خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

الخميس ٢٨ المحرّم ١٤٣٩

Thursday, October 19, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

تئاتر و هنرهای تجسمی

هاراگوچی در سفر به تهران پس از ۴۰ سال/

تهران عوض شده اما موزه هنرهای معاصر تغییر نکرده/ فرهنگ ایرانی و ژاپنی حس مشترک دارند

خبرگزاری شبستان: نوریوکی هاراگوچی پس ازورود به تهران در موزه هنرهای معاصر تهران از اثر"ماده و فکر"( حوض روغن) بازدید کرد.

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟/ بخش سوم

نوشتن از عشق و ایمان از نوشتن درباره مرگ ساده تر است

خبرگزاری شبستان: نوشتن از عشق و ایمان، ساده تر از نوشتن درباره‌ مرگ است. عشق و ایمان به شما انرژی می بخشد اما مرگ چون یک جور نبودن است، شما را به هراس می‌اندازد. برای از عشق نوشتن، می شد نگاه شخصی خود را جاری کنم اما درباره‌ مرگ نه.

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟/ بخش دوم

بازیگری که اصول فکری دارد با پذیرش هر نقش خود را به چالش می کشد

خبرگزاری شبستان: فرید قبادی مهم‌ترین دلیل حضور خود را در نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» نمایشنامه ظریف، چند لایه و با قابلیت کشف وجوه پنهان شخصیت ها می‌داند. دلایلی که او را علیرغم سختگیری‌اش پس از اجرای نمایش «ترور» به همکاری با شهرام کرمی قانع کرده.

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟ / بخش نخست

مواجهه اختیار انسان با مرگ و سرنوشت/ خواستم به شاهنامه ادای دین کنم

خبرگزاری شبستان: شهرام کرمی: نمایش با این سئوال آغاز می شود که چه کسی باعث مرگ فرزند شده؟ اما سئوال بزرگ این است آیا اساسا می توانیم از مرگ فاصله بگیریم؟ این سئوالی است که وجوهِ مختلف زندگی را در برابر مرگ قرار می دهد و نوعی مواجه با تقدیر است.

دیدار هنرمند ژاپنی با اثرش پس از ۴۰ سال در موزه هنرهای معاصر تهران/

هاراگوچی ماده و فکر را مرمت می کند

خبرگزاری شبستان: نوریوکی هاراگوچی پس از ۴۰ سال با اثر خود؛ "ماده و فکر"(حوض روغن) در موزه هنرهای معاصر تهران دیدار می کند.

سهراب سلیمی در گفت‌وگو با شبستان:

نمایش نامه «بوی خواب» بازخوانی محمد چرمشیر از «تام استاپارد» است

خبرگزاری شبستان: این کارگردان پیشکسوت تئاتر با بیان اینکه نمایش نامه «بوی خواب» بازخوانی محمد چرمشیر از «تام استاپارد» است،گفت: در واقع این نمایش بازخوانی از نمایشنامه «آرامش از نوعی دیگر» است.

رایانی مخصوص مطرح کرد:

هدف از نقد در تئاتر دفاع مقدس نه تخریب که واکسینه کردن آینده است

خبرگزاری شبستان: رایانی مخصوص تاکید کرد: این یک حقیقت است که با نقد و آسیب شناسی ضعف ها می توانیم آینده را واکسینه کنیم و این مهم باید در تئاتر دفاع مقدس هم انجام بگیرد.

عارف براتی در نکوداشت هفته خوشنویسی:

هفته خوشنویسی در تقویم ملی ثبت می شود

خبرگزاری شبستان:مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان با بیان اینکه هفته خوشنویس در تقویم ملی ثبت می شود،گفت: مکاتباتی انجام شده و قول هایی داده شده که در تقویم رسمی ثبت شود.

امیر اشرف صندوق آبادی در نکوداشت هفته خوشنویسی:

هفته خوشنویسی در راستای معرفی هنر قدسی خوشنویسی برپا می شود

خبرگزاری شبستان:عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان با بیان اینکه هفته خوشنویسی در راستای معرفی هنر قدسی خوشنویسی برپا می شود،گفت: این هفته برای جذب عامه مردم و مسئولان و متولیان فرهنگی به هنر خوشنویسی برگزار می شود.

استاد امیر احمد فلسفی در نکوداشت هفته خوشنویسی:

علی رغم دریافت کمک اندک، انجمن خوشنویسان در طول ۷۰ سال موفق ترین نهاد مردمی در کشور است

خبرگزاری شبستان: عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان با بیان اینکه انجمن خوشنویسان در طول ۷۰ سال موفق ترین نهاد مردمی در کشور بوده است،گفت: این نهاد علیرغم اینکه کمترین کمک را از مسئولان گرفته است اما بیشترین موفقیت ها را داشته است.

همزمان با هشتادمین سال تاسیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی/

۶۶۹ عنوان کتاب مرجع در حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی در تالار تخصصی کتابخانه ملی به نمایش درامد

خبرگزاری شبستان: همزمان با هشتادمین سال تاسیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی امروز دوشنبه ۱۷ مهر نمایشگاه کتاب های تازه گردآوری شده در سه حوزه ایران شناسی، اسلام شناسی و مرجع تخصصی در تالار تخصصی کتابخانه ملی افتتاح شد.

امیر خانی در نشست برنامه‌های هشتادمین سال تاسیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی:

خاصیت نامیرایی کتابخانه ملی بر سایر ویژگی هایش ارجحیت دارد

خبرگزاری شبستان: معاون سازمان اسناد کتابخانه ملی با بیان اینکه خاصیت نامیرایی و ماندگاری کتابخانه ملی بر سایر فعالیت هایش ارجحیت دارد؛گفت:کتابخانه ملی نسبت به ۱۰ سال گذشته پیشرفت چشمگیری کرده است

برندگان جشنواره بیطار تقدیر شدند/ تقدیر از عکاس شبستان

خبرگزاری شبستان: برندگان نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس بیطار امروز در سالن همایش های صدا و سیما معرفی و تجلیل شدند.

هدی حدادی در نشست گزارش نمایشگاه براتیسلاوا:

قالب‌های ادبیات کودک تاریخ مصرف گذشته است

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده و تصویرگر نمایشگاه براتیسلاوا را منزلگاه هنر تصویرگری دانست و افزود: تصویرگری ایران وام‌دار تفکر و نگاه کشورهای بلوک شرق است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«عکس پشه ای» و پنج داستان دیگر در یک کتاب

خبرگزاری شبستان:«عکس پشه‌ای» عنوان کتابی است از سید «سعید موسوی» برای کودکان و نوجوانان، که «سوره مهر» این اثر را به علاقه مندان کتاب معرفی می کند.

«زبان زنده : درآمدی بر انسان‌ شناسی زبان‌ شناختی»

خبرگزاری شبستان:«زبان زنده : درآمدی بر انسان‌ شناسی زبان‌ شناختی» اثر«لورا ام. اهرن» با ترجمه «رضا مقدمه کیا» راموسسه انتشارات سمت چاپ کرده است.

چاپ دوم کتاب "تغییر مذهب در ایران" منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم کتاب "تغییر مذهب در ایران" دین و قدرت در ایران عصر صفوی بیست و پنجمین کتاب گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه و شامل پنج فصل بوده که ...

کتاب «رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب "رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی" سی و هشتمین کتاب گروه اقتصاد اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه بوده که توسط حجت ...

«عمارحلب» روایت زندگی شهید «محمد حسین محمد خانی»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«عمارحلب»روایت زندگی شهید«محمد حسین محمد خانی» به قلم محمد علی جعفری را انتشارات «روایت فتح» چاپ کرده است.

بیشتر