خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

الخميس ٠ شعبان ١٤٣٨

Thursday, April 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

کمال شفیعی در گفت و گو با شبستان:

جریان ادبیات انقلاب، هنوز مکتب نیست/ مولفه ای برای معماری انقلاب ارائه نداده ایم

خبرگزاری شبستان: یک شاعر با بیان اینکه انقلاب اسلامی در ادبیات بیشتر ظهور و بروز یافته است،گفت: با این وجود هنوز برای ادبیات انقلاب تئوریسین، فلسفه و مولفه های خاص نداریم.

یک نویسنده در گفت و گو با شبستان:

زندگی میثم تمار در «باغ طوطی»

خبرگزاری شبستان: ناصری کتاب«باغ طوطی» را یک کار عاشقانه دانست، گفت: این کتاب در مورد سرگذشت ایرانی هایی است که در کوفه از سال ۴۰ تا ۶۰ هجری زندگی می کردند که یکی از آنها میثم تمار است.

حضور و غیاب طنز در جامعه ایرانی در گفت و گو با امینی:

ظهور افشاگری در غیاب طنز

خبرگزاری شبستان: یک منتقد ادبی با بیان اینکه افشاگری که غیر انسانی و غیر شرعی است در جامعه رواج یافته است، گفت: طنز و انتقاد می توانند جلوی آبروریزی و فحاشی را بگیرند.

زهرا شجاعی در مراسم تودیع و معارفه آقای سیدرضا صالحی امیری و سرکار خانم اشرف بروجردی:

مسایل زنان محدود به مدیریت زنان نمی شود

خبرگزاری شبستان:زهرا شجاعی با بیان اینکه مسایل زنان محدود به مدیریت زنان نمی شود،گفت: زنان ایران موفقیت های زیادی در عرصه فرهنگ، ورزش، سینما، علمی بدست آوردند اگر از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشود نظام و جامعه ضرر می کند.

حسام الدین آشنا در مراسم تودیع و معارفه روسای کتابخانه ملی:

دسترسی آزاد به اطلاعات در دوره ریاست صالحی امیری در کتابخانه ملی میسر شد

خبرگزاری شبستان: مشاور فرهنگی رییس جمهور گفت: کتابخانه ملی یکی از مهمترین نهادهای تمدنی جدید در کشور ماست، کتابخانه در این کشور تاریخی کهن دارد اما کتابخانه ملی تاریخی بیش از ۱۳۱۶ ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه روسای کتابخانه ملی:

در سایه حمایت دولت از کتابخانه ملی بزرگان فرهنگ با نظام آشتی کردند

خبرگزاری شبستان: صالحی امیری با بیان اینکه باید قدردان حمایت های دولت از سازمان اسناد و کتابخانه ملی باشیم،گفت:در سایه حمایت دولت از سازمان امنیت فکری برای اهل قلم ایجاد شد و بزرگان فرهنگ و اصحاب دانش با نظام آشتی کردند و این سرمایه بزرگی برای ماست.

نهاوندیان در مراسم تودیع و معارفه روسای کتابخانه ملی/:

کتابخانه ملی می تواند در نمایش چهره واقعی ایران اسلامی به دنیا موثر باشد

خبرگزاری شبستان: رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه کتابخانه ملی می تواند در نشان دادن چهره واقعی ایران اسلامی به دنیا اثر گذار باشد،گفت: کتابخانه ملی باید این امکان را فراهم کند که حافظه ملی در اختیار حرکت رو به رشد جامعه قرار بگیرد.

یک جامعه شناس در گفت و گو با شبستان:

حکمت، دانش چکش کاری شده است

خبرگزاری شبستان: دکتر شهلی بر با بیان اینکه حکمت ارتباطات انسان را تنظیم می کند، گفت: در گذشته قصه و آنچه از دل تاریخ بیرون می آمد پذیرش و اقتدار داشت.

مدیر گروه فلسفه تعلیم و تربیت دانشگاه خوارزمی در گفت و گو با شبستان:

هر معلمی باید فلسفه بداند/ برپایی کارگاه های تربیت مربی فلسفه

خبرگزاری شبستان: دکتر قائدی با اعتقاد بر اینکه وجود مربیان فلسفه در مهدکودک ها یک ضرورت است، گفت: بیش از آن معتقدم هر معلمی باید فلسفه بداند.

دبیر نهمین جشنواره سراسری داستان انقلاب:

داستان انقلاب از کلیشه ها دور شده است

خبرگزاری شبستان: منیژه آرمین از برگزاری اختتامیه نهمین جشنواره سراسری داستان انقلاب در ۲۰ فروردین خبر داد و گفت: ۴۴۹ اثر از ۲۴۲ شرکت‌کننده دریافت کردیم.

یک جامعه‌شناس در گفت و گو با شبستان:

قصه گویی جایگزین کتاب محوری شود

خبرگزاری شبستان: دکتر شهلی بر معتقد است، آموزش و پرورش باید آموزش خلاق را مبنای کارش قرار دهد و به جای کتاب محوری و تخته محوری از سنت های تئاتری و قصه گویی استفاده کند.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت و گو با شبستان:

فرهنگ شهر باید روزآمد باشد/ باغ کتاب، اردوی یک روزه برای خانواده ها

خبرگزاری شبستان: صلاحی با بیان اینکه در حال ساخت بزرگترین باغ کتاب دنیا با چهار تالار علم و دو تالار کودک هستیم،گفت: این مکان با امکانات متنوع جذب حدود هفت ساعت یک خانواده را در نظر دارد.

یک استاد دانشگاه در گفت وگو با شبستان:

معاوضه دوره دکتری با «پرنده ای به نام آذر باد»!

خبرگزاری شبستان: دکتر مقیسه با بیان اینکه در اسلام صله رحم با موضوعات جاری روز همچون افزایش روزی و آبادانی شهرها پیوند دارد،گفت: برخی در تلاشند که عیدهای مختلف در فرهنگ های بیگانه را در ایران اسلامی پر اهمیت جلوه دهند.

احمد شاکری در گفت و گو با شبستان:

«گلستان یازدهم» بخوانید «امپراطوری جهنم» ببینید

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه نقش زنان در دوران دفاع مقدس نقش کلیدی است، گفت: افرادی که در این عرصه حضور داشتند، مسئولیت ها، تلاش ها، موقعیت ها و تیپ های مختلف داشتند که قطعا همه اینها نیاز به پردازش دارد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

کتاب «نشوز زوجین در فقه و نظام حقوقی ایران» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب «نشوز زوجین در فقه و نظام حقوقی ایران» پنجاه و نهمین کتاب گروه فقه و حقوق اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه است که به قلم ...

نمایشگاه کتاب دری به سوی«باغ مخفی» می گشاید

خبرگزاری شبستان: باغ مخفی عنوان اثری «فرنسس هاجسون برنت» با ترجمه« آرزو احمی» است که نشر «پیدایش» آن را در نمایشگاه کتاب عرضه می کند.

«انتخابات لیلة‌القدر نظام اسلامی» آرا و نظرات مقام معظّم رهبری درباره انتخابات در نظام مردم‌سالاری

خبرگزاری شبستان:«انتخابات لیلة‌القدر نظام اسلامی» آرا و نظرات مقام معظّم رهبری درباره انتخابات در نظام مردم‌سالاری به کوشش سعید اشیری است که نشر ...

«درسهای پیامبر اعظم(ص)» کتابی شامل گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی شخصیّت و بعثت نبیّ مکرّم اسلام(ص)

خبرگزاری شبستان:«درسهای پیامبر اعظم(ص)» پیام رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دیدار با مسؤولین کشور به مناسبت مبعث پیامبر گرامی در سال ۱۳۷۶؛ استکه به صورت ...

«خلفای پیامبر اعظم (ص)» اثر احمد علی طاهری ورسی را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«خلفای پیامبر اعظم (ص)» اثر احمد علی طاهری ورسی را نشر بوستان کتاب چاپ کرده است.

بیشتر