خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

الأحد ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٨

Sunday, December 04, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

جهانگیریان در رونمایی از مجموعه های نیاکان ما و حماسه های ایرانی:

اشتباهات تاریخی خود را تکرار کردیم

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه آنچه به بچه ها به عنوان تاریخ درس می دهیم، به کار آنها نمی آید، گفت: به نظر من تاریخ شناخت تجربه ها، تحلیل شکست ها و پیروزی ها و پاسخ دادن به چرایی ها ست.

میرکیایی در رونمایی از مجموعه‌های نیاکان ما و حماسه‌های ایرانی:

قلم نویسندگان ما انعطاف کمی دارد

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه نویسندگان به تاریخ فرهنگی و اجتماعی بپردازند، گفت: متاسفانه فقط تاریخ سیاسی و دست به دست شدن قدرت را برای بچه‌ها بیان می‌کنیم.

مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

کانون پرورش فکری به سمت کارهای فاخر می رود

خبرگزاری شبستان: حق پرست گفت: کانون با این رویکرد که باید متفاوت تر باشد و نیازهای کودکان و نوجوانان را فارغ از جو عمومی و گاه تجاری مورد توجه قرار دهد، کار می کند.

در جشن «بر بال پروانه‌ها»/

۱۴ عنوان کتاب به خط بریل رونمایی شد

خبرگزاری شبستان: «جشن بر بال پروانه‌ها» به مناسبت روز جهانی معلولان امروز به مناسبت روز جهانی معلولان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در گفت‌وگو با یک استاد دانشگاه مطرح شد؛

در جامعه کتابخانه کم داریم / کتابخانه ها پاتوق دید و بازدید شوند

خبرگزاری شبستان: دکتر مقیسه توسعه کتابخانه ها در شهرهای کوچک و روستاها را موجب پرورش استعدادهای نهفته دانست و گفت: تاسیس و تجهیز کتابخانه ها باید در راستای جذابیت صوری و معنوی آنها باشد.

در جامعه کتابخانه کم داریم / کتابخانه ها پاتوق دید و بازدید شوند

از مجموعه فرهنگ و تمدن ایرانی/

«سرگذشت فرش در ایران» کتاب شد

خبرگزاری شبستان: کتاب «سرگذشت فرش در ایران» نوشته مریم رجبی از مجموعه «فرهنگ و تمدن ایران» توسط انتشارات افق چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

پوروهاب در گفت و گو با شبستان:

کتابخانه‌ مدارس باید مفصل و متنوع شود

خبرگزاری شبستان: پوروهاب با بیان اینکه مدارس نقش مهمی در علاقه‌مندی بچه‌ها به کتاب دارند، گفت: بچه کتابدوست به دنبال کتاب به کتابخانه‌ای دوردست می‌رود اما بچه بی‌علاقه به کتاب، کتابخانه پدرش را نمی‌بیند.

در جامعه کتابخانه کم داریم / کتابخانه ها پاتوق دید و بازدید شوند

یک نویسنده و تصویرگر در گفت وگو با شبستان:

«کودک و تصویر» حاصل شش سال پژوهش است

خبرگزاری شبستان: اکرمی از چاپ دو جلدی «کودک و تصویر» به عنوان یک منبع پژوهشی برای دانشجویان رشته ارشد تصویرگری در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این کتاب ماحصل ۵۰ جلسه با تصویرگران است.

در گفتگو با یک نویسنده:

آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی؛ باید از کودکی آغاز شود

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام مهاجرانی با بیان اینکه هماهنگی بین اولیا ، مربیان و نویسندگان تناقض تربیتی را کاهش می‌دهد، گفت: نویسندگان در تالیف آثار دینی و اخلاقی از اعمال سلیقه شخصی بپرهیزند.

در جامعه کتابخانه کم داریم / کتابخانه ها پاتوق دید و بازدید شوند

یک منتقد در نشست نقد و بررسی کتاب «خانه پدری»:

قرآن واقعیتی با ساختار داستان است

خبرگزاری شبستان: جعفری با بیان اینکه کتاب خانه پدری مستند داستانی است، گفت: نوشتن از یک شخصیت واقعی در قالب داستان کار سختی است.

مقیسه در نشست نقد و بررسی «خانه پدری»:

جلال آل احمد، جلال آل قلم است

خبرگزاری شبستان:یک استاد دانشگاه معتقد است، جلال آل احمد در عمر ۴۶ ساله خود ۴۰ اثر به جای گذاشت که متنوع و از نظر کیفیت فاخر هستند.

شهریار زمانی:

«خانه پدری» یک قدم جدید دارد

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه از نوجوانی در مورد جلال آل احمد مطالعه داشتم، گفت: اگر می خواستم به جزییات به زندگی جلال بپردازم کتابی بیش از هزار صفحه می شد.

هم‌اندیشی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب نشر/۳

مطالبات اهالی نشر از وزیر چه بود؟/ از قاچاق کتاب تا ایجاد امنیت شغلی و حرفه ای حوزه نشر

خبرگزاری شبستان: محمود آموزگار گفت: موضوع انتشار غیرمجاز کتاب یا قاچاق کتاب در همه اشکال آن اعم از چاپی، صوتی و الکترونیک از جمله مسائلی است که همه بخش های نشر از عمومی و کودک گرفته تا آموزشی و دانشگاهی را در معرض آسیب های جدی قرار داده است.

هم‌اندیشی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب نشر/۲

صالحی: اقتصاد نشر به شوک‌ نیاز دارد/ اقدامات مشترک ارشاد و ناجا برای حذف قاچاق کتاب

خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی ارشاد گفت: موضوع قاچاق کتاب امنیت نشر را مختل کرده است و در این حوزه کمیته مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ناجا اقدام‌هایی انجام داده اند که در آینده نزدیک شاهد آنها خواهیم بود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

۱۰ جلد اول مجموعه «شخصیت‌های مانا» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان:۱۰ جلد اول مجموعه ۱۰۰ جلدی «شخصیت‌های مانا» با حضور و سخنرانی دكتر« اصغر دادبه» و «كاوه بیات» بیستم آذرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ...

«باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان

خبرگزاری شبستان: «باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان اثر «مایکل باند» با ترجمه «بهمن دار الشفایی» است که نشر« ماهی» آن را چاپ و روانه بازار نشر ...

«ارمغان نشاط»؛ نگاهی به برخی از شهر‌ها و بزرگان دوره‌ی صفوی

خبرگزاری شبستان:«ارمغان نشاط»، نگاهی اجمالی به اصفهان و سبزوار در عهد صفوی و زندگانی محقق سبزواری و خاندان‌های شیخ‌الاسلام و نشاط دارد.

«گفت و گو با شياطين»برای دومین باردربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:کتاب «گفت و گو با شياطين» اثر«اريزيو ريكاردو» با ترجمه «کیهان خجسته» را نشر «قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «اربعین الحقایق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «اربعین الحقایق» منسوب به «ابوحامد محمدبن محمد غزالی توسی» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات «پریا زواره‌ئیان» منتشر شد.

بیشتر