خبرگزاری شبستان

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

السبت ١ رمضان ١٤٣٨

Saturday, May 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

حدیث انتظار...

طولانی شدن عمرها در سایه دولت بقیه الله(عج)

خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام فرمودند: «هنگامی که قائم ما قیام کند... مردم در سایه فرمانروایی او، عمری دراز خواهند داشت؛ به گونه ای که برای هر شخص، چندین فرزند متولد می شود.

گفتمان انتظار در دام «سكولاریسم» و «تفسیرحداقلی»

خبرگزاری شبستان: دسته‌ای از ما، تعمداً به مهجوریت آموزه انتظار دامن زده‌ایم تا موج برآمده از آن، ‌دامنمان را نگیرد. گویی عمق راهبردی انتظار را از ترس اینكه تكلیفی را بارمان كند، پنهان می‌كنیم؟!

حدیث انتظار...

تعبیر پیامبر(ص) از دوران قبل از ظهور

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: «دوازدهمین فرزندم به گونه‌ای غایب می‌شود که اصلاً دیده نمی‌شود. زمانی بر امتم می‌گذرد که از اسلام جز اسم آن باقی نمی‌ماند و از قرآن جز نوشته آن باقی نمی‌ماند... »

معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

مختصات تمدن مهدوی/چگونه ماکت عصر ظهور را بسازیم؟

خبرگزاری شبستان: تعدد آسمان خراش ها و افزایش انسان های دنیاطلب مدنظر تمدن اسلامی نیست؛ اگر بخواهیم از عصر غیبت به فضای ظهور برسیم باید شاخصه های تمدن مهدوی را به دست آوریم و به طور حداکثری آنها را در جامعه امروزی پیاده کنیم.

نماینده کانون‎های مهدویت دانشجویی کشور خبر داد:

دستاوردهای همایش «آخرالزمان از نگاه قرآن»

خبرگزاری شبستان: با توجه به آنکه کار فقه‎الحدیثی قوی در قالب تفسیر مهدوی صورت نگرفته بر آن شدیم با پژوهشکده‎های مهدوی از جمله مسجد جمکران ارتباط گرفته و مطالعات خود را آغاز کنیم که در نهایت بیش از ۱۲۰ عنوان ناب قرآنی استخراج شد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:

دیپلماسی فرهنگی در دولت مهدوی/معنای جهاد و مبارزه در عصر ظهور

خبرگزاری شبستان: انسان ها در دوران ظهور ولی عصر(عج)، به این واقعیت پی می برند که جنگ ها و مناسبات ناصحیح آنها، چیزی جز خُسران و تباهی برایشان به ارمغان نداشته و ندای درونی شان برای رسیدن به سعادت، آنها را با دولت کریمه مهدوی همراه و همگام می کند.

وزرای امام مهدی(عج) پیشینه مبارزاتی و قاطعیت دارند

خبرگزاری شبستان: اداره سرزمینی به گستردگی دنیا، کار دشواری است که تنها با برخورداری از رهبری الهی و کارگزارانی دلسوز و معتقد به نظام الهی و حاکمیت اسلام امکانپذیر است. امام(عج) برای اداره سرزمین ها وزیرانی می گمارد که پیشینه مبارزاتی داشته و... .

اهل انتظار بیجا و لغو سخن نمی گویند/هر مظروفی شایسته قلب منتظر نیست

خبرگزاری شبستان: گفتن سخنان بی محتوا که نه در امر دین سود می بخشند و نه در کار دنیا، حکیمانه نیست. آنچه حکیمانه نیست لغو است که اهل ایمان از لغو اعراض می کنند. بر همین اساس بر اهل انتظار شایسته است که حکیمانه سخن بگویند و زبان را از لغو صیانت کنند.

حدیث انتظار...

فرمانروایی شیعیان در دولت صاحب الزمان(عج)

خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «در حکومت مهدی علیه السلام شیعیان ما، فرمانروایان و بزرگان زمین خواهند بود... .»

راحتی خلایق در دولت کریمه مهدوی

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) فرمودند: «اگر قائم(عج) ما به پا خیزد، آسمان بارانش را فرو می ریزد و زمین گیاهانش را بیرون می دهد و کینه ها و کدورت ها از دل های بندگان زائل می گردد و درندگان و بهائم با هم سازگار می شوند....»

آخرین مراحل انتظار...

تنها مسئولیت منتظران در آخرالزمان!

خبرگزاری شبستان: همواره ذکرخیر آخرالزمانی ها بر زبان پیامبر(ص)، امیرالمومنین(ع) و دیگر ائمه اطهار(ع) بوده است، این زمان، دوران بهترین هاست، اگرچه بدترین ظلم ها صورت می گیرد اما بهترین انسان ها هم پدید می آیند و بهترین انسان ها نیز تربیت می شوند.

حدیث انتظار...

دین خدا با امام زمان(عج) آشکار می شود

خبرگزاری شبستان: خداوند به وسیله مهدی علیه السلام و یارانش دین خود را آشکار می کند؛ به گونه ای که اثری از ستم و بدعت دیده نمی شود.

مدیر تولید انیمیشن «رهایی از بهشت»:

کم لطفی جشنواره فیلم فجر به انیمیشن مهدوی «رهایی از بهشت»

خبرگزاری شبستان: مدیر تولید انیمیشن «رهایی از بهشت» با اشاره به ساخت این اثر طی ۵ سال گفت: این انیمیشن که با محور معرفی شخصیت شهید مصطفی چمران ساخته شده است در جشنواره فیلم فجربا کم لطفی و بی توجهی مواجه شد.

پژوهشگر مرکز تخصصی مهدویت(عج) در گفت وگو با شبستان(۲)

درون زا نبودن فرهنگ و الگوگیری ناشیانه از مدرنیته، مانع نیل به تمدن مهدوی است

خبرگزاری شبستان: یکی از مشکلات نیل به جامعه مهدوی و تمدن سازی، درون زا نبودن داشته های فرهنگی ماست؛ الگوگیری ناشیانه از مدرنیته و جهان غرب، اتفاق نامبارکی است که ما را در مکان یابی صحیحِ موقعیت اسلام ناب، با مشکل مواجه کرده است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

انتشارات سروش کتاب سیر گفتمان سلفیگری را منتشر کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب« سیر گفتمان سلفیگری» نوشته «مروان شحاده» با ترجمه «محمدکاظم جعفری» را انتشارات سروش چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

انتشار شمارۀ جدید فصلنامۀ شعرپژوهی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامۀ شعرپژوهی (سال هشتم، شمار۴ - پیاپی ۸۴ ، زمستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی معاونت پژوهشی دانشگاه شیراز منتشر شد.

سیری در برترین آثار ادبی جهان۴/ «بهشت گمشده» یا فردوس از دست رفته، حماسه مذهبی«جان میلتن»

خبرگزاری شبستان: میلتن در بهشت گمشده خود حماسه سرگشتگی و دردمندی انسان را سرود و ارج و منزلت خود را در دنیای هنر و ادبیات با این سروده مذهبی زیبا ...

«اخلاق دین مدار و دنیا گرا» اثر «بهروز محمدی منفرد» و «بیژن منصوری»

خبرگزاری شبستان:تحلیل آسیب های اخلاق سکولار و تحلیل پیامدهای مثبت اخلاق دینی در کتاب اخلاق دین مدار و دنیا گرا اثر بهروز محمدی منفرد و بیژن منصوری ...

جدیدترین رمان سید هاشم حسینی با «دختر کوهستان»

خبرگزاری شبستان:رمان تاریخی «دختر کوهستان» به قلم سید هاشم حسینی است که وی در این اثر به رویدادهای جدایی قفقاز و داغستان از ایران پرداخته است.

بیشتر