خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

الأحد ١٠ شوّال ١٤٣٩

Sunday, June 24, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

سردار شیخی در نشست خبری هشتمین جشنواره ادبی یوسف:

دنیا نداشته هایش را به رخ می کشد اما ما هنر عرضه داشته هایمان را نداریم

خبرگزاری شبستان: معاون رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه دنیا نداشته هایش را به رخ می کشد و بزرگ می کند، گفت: ما هنر عرضه داشته هایمان را هم نداشته ایم.

«رمان ایرانی؛ کالای داخلی» در گفت‌وگو با روئین:

ترجمه به تکنیک نویسندگان کودک و نوجوان کمک کرد

خبرگزاری شبستان: روئین با بیان اینکه سال ها قبل در ادبیات کودک و نوجوان مستقیم‌گویی بسیار مشهود بود، گفت: نویسنده با نصیحت وارد فضای داستان می شد در حالی که بچه ها پذیرای این گونه نوشتن نیستند و به آن اعتراض دارند.

آسیب شناسی نمایشنامه نویسی دفاع مقدس در گفتگو با آقاخانی/

گاهی آنقدر در شعار اغراق کردند، که دروغگو شدند

خبرگزاری شبستان: ایوب آقاخانی گفت: در تولید آثار دفاع مقدس واقع بین و راستگو نبودیم. نه به این معنا که دروغ گفتیم، بلکه آن چه را که وظیفه مان بود از جنگ نمایش دهیم به نفع خیلی از ملاحظات تغییر دادیم.

«رمان ایرانی؛کالای داخلی» در گفتگو با شمس/ بخش دوم

رمان جهانی به پست مدرنیسم رسیده ما هنوز خاطراتمان را رمان می کنیم

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده و مترجم با بیان اینکه هر کتاب باید صدای خود را داشته باشد، گفت: رمان در دنیا به پست مدرن رسیده است اما ما هنوز در دوران ابتدایی رمان هستیم.

رمان جهانی به پست مدرنیسم رسیده ما هنوز خاطراتمان را رمان می کنیم

اسماعیل امینی روی «صندلی داغ» نشست/

راه نجات این مملکت بستن دانشگاه هاست

خبرگزاری شبستان: امینی گفت: اگر وزیر آموزش و پرورش بودم تمام ساختمان‌های بزرگ و خالی را تبدیل به مدرسه می کردم زیرا مهم‌ترین پایه و زیرساخت مملکت آموزش و پرورش است.

حجت الاسلام مهاجرانی در گفت و گو با شبستان:

«فاطمه»؛ معرفی دخت پیامبر(ص) به کودکان

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه در مراسم روضه فقط از رنج ها ، غم ها و غصه های حضرت زهرا (س) گفته می شود، گفت: باید تصویری کامل از این بانوی بزرگوار برای تمام اقشار ترسیم شود.

اسدالله امرایی در گفتگو با شبستان:

نویسنده خارجی داستانش را خودش می نویسد

خبرگزاری شبستان: اسدالله امرایی گفت: ما به نویسنده داخلی سفارش می دهیم، نویسنده خارجی خودش تولید می کند. نویسنده خارجی حرف خودش را می زند، ما به مولف مان می گوییم این حرف را بزن. در واقع یک نوع تصنع در کارهای ما هست.

جوا آودیچ نویسنده بوسنیایی در گفتگو با شبستان:

«کارت پستال هایی از گور» روایت نبرد برای زنده ماندن است/ نمی گذارند کتابم در مدارس تدریس شود

خبرگزاری شبستان: جوا آودیچ «کارت پستال هایی از گور» را روایت نبرد برای زنده ماندن دانست و گفت: کتاب من هم یک جور بیان نبرد بین آدمی است که جنگ را پشت سر گذاشته است و از خود می پرسد که من چرا من ماندم و بقیه مردند.

زنان نام‌آور ادبیات در هیات علمی جایزه پروین

خبرگزاری شبستان:پس از برگزاری نشست هیات امنای جایزه ادبی پروین اعتصامی در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعضای هیات علمی انتخاب و معرفی شدند.

در آستانه جام جهانی؛ با نگاهی به کتاب های منتشر شده درباره فوتبال/

از ایده های تاکتیکی مظفرالدین شاه تا عشق آلبر کامو به فوتبال

خبرگزاری شبستان: فوتبال با فروریختن مرزهای زبانی، نژادی و طبقاتی زبان جهانی مشترک به وجود آورده و همچون چاشنی بر تمام عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تاثیر گذاشته است.

فوتبال چگونه دل ما را ربود و برد؟/ وقتی با فردوسی پور زودتر به آرزوهایمان می رسیم

یک شاعر در گفت‌وگو با شبستان:

جبهه گیری در مقابل اشعار امام(ره) هنوز هم ادامه دارد

خبرگزاری شبستان: ده بزرگی با بیان اینکه قضاوت های زیادی در مورد اشعار امام(ره)وجود داشته و دارد، گفت: علی رغم این که مردم به اشعار ایشان عشق می ورزیدند و آن ها را زمزمه می کردند، عده ای برخوردهای تندی با این وجه شخصیت امام(ره) داشتند.

«رمان ایرانی؛ کالای داخلی» در گفتگو با شمس/ بخش اول

رمان های ایرانی یک انسان تکثیر شده اند/ همینگوی«پیرمرد و دریا» را ۲۰۰ بار بازنویسی کرد

خبرگزاری شبستان: شمس با بیان اینکه یک نویسنده باید همچون بازیگر کارهایش متفاوت باشد، گفت: نویسنده باید سه برابر آنچه می نویسد، بخواند.

رمان جهانی به پست مدرنیسم رسیده ما هنوز خاطراتمان را رمان می کنیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از شاعران و استادان زبان و ادب پارسی:

بکوشید شعر فارسی عفیف، حکمت‌آمیز و امیدآفرین باقی بماند

خبرگزاری شبستان: رهبر انقلاب شعر فارسی را در طول تاریخ شعری «عفیف و محجوب» دانستند و تأکید کردند: بکوشید این عفت و پاکی همچنان در شعر فارسی محفوظ و پایدار بماند.

یک نویسنده در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

برگزاری جلسات « اولیا و نویسندگان»/کتابخانه مدارس دکوری شده است

خبرگزاری شبستان: روئین بر لزوم آشنایی بچه ها با نویسندگان معاصر تاکید کرد و گفت: لذت خوانش کتاب باید همچون لذت بازی با اسباب بازی برای بچه ها ایجاد شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«شاقول اندیشه» اثر «سیدمحمد حسینی‌نژاد»

خبرگزاری شبستان:«شاقول اندیشه؛ آموزش کاربردی منطق کلاسیک بر پایه داستانهای کوتاه» اثر«سیدمحمد حسینی‌نژاد» با موضوع سیر آموزش از آسان به دشوار را ...

ترجمه «زال و سیمرغ» مصطفی رحماندوست به انگلیسی

خبرگزاری شبستان:ترجمه «زال و سیمرغ»اثر«مصطفی رحماندوست» با تصویرگری «مانلی منوچهری» به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شد.

«ماجراهای اربی؛ ربات کوچولو فرار می‌کند»

خبرگزاری شبستان:«ماجراهای اربی؛ ربات کوچولو فرار می‌کند» اثر«توماس کریستوس» با ترجمه «الهه رمضانی» را انتشارات «هیلا» چاپ کرده است.

«وحدت اشیا ؛هگل، کانت و ساختار ابژه»

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «وحدت اشیا ؛هگل، کانت و ساختار ابژه» اثر «رابرت استرن» با ترجمه «محمد مهدی اردبیلی» و« محمد مهدی اصل»را انتشارات ...

بازچاپ خاطرات دو جلدی«محسن رفیقدوست»

خبرگزاری شبستان:جلد اول کتاب خاطرات «محسن رفیقدوست» با عنوان «برای تاریخ می‌گویم» به چاپ چهارم و جلد دوم این مجموعه به چاپ دوم رسید.

بیشتر