومتی تقدیر شدند

خبرگزاری شبستان: آثار برگزیده همایش ملی اقتصاد مقاومتی؛ پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد با حضور شخصیت های علمی فرهنگی معرفی و تقدیر شدند.

همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد»//۲

قطع رابطه اقتصاد با فرهنگ و تمدن، اهداف را در حد شعار باقی می گذارد

خبرگزاری شبستان: دبیر علمی همایش اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه تشریح پیوند فرهنگ و سیاست و اقتصاد در معبر تاریخ، از اهداف اصلی این همایش است، گفت: اگر در بحث اقتصاد مقاومتی به فرهنگ و تمدن سازی نپردازیم، این مهم در حد شعار باقی می ماند.

همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد»//۶

علمای شیعه همیشه به اقتصاد مقاومتی نظر و تاکید داشته اند

خبرگزاری شبستان: بررسی ها نشان می دهد که عناوینی چون عدم سلطه کفار، عزت مسلمین، حرمت دوستی و مودت با کفار، پرهیز از اسراف و تبذیر و حرمت تشبه به کفار، از جمله مبانی نظری علمای شیعه در مباحث اقتصادی بوده است.

علمای شیعه همیشه به اقتصاد مقاومتی نظر و تاکید داشته اند

همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد»//۵

راهی جز دعوت نخبگان نداریم/به میراث علامه طباطبایی بی توجهیم

خبرگزاری شبستان: دکتر قاسم پورحسن گفت: راهی نداریم جز اینکه نخبگان را دعوت کنیم که به پرسش به طور بنیادی توجه کنند، بحث اقتصاد مقاومتی صرف نیست بلکه بحث فرهنگ قدرت است، در دانشکد های سیاسی قدرت را به مثابه چیرگی تلقی می کنیم.

علمای شیعه همیشه به اقتصاد مقاومتی نظر و تاکید داشته اند

همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد»//۴

اعتماد به ظرفیت و تخصص داخلی لازمه اقتصاد مقاومتی است

خبرگزاری شبستان: در حساس ترین و مهم ترین بخش اقتصادی کشور که نفت و گاز است از شرکت های خارجی دعوت کرده ایم که در حوزه هایی اقدام و عمل کنند که به جز موارد بسیار معدود، همگی در تخصص و توانمندی و ظرفیت اجرایی و دانش و توان مهندسان ایرانی است.

علمای شیعه همیشه به اقتصاد مقاومتی نظر و تاکید داشته اند

همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد»//۱

اقتصاد مقاومتی ظرفیت سازی است نه محدودیت/بیانیه و شعار دردی از ما دوا نمی کند

خبرگزاری شبستان: دکتر موسی نجفی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی برخلاف عده ای که می گویند محدودیت سازی است، یک ظرفیت سازی است و می تواند ظرفیت های زیادی را برای ما آزاد کند، مثل آزادی معنوی.

علمای شیعه همیشه به اقتصاد مقاومتی نظر و تاکید داشته اند

همایش اسلام و مردم سالاری دینی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: همایش اسلام و مردم سالاری دینی با سخنرانی رئیس پژوهشکده علوم سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و رئیس مجلس نمایندگان منطقه ای اندونزی ۵ اسفندماه در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می شود.

فردا برگزار می شود:

همایش ملی اقتصاد مقاومتی؛ پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد

خبرگزاری شبستان: همایش ملی اقتصاد مقاومتی؛ پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد با سخنرانی موسی حقانی و موسی نجفی چهارم اسفند ماه برگزار می شود.

اقتصاد مقاومتی ظرفیت سازی است نه محدودیت/بیانیه و شعار دردی از ما دوا نمی کند

قرآن و چالش اختلاف در جامعه به چاپ دوم رسید

خبرگزاری شبستان: قرآن و چالش اختلاف در جامعه: پژوهشی در نظریات مفسّران اجتماعی نوشته فرج الله میرعرب برای دومین بار منتشر شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«اسرار و رموز اخلاق اجتماعی» اثری از حجت الاسلام«حسن کمالی»

خبرگزاری شبستان: کتاب اسرار و رموز اخلاق اجتماعی اثری از حجت الاسلام حسن کمالی به همت نشر« آرمان رشد »چاپ و روانه بازار نشر شده است.

«شکوفه های دانایی» مجموعه دوست داشتنی برای کودکانتان

خبرگزاری شبستان:مجموعه ۱۰ جلدی کتاب خردسال با عنوان«شکوفه های دانایی» برگرفته از احادیث و روایات نوشته «غلامرضا حیدری ابهری» با تصویرگری زیبا منتشر ...

«شاهرگی برای حریم» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:روایت زندگی شهید مدافع حرم شهید« حمیدرضا اسدالهی»، در چهارمین جلد در مجموعه مدافعان حرم خواندنی شد.

«پسرانی از جنس روی» بر پله ی دوم ایستاد

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم کتاب «پسرانی از جنس روی» نوشته ی «سوتلانا الکسیویچ» را انتشارات نگاه با ترجمه ی «ابوالفضل الله‌دادی» منتشر کرد.

یادداشت‌های کوتاه و طنز محسن رضوانی در یک اثر

خبرگزاری شبستان:«گچ‌پژ» مجموعه یادداشت‌های کوتاه و طنزآمیز محسن رضوانی است که توسط سوره مهر منتشر شده است.

بیشتر