خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

الأربعاء ٥ جمادى الثانية ١٤٣٩

Wednesday, February 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سایر حوزه ها

دکتر محرمی در نشست فرهنگ آینده و تمدن نوین اسلامی:

رمز توسعه تمدن‌ها ارتقای امنیت فرهنگی است

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر معتقد است هر چقدر نظامی بر زیست محیط خودش کنترل بیشتری داشته باشد و امنیت شهروندانش را فراهم کند، متمدن‌تر است.

دکتر کیقبادی در نشست فرهنگ آینده و تمدن نوین اسلامی:

آرمان تمدن اسلامی و آینده‌پژوهی آرامش است

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر وجه اشتراک تمدن اسلامی و نگرش هستی‌شناختی در تمدن ایرانی را سه عنصر حق‌مداری، هدفمندی و نظام احسن دانست.

حجت الاسلام رضایی:

امنیت فراگیر با تمدن‌سازی ایجاد می‌شود

خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امنیت در سایه اقتدار شکل می‌گیرد، گفت: زمانی که تمدن مقتدری ایجاد کردیم امنیت فکری، نظامی و عملی به وجود می‌آید.

رییس دانشگاه ادیان و مذاهب:

میان صهیونیست و یهودیت تفاوت قایل شویم

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام نواب معتقد است، جنبش صهیونیسم یک جنبش غیردینی است که دین یهودیت را وسیله اهداف سیاسی خود قرار داده است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری:

اقدام اخیر ترامپ تجاوز آشکار به ارزش‌های دینی است

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله گلپایگانی گفت: آمریکا با وجود روابط حسنه‌ای که با کشورهای عربی دارد با حمایت از گروه‌های تکفیری و تروریستی خسارات جبران‌ناپذیری به صلح جهانی و برخی کشورها وارد کرده است.

نایب‌رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

باید فکری برای آزادی آمریکا از چنگال صهیونیست‌ها کنیم

خبرگزاری شبستان: مولوی اسحاق مدنی گفت: ترامپ با تصمیم اخیر خود در مورد قدس می‌خواهد دل صهیونیست‌ها را برای حفظ جایگاه خود در دور بعدی به دست آورد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

اقدام اخیر ترامپ حرکتی عظیم علیه آمریکا به راه انداخت

خبرگزاری شبستان: دکتر ابراهیمی ترکمان گفت: اقدام اخیر ترامپ تجاوز آشکار و تمام‌عیار به حقوق حقه مردم فلسطین، احساسات و ارزش‌های دینی و عقیدتی عموم ادیان است.

معاون وزارت امور خارجه:

«قدس» پایتخت جدایی‌ناپذیر، تغییرناپذیر و تقسیم‌ناپذیر فلسطین است

خبرگزاری شبستان: دکتر عراقچی با بیان اینکه قدس مرکزی برای همه ادیان الهی است، گفت: وظیفه ما علاوه بر تلاش برای آزادی قدس شریف تلاش برای حفظ هویت تاریخ و تمدن‌ساز قدس شریف است.

رئیس سازمان تاریخ و ادبیات دفاع مقدس خبرداد:

تولیدکتاب دیجیتال و گویا/ توجه به نوقلمان،کودک و نوجوان،ناشران و نهضت ترجمه

خبرگزاری شبستان: امیرسرتیپ گرامی گفت: تولید کتاب گویا، دیجیتال و انواع مختلف کتاب در دستور کارسازمان قرار گرفته است و توجه به کودک و نوجوان، نوقلمان، ناشرین کتاب دفاع مقدس و نهضت ترجمه ۴ هدف اصلی است که دنبال می کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اعلام کرد:

با هیچ دستگاهی مشکل نداریم/ چاپ یک هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در ۲ سال اخیر

خبرگزاری شبستان:سردار سرتیپ بهمن کارگر گفت:به عنوان رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اعلام می‌کنم با هیچ دستگاهی مشکلی نداریم،در ۲ سال اخیر بنیاد توانست نزدیک به هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب را به چاپ برساند و معتقدم این کاری ارزشمند و بزرگ است.

رئیس حوزه هنری:

جشنواره کتاب سال دفاع مقدس جشنواره معتبری است

خبرگزاری شبستان:محسن مومنی شریف گفت: جشنواره انتخاب «کتاب سال دفاع مقدس» جشنواره معتبری است و من افتخار این را داشتم که آخرین بار جایزه خود را در این جشنواره از دستان سردار شهید مدافع حرم «حسین همدانی» دریافت کنم.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد:

کتاب ماندگارترین راه حفظ ارزش های دفاع مقدس است

خبرگزاری شبستان:محسن جوادی گفت: پاسداشت ارزش های دفاع مقدس راه های مختلفی دارد، اما یکی از پایدارترین ها و ماندگارترین ها نوشتن کتاب است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری:

بزرگ ترین رسالت دستگاه های فرهنگی انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان است

خبرگزاری شبستان: سردار سرلشگر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی گفت: بزرگترین رسالت سازمان ارزشمند بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و باغ موزه ها و دستگاه های فرهنگی انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به جوانان است.

صالحی در نشست با رییس موسسه فرهنگی اکو:

اکو نقش بی بدیلی در دیپلماسی فرهنگی در فضای منطقه دارد

خبرگزاری شبستان:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با رییس موسسه فرهنگی اکو گفت: این موسسه فرهنگی نقش بی بدیلی در گسترش دیپلماسی فرهنگی در فضای منطقه ای دارد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب«نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی» اثردکتر«مریم نشاط» را موسسه انتشارات «سمت»چاپ کرده است.

«تهران خصوصی ما» ترانه های «حسن علیشیری»

خبرگزاری شبستان:«تهران خصوصی ما» شامل ترانه های «حسن علیشیری» است که موسسه انتشارات نگاه چاپ کرده است.

«دو امام مجاهد؛ امام حسن و امام حسین(علیهماالسّلام)»

خبرگزاری شبستان:کتاب دو امام مجاهد مشتمل بر شش گفتار از رهبر انقلاب در تحلیل مبارزات سیاسی حسنین(علیهماالسّلام) است که در سالهای ۵۱ و ۵۲ ایراد شده و ...

عبور امینی از «لب خط قرمز»

خبرگزاری شبستان:کتاب «لب خط قرمز» مجموعه طنزهای مطبوعاتی و داستان‌های کوتاه «اسماعیل امینی» منتشر شد.

«ده پرنده زرد و سبز و آبی» بر فراز کتابفروشی‌ها

خبرگزاری شبستان: کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» نوشته« سوسن طاقدیس» از سوی «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» چاپ شد.

بیشتر