خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

الجمعة ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩

Friday, August 17, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سایر حوزه ها

صالحی در جمع کارکنان وزارت ارشاد زنجان:

امروز به دور شدن از حواشی و توجه به متن فرهنگ نیاز داریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه‌های این وزارتخانه ۹کلان برنامه در دستور کار قرار گرفته است، گفت: رویکرد برنامه محور و حرکت به سمت مسیری مشخص به عنوان برنامه‌ میان‌مدت و دراز‌مدت در دستور کار قرار گرفته است.

امیر سیاری مطرح کرد

غرب به خاطر عدم ثبات دائما دچار مشکل است

رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز غرب به خاطر عدم ثبات دائما دچار مشکلات است و تلاش می کند به ثبات ما از طریق فضای مجازی ضربه بزند.

وزیر ارشاد تاکید کرد

ایثارگران تاریخ ایران عزت کشور را حفظ کرده اند

وزیر ارشاد گفت: افتخارات چندهزارساله ایران به خصوص دوران انقلاب به پاس ایثارگرانی است که برای عزت کشور کوشیده اند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران

با ایثار فرهنگی می توان از شرایط دشوار تحریم عبور کرد

حجت الاسلام انصاری گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهم ترین عامل برای عبور از همه گردنه های سخت کشور است، با ایثار فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی باید از اتفاقات پیشی بگیریم و با این رویه به سمت جلو حرکت کنیم.

رضوی در گردهمایی نمایندگان فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت ارشاد

«نظریه پردازی» به آفت اداره کشور تبدیل شده است

خبرگزاری شبستان: معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با تاکید بر این که امروز «نظریه پردازی» به آفت اداره کشور تبدیل شده، گفت: با این ایده که هر که بهتر سخن گفت در مدیریت اجرایی قرار گیرد مشکلی حل نمی شود. امروز به نیروهای اجرایی توانمند نیاز داریم.

حجت الاسلام دکتر ارزانی تاکید کرد

می توان از شبکه مردمی کانون های مساجد برای توسعه روستایی بهره برد

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: استفاده از ظرفیت خودجوش مردمی مهم ترین اصل در روستا است، امروز در سراسر کشور ۲۴هزار کانون فرهنگی هنری ثبت شده رسمی داریم که یک شبکه و ساختار مهم برای توسعه روستایی به حساب می آید.

داداندیش در گردهمایی نمایندگان فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت ارشاد

برنامه های فرهنگی با پیش فرض آسیب های اجتماعی طراحی شود

مشاور وزیر ارشاد در امور اجتماعی با تاکید بر نقش فرهنگ و هنر در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: پیشنهاد می شود برنامه های فرهنگی با پیش فرض آسیب های اجتماعی طراحی شود.، گفت: پیشنهاد می شود طرح های فرهنگی با پیش فرض آسیب های اجتماعی طراحی شود.

حضور بانوان در تمام رشته‌های چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای امکان‌پذیر شد

ثبت‌نام چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در حالی آغاز شده است که برای نخستین بار حضور بانوان در تمام رشته‌های این مسابقات امکان‌پذیر شده است.

به بهانه روز خبرنگار؛ در گفتگو با شبستان مطرح شد

افخمی: روزنامه نگاری شهروندی بدون نهادهای مدنی خیمه شب بازی دموکراسی است

افخمی معتقد است پراکندگی صداهای مشابه به دلیل فقدان نهادهای مدنی که بتواند اندیشه ها را در جهت مشخص ساماندهی کند، روزنامه نگاری شهروندی را به نوعی نمایش بدل می کند تا کنش فعال اجتماعی.

چهارمین جشنواره اسباب بازی برگزار می شود

چهارمین دوره جشنواره اسباب بازی امسال از ۲۶ تا ۳۰ آبان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

به بهانه روز خبرنگار؛ در گفتگو با شبستان مطرح شد

فرقانی: رواج «روزنامه نگاری شهروندی» در ایران فاصله چندانی با جهان اول ندارد

فرقانی با اشاره به رواج روزنامه نگاری شهروندی در ایران همزمان با کشورهای جهان اول گفت: این پدیده برای حرفه ای ها دستاوردهایی دارد چون از محدودیت ها کاسته و به منابع اطلاعاتی افزوده می شود. در این نوع از فعالیت رسانه ای اشتراک اطلاعات امری بدیهی است.

سلطانی فر در بزرگداشت روز خبرنگار

شغل «خبرنگاری» در دنیا در رده بالاترین پست های دولتی است

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: وظیفه خبرنگاران در دوران تحریم دوچندان می شود. خبرنگاران برای هدایت جامعه باید تلاش کنند و مسیر را به گونه ای دنبال کنند که دشمنان نتوانند به هدفشان، یعنی تاثیر بر افکار عمومی جامعه دست پیدا کنند.

نمکدوست

دسترسی آزاد به اطلاعات اکسیژن دموکراسی است

یک استاد ارتباطات می گوید قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در واقع روی همه قوانین دیگر کشور تاثیر می گذارد و به نوعی اکسیژن دموکراسی است.

باقر انصاری خبر داد

تدوین ۲۰ شیوه نامه برای رفع موانع دسترسی آزاد به اطلاعات/ عنوان محرمانه باب شده

مشاور حقوقی کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: اسم و عنوان محرمانه به صورت کلی باب شده، باید استثناها مشخص شوند، چالش های فراوانی در قانون دسترسی آزاد به اطلاعات پیش روی ماست، ۲۰ شیوه نامه برای برطرف شدن چالش ها در حال تدوین است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

کتاب های پرفروش تاریخ۲/«داستان دو شهر» اثر چارلز دیکنز همچنان خواندنی ودلچسب

خبرگزاری شبستان:داستان دو شهر اثر مشهور چارلز دیکنز است تا کنون حدود ۲۰۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است و همچنان علاقه مندان بسیاری ...

«من عاشق افسانه نیستم»

خبرگزاری شبستان:«مریم معینی» در رمان «من عاشق افسانه نیستم» داستان جوانی را در کوران جنگ تحمیلی روایت می‌کند که در پی حوادثی مجبور به زندگی در خاک ...

«ابوریحان بیرونی» از مجموعه «تاریخ و ادبیات ایران»

«ابوریحان بیرونی» از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران به کوشش «محمد دهقانی» را انتشارات «نی» چاپ کرده است.

کتاب اول و دوم «فلسفه برای نوآموزان» چاپ شد

کتاب اول و دوم «فلسفه برای نوآموزان»اثر« شارون ام کای» و«پل تامسون»با ترجمه «هوشیری فراهانی» را انتشارات «آفرینگان» چاپ کرده است.

«۶۳ داستان از زندگانی حضرت علی(ع)» از حجت الاسلام هادي قطبي

خبرگزاری شبستان:«۶۳ داستان از زندگانی حضرت علی(ع)» حجت الاسلام هادي قطبي اثر«حجت الاسلام هادي قطبي» را انتشارات «بهار دلها »چاپ کرده است.

بیشتر