خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶

الأربعاء ٠ ذو الحجّة ١٤٣٨

Wednesday, August 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

مربی کتابخانه سیار روستایی شاهرود و بسطام در گفت‌و‌گو با شبستان:

کتابخانه‌های سیار از نیازهای اصلی بچه‌های روستاست

خبرگزاری شبستان: نظارت با بیان اینکه هر کتابخانه‌ روستایی تقریبا ۲۲ روستا و ۳۲ مدرسه را تحت پوشش قرار می‌دهد، گفت: هر کتابخانه سیار حدود ۷ هزار جلد کتاب و ۱۷۰۰ عضو دارد.

صحرایی در گفت و گو با شبستان:

وزیر ارشاد بر اساس اصول حرفه‌ای نقشه راه را مشخص کند

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه حوزه فرهنگ نیازمند استراتژی است، گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد باید ضوابط ادبیات را تعریف کند و به مجلس ارایه دهد تا تبدیل به قانون و اجرایی شود.

شفیعی در گفت‌وگو با شبستان:

آشنایی آقای صالحی به فضای فرهنگی نقطه قوت محسوب می شود

خبرگزاری شبستان: یک شاعر خواستار نگاه اساسی به ساختار چاپخانه ها شد و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چتر حمایتی این وزارتخانه را بر سر کل ادبیات کشور گسترده کند.

معاون توسعه و مدیریت منابع کانون در گفت‌وگو با شبستان:

بهترین سرمایه‌گذاری، هزینه‌کردن در حوزه فرهنگ است

خبرگزاری شبستان: واحدی معتقد است،کتابخانه های سیار روستایی در ایجاد فرهنگ مطالعه بین بچه ها و آگاه سازی آن ها موثر است.

داوران بخش داستان پانزدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره معرفی شدند

خبرگزاری شبستان: مجید قیصری، ساسان ناطق و علی‌اصغر عزتی‌پاک به عنوان داوران بخش داستان پانزدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره آثار این دوره از مهرواره را بررسی کردند.

پارسی‌نژاد در نقد و بررسی «شب پنجم»:

رزمندگان بی‌نیاز از اسطوره‌سازی هستند

خبرگزاری شبستان: یک منتقد ادبی یکی از مشکلات اصلی داستان‌های انقلاب و جنگ را شعارزدگی دانست و گفت: رزمندگان ما واقعا اسطوره بودند و نیاز نیست نویسندگان آنها را اسطوره کنند.

انیسی در نشست نقد و بررسی «شب پنجم»:

۸۰ درصد اطلاعات «شب پنجم» واقعی است

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه بسیاری از زندانیان سیاسی زن تمایل به مکتوب‌شدن زندگینامه‌شان نداشتند، گفت: به همین دلیل خاطرات و اطلاعات این زنان را در قالب رمان ارایه کردم.

اسطیری در نقد و بررسی «شب پنجم»‌:

جای خالی زنان زندانی سیاسی در داستان‌های انقلاب

خبرگزاری شبستان: یک منتقد با بیان اینکه «شب پنجم» رمان درخشانی است که به فضا و عرصه جدیدی از رمان انقلاب وارد شده است، گفت: در حوزه زندانیان سیاسی زن ظرفیت‌های زیادی برای قلم‌‌زدن وجود دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش:

امروز هم قهرمان داریم/ ارایه الگو به نسل فعلی و آینده ضروری است

خبرگزاری شبستان: امیر دریادار سیاری گفت: امکانات آشنایی و بازدید عزیزان حوزه هنری از مناطق دریایی را فراهم می‌کنیم تا گفتنی‌های فراوان در قالب‌های مختلف هنری ارایه شود.

معاون فرهنگی کانون:

کتاب‌خانه‌های پستی به کودکان محروم از کتاب خدمت‌رسانی می‌کنند

خبرگزاری شبستان: قمرزاده گفت: مربیان کتاب‌خانه‌های پستی کانون دلسوزانه و عاشقانه کتاب را در اختیار کودکان و نوجوانانی قرار می‌دهند که از کم‌ترین امکانات فرهنگی برخوردار نیستند.

جوان ترین راوی دفاع مقدس در گفت و گو با شبستان:

آثار داستانی هنوز به لایه های عمیق دفاع مقدس نپرداخته اند

خبرگزاری شبستان:مهدی امینی گفت: ماهیت دفاع مقدس آنقدر غنی و سرشار از موئلفه های گوناگون است که ما هنوز نتوانسته ایم به لایه های عمیق آن دست پیدا کنیم.

هشتمين شماره فصلنامه «نقد كتاب فقه و حقوق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شماره هشتم «فصلنامه نقد کتاب فقه و حقوق»ویژه زمستان ۱۳۹۵ به سردبیری حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی احمدی ابهری و صاحب امتیازی موسسه خانه کتاب منتشر شد

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفتگو با شبستان:

درخواست از خیرین برای تاسیس مراکز کانون در روستاها

خبرگزاری شبستان:حاجیان‌زاده با بیان اینکه توسعه مراکز کانون در مناطق روستایی هم سهم‌الوصول‌تر است و هم اثربخش‌تر،گفت: با هزینه خیلی کم می توانیم حداقل ۲۰ روستا را با یک ماشین و یک مربی پوشش دهیم.

دبیر نخستین کنگره سراسری شعر بقیع:

شعر بقیع ۱۱۰۰ سال در قلمرو شعر فارسی پیشینه مکتوب دارد

خبرگزاری شبستان: مجاهدی با بیان اینکه امروز وهابیت بی‌نقاب به میدان آمده است، گفت: وظیفه شاعران آیینی ایجاب می‌کند که از هنر شعری خود برای درهم شکستن این ابهت پوشالی استفاده کنند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح »

خبرگزاری شبستان:کتاب بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح» اثر«رضا اخوی» را موسسه فرهنگی – انتشاراتی «ستاد اقامه نماز» چاپ کرده است.

«بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب سیاسی» اثر «علی آقاپیروز» به دنبال تبیین جواز و یا عدم جواز شرعی مدیریت زنان با روش اجتهاد ...

دو فصلنامه زبان فارسی و گویش های ایرانی در گام دوم

خبرگزاری شبستان:شمارۀ دوم دوفصلنامۀ «زبان فارسی و گویش های ایرانی» به صاحب امتیازی دانشگاه گیلان منتشر شد.

تجدید چاپ چهار اثر «محمدرضا بایرامی»

خبرگزاری شبستان:«کوه مرا صدا زد»، «بر لب پرتگاه»، «عقاب‌های تپه ۶۰» و «هفت روز آخر» چهار اثر به قلم محمرضا بایرامی است که توسط سوره مهر به چاپ‌های ...

تربیت و کودک ۱۴/«تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند »

خبرگزاری شبستان:کتاب «تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند » اثر «رضا فرهادیان» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر