خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶

الأربعاء ١ رجب ١٤٣٨

Wednesday, March 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان:

فرهنگ مقاومت اندیشه ساز است/اقتصاد مقاومتی فکر و دین مردم را هم ارتقاء می دهد

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام گلزاده تاکید کرد: وقتی وضع معیشت مردم را سامان دادیم، می توانیم فکر و فرهنگ و دیانت و مسائلی از این دست را نیز در جامعه ارتقاء ببخشیم چراکه این مولفه ها تاثیر و تاثر متقابل دارند.

معرفی کتاب...

اقتصاد جهادی؛ مروری بر تجربه اقتصادی جهاد سازندگی

خبرگزاری شبستان: حوزه اقتصاد به دلیل پیوند ملموسی که با زندگی روزمره انسان‌ها دارد، از جایگاه ویژه‌ای در انظار عمومی برخوردار است لذا پس از گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب به الگویی جدید و بومی و برآمده از آرمان‌ها و ارزش‌ها ایرانی اسلامی نیاز است.

این افراد همیشه محروم اند!

خبرگزاری شبستان: اگرچه خداوند راه های مختلفی را پیش روی انسان ها برای رهایی از محرومیت قرار داده است اما هستند کسانی که برای همیشه محروم اند.

دکترای فقه و مدرس دانشگاه در گفت وگو با شبستان//۲

شادی؛ سوغات ارتباط با خدا و خوش بینی است برای زندگی

خبرگزاری شبستان: انسان مثبت نگر بدترین شرایط را به بهترین حالت تفسیر می کند که بهترین نمونه این موضوع را در جمله حضرت زینب(س) سراغ داریم که پس از واقعه عاشورا فرمودند: «ما رأیت إلّا جمیلا» یعنی به جز زیبایی ندیدم!

شادی؛ سوغات ارتباط با خدا و خوش بینی است برای زندگی

خدا کار این افراد را به دیگران واگذار می کند

خبرگزاری شبستان: اگرچه به تصریح آیات و روایات، خداوند زندگی انسان و امور مربوط به آن را خود تکفل می کند اما هستند گروهی که خدا کار آنها را به دیگران وا می گذارد.

استادان دانشگاه تاکید کردند:

اقتصاد مقاومتی؛ از ظرفیت سازی ها تا بایدها و نبایدها!

خبرگزاری شبستان: اقتصاد مقاومتی از صبغه فرهنگ و تعلق تمدنی اسلامی برخوردار است. این ویژگی ممتازی است که فقط با بیانیه های رسمی و شعارها محقق نمی شود.

تولید، علم و فن را هم نو می کند

خبرگزاری شبستان: ملت اهل تولید، در بلندمدت باید اهل علم نیز باشند و تولید، علم را نیز در پی خود می‌کشاند تا با نو کردن علم و فن، مزیت‌های اقتصادی‌اش را از دست ندهد.

ضرورت تولید ملی در آموزه های اسلامی

خبرگزاری شبستان: «توليد» با انگيزه تأمين نيازمندى هاى ديگران و با هدف تقارب نسبى سطح زندگى طبقات مختلف اجتماع، از امتيازات اقتصاد اسلامى است كه آن را از ديگر مكاتب اقتصادى متمايز مى سازد.

ویژگی برادر حقیقی در کلام امیرالمومنین(ع)

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به ویژگی های برادر حقیقی مومن اشاره کرده اند.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گفت وگو با شبستان:

معنای صحیح سروریِ کودک تا هفت سالگی/فرزندان را در فضای مجازی رها نکنیم

خبرگزاری شبستان: ترجمه و استنباط پادشاه از این روایات برای هفت ساله اول، صحیح نیست یعنی نباید در این دوره به کودک سخت گرفت و تا جای ممکن باید کودک را رها کرد تا با بازی به تجریه و آزمون و خطا بپردازد و در عین حال نیز تربیت شود.

دکترای فقه و مدرس دانشگاه در گفت وگو با شبستان:

راه شاد زیستن/سوءظن به خدا انسان را دچار غم و دلهره همیشگی می کند

خبرگزاری شبستان: ريشه خوش گماني، ايمان محكم و نيكوی مرد، سالم بودن قلب و باطن و او، قوّت و ثبات نفس است و سوءظن از ضعف و حقارت نفس به وجود مي‏ آيد كسی كه گرفتار خود كم بينی است، سعی می ‏كند ديگران را نيز در محيط فكر خود حقير و پست حساب كند.

شادی؛ سوغات ارتباط با خدا و خوش بینی است برای زندگی

تکلف مهمترین مانع صله رحم است

خبرگزاری شبستان: حجت السلام حسنلو با اشاره به اهمیت مساله دید و بازدید در فرهنگ اهل بیت(ع) گفت: پیوندهای خانوداگی با صله رحم مستحکم می شود اما تکلف در این میان مهمترین مانعی است که ممکن است در این امر اختلال ایجاد کند.

با چه کسانی و چگونه به سفر برویم؟!

خبرگزاری شبستان: هر گاه با گروهی مسافرت کردی درباره کار خود و آنان بیشتر با آنان مشورت کن. بسیار به رویشان لبخند بزن. از توشه ات به ایشان ببخش. دعوت شان را بپذیر. به یاری آنان بشتاب. سکوت طولانی، نماز بسیار و سخاوتمندی را پیشه خود ساز.

دید و بازدید به سبک اسلامی؛

اخلاق اسلامی حرّافی را مذموم می داند/ با پرگویی خُلق یکدیگر را تنگ نکنیم

خبرگزاری شبستان: معرفت پایین را می توان ریشه پُرحرفی برخی افراد دانست، البته از سوی دیگر پُرحرفی منجر به دروغگویی، غیبت، فحاشی و آزار دیگران می شود. زیاد صحبت کردن در نهایت قساوت قلب و بسیاری از پیامدهای اجتماعی را نیز سبب می شود.

اخلاق اسلامی حرّافی را مذموم می داند/ با پرگویی خُلق یکدیگر را تنگ نکنیم
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۶/«مرشد و مارگاریتا» شما را به فکر وا می دارد

خبرگزاری شبستان:«مُرشد و مارگاریتا» رمانی روسی نوشته «میخائیل بولگاکف» است. به باور بسیاری این اثر در شمار بزرگ‌ترین آثار ادبیات روسیه (شوروی) در سده ...

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

«فاطمه زهرا (س) ؛ اسوه سبک زندگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان:کتاب « فاطمه زهرا (س)» نوشته ی «سید حسین اسحاقی» اثری است که سبک زندگي فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی سبک زندگي اسلامي مورد تحلیل ...

بیشتر