خبرگزاری شبستان

جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

الجمعة ٢٦ المحرّم ١٤٣٨

Friday, October 28, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق:

رمز ورود به بهشت اقتداء به ولّی خدا و احیای صفات او در خود است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام نجفی روحانی زیارت را سفر احیاء شدن خواند و گفت: همه دعوت شده ایم تا حیات جدید انسانی و الهی پیدا کنیم و این در سایه ارتباط با انسان کامل و امام معصوم(ع) محقق می شود.

مدیر گروه تاریخ اسلام حوزه های علمیه خواهران در گفت وگو با شبستان//۱

پیشگویی امام سجاد(ع) درباره عصر غیبت/ نسخه سیدالساجدین(ع) برای انتظار اثرگذار!

خبرگزاری شبستان: سخنان امام سجاد(ع) درباره زمان طولانی غیبت نشان می دهد که وضعیت خاصی برای شیعیان پیش می آید و اگر فردی بتواند در این غیبت طولانی، بر دینداری خود پابرجا بماند، از ثواب شهدای بدر و احد برخوردار می شود.

علت اصلی تاخیر در ظهور بقیه الله(عج)!

خبرگزاری شبستان: نقش مردم واقعی است و تا زمانی که نارضایتی عمومی در دنیا شکل نگیرد و مردم خواهان و طالب منجی موعود(عج) نشوند و خود را برای آن روز بزرگ و همراهی با آن آماده نسازند، ظهوری رخ نخواهد داد.

رئيس انجمن ارتباطات و تبليغ حوزه تشریح کرد:

رسالت موکب جمکران در ایام پیاده روی اربعین

خبرگزاری شبستان: موكب مسجد مقدس جمكران وظيفه آشنا كردن مردم و راهپيمايان با اهداف امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و تبيين موانع ظهور را به عهده دارد؛ لذا شايسته است بسته‌هاي فرهنگي برای زائران تدارک دیده شود.

وقوع بزرگترین جنگ های جهان در آخرالزمان

خبرگزاری شبستان: ناپلئون وقتی به دشت جرزال میان جلیله و سامریه در حوالی کرانه غربی رود اردن رسید، گفت: «این، میدان بزرگ ترین نبرد جهان است.»

حجت الاسلام نصوری در گفت وگو با شبستان خبر داد:

«مهدی تی وی» برای استفاده از فضای مجازی در مباحث مهدوی راه اندازی می شود

خبرگزاری شبستان: معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت در گفت و گو با خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان از طرح جدید این مرکز برای فعالیت های مهدوی در فضای مجازی خبر داد.

آینده پژوهی و تحلیل نشانه های ظهور(۱۱)

محل وقوع بدترین درگیری های آخرالزمانی

خبرگزاری شبستان: نزاع و درگیری بزرگ، اختلاف شدید و وضعیت آشفته و طوفانی سوریه و سرکوبی ها و کشتارها در آنجا، وجه غالب این دوره است. در این میان چند رویداد حائز اهمیت است؛ از جمله درگیری اصهب، ابقع و سفیانی(که بدترین آنهاست).

تلاش فرهنگی امام حسین(ع) برای عبور بشریت از گذرگاه آخرالزمان

خبرگزاری شبستان: عاشورا مبداء بسیاری از تحولات فرهنگی سازنده و موثر در جوامع اسلامی بوده و در اصلاح و حفظ فرهنگ دینی مسلمانان نقش داشته است تا جامعه بشری به سلامت از گذرگاه سخت و دشوار آخرالزمان عبور کند و به عصر ظهور برسد.

در نشست «مواجهه با شبهات و جریان‌های فکری و فرهنگی مهدویت» مطرح شد:

فلسفه ظهور مدعیان دروغین/گریه بر سیدالشهداء(ع) باید ما را به بقیه الله(عج) برساند

خبرگزاری شبستان: تمام حجت ما برای حکومت داری دینی این است که برای ظهور آماده شویم و بدانیم که غیبت یک شبه رخ نمی‌دهد و اینکه به هر مشکلی برخوردیم بگوییم ان شاء الله حضرت (عج) خودش ظهور می‌کند و همه چیز درست می‌شود، غلط است.

آینده پژوهی و تحلیل نشانه های ظهور(۱۰):

اولین شهری که به تصرف سفیانی در می آید

خبرگزاری شبستان: در مورد حوادث زمینه ساز خروج سفیانی از پیامبر اکرم(ص) روایت شده است: «هنگامی که کافری در شام به هلاکت رسد، اصهب کافر قیام می کند و تسخیر مرکز، بر او سخت می شود و طولی نمی کشد که او نیز کشته می شود ...».

تفاوت های کوفه در عصر ظهور با کوفه هنگام عاشورا!

خبرگزاری شبستان: هر اندازه که چهره کوفه از صدر اسلام تاکنون تیره و تار بوده است، به همان اندازه کوفه عصر ظهور، دارای سیمای روشن و نورانی است و تمجیدهای فراوانی از کوفه و ساکنان آن در عصر ظهور شده است.

حجت الاسلام در جمع ندبه خوانان جمکران:

امام حسین(علیه السلام) هستی اش را برای نجات بشریت معامله کرد

خبرگزاری شبستان: امروز چه شده که میلیون‌ها زائر با پای پیاده ده‌ها کیلومتر را تا کربلا می‌پیمایند؛ امام حسین (علیه السلام) با فداکاری و گذشت جان و مال و اهل بیت خود را یک جا با خدا معامله کرد تا بشریت نجات پیدا کند.

آینده پژوهی و تحلیل نشانه های ظهور(۹):

مهمترین رویداد آخرالزمان

خبرگزاری شبستان: براساس نصوص معتبر، نقطه آغازین تحولات منجر به ظهور و شروع یک کشمکش و نزاع بزرگ، خروج سفیانی از شامات و تسلط او بر سوریه است.

تقویت بعد مردمی زیارت مورد توجه مسؤولان باشد

خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: مردم به صورت خودجوش هزینه‌های زیارت را پرداخت می‌کنند و اگر برنامه‌ریزی مطلوبی در اماکن مقدس داشته باشیم می‌توانیم از این ظرفیت به شیوه مطلوب‌تری استفاده کنیم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قلندرنامه‌ای به نام آداب‌ الطّریق

خبرگزاری شبستان:آداب الطریق(همراه با پژوهشی نو دربارۀ قلندریه)، اثرعبد الرحیم حاجی عبد الرحیم با تصحیح و توضیح مهران افشاری را نشرچشمه چاپ و روانه ...

شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن با بررسی و نقد نظریه اشراقی نفس انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

پرونده دیدنی ترین صدا در سروش بازگشایی شد

خبرگزاری شبستان:شماره ۱۶۵۱ مجله سروش با شکل و شمایلی جدید و به همراه گفت و گو با برنامه سازان و تحلیل و نقدهای خواندنی امروز منتشر و روی پیشخوان باجه ...

چاپ یازدهم مادر اثر پرل بارک با ترجمه محمد قاضی

خبرگزاری شبستان:«مادر»اثرجاودانه «پرل بارک» با ترجمه «محمد قاضی» است که نشر«امیرکبیر» آن را برای یازدهمین بار چاپ کرده است.

چاپ بیستم مجموعه شعر فاضل نظری هفت ماه پس از انتشار

خبرگزاری شبستان:مجموعه کتاب غزلیات جدید فاضل نظری بعد از گذشت هفت ماه از انتشار، وارد بیستمین چاپ خود شده که این مهم گویای آن است که به طور متوسط هر ...

بیشتر