خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

الثلاثاء ٢٣ المحرّم ١٤٣٨

Tuesday, October 25, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سایر حوزه ها

فیروزآبادی مطرح کرد:

مردم سربازان نهضت تولید محتوا هستند

خبرگزاری شبستان: دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: از مولفه های اقتصاد در فضای مجازی یکی مردمی بودن است که خوشبختانه مردم ما آمادگی راه اندازی نهضت تولید محتوا را دارند.

آیین افتتاحیه دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال برگزار شد؛

موسویان: فرهنگ سازی، ویژگی مهم نمایشگاه دهم

خبرگزاری شبستان: رییس مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال گفت: توجه به فرهنگ سازی مهمترین ویژگی نمایشگاه امسال در مقایسه با دوره های پیشین است.

در نشست معرفی و نقد اپلیکیشن آخرین خبر مطرح شد/

از راه اندازی یاهوی ایرانی-اسلامی تا مخاطب میلیونی «آخرین خبر»

خبرگزاری شبستان: علوی گفت: روزانه نزدیک به دوهزار محتوا با اولویت بازنشر در اپلیکیشن آخرین خبر منتشر می شود که برای این محتواها ۶۰۰ منبع خبری از سایت و وبلاگ و شبکه اجتماعی چک می شود.

اخشابی در گفت و گو با شبستان:

«محدوده» منتشر می شود/ عدم استفاده از اشعار مداحی در موسیقی

خبرگزاری شبستان: یک خواننده و آهنگساز با بیان اینکه شعرهایی که در مداحی ها استفاده می شود خیلی ساده تر، بی پیرایه تر، روتر و عیان تر است، گفت: استفاده از این گونه اشعار صرفا برای موسیقی نمی تواند منجر به تولید یک اثر فاخر شود.

حجت الاسلام دکتر مظفری:

فرهنگ یونانیان در تاریخ بشری استثنایی بود

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام دکتر مظفری با بیان اینکه مردم یونان و رهبران آنها آزادی فردی را به عنوان برترین ارزش می دانستند، گفت: یونانیان خصوصیاتی دارند که آن خصوصیات نقش تعیین کننده در تمدن بشری داشته است.

وزیر فرهنگ در مجمع جهانی فرهنگ در اندونزی:

ایران گفت وگو با ادیان و فرهنگ ها را با هدف نهادینه کردن صلح در دستور کار دارد

خبرگزاری شبستان: علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجلاس وزرای مجمع جهانی فرهنگ در بالی اندونزی، گفت: ایران توسعه گفت وگو با ادیان و فرهنگ ها را با هدف نهادینه کردن صلح، مدارا و احترام متقابل در دستور کار دارد.

در نشست شورای سیاستگذاری همایش سواد رسانه ای مطرح شد/

«سواد رسانه ای» به دنبال توانمندی مردم برای تعامل با رسانه های سنتی و فناوری های جدید ارتباطی است

خبرگزاری شبستان: سیدتقی کمالی،دبیر علمی همایش رسانه ای با اشاره به این که موضوع سواد رسانه ای در ایران به درستی جا نیافتاده، گفت: یونسکو به این موضوع به عنوان سواد آموزی جدید نگاه می کند.

پروفسور عارف:

ایران ارتباط خوبی بین فرهنگ و مذهب به وجود آورده است

خبرگزاری شبستان: پروفسور عارف ترجمه آثار فارسی به سایر زبان‌ها را اقدامی اثرگذار دانست و گفت: در خارج از ا‌یران سعدی و حافظ را می‌شناسند و عده معدودی صادق هدایت و فروغ را می‌شناسند و بقیه شاعران شناخته‌شده نیستند.

راکعی:

پروفسور عارف از دغدغه‌مندترین افراد در حوزه فرهنگ است

خبرگزاری شبستان: راکعی با بیان اینکه پروفسور عارف نقش مهمی در گره زدن حوزه های هنری و ادبی در ایران داشت، گفت: ایشان برای پیوند عمیق فرهنگی بین کشورهای منطقه تلاش های زیادی داشتند.

دکتر رجبی دوانی:

پروفسور عارف اهل حکمت و عرفان است

خبرگزاری شبستان: دکتر رجبی با اشاره به اینکه سرود ملی پاکستان سراسر فارسی است، گفت: حلقه‌های وصل بین کشورهایی همچون ایران و پاکستان به خاطر وجود امثال پروفسور عارف است.

رییس مرکز طنز حوزه هنری:

کشورهای دیگر شاعران معاصر ما را نمی‌شناسند

خبرگزاری شبستان: فیض با بیان اینکه باید برای شناسایی شعرای فارسی زبان کاری بکنیم، گفت: سالهاست با کشورها رابطه فرهنگی داریم اما آنها فقط شاعران قرن ۶ و ۷ ما را می‌شناسند.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران:

دسترسی آسان، رویکرد مدیریت شهری در توسعه فضاهای فرهنگی

خبرگزاری شبستان: علیرضا جعفری، با تاکید بر اینکه حفظ هویت و فرهنگ و تعلق خاطر شهروندان به شهر از مهمترین عوامل بازدارنده در مرگ شهرهاست، گفت: به همین دلیل دسترسی آسان و ارزان به فضاهای فرهنگی، رویکرد مدیریت شهری در در توسعه فضاهای فرهنگی است.

حجت الاسلام حیدری ابهری در گفت و گو با شبستان:

امر به معروف و نهی از منکر فطری است

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده کودک و نوجوان معتقد است، مفاهیم دینی از جمله امر به معروف و نهی از منکر باید با ضوابط و جزییات دقیق به بچه ها معرفی شود تا آنها دچار ابهام و سوءتفاهم نشوند.

دکتر حبیب الله صادقی در گفتگو با شبستان:

عصر طلایی هنر انقلاب از دهه دوم آغاز می شود

خبرگزاری شبستان: دهه اول انقلاب دوره ای است که در آن هنوز ته نشین های ذهنی از نگرش غربی و شرقی در آثار هنرمندان ما دیده می شود. بنایراین عصر طلایی هنر انقلاب از دهه دوم انقلاب آغاز می شود و اکنون در دهه چهارم است که درخشش خود را نمایان می کند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«شنگال»کیومکلیردر بازار کتاب کودک

خبرگزاری شبستان: شنگال عنوان اثری از«کیومکلیر»با ترجمه «زهره پریرخ» است که نشر«فاطمی» آن را روانه بازار کتاب کرده است.

انتشار پانزدهمین شمارۀ فصلنامۀ علمی – پژوهشی فنون ادبی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامۀ علمی – پژوهشی فنون ادبی (سال هشتم، شماره ۲ (پیاپی ۱۵)، تابستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ...

«آبی و نارنجی» بازار کتاب را رنگارنگ کرد

خبرگزاری شبستان:آبی و نارنجی عنوان نمایشنامه ای از «جو پنهال» است که با ترجمه «رضا عابدین زاده» به همت نشر قطره چاپ شده است.

کتاب « مقدمه بر تئاتر» به چاپ هفتم رسید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم کتاب ن«مقدمه بر تئاتر»تألیف اورلی هولتن و با ترجمه "محبوبه مهاجر" از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شد.

کتاب « ۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ دهم کتاب « ۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)» که به همت دفتر مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور جوانان گردآوری ...

بیشتر