خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

الاثنين ٢٨ جمادى الثانية ١٤٣٨

Monday, March 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

تئاتر و هنرهای تجسمی

آرزوی عراقچی برای تئاتری ها در سال جدید/ یک روایت از برجام

خبرگزاری شبستان: نمایش «مانوس» به نویسنده و کارگردانی نازنین سهامی زاده جمعه شب ۲۷ اسفند با صحبتهای مدیرکل هنرهای نمایشی و معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امورخارجه به اجرای خود پایان داد.

به خاطر ما شهدا دل کسی را در این کشور نسوزانید

یادگاری وزیر بهداشت از اجرای نمایش «ترن»

خبرگزاری شبستان: نمایش «ترن» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ جمعه شب ۲۷ اسفند ماه در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به اجرای خود در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر پایان داد.

افزایش ۱۷۷ درصدی اجرای آثار نمایشی

۷۵ نمایش و دویست هزار مخاطب در سال ۹۵

خبرگزاری شبستان: تعداد آثار به صحنه رفته در مجموعه تئاترشهر نسبت به سال ۹۴ با افزایش ۲ و هفت دهم درصدی به ۷۵ اثر و ظرفیت پذیرش مخاطب در این مجموعه با ۳ و ۳۹ دهم درصد افزایش به ۲۰۰ هزار و ۸۵ نفر در سال ۹۵ رسیده است.

«کابوس حضرت اشرف» تمام می شود

خبرگزاری شبستان: کابوسِ حضرت اشرف که نگاهی به زندگی سیاسی احمد قوام مشهور به قوام السلطنه و یا حضرت اشرف است، پس از حدود ۴۰ شب اجرا به پایان می رسد

در نشست رسانه ای جشنواره تئاتر دانشگاهی مطرح شد:

برای حل مشکلات جشنواره با تالارهای نمایشی گفت و گو می کنیم

خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: اختلالاتی در برگزاری جشنواره با برخی تالارها و دانشکده ها داشتیم که با پیگیری و تعامل قابل حل است چرا که بنای ما حل اختلافات بر اساس تدبیر و تعامل خواهد بود.

سومبات هاکوپیان در اختتامیه ششمین جشنواره مد و لباس فجر:

مد دولتی نمی شود/ دولتمردان از تولید کننده داخلی حمایت کنند

خبرگزاری شبستان:مدیر برند هاکوپیان از دولتمردان و مسئولان خواست که از تولید کننده داخلی و بخش خصوصی حمایت کنند و گفت:من از پیش هم گفتم مد دولتی نمی شود؛ هرگاه مد را در انحصار دولت قرار دادید در کشاکش سیاست ها حتما مجبور به مردن است.

با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف/

ششمین جشنواره مد و لباس فجر به ایستگاه پایانی رسید

خبرگزاری شبستان: ششمین جشنواره مد و لباس فجر با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف و تقدیر از فعالان حوزه مد و لباس به پایان رسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره مد و لباس فجر :

جزم اندیشی و ولنگاری در لباس را نمی پذیریم/ نیازمند نیازسنجی ملی در حوزه پوشاک هستیم

خبرگزاری شبستان: صالحی امیری نیازسنجی ملی در حوزه پوشاک را ضرورت دانست وگفت:نباید ذائقه غربی را در جامعه تحمیل کرد،بایدبا نیازسنجی الگوهای بومی و ملی را تشویق کنیم، هر نوع رفتار تحمیل آمیز و رفتاری که ولنگاری را ترویج کند به ناکجاآباد می رود.

«باغ وحش شیشه ای» اجرا خوانی می شود

خبرگزاری شبستان: نمایشنامه ی مشهور باغ وحش شیشه ای نوشته ی تنسی ویلیامز در تئاتر باران، اجراخوانی می شود.

«تاتر بد» به پایان می رسد

خبرگزاری شبستان: نمایش تاتر بد به کارگردانی صحرا فتحی که تنها برای ۶ اجرا در تماشاخانه ی دا روی صحنه رفته، آخرین اجراهای خود را تجربه می کند.

مدیرمسئول نگارخانه ترانه باران در گفتگو با شبستان:

می خواهیم آثار اصیل هنر ایرانی به همه خانه ها برود

خبرگزاری شبستان:سیده محبوبه کاظمی دولابی از برپایی نمایشگاه فروش نوروزی باران با نمایش ۱۰۰ اثر خط و خوشنویسی از ۱۶ تا ۲۵ اسفند خبر داد و گفت: می خواهیم آثار اصیل هنر ایرانی به همه خانه ها برود.

امیرخانی در نشست انجمن خوشنویسان و حاشیه مراسم اعطای گواهینامه به ۱۳۰ استاد خوشنویس:

برگزاری امتحان حضوری دوسالانه خوشنویسی نقطه قوت آن است

خبرگزاری شبستان: امیرخانی برگزاری امتحان حضوری دوسالانه خوشنویسی را نقطه قوت آن دانست وگفت:متاسفانه کپی وفتوشاپ امکانات وشرایطی را قرارداده که آثارجعلی بوجود بیاید،برای اینکه جلوی چنین چیزی گرفته شودتصمیم گرفته شد که شرکت کنندگان حضوری بنویسند.

در میزگرد «رابطه ی تئاتر خصوصی و بخش دولتی» مطرح شد:

دولت هزینه های تئاتر را بپردازد/ تئاتر ایران باید خصوصی باشد

خبرگزاری شبستان: اصغر همت، سعید اسدی و آروند دشت آرای در میزگرد «رابطه ی تئاتر خصوصی و بخش دولتی» درباره ی فرصت ها و تهدیدهای تئاتر غیر دولتی به گفت و گو نشستند.

رییس سازمان برنامه و بودجه در کنگره مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بودجه سال آینده بخش فرهنگ با رشد ۱۷ درصدی مواجه است

خبرگزاری شبستان: محمدباقر نوبخت با تاکید بر رشد بودجه بخش فرهنگ گفت: اگرچه رشد بودجه کشور ۱۰درصدی است اما بودجه بخش فرهنگ با افزایش ۱۷ درصدی در سال آینده مواجه است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

«فاطمه زهرا (س) ؛ اسوه سبک زندگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان:کتاب « فاطمه زهرا (س)» نوشته ی «سید حسین اسحاقی» اثری است که سبک زندگي فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی سبک زندگي اسلامي مورد تحلیل ...

پیشنهاد مطالعه نوروزی۲/کتاب «ایوب» شاعرانه ترین کتاب عهد عتیق

خبرگزاری شبستان:کتاب «ایوب» از نوشته های مقدس مسیحیان و یهودیان کتابی مشتمل بر ۴۲ باب است که می توان آن را از خیال انگیز ترین کتابهای عهد عتیق خواند.

بیشتر