خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٧ شعبان ١٤٣٩

Monday, April 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

یک استاد دانشگاه در گفتگو با شبستان:

«سعدی» برای ماندگاری در فرهنگ عامه زبان مردم شد

خبرگزاری شبستان: دکتر مقیسه با بیان اینکه جهانگردی و مردم‌داری باعث نفوذ سعدی در زندگی مردم شد، گفت: مردم دیدند و لمس کردند اما نمی توانستند بیان کنند ولی سعدی عجز آنها را در نهایت قدرتمندی و توانمندی بیان کرد.

«رمان بومی؛ کالای داخلی» در گفت‌وگو با ناصری :

باید به روایت خود بازگردیم/ همانند مارکز رازآلودگی ایجاد کنیم

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده کودک و نوجوان گفت: تا وقتی که نویسندگان ما هزار و یک شب، بختیارنامه، تذکره و طوطی نامه را چند بار نخوانند و به نوع روایت خود برنگردند، نمی توانند مخاطب را جذب کنند.

۵۰کتاب ترجمه‌ای پرفروش طرح عیدانه کتاب معرفی شدند

خبرگزاری شبستان: با اتمام سومین طرح عیدانه کتاب، فهرست ۵۰ کتاب ترجمه‌ای پرفروش در بخش‌های مختلف مشخص شدند.

یک نمایشنامه‌نویس در گفت‌وگو با شبستان:

«سربازان کوچک» حکایت اصحاب فیل برای کودکان است

خبرگزاری شبستان: مریدی زاده با بیان اینکه قرآن کریم پیام های زیادی دارد، گفت: ما می توانیم از این پیام ها در قالب های هنری استفاده کنیم تا انسانیت در جامعه پررنگ تر شود.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب اعلام کرد:

۲۰۰ هزار شهروند در طرح عیدانه کتاب شرکت کردند

خبرگزاری شبستان: حسینی‌پور با بیان اینکه ۷۹۳ کتابفروشی عضو طرح عیدانه کتاب در سال ۹۷ بودند، گفت: ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کتاب در این طرح خریداری شد.

در نشست خبری طرح عیدانه کتاب مطرح شد/

آثار تالیفی در سال حمایت از کالای ایرانی حمایت می‌شوند

خبرگزاری شبستان: دکتر حسینی‌پور با بیان اینکه کالای ایرانی فقط صنعتی نیست، گفت: در طرح‌های فصلی کتاب میزان تخفیف به کتاب‌های تالیفی نسبت به ترجمه بیشتر خواهد شد.

یک نویسنده در گفتگو با شبستان:

چاپ «هزار و یک افسانه» پس از ۱۵ سال فعالیت

خبرگزاری شبستان: شمس از انتشار کتاب های «هزار و یک افسانه» ، «قصه های ترسناک» و «ماجراهای آمیتیس» برای نوجوانان در سال ۹۷ خبر داد.

یک قصه‌گوی برگزیده در گفتگو با شبستان:

درس ها را به شکل قصه به بچه ها آموزش دهیم

خبرگزاری شبستان: شهیدی معتقد است، ارایه دروس مدارس به شکل قصه ضمن ایجاد جذابیت و علاقمندی، اثرگذاری مطالب را افزایش می دهد.

یک نویسنده در گفت وگو با شبستان:

مدارس برای عید نوروز به بچه ها کتاب داستان پیشنهاد کنند

خبرگزاری شبستان: صحرایی پیشنهاد خواندن یک کتاب داستان از سوی مدارس به بچه ها در ایام نوروز را گام اولیه برای ترویج کتابخوانی در عید دانست.

شفیعی در گفتگو با شبستان:

مهربانی و دانایی را در قالب کتاب عیدی دهیم

خبرگزاری شبستان: یک شاعر کتاب را پنجره ای به روی اندیشه متعالی و باغ دانایی دانست و گفت: در نوروز که پاسداشت یکی از مهمترین رسم ها و سنت های فرهنگی ماست، نگهبان ادبیات، هنر، تفکر خود باشیم.

یک شاعر در گفت وگو با شبستان:

آش روز اول عید بهترین خاطره نوروزم بود

خبرگزاری شبستان: زندی معتقد است، خواندن کتاب های خوب و متناسب به همان شیرینی شکلات و شیرینی های خوشمزه به بچه ها می چسبد.

کانون پرورش فکری با ۱۱۰ عنوان کتاب به بولونیا می رود

خبرگزاری شبستان: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۱۱۰ عنوان از آثار جدید خود را در پنجاه و پنجمین نمایشگاه کتاب بولونیا به مخاطبان معرفی خواهد کرد.

یک نویسنده در گفتگو با شبستان:

پیام«روزهای کودکی یک پیامبر» باورکردن بچه هاست

خبرگزاری شبستان: مریدی زاده با بیان اینکه نمایشنامه «روزهای کودکی یک پیامبر» در مورد کودکی حضرت سلیمان است، گفت: حضرت سلیمان دردوران کودکی به حضرت داوود کمک فکری می کردند.

یک نویسنده کودک و نوجوان در گفتگو با شبستان:

نگاه ظریف؛ لازمه نوشتن برای خردسالان

خبرگزاری شبستان: ناصری با اعتقاد بر اینکه بهترین نویسندگان باید برای خردسالان بنویسند، گفت: همانگونه که پزشک متخصص اطفال داریم در حوزه نگارش برای خردسالان نیازمند متخصص هستیم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«نفر هفتم» کتابی از «مرسده کسروی»

خبرگزاری شبستان:«نفر هفتم» اثر«مرسده کسروی» را انتشارات «نیستان» برای نخستین بار چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

«طبقه و قشربندی اجتماعی»کتاب شد

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «طبقه و قشربندی اجتماعی» اثر «رزماری کرامپتون» با موضوع جامعه شناسی را نشر« نی» چاپ کرده است.

«برخورد نزديك از نوع آخر و سرخ سوزان»

خبرگزاری شبستان:«برخورد نزديك از نوع آخر و سرخ سوزان» اثر«چیستا یثربی» را انتشارات «قطره» چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

سیر تحولات یك تمثیل عرفانی در ادبیات ایران از حلاج تا حافظ در«پروانه وآتش»

خبرگزاری شبستان:پروانه و آتش (سیر تحولات یك تمثیل عرفانی در ادبیات ایران از حلاج تا حافظ) اثر نصرالله پور جوادی را «فرهنگ معاصر» چاپ کرده است.

«گمگشته دل - انتظار ظهور امام زمان عج»

خبرگزاری شبستان: «گمگشته دل - انتظار ظهور امام زمان عج» اثردکتر«مهدي خداميان آراني» را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده است.

بیشتر