خبرگزاری شبستان

جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

الجمعة ٢٤ جمادى الثانية ١٤٤٣

Friday, January 28, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

مدیرعامل تعاونی ناشران گیلان:

نمایشگاه مجازی کتاب تهران پای مردم را به سمت کتاب و کتابخوانی باز کرد

بلوری گفت: بسیاری از کتاب‌هایی که در نمایشگاه فیزیکی از سوی مخاطبان توجهی به آن نمی‌شد در نمایشگاه مجازی با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد.

رییس نمایشگاه مجازی کتاب:

نمایشگاه مجازی کتاب را به طور ویژه در برنامه کاری نمایشگاه ها قرار می دهیم

رمضانی با بیان اینکه استمرار نمایشگاه مجازی کتاب بستگی به این دارد که بتوانیم مجموعه بهره هایی که دارد را کامل کنیم، گفت: استقبال مردم از این نمایشگاه ما را مجاب می کند که آنرا به طور ویژه در برنامه کاری نمایشگاه های کشور قرار دهیم.

اهدای سه نسخه قرآن خطی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین

اهدای سه نسخه قرآن خطی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین سه نسخه خطی از قرآن کریم، متعلق به اواخر دوره زندیه به مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین اهدا شد.

نحوه حمایت از ترجمه کتاب در برزیل، نروژ و ایران بررسی شد

نشست بین‌المللی «حمایت از ترجمه کتاب کودک» از سلسله نشست‌های دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران روز دوشنبه(چهارم بهمن ماه ۱۴۰۰) همزمان با دومین روز از نمایشگاه برگزار شد.

مشارکت ۱۰۳ کتابدار در «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی»

دبیر «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی» از مشارکت ۱۰۳ کتابدار در این جشنواره خبر داد.

قزلی:

کتاب های انتشارات جام جم بر مدار هویت ملی و زندگی روزمره مردم می چرخد

مدیر انتشارات جام جم گفت: فرم روایت در کتاب های منتشر شده جام جم هم جنبه داستانی و هم جنبه گزارشی دارد و برخی از روایت کتاب ها تاکنون به صورت محدود در روزنامه جام جم منتشر شده است.

نیازسنجی برای کتاب‌های دانشگاهی ضروری است

اعظم رحیمی‌نیک تاکید کرد: درباره مباحث جدید باید نیازسنجی شود تا تجانس بین عرضه و تقاضا ایجاد شود؛ دولت به ویژه وزارت علوم نیز باید در این حوزه فعال باشد.

نظریه ادبی و کارکردهای آن در ایران وضعیت نامناسبی دارد

کتاب «نگاهی تازه به نظریه ادبی» در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در نشستی با حضور نویسنده و اساتید و منتقدان ادبی معرفی و بررسی شد و ابعاد و روابط متون ادبی و نظریه‌های مد نظر مولف را به نقد گذاشته شد.

مدیر مسئول انتشارات نسیما :

فعالیت نمایشگاه مجازی کتاب تهران به نفع ناشران و مخاطبان کتاب است

رجبی‌راد با اشاره به اینکه نمایشگاه مجازی کتاب تهران به نفع ناشران و مخاطبان کتاب است، گفت: کسانی می‌توانند در این نمایشگاه فروش خوبی داشته باشند که پیش از آغاز نمایشگاه تبلیغات داشته باشند.

رییس نمایشگاه مجازی کتاب از فرآیند پستی ارسال مرسولات بازدید کرد

رمضانی گفت: مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب در دو روز اول یازده هزار تماس را با رضایتمندی بالای ۸۰ درصدی پاسخ دادند.

صدور ۱۰۰ هزار مرسوله در دو روز اول نمایشگاه کتاب

سبحانی فر با بیان اینکه میانگین ارسال بسته ها در نمایشگاه مجازی کتاب در سال گذشته سه و نیم روز بود، گفت: پنج تا هفت روز بعد از اتمام نمایشگاه تمام مرسولات به دست خریداران خواهد رسید.

استاندارد شابک (شماره استاندارد بین المللی کتاب) منتشر شد

استاندارد « اطلاعات و مستندات (دبیزه‌ها)- شماره استاندارد بین‌المللی کتاب (شابک)» به همت پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به چاپ رسید.

اسناد پنجاه سال فعالیت سازمان نوسازی مدارس کشور به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتقل شد

اسناد پنجاه سال فعالیت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور مربوط به سال ۱۳۵۳ تا سال ۱۳۹۵، به مخازن اسناد آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتقل شد.

ارزشیابی مجدد و بازانتقال، ابزارهایی برای مدیریت بهینه منابع آرشیوی است

کارشناس پژوهشکده اسنادسازمان اسناد و کتابخانه ملی معتقداست ارزشیابی مجدد وباز انتقالِ شیوه آرشیوی علمی و از ابزارهایی برای مدیریت بهینه منابع آرشیوی است که این روش در حال حاضر در موسسات آرشیوی دولتی،‌خصوصی دانشگاهی درسطح جهان در حال عملیاتی شدن است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

نگاهی به کتاب«نسخه محرمانه»/

«نسخه محرمانه» مجموعه با حیایی است/ اشعاری عاشقانه و سیاسی اما نجیب

شاعر «نسخه محرمانه»با تعریف عشق در مدارهای دینی و توجه به مضامین انسانی بدون پرده دری جذابیت اشعار عاشقانه را حفظ کرده است.

شبستان گزارش می دهد:

فضای معنوی و اصلاح اندیشه ها متاثر از کاروان بهشتیان

کاروان بهشتیان چند روزی بر حال و هوای استان اصفهان اثر گذاشته و فضای معنوی را ایجاد و قطعا پیام سازنده شهدا بر اصلاح اندیشه های غلط اثر خواهد گذاشت.

یک نویسنده و شاعر:

« مهربان تر از مرگ» منتشر شد/ رمانی اجتماعی با جنبه روانشناختی

پروانی گفت: بسته های لوازم التحریر از عوائد حاصل از فروش کتاب « مهربان تر از مرگ» تهیه و بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

محمد هادی زاهدی مطرح کرد؛

«چشمه های بهشت» جامی گوارا از معارف رضوی برای تشنگان حقیقت

نویسنده کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» ضمن تشریح بخش‌های مختلف این اثر، منبع مورد استناد برای نگارش این اثر را نزدیک‌ترین و ...

تجدید چاپ سه کتاب از سیدعلی شجاعی

انتشارات نیستان به تازگی یک اثر از سید مهدی شجاعی و سه اثر از سید علی شجاعی را تجدید چاپ کرده است.

بیشتر