خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶

الأربعاء ٠ ذو الحجّة ١٤٣٨

Wednesday, August 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

سبک زندگی سیاسی و مبارزاتی امام جواد(ع) در کلام رهبر معظم انقلاب؛

بحث آزاد، میراث جوادالائمه(ع) برای ما است

خبرگزاری شبستان: اولين كسى بود كه به طور علنى بحث آزاد را بنيانگذارى كرد. در محضر مأمون عباسى، با علما و داعيه داران و مدعيان و موجهان، درباره دقيق ترين مسائل حرف زد و استدلال كرد و برترى خود را و حقانيت سخن خود را ثابت كرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب در گفت وگو با شبستان:

مسجد بصیرت ساز کابوس گروه های تکفیری است/دشمن با مساجد ضرار کاری ندارد!

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مروجی طبسی با اشاره به جایگاه و تاثیر مساجد در تنویر افکار عمومی جهان اسلام گفت: یکی از مهمترین ویژگی های مسجد وجه بصیرت ساز آن است. این خصیصه گروه های تکفیری را می ترساند. دشمنان ما مسجد ضرار می خواهند.

بررسی گرایش اجتماعی در تفسیر قرآن بر اساس مبانی اهل بیت(ع)

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی با عنوان «گرایش اجتماعی در تفسیر قرآن بر اساس مبانی اهل بیت علیهم السلام» برگزار می شود.

نکته های مدیریتی نامه ۵۳ نهج البلاغه

خبرگزاری شبستان: ... و او کسـی باشـد که بعـدها موقعیتش او را به خودپسـندی نکشانـد و هرگز در حضور مردم به مخالفت با تو نپردازد، در ارائه نامه های فرمانـداران به تو و صـدور پاسـخ آنها بر اساس مصـلحت تو غفلت نکنـد، چگونگی تنظیم پیمانها را بداند... .

راه خانه دار شدن در بهشت!

خبرگزاری شبستان: پیامبر(ص) در این باره فرمودند: «آنچه از کارها و نیکی های مومن پس از مرگ اش به او می رسد، دانشی است که آن را منتشر کرده و فرزند صالح و نیز مصحف قرآنی است که از خود بر جای گذاشته یا مسجدی است که ساخته است.»

حیات طیبه در کلام امیر(ع)

امنیت بدون دادنِ دادِ مردمان سامان نمی یابد

خبرگزاری شبستان: امنیت بدون پاسداشتِ دادنِ دادِ مردمان به تمام معنا و پرهیز از هرگونه بی‌انصافی و تبعیض‌ورزی سامان نمی‌یابد و اگر به ظاهر هم امنیتی برون‌زا شکل گیرد، پیوسته در معرض شکسته شدن است، زیرا درون‌زا و متکی به اخلاق نیست.

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:

علامه مجلسی طعم لذیذ علم و پژوهش را به حوزه های علمیِ شیعی چشاند

خبرگزاری شبستان: بسیاری از افراد عالم و مجتهد هستند ولی مدیر علمی نمی شوند و نمی توانند مثل خودشان را تربیت کنند یا پروژه را به نحوی مدیریت کنند که همه را در بربگیرد؛اما علامه مجلسی از مدیریت علمی برای تشکیلات جهان اسلام برخوردار بود.

مدیر مرکز تخصصی نماز در گفت وگو با شبستان:

انس با مسجد سلامتِ سبک زندگی اسلامی را تضمین می کند

خبرگزاری شبستان: در روایتی داریم که پیامبر(ص) از جبرائیل پرسیدند که کدام مکان نزد خداوند محبوب تر است و جبرائیل پاسخ داد: مساجد و محبوب ترین افراد اهل مسجد نیز آنهایی اند که زودتر از دیگران به مسجد می آیند و بعد از دیگران خارج می شوند.

دکتر رضا غلامی:

دعوت به وحدت فکری فرهنگی با محور حق، از اصول تمدن اسلامی است

خبرگزاری شبستان: اسلام محور و اساس حرکت فردی، اجتماعی و به تبع آن، تمدن سازی را «حق» و «حق گرایی» قرار داده است و لذا طبیعی است که دعوت به وحدت فکری، فرهنگی و سیاسی حول حق، یکی از اصول غیرقابل تردید جامعه و تمدن اسلامی است.

علیرضا صدرا:

الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به ترویج نیاز دارد نه تدریس

خبرگزاری شبستان: الگو نیاز به تدریس ندارد بلکه نیازمند ترویج است؛ دولت باید آن را بپذیرد و در جریان کار قرار دهد. باید گفتمان سازی حوزوی، علمی، گفتمان سازی دولتی و گفتمان سازی مردمی در تولید و ترویج الگو شکل بگیرد تا کارآمدی بالاتری درپی داشته باشد

ارزش شغل ها به چیست؟

خبرگزاری شبستان: ارزش‏ ها نه در اين شغل‏ هاست و نه در اين مسئوليت ‏ها؛ كه ارزش در نقش‏ هاست كه تعيين كننده‏ شغل ‏ها هستند و در نقش‏ها زن و مرد با هم مساويند. همه با هم برابريم، ولى در شغل، حتى مردها با هم برابر نيستند.

حجت الاسلام پناهیان:

راه نابود کردن تمام غم‌ها

خبرگزاری شبستان: دین نمی‌گوید: «تا روز قیامت سختی بکش تا آنجا به تو نشاط و شادی عمیق بدهم!» نه؛ در همین دنیا به تو شادی عمیق می‌دهد. شما آدم‌های خوش‌دین را نگاه کنید که چقدر سرزنده و بانشاط هستند! اینها تمام غم‌ها را در دل‌شان نابود کرده‌اند.

برنامه های پنجمین جشنواره امام علی(ع) تشریح می شود

خبرگزاری شبستان: برنامه های پنجمین جشنواره امام علی(ع) در نشستی خبری و با حضور اصحاب رسانه های جمعی تشریح می شود.

برای نخستین بار؛

همایش ملی آسیب شناسی و آسیب زدایی پدیده شکاف بین نسلی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نخستین همایش ملی آسیب شناسی و آسیب زدایی پدیده شکاف بین نسلی (زمینه ها، چالش ها و راهکارها) ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح »

خبرگزاری شبستان:کتاب بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح» اثر«رضا اخوی» را موسسه فرهنگی – انتشاراتی «ستاد اقامه نماز» چاپ کرده است.

«بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب سیاسی» اثر «علی آقاپیروز» به دنبال تبیین جواز و یا عدم جواز شرعی مدیریت زنان با روش اجتهاد ...

دو فصلنامه زبان فارسی و گویش های ایرانی در گام دوم

خبرگزاری شبستان:شمارۀ دوم دوفصلنامۀ «زبان فارسی و گویش های ایرانی» به صاحب امتیازی دانشگاه گیلان منتشر شد.

تجدید چاپ چهار اثر «محمدرضا بایرامی»

خبرگزاری شبستان:«کوه مرا صدا زد»، «بر لب پرتگاه»، «عقاب‌های تپه ۶۰» و «هفت روز آخر» چهار اثر به قلم محمرضا بایرامی است که توسط سوره مهر به چاپ‌های ...

تربیت و کودک ۱۴/«تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند »

خبرگزاری شبستان:کتاب «تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند » اثر «رضا فرهادیان» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر