خبرگزاری شبستان

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

السبت ١ رمضان ١٤٣٨

Saturday, May 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سایر حوزه ها

چهره برتر هنر انقلاب در سال ۹۵ در گفت و گو با شبستان:

در مقابل چهره های بزرگ هنر انقلاب خجالت کشیدم/جایزه ام حق خانواده شهید « فادی محمد جزار» بود

خبرگزاری شبستان: سید مسعود شجاعی طباطبایی گفت:وقتی این جایزه را گرفتم در مقابل چهره های برجسته هنر انقلاب از جمله ابراهیم حاتمی کیا، محمد حسین مهدویان و نویسندگان بزرگوار و شریف دفاع مقدس از خجالت آب شدم، من درمقابل اینها هیچ هستم.

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

آثار فرهنگی هنری ما نیاز به حمایت جهانی دارد

خبرگزاری شبستان: ملکشاهی با بیان اینکه دارایی های فکری به محض انتشار در معرض خطر قرار می گیرند، گفت: باید قوانینی برای حمایت از خالق اثر تنظیم کنیم.

وزیر ارشاد در همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری:

کشف نفت نقابی بر چهره فرهنگ ایران زد/ تصویب کپی‌رایت در مجلس جهشی در صادرات فرهنگی ایران ایجاد می کند

خبرگزاری شبستان: صالحی امیری گفت: کار با دنیا بدون تصویب کپی رایت ممکن نیست. در نشر و ترجمه آثار هم این مشکل را داریم. مطمئن باشید بعد از تصویب این قانون دچار تحول بزرگی در عرصه صادرات فرهنگی به کشورهای دیگر خواهیم شد.

وزیر دادگستری در همایش مالکیت ادبی، هنری مطرح کرد:

رتبه اول جهانی در سرعت تولید علم را به دست آورده ایم

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پورمحمدی گفت: جمهوری اسلامی ایران در چند سال گذشته در تولید، دفاع و تثبیت تولید قدرت نرم نقش فوق العاده ای داشته است.

مدیر کل دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت ارشاد/

همایش مالکیت حقوق ادبی و هنري؛ راهبردی ترین اقدام وزارت ارشاد برای تعالی جایگاه فرهنگ عامه

خبرگزاری شبستان: لادن حیدری گفت: باید به این موضوع فرهنگی از دید حقوقی پرداخته شود و چهارچوب حقوقی حاکم بر حقوق مولف و حقوق ادبی تعیین و مشخص شود.

با حضور وزاری ارشاد و دادگستری/

هفتمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط آغاز شد

خبرگزاری شبستان: هفتمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی ، هنری و حقوق مرتبط با حضور جمعی از مسئولان در کتابخانه ملی در حال برگزاری است.

تشکر خانه سینما و رضا کیانیان از عذرخواهی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان

خبرگزاری شبستان:خانه سینما و رضا کیانیان در پیام هایی جداگانه نسبت به اظهارات و همچنین توضیح و عذرخواهی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان واکنش نشان دادند.

یک نقاش در گفت و گو با شبستان:

نقاشی از چهره‌‌های ماندگار زبان و ادبیات فارسی پیشنهاد حدادعادل بود

خبرگزاری شبستان: شاهرخی گفت: آثار نمایشگاه «چهره‌‌های ماندگار زبان و ادبیات فارسی» بعد از اتمام نمایشگاه در لابی فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی موزه خواهد شد.

جمعی از شعرا و نویسندگان در گفت و گو با شبستان:

حضور اکثریت در رای گیری موجب اثبات خواست عمومی است/ ما تصمیم گیرنده هستیم

خبرگزاری شبستان: عبدالجبار کاکایی گفت:معتقدم هر چه اکثریت پای صندوق های رای بیایند به خواست اصلی و عمومی جامعه نزدیک تر می شویم و حضور اکثریت برابر است با اثبات حقیقت.

دکترسلطان‌زاده:

مسکن‌های مجموعه‌ای در فرهنگ اسلامی سابقه‌ای ندارد

خبرگزاری شبستان: یک استاد دانشگاه با بیان اینکه سابقه آپارتمان‌نشینی در کشورمان نداریم، گفت: طرح مسکن‌های مجموعه‌ای سال‌ها قبل در غرب با شکست مواجه شد.

رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی :

انس میان حکمت و حماسه شگفتی تمدن وفرهنگ اسلامی ایرانی است

خبرگزاری شبستان:دکتر حسن بلخاری گفت:هم نشینی معنا و حماسه، هم نشینی حکمت و حماسه،حتی پهلوانی و حماسه، از جمله شگفتی ها و عظمت های ملت و فرهنگ ماست که قادر به چنین انسی میان حکمت و حماسه ،اسطوره و ولایت است.

رئیس هیأت مديره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی:

فردوسی حجت موجه و مطلق شیعه بود

خبرگزاری شبستان: دکتر محقق گفت: قزوینی به کتاب سید جلال الدین محدث می پردازد و می گوید فردوسی شیعه و حجت موجه و مطلق تشیع است.

دبیر کل بنیاد فردوسی در گفت و گو با شبستان:

رونمایی از شاهنامه ثبت شده در حافظه جهانی یونسکو/ فردوسی ادب پارسی را به اوج و اعتلا رساند

خبرگزاری شبستان: یاسر موحد فرد به بهانه ۲۵ اردیبهشت ، روز بزرگداشت فردوسی گفت:۲۸اردیبهشت از شاهنامه ثبت جهانی شده در تالار سلام کاخ گلستان رونمایی می شود،زبان فارسی در هزار سال پیش با شاهنامه فردوسی به اوج اعتلای خود رسید.

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت و گو با شبستان:

تاثیر تئاتر می‌تواند از منبر بیشتر باشد/ تئاتر، هنری مقدس اما مغفول

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سدری معتقد است، تعزیه منحصر به یک بخش و فرهنگ خاصی از جامعه است اما تئاتر متعلق به همه ایرانیان است و با پوست و خون آنها عجین شده است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

انتشارات سروش کتاب سیر گفتمان سلفیگری را منتشر کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب« سیر گفتمان سلفیگری» نوشته «مروان شحاده» با ترجمه «محمدکاظم جعفری» را انتشارات سروش چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

انتشار شمارۀ جدید فصلنامۀ شعرپژوهی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامۀ شعرپژوهی (سال هشتم، شمار۴ - پیاپی ۸۴ ، زمستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی معاونت پژوهشی دانشگاه شیراز منتشر شد.

سیری در برترین آثار ادبی جهان۴/ «بهشت گمشده» یا فردوس از دست رفته، حماسه مذهبی«جان میلتن»

خبرگزاری شبستان: میلتن در بهشت گمشده خود حماسه سرگشتگی و دردمندی انسان را سرود و ارج و منزلت خود را در دنیای هنر و ادبیات با این سروده مذهبی زیبا ...

«اخلاق دین مدار و دنیا گرا» اثر «بهروز محمدی منفرد» و «بیژن منصوری»

خبرگزاری شبستان:تحلیل آسیب های اخلاق سکولار و تحلیل پیامدهای مثبت اخلاق دینی در کتاب اخلاق دین مدار و دنیا گرا اثر بهروز محمدی منفرد و بیژن منصوری ...

جدیدترین رمان سید هاشم حسینی با «دختر کوهستان»

خبرگزاری شبستان:رمان تاریخی «دختر کوهستان» به قلم سید هاشم حسینی است که وی در این اثر به رویدادهای جدایی قفقاز و داغستان از ایران پرداخته است.

بیشتر