خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

الخميس ٢٥ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Thursday, December 14, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

مدیر عامل انتشارات فنی ایران در گفتگو با شبستان:

حامیان «سپیدار» آن را تنها گذاشتند/ رشد ۳۰۰ درصدی آثار ادبی دریافتی

خبرگزاری شبستان: کروبی هدف جایزه سپیدار را آموزش غیر مستقیم مسایل زیست محیطی به بچه ها دانست و گفت: آموزش و پرورش اجازه اعلام فراخوان سپیدار را در هیچ مدرسه ای نداد.

یک مترجم و بازیگر در گفت وگو با شبستان:

در مقوله دراماتولوژی مشکل داریم/ اقتباس ادبی در آثار ما ضعیف است

خبرگزاری شبستان: فلاح فرد با بیان اینکه اقتباس باید توسط یک دراماتولوژ حرفه ای صورت گیرد، گفت: اقتباس این نیست که اشخاص و فضاهای یک داستان را تغییر دهیم.

پارسی‌نژاد:

ادبیات داستانی می‌تواند امنیت ملی را تأمین کند/ شعر بر داستان ترجیح داده شد

خبرگزاری شبستان: این نویسنده با بیان اینکه ادبیات داستانی‌ می‌تواند در ساختار و بافت جامعه اثرگذار باشد، گفت: یکی از ابزارهای قدرتمند که در غرب از آن استفاده می‌شود، ادبیات داستانی است.

یک استاد دانشگاه:

داستان در کنار شعر زمین می‌خورد

خبرگزاری شبستان: دکتر رودگر با بیان اینکه داستان‌نویسی یک نویسنده جامع‌الاشرایط می‌خواهد، گفت: در ادبیات داستانی روش خاصی برای پژوهش نداریم.

دکتر سنگری:

پژوهش‌های زخمی را دریابیم/ عبور کتاب‌های خاطرات از مرز هشت هزار عنوان

خبرگزاری شبستان: دکتر سنگری با بیان اینکه در مورد شبهات ادبی کار نکردیم، گفت: ادبیات انقلاب مانند سایر رخدادهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تحلیل همزمان طلب می‌کند.

اسماعیل امینی:

شعر ایران قبل از انقلاب هم دینی بود

خبرگزاری شبستان: یک شاعر با بیان اینکه زمانی شاعران آرمان‌ها را در اساطیر جستجو می‌کردند و می‌آفریدند، گفت: در شعر انقلاب انسان اسطوره‌ای دل‌ خواه شاعران محقق شد.

مسجدجامعی در گفت وگو با شبستان:

درباره کاهش سرانه مطالعه ایرانی ها اغراق می شود

خبرگزاری شبستان: مسجدجامعی با بیان اینکه در مورد کاهش سرانه مطالعه اغراق می کنند، گفت: ذوق و شوق به دانایی هست اما امروز راه های پاسخ دادن به دانایی متنوع شده است.

یک بازیگر:

چنگیز جلیلوند معمار «پدر» است

خبرگزاری شبستان: بهرامی گفت: لحظاتی است که نه می توانیم آنها را واقعیت بدانیم و نه خیال، چنین لحظاتی را باید بازی کرد.

زنده‌نام:

۹۰ درصد «پدر» روی دوش جلیلوند/ فراموشی تم «پدر» است

خبرگزاری شبستان: زنده‌نام با بیان اینکه مضمون «پدر» جهانشمول است، گفت: فراموشی بسته به موقعیت می تواند دردناک یا برکت باشد.

مدیر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

انتشار ۱۵۷ عنوان کتاب به خط بریل در کانون

خبرگزاری شبستان: موزونی گفت: کانون چاپ کتاب‌های بیشتر و متنوع به خط بریل با موضوعات دینی، حماسی،‌ علمی و ادبی را مدنظر دارد.

مدیر کل دفتر توانمندسازی بهزیستی:

معلولان ۴۳ رتبه زیر هزار کنکور امسال را کسب کردند

خبرگزاری شبستان: دکتر صفاری‌فرد با بیان اینکه لایحه جدید برای حمایت از معلولان تقدیم مجلس شده است، گفت: با تصویب این قانون بسیاری از مشکلات معلولان حل می‌شود.

راه هایی با انواع محدودیت ها برای معلولان در سطح شهر یزد

یک نویسنده کودک و نوجوان در گفت‌وگو با شبستان:

با شعارهای کلیشه ای نمی توان کودکان را نسبت به محیط زیست متعهد کرد

خبرگزاری شبستان: پوروهاب با بیان اینکه در مورد محیط زیست فقط امر و نهی شده است، گفت: در زمینه آشنایی بچه ها با محیط زیست باید بیشتر بر روی جنبه های زیباشناختی کار کنیم.

یک نویسنده در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

اشعار دفاع مقدسی مادر و دختر در یک کتاب

خبرگزاری شبستان: آقابابایی معتقد است، جوانان با خواندن کتاب« بی پر اما پریده بودی تو» از شهدا الگو می گیرند و علاقه شان به ایران اسلامی بیشتر می شود.

دکتر فکوهی در نقد و بررسی کتاب «دانشگاهی که بود»:

«دانشگاه» در حال خودکشی آرام است

خبرگزاری شبستان:دکتر فکوهی با بیان اینکه نظام دانشگاهی خود را با انواع داروهای مخدر تسکین می‌دهد، گفت: در سیستم دانشگاهی با انتخاب‌های توهم‌زده و توهم‌زا مواجه هستیم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«اسرار نماز؛ بررسی اسرار نماز» کتابی از«علی محمد باقی»

خبرگزاری شبستان:«اسرار نماز ؛ بررسی اسرار نماز» اثر«علی محمد باقی» را «موسسه فرهنگی – انتشارتی اقامه نماز» چاپ کرده است.

بررسی مقاله‌ها و مصاحبه‌های«مصطفی رحماندوست» در یک اثر

خبرگزاری شبستان:«ادبیات کودک و کتاب‌های فرهنگ‌ساز» مقاله‌ها و مصاحبه‌های «مصطفی رحماندوست» شاعر، مترجم، نویسنده و محقق ادبیات کودک و نوجوان است که به ...

«مثلث‌های موازی» بر پیشخوان کتابفروشی ها

خبرگزاری شبستان:«مثلث‌های موازی» عنوان اثری از«مژده سالارکیا» است که نشر «پیدایش» آن را چاپ کرده است.

«تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد ۱۳۶۳»در«دروغ بزرگ»

خبرگزاری شبستان:«تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد ۱۳۶۳»با عنوان (دروغ بزرگ) به قلم«فرهاد بهروزی» را مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ ...

«شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» اثر«سیده صفیه میرحسینی» ودکتر«ابراهیم فلاح » کتابی است که توصیه می شود مطالعه کنید.

بیشتر