خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶

الأربعاء ٠ ذو الحجّة ١٤٣٨

Wednesday, August 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

منتظران مردود//۲

حیرت ها و سردرگمی های شیعه در آخرالزمان

خبرگزاری شبستان: در آخرالزمان و قبل از ظهور امام زمان(عج) هجمه های اعتقادی، فرهنگی و سیاسی فراوانی به وجود می آید که در بازی ها و جریانات سیاسی، پیچیده تر و تیره تر می شود و این آمیختگی شبهات با مسائل سیاسی، از مشکلات جدی جامعه ماست.

معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۳):

مسامحه مقابل کمکاری در حوزه مهدویت معنا ندارد/راه مواجهه با معضلات آخرالزمان

خبرگزاری شبستان: همانگونه که در مقابل ابتلای جامعه به بیماری های جسمی، جای کم کاری و مسامحه نیست، در مقابل ابتلای جامعه به بیماری های روحی و بینشی و اعتقادی نیز، جای مسامحه و کم کاری وجود ندارد.

شش نشانه منتهی به ظهور

خبرگزاری شبستان: انبوهی از رخداد‌ها و حوادث روی می‌دهد و دل‌ها و عقل‌ها را متوجه یک منجی بزرگ و الهی می‌کند. از جمله این حوادث و رویداد‌ها، شش مساله و مشکل جدی بروز می‌کند که نتیجه و پیامد آن‌ها ظهور و قیام جهانی مهدوی است.

حدیث انتظار...

پیش گویی پیامبر(ص) از برکات آسمان و زمین پس از ظهور

خبرگزاری شبستان: یکی از بخش‌هایی که در حکومت امام زمان (عج) دگرگونی شایان توجهی می‌یابد، بخش کشاورزی و دامداری است پس از آنکه مردم طعم تلخ کمبود باران و خشکسالی‌های پیاپی و کمبود مواد غذایی و نابودی کشتزار‌ها را چشیده‌اند.

معاون پژوهش مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

فلسفه تشکیل حکومت در عصر غیبت/نمی توان در جبهه حق بود و چشم بر باطل بست

خبرگزاری شبستان: حتی اگر قرآن کریم و روایات در زمینه تشکیل حکومت، هیچ سخنی را بیان نکرده باشند، عقل سلیم می گوید: حفظ جامعه اسلامی و پاسداری از کرامت انسانی در برابر هجمه های افراد و جوامع لاقید و منحط، منوط است به تشکیل حکوت صحیح الهی.

رابطه مردم و حکومت در عصر غیبت/معنای اطاعت از ولایت

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام در گفت‌وگو با شبستان:

کوتاهی بزرگ ما درباره گردشگری مهدوی/چرا نگاه «جهان شهری» به مهدویت نداریم؟!

خبرگزاری شبستان: «مهدویت» فقط با توسعه مراکز تخصصی و سطح ۳ و ۴ و انتشار کتاب و ... جهانی نمی شود. باید به عرصه فضاسازی فرهنگی، پویش های هویتی و ورود مهدویت به سبک زندگی،‌ گردشگری و زندگی روزمره مردم جهان وارد شد.

حدیث انتظار...

وضعیت بهداشت و محیط زیست در دولت کریمه مهدوی

خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) درباره بهداشت محیط زیست در حکومت امام زمان(عج) می فرمایند: «هنگامی که قائم(عج) ما قیام کند ... چاه های فاضلاب و ناودان هایی را که در مسیر راه ها است از بین می برد.»

گزارش نشست تخصصي «مهدویت پژوهی در آکادمیای غربی»

شیعیان در زمینه مهدویت پژوهی کم کاری کرده اند

خبرگزاری شبستان: پژوهشگر مهدویت و دانشجوی دكتراي مردم شناسي و جامعه شناسي دين در دانشگاه شیکاگو تصریح کرد: معتقدان به امام دوازدهم شیعیان کم کاری واضحی برای پژوهش در این زمینه انجام داده اند.

کارشکنی های آل سعود برای جلوگیری از ظهور

خبرگزاری شبستان: شواهد نشان می دهد باور وهابیان به ظهور قریب الوقوع امام زمان(عج) بسیار بسیار بیشتر از ماست. آنها اشراف بیشتری بر روایات دارند؛ اما رویکرد آنها به ظهور، شیطانی و در جهت دشمنی با ولایت مطلقه مهدوی است.

آیت الله حائری شیرازی:

مردم «ما بِأَنْفُسِهِمْ» را عوض کردند که «ما بِقَومٍ» تغییر کرد

خبرگزاری شبستان: امام(عج)، غائب بشود و یا ظاهر بشود این جزء سرنوشت و مقدرات است. اینکه مردم قدر امام را بدانند یا ندانند اخلاق است، خدا نعمت امامت را به مردم داده، این نعمت را تغییر نمی‌دهد، مگر اینکه مردم اخلاقشان را تغییر بدهند.

حدیث انتظار...

وقتی فقر برای همیشه ریشه کَن می شود

خبرگزاری شبستان: «هنگامی که قائم(عج) ما قیام کند... زمین گنج های خود را بیرون ریخته، آشکار می کند به گونه ای که مردم با چشم خود، آن را روی زمین می بینند و دارندگان زکات سراغ کسی می گردند که نیازمند باشد تا زکات شان را به او بدهند...»

حجت الاسلام عالی:

مهدویت؛ یک پله از مراحلی که مردم به سمت قیامت طی می کنند

خبرگزاری شبستان: مهدویت، یک پله از پله هایی است که مردم به سمت قیامت طی می کنند، به این معنا که خداوند از سر لطف، برای آمادگی بندگانش برای قیامت که در آن، عدالت محض را گسترش خواهد داد، دو مرحله مقدماتی عصر ظهور و رجعت را قرار داده است.

حدیث انتظار...

سرعت رشد علم در دولت مهدوی

خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) درباره کیفیت رشد علم در دولت کریمه مهدوی می فرمایند: «... هر کس از شما تا روزگار ظهور حضرتش باقی بود و او را ملاقات کرد به هنگام دیدار با ایشان بگوید: سلام بر شما ای خاندان رحمت و نبوت و گنجینه دانش و جایگاه رسالت!»

حدیث انتظار...

وقتی مردم طعم شیرین اسلام ناب را می چشند

خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «هنگامی که حضرت قائم(عج) ظهور کند مردم را از نو به اسلام دعوت می کند و آنان را به سوی (اسلام) هدایت می کند در حالی که اسلام کهنه و نابود شده مردم از آن گمراه گشته اند.»

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح »

خبرگزاری شبستان:کتاب بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح» اثر«رضا اخوی» را موسسه فرهنگی – انتشاراتی «ستاد اقامه نماز» چاپ کرده است.

«بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب سیاسی» اثر «علی آقاپیروز» به دنبال تبیین جواز و یا عدم جواز شرعی مدیریت زنان با روش اجتهاد ...

دو فصلنامه زبان فارسی و گویش های ایرانی در گام دوم

خبرگزاری شبستان:شمارۀ دوم دوفصلنامۀ «زبان فارسی و گویش های ایرانی» به صاحب امتیازی دانشگاه گیلان منتشر شد.

تجدید چاپ چهار اثر «محمدرضا بایرامی»

خبرگزاری شبستان:«کوه مرا صدا زد»، «بر لب پرتگاه»، «عقاب‌های تپه ۶۰» و «هفت روز آخر» چهار اثر به قلم محمرضا بایرامی است که توسط سوره مهر به چاپ‌های ...

تربیت و کودک ۱۴/«تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند »

خبرگزاری شبستان:کتاب «تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند » اثر «رضا فرهادیان» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر