خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد

عملی که در حکم جنگ با خدا است

یک استاد اخلاق با بیان اینکه حفظ آبروی مومن از مهمترین حقوق الناس است، گفت: پیامبر(ص) به کعبه نگاه می کرد و می فرمود: «تو عظیمی اما مومن حرمت اش از تو بالاتر است». بسیاری از ما امروز در فضای مجازی با آبروی افراد بازی می کنیم و این حرب با خدا است.

آغاز چهارمین هفته تمدن نوین اسلامی از فردا

چهارمین هفته تمدن نوین اسلامی از فردا آغاز می شود و در طول این هفته با کمیسیون هایی همچون «سیر تکوین تمدن نوین اسلامی» و «آینده پژوهی و آینده نگاری تمدن نوین اسلامی» کار خود را ادامه می دهد.

برگزاری سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت»

سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت» به همت کانون اندیشه جوان و میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

حجت الاسلام لک زایی:

نهضت بررسی سند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت راه اندازی شود

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسامی حوزه علمیه قم بر ضرورت را ه اندازی نهضت بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تأ کید کرد و گفت: جایگاه سند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت بعد از قانون اساسی و قبل از اسناد دیگر کشور است.

زاویه با ‌تأملی در طرح قانون افزایش سن ازدواج، روی آنتن می رود

مجله علوم انسانی «زاویه» این هفته با موضوع «‌تأملی در طرح قانون افزایش سن ازدواج» و با حضور شیبه سیاوشی و فرشته روح افزا روی آنتن می رود.

استادیار پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع)//۲

خدمت به خلق؛ شاهراه ارتباط با خدا/آرامش رهاورد همیاری با مردم است

حجت الاسلام شبدینی پاشاکی گفت: عبادت چیزی جز خدمت به خلق نیست، ارتباط با خدا در راستای ارتباط با مردم است. اگر پیامبر(ص) این قدر محبوب و تبدیل به چهره ای جهانی شد به دلیل آن است که همواره برای مردم تلاش می کرد و غم مردم را داشت.

رییس موسسه فرهنگی و تحقیقاتی امام موسی صدر:

سخنرانی امام موسی صدر در کلیسای کبوشیین، نمادی از دیگرپذیری ادیان است

دختر امام موسی صدر با اشاره به حضور و سخنرانی پدرش در کلیسای کبوشیین، گفت: دیگرپذیری در این دعوت جلوه خاص خود را نشان می دهد یعنی ایشان دیگران را پذیرفت و دیگران نیز ایشان را پذیرفتند که این یک درس بزرگ است.

سخنرانی امام موسی صدر در کلیسای کبوشیین، نمادی از دیگرپذیری ادیان است

آیت الله محقق داماد تاکید کرد:

روحیه دیگرپذیریِ امام موسی صدر باید در نظام آموزش و پرورش نهادینه شود

رییس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران با بیان اینکه جمع کردن پیروان همه ادیان و مذاهب دور هم ناشی از روحیه دیگرپذیری امام موسی صدر است، گفت: همزیستی مسالمت آمیز با دیگران درس بزرگ مکتب این عالم شیعی است.

سخنرانی امام موسی صدر در کلیسای کبوشیین، نمادی از دیگرپذیری ادیان است

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش:

انقلاب ۲۰ سال پیش از پیروزی، توسط امام موسی صدر به لبنان صادر شد

حجت الاسلام ذوعلم با بیان اینکه انقلاب اسلامی ۲۰ سال قبل از وقوع، توسط امام موسی صدر به لبنان صادر شد، گفت: روش تربیتی امام موسی صدر این گونه بود که بدون کوتاه آمدن از مواضع عقلانی و وحیانی باید به اهداف رسید.

سخنرانی امام موسی صدر در کلیسای کبوشیین، نمادی از دیگرپذیری ادیان است

مدیر گروه تاریخ اسلام حوزه های علميه خواهران تشریح کرد

نقش ام البنین(س) در مقامات بالای حضرت عباس(ع)/برکات مجالس اهل بیت(ع) برای تربیت فرزند

حجت الاسلام ادیب بهروز با اشاره به تصریح آموزه های دینی به نقش تکوینی مادر در سعادت یا شقاوت فرزندان، گفت: حضور در مجالس ذکر مناقب و مصائب اهل بیت(ع) از بهترین نسخه ها برای تربیت فرزند و جلوگیری از انحراف و آسیب وی است.

بسته خبری//۲۹ بهمن

از برگزاری نشست های سبک زندگی تا هفته علمی تمدن نوین اسلامی

برگزاری نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی»، اعلام برنامه های چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی و بررسی «آیا ما یک خدا را می‌پرستیم؟(گفتگوی اسلام و مسیحیت)» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در ۲۹ بهمن است.

اعلام برنامه های چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی

چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی از دوم تا هشتم اسفند با کمیسیون هایی همچون «سیر تکوین تمدن نوین اسلامی» و «نسبت شناسی آینده انقلاب اسلامی و تمدن مهدوی» برگزار می شود.

در نشست خبری چهارمین «هفته تمدن نوین اسلامی» مطرح شد

تمرکز هفته تمدن نوین اسلامی بر ظرفیت های علمی فرهنگی/در مرحله تحقق قرار داریم

رئیس دبیرخانه علمی هفته علمی تمدن نوین اسلامی با بیان اینکه اکنون در مرحله تحقق تمدن نوین اسلامی قرار داریم، گفت: امسال تمرکز ما روی ظرفیت هیات علمی و فرهنگی و سیاسی جهان اسلام در مسیر تمدن سازی است.

نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی» برگزار می شود

نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی» با حضور احمدحسین شریفی و محمدسعید مهدوی کنی و میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«حواستون به پیرزن‌هایی که از تنهایی پوسیده‌ن باشه»

«حواستون به پیرزن‌هایی که از تنهایی پوسیده‌ن باشه» اثر«ماتئی ویستی‌یک» با ترجمه «محمد تمدنی» را نشر «ققنوس» چاپ کرده است.

«قانون، آزادی و اخلاق؛ درآمدی به فلسفه حقوق کیفری وعمومی»

«قانون، آزادی و اخلاق؛ درآمدی به فلسفه حقوق کیفری وعمومی» اثر«هربرت هارت»با ترجمه «محمد راسخ»با موضوع حقوق و علوم سیاسی را نشر نی روانه بازار کتاب ...

چاپ چهل وهفتم «جای خالی سلوچ» در بازار نشر

کتاب«جای خالی سلوچ» اثر«محمود دولت آبادی»برای چهل و هفتمین بار به همت نشر چشمه به بازار کتاب رفت.

«پنج گفتار؛در زمان و زندگانی فردوسی»

چاپ نخست«پنج گفتار؛در زمان و زندگانی فردوسی» اثر«مهدی سیدی» با موضوع ادبیات کلاسیک فارسی را نشر «نی» چاپ کرده است.

مهمان‌هایی که با کفش‌های لنگه به لنگه به چاپ پانزدهم رسیدند

«مهمان‌هایی با کفش‌های لنگه به لنگه» داستانک‌هایی برای نوجوانان است، که به قلم «محمد گودرزی» و «اسماعیل الله دادی» به انتشار رسیده است.

بیشتر