خبرگزاری شبستان

جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

الجمعة ٢٦ المحرّم ١٤٣٨

Friday, October 28, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

نمایشگاه کتاب بلگراد با حضور ویژه ایران‎ آغاز به کار کرد/ آبیار: مردم ایران با کتاب زندگی می‌کنند

خبرگزاری شبستان: مراسم افتتاحیه شصت و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد در حالی برگزار شد که ایران امسال میهمان ویژه این نمایشگاه است.

اولین نشست شورای سیاست‎گذاری هفته کتاب برگزار شد

خبرگزاری شبستان: اولین نشست شورای سیاست‎گذاری هفته کتاب با حضور مسئولین نهادهای فرهنگی، امروز، دوم آبان ماه در سرای اهل قلم برگزار شد.

عزتی پاک در گفت‌ و گو با شبستان:

انتظار امام زمان(عج) در «نفس بلند»

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده از چاپ اثر جدید خود با عنوان «نفس بلند» با موضوع انتظار، امید و امام زمان (عج) برای کودکان توسط انتشارات جمکران قم خبر داد.

یک نویسنده کودک و نوجوان:

ادبیات ظرف آموزشی است

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه قصه ها هم انتقال دهنده فرهنگ جامعه هستند و هم آموزش دهنده، گفت: بچه در قصه خودش به نتیجه می رسد و برای همین تاثیر قصه از پند مستقیم بیشتر است.

مشهدی رستم:

«خاله سوسکه و آقا موشه» آموزش روابط صلح جویانه است

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه در مجموعه خاله سوسکه و آقا موشه غایت گذشت، محبت، ایثار و به فکر هم بودن را شاهدیم، گفت: این مجموعه به کودک می آموزد که به جای قضاوت و بحث به ریشه مسایل بپردازد.

مدیر موسسه نشر و تحقیقات ذکر:

قصه، تخیل کودک را تقویت می کند

خبرگزاری شبستان: سیدناصری با بیان اینکه بازنویسی برای نوجوانان خوب است، گفت: در حوزه کودک بازآفرینی بیشتر از بازنویسی مورد توجه است.

طاقدیس:

دوهزار کتاب درباره حضرت فاطمه(س) مو به مو از هم کپی شده اند

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با اشاره به اینکه دو هزار کتاب در مورد حضرت فاطمه نوشته شده که مو به مو از هم کپی شده است، گفت: نتوانستم در هیچ یک از این کتاب ها مطلبی در مورد کودکی حضرت فاطمه (س) پیدا کنم.

مدیر بخش اسناد مرکز دایره المعارف اسلامی:

زندگی ایرج افشار جدا از ایران شناسی نبود

خبرگزاری شبستان: بهرامیان گفت: ایرج افشار در زمان خود کوشش کرد تاریخ، فرهنگ و جنبه های کهن و معاصر ایران را بشناسد و به روزگار و مردم خود بشناساند.

قاسمی در رونمایی از کتابواره:

بزرگترین تالیف افشار گنجینه پژوهشی اوست

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر کتابواره را حاصل کار ۶۶ ساله مرحوم ایرج افشار دانست و گفت: آثاری همچون کتابواره هم مرجع هستند و هم مهم.

در یک نشست خبری با حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد؛

برنامه‌های ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت و بلگراد تشریح شد

خبرگزاری شبستان: امسال ۱۱ ناشر و یک آژانس ادبی و ۶ ناشر کودک و نوجوان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت و ۱۱ ناشر ایرانی در نمایشگاه کتاب بلگراد حضور خواهند داشت.

یک نویسنده کودک و نوجوان در گفت و گو با شبستان:

هیچ چیزی جای لذت خواندن را نمی‌گیرد/ کتاب رقبای قدری دارد

خبرگزاری شبستان: برآبادی معتقد است، در خواندن لذتی است که در دیدن فیلم یا در بازی‌های رایانه‌ای وجود ندارد و آن لذت خلق دوباره‌ای است که در ذهن خواننده اتفاق می‌افتد.

هجری:

داستان‌های دینی ما چیزی برای کشف ندارند

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه تخیل زیربنای فلسفه علم است، گفت: جایگزینی ای کیو به جای آی کیو باعث افزایش رشد ادبیات و رغبت افراد به کتاب و کتابخوانی می‌شود.

برآبادی:

مطالعه غیردرسی در نظام آموزشی ما وقت تلف کردن است

خبرگزاری شبستان: برآبادی نظام آموزشی را یکی از مشکلات ادبیات کودک دانست و گفت: نظام آموزشی از دوره ابتدایی بچه‌ها را برای کنکور آماده می‌کند و خواندن کتاب‌های غیر درسی را وقت تلف کردن ‌می‌داند.

اقبال‌زاده:

ادبیات کودک در فضای گلخانه‌ای شکل نمی‌گیرد

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه کودک از طریق ادبیات متفکر می‌شود، گفت: ادبیات عاطفه پرورش و تخیل و تفکر را گسترش می‌دهد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قلندرنامه‌ای به نام آداب‌ الطّریق

خبرگزاری شبستان:آداب الطریق(همراه با پژوهشی نو دربارۀ قلندریه)، اثرعبد الرحیم حاجی عبد الرحیم با تصحیح و توضیح مهران افشاری را نشرچشمه چاپ و روانه ...

شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن با بررسی و نقد نظریه اشراقی نفس انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

پرونده دیدنی ترین صدا در سروش بازگشایی شد

خبرگزاری شبستان:شماره ۱۶۵۱ مجله سروش با شکل و شمایلی جدید و به همراه گفت و گو با برنامه سازان و تحلیل و نقدهای خواندنی امروز منتشر و روی پیشخوان باجه ...

چاپ یازدهم مادر اثر پرل بارک با ترجمه محمد قاضی

خبرگزاری شبستان:«مادر»اثرجاودانه «پرل بارک» با ترجمه «محمد قاضی» است که نشر«امیرکبیر» آن را برای یازدهمین بار چاپ کرده است.

چاپ بیستم مجموعه شعر فاضل نظری هفت ماه پس از انتشار

خبرگزاری شبستان:مجموعه کتاب غزلیات جدید فاضل نظری بعد از گذشت هفت ماه از انتشار، وارد بیستمین چاپ خود شده که این مهم گویای آن است که به طور متوسط هر ...

بیشتر