خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٣ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Tuesday, December 12, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

حدیث انتظار...

توصیف لحظه ظهور در کلام امیرالمومنین علیه السلام

خبرگزاری شبستان: ظهور حضرت مهدی علیه السلام ابتدا به وسیله منادی آسمانی اعلام می شود، آن گاه حضرت(عج) در حالی که پشت به کعبه داده است، با دعوت مردم به حقّ ظهور خود را اعلام می کند.

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

بشارت ظهور از زبان حضرت سیدالشهداء(ع)

خبرگزاری شبستان: امام دوازده مهدی از ما هست که نخستین آنان علی بن ابی طالب و آخرین آنان نهمین فرزند من است که او امام قائم به حق است، خداوند زمین مرده را به وسیله او زنده می‌کند و دین حق را بر تمام ادیان پیروز می‌گرداند.. .

تحقق تمدن تراز اسلام در عصر غیبت؛ امکان یا امتناع بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: نشست تحقق تمدن تراز اسلام در عصر غیبت؛ امکان یا امتناع با سخنرانی مهدی نصیری برگزار می شود.

فلسفه حکومت در عصر غیبت از منظر حکمت متعالیه

خبرگزاری شبستان: مقاله «فلسفه حکومت در عصر غیبت از منظر حکمت متعالیه» به قلم مرتضی واعظ جوادی تبیین می کند که شناخت فلسفهٴ هر حکومتی وابسته به معرفتِ اهداف و اغراضی است که در سیاست های هر حکومت دنبال می.شود.

حدیث انتظار...

وضعیت تربیت و اخلاق در دولت مهدوی

خبرگزاری شبستان: در عصر ظهور افراد به رشد تربیتى و اخلاقى و جامعه به بالاترین درجه تعالى و شکوفایى نایل مى‏ گردند که در روایات به آن اشاره شده است.

ملاک امام زمان (عج) برای انتخاب کارگزاران

خبرگزاری شبستان: از برنامه‌های اصلاحی حضرت‌ مهدی(عج) در دوره حکومت خود‌، گزينش افراد‌ شايسته‌ و كارآمد برای به دست گرفتن کارها است. زيرا ثبات و دوام‌ حكومت‌ به ويژه‌ با شاخصه‌های دينداری و عدالت‌، بدون‌ كارگزاران‌ شايسته‌ و کاردان عملی نمی شود.

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

شان نزول آیه «مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً»

خبرگزاری شبستان: امام حسین علیه السّلام همچون سایر امامان معصوم(ع) بشارت ظهور مهدی موعود عّجّّل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف را داده‌ و فرمودند: «او امام قائم به حق است و خداوند زمین مرده را به وسیله او زنده کرده و دین حق را پیروز می‌گرداند.»

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

تفسیر امام باقر(ع) از تعبیر «مَنْ قُتِلَ مَظْلُومًا» در قرآن

خبرگزاری شبستان: خدای متعال می فرماید: «کسی را که خداوند خونش را حرام شمرده، به قتل نرسانید، مگر به حق و آن کسی که مظلوم کشته شده، برای ولیش سلطه (حق قصاص) قرار دادیم؛ اما در قتل اسراف نکند، چرا که او مورد حمایت است».

آخرالزمان اسلامی بر خلاف نوعِ مسیحی آن می تواند تبدیل به گفتمان شود

خبرگزاری شبستان: آخرالزمان اسلامی بر خلاف نوعِ مسیحی آن امکان تبدیل شدن به یک گفتمان را دارد. گفتمانی که هر نوع حاکمیتی را نامشروع بداند، جز حاکمیت پیامبر (صلی الله علیه و آله)، امامان معصوم (علیهم السلام)، و نایبان خاص و عام ایشان را.

دکتر محمدهادی همایون:

مهدویت موضوعی تمدنی است نه قیامی در اندازه دیگر انقلاب‌ها/منظور قرآن از «ايام اللَّه»

خبرگزاری شبستان: ما اساساً باید موضوع مهدویت را موضوعی تمدنی بدانیم نه قیامی در اندازه دیگر انقلاب ها. لذا باید آن را از یک موضوع کلامی در حوزه معارف اسلامی خارج کنیم و به عنوان موضوعی صرفا کلامی و یکی از اعتقادات ما به آن نگاه نشود.

شهرری نقش و جایگاه ویژه‌ای در ارتقای فرهنگی استان تهران دارد

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت‌وگو با شبستان:

نابودی داعش ثابت کرد اصلاحِ یک شبه امر فرج، رویای دور از انتظار نیست

خبرگزاری شبستان: شکست داعش ثابت کرد اینکه «خداوند امر فرج را یک شبه اصلاح می کند» رویای دور از انتظار نیست؛ یعنی ممکن است آن زمینه ها و شرایط که برای ظهور گفته می شود به سرعت فراهم شود همانطور که برای نابودی داعش چنین شد.

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

محتوای پنج ندای امام زمان(عج) میان رکن و مقامِ مسجدالحرام

خبرگزاری شبستان: بنابر تصریح روایاتامام زمان عّجّّل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف وقتی که به مسجدالحرام برسد، مابین رکن و مقام پنج ندا سر دهد.

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

خون حسین(ع) از جوشش نمی ایستد تا مهدی(عج) ظهور کند

خبرگزاری شبستان: سالار شهیدان(ع) به فرزندش امام سجاد(ع) فرمود: «سوگند به خدا؛ خون من از جوشش باز نمی ایستد تا این‌که خداوند، مهدی عّجّّل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف را برانگیزد.»

حدیث انتظار...

مانع فرود آمدن مصائب بیشمار بر اهل زمین!

خبرگزاری شبستان: امام زمان(عج) در حدیثی می فرمایند: «ما در رسیدگى و سرپرستى شما کوتاهى و اهمال نکرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم که اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه کن مى نمودند.»

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«معماهای ببراس» کتاب شد

خبرگزاری شبستان: کتاب «معماهای ببراس» در سه گام از مجموعه کتاب های مفاهیم علوم رایانه و تفکر رایانشی با ترجمه «امیرمحمد جذبی» کتاب شد.

«ارکیده‌های من» در بازار کتاب رویید

خبرگزاری شبستان: کتاب «ارکیده های من»اثر«فرزانه سکوتی» است که نشر پیدایش به تازگی آن را چاپ کرده است.

«مزخرفات فارسی» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:«مزخرفات فارسی» اثر«رضا شکرالهی» کتابی که به زبان فارسی روزمره با چاشنی طنزاست که نشر«ققنوس» آن را چاپ کرده است.

«قصه هایی که پیامبر گفت»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«قصه هایی که پیامبر گفت»عنوان کتابی است از «نقی سلیمانی» به تصویرگری«ندا عظیمی»است که انتشارات«امیرکبیر» آن را چاپ کرده است.

«سیمای پیامبر اکرم (ص) در نهج البلاغه» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«سیمای پیامبر اکرم (ص) در نهج البلاغه» اثر«عبدالمجید زهادت» کتابی که توصیه می شود مطالعه کنید.

بیشتر