خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٧ شعبان ١٤٣٩

Monday, April 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

تئاتر و هنرهای تجسمی

کورش زارعی در نشست بیست‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی:

وظیفه مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری حمایت از تئاتر جوانان در شهرستان هاست

خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری وظیفه این مرکز را حمایت از تئاتر جوانان در شهرستان ها دانست و گفت: من این امر را سرلوحه کارهایم در مرکز قرار دادم و سعی کردم هم در تهران و هم در شهرستان‌ها به جوانان بها دهم.

در نشست بیست‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی مطرح شد:

حضور پررنگ پژوهش و آموزش در جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی

خبرگزاری شبستان: مدیر بخش آموزش و پژوهش جشنواره گفت: ما تصمیم گرفتیم هفته پژوهش و آموزش را پیش از برگزاری جشنواره داشته باشیم تا هم برنامه‌ها با هم تداخل نداشته باشند و هم تاکید بیشتری بر پژوهش و آموزش شود.

مسعود حکیمی پور در نشست بیست‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی:

دو پیشکسوت تئاتر بوشهردر بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی تقدیر می شوند

خبرگزاری شبستان: معاون بخش مناطق ملی خلیج فارس از برزرگداشت دو پیشکسوت تئاتر بوشهردر بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی خبر داد و گفت: جشنواره روزهای ۳ تا ۷ اردیبهشت در بوشهر برگزار می شود.

سومبات هاکوپیان در نشست رونمایی از لباس ارکستر ملی و سمفونیک:

موسیقی و لباس ریشه در فرهنگ تاریخی ما دارد/ در طراحی لباس ارکسترها به اصالت توجه شده است

خبرگزاری شبستان: مدیر برند هاکوپیان با ابراز خرسندی از طراحی لباس برای ارکسترهای ملی و سمفونیک گفت: موسیقی و لباس ریشه در فرهنگ تاریخی ما دارد، در طراحی لباس ارکسترها به اصالت توجه شده است.

مدیر عامل بنیاد رودکی در نشست رونمایی از لباس ارکستر ملی و سمفونیک مطرح کرد:

اداره ارکسترها بدون حمایت های مالی امکان پذیر نیست/ اجرای ارکسترها در جام جهانی فوتبال

خبرگزاری شبستان: علی اکبر صفی پور با بیان اینکه می خواهیم تکیه بنیاد رودکی را از دریافت کمک های دولتی کاهش دهیم؛گفت: اداره ارکسترها بدون حمایت های مالی امکان پذیر نیست.

یاسر موحد فر در گفتگو با شبستان؛

همزمان با بازی ایران در جام جهانی «هفته فرهنگی ایران در روسیه» برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: دبیر کل بنیاد فردوسی با تشریح برنامه های این بنیاد در سال ۹۶ به برنامه های سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: همزمان با حضور تیم ملی در روسیه هفته فرهنگی ایران و شب های ایرانی در سه شهر میزبان ایران در جام جهانی برگزار می شود.

یک نقاش در گفت و گو با شبستان:

برای نمایشگاه تازه ام به روستاهای ایران سفر می کنم

خبرگزاری شبستان: شیخی از برگزاری نمایشگاه خود با موضوع طبیعت بعد از نوروز۹۷ خبر داد و گفت: برای برگزاری این نمایشگاه به تنهایی سفر می کنم و از مردم و طبیعت الهام می گیرم.

همزمان با روز ملی هنرهای نمایشی؛

دیدار نوروزی صالحی با جمشید مشایخی، احترام برومند و رضا بابک

خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی عصر روز گذشته با برخی از هنرمندان پیشکسوت دیدار و گفت و گو کرد.

یک نقاش در گفت‌وگو با شبستان:

در سال ۹۷ نمایشگاه های سرزمین آسمانی در واژه های قرآنی را ادامه می دهم

خبرگزاری شبستان: منزه با بیان اینکه سلسله نمایشگاه های سرزمین آسمانی در واژه های قرآنی را ادامه می دهم، گفت: نمایشگاه تفسیر مصور قرآن در نیمه اول سال نو برپا می شود.

خوشتراش در یاداشت اختصاصی به مناسبت نوروز/

بازارهاي نوروزي عرصه فروش كالاهاي روی دست مانده‌ به جای خرید اجناس تازه

خبرگزاری شبستان:خوشتراش معتقد است بازارهاي نوروزي دیگر براي نوكردن و خريد اجناس تازه نيست بلکه این بازار عرصه‌ فروش كالاهاي رودست مانده‌ شده است كه بازرق ‌و برق تحت‌تاثير کلاه برداری آیینی شکل می گیرد.

در گفتگو با شبستان عنوان شد/

داناییان با فی البداهه هایش به موزه نقاشی پشت شیشه می آید

خبرگزاری شبستان:علی داناییان از اعضای گروه نقاشان پشت شیشه است که دومین نمایشگاه انفرادی خود را در این رابطه برپا می کند. وی از جمله هنرمندانی است که با ایجاد نوآوری در این تکنیک توانسته است؛ آثاری خاص را به تصویر بکشد.

مدیرعامل بنیاد رودکی در نشست خبری با اهالی رسانه:

درآمد بنیاد رودکی در سال ۹۶ دو برابر افزایش پیدا کرد

خبرگزاری شبستان: علی اکبر صفی پور از افزایش دوبرابری درآمد بنیاد رودکی در سال ۹۶ خبر داد و گفت: در همین راستا برای اولین بار قرارداد اسپانسری با شرکت هاکوپیان به عنوان حامی مالی ارکسترها بسته شد و این مهم اتکا ارکسترها به بودجه دولتی را کم می کند.

دامون شش بلوکی در نشست رونمایی آلبوم «زمستان»:

موسیقی مرز جغرافیایی نمی شناسد/ ایران و آذربایجان در موسیقی یک ریشه واحد دارند

خبرگزاری شبستان: نوازنده و پژوهشگر موسیقی نواحی با بیان اینکه موسیقی مرز جغرافیایی نمی شناسد، گفت: آذربایجان و ایران یک واحد بودند و دوره ای جدا شدند و همین یک آسیب جدی را در موسیقی مقامی بوجود آورد.

فرامرز گرمرودی در نشست رونمایی آلبوم «زمستان»:

احساس می کردم به «زمستان» اخوان بدهی دارم

خبرگزاری شبستان: این خواننده و آهنگساز خواندن شعر زمستان را ادی دین به اخوان ثالث خواند و گفت: من سالها بود که موسیقی آذری کار می کردم و از شعر فارسی فاصله گرفته بودم و زمستان را با کونول انسامبلی برای دیده و شنیده شدن در باکو اجرا کردم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«نفر هفتم» کتابی از «مرسده کسروی»

خبرگزاری شبستان:«نفر هفتم» اثر«مرسده کسروی» را انتشارات «نیستان» برای نخستین بار چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

«طبقه و قشربندی اجتماعی»کتاب شد

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «طبقه و قشربندی اجتماعی» اثر «رزماری کرامپتون» با موضوع جامعه شناسی را نشر« نی» چاپ کرده است.

«برخورد نزديك از نوع آخر و سرخ سوزان»

خبرگزاری شبستان:«برخورد نزديك از نوع آخر و سرخ سوزان» اثر«چیستا یثربی» را انتشارات «قطره» چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

سیر تحولات یك تمثیل عرفانی در ادبیات ایران از حلاج تا حافظ در«پروانه وآتش»

خبرگزاری شبستان:پروانه و آتش (سیر تحولات یك تمثیل عرفانی در ادبیات ایران از حلاج تا حافظ) اثر نصرالله پور جوادی را «فرهنگ معاصر» چاپ کرده است.

«گمگشته دل - انتظار ظهور امام زمان عج»

خبرگزاری شبستان: «گمگشته دل - انتظار ظهور امام زمان عج» اثردکتر«مهدي خداميان آراني» را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده است.

بیشتر