خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

الأحد ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٨

Sunday, December 04, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

توبه گناهکاران پس از آغاز قیام امام زمان(عج) پذیرفته نیست!

خبرگزاری شبستان: کسانی که تا آغاز قيام حضرت مهدی عليه ‌السلام به ایشان ايمان نياورده اند، اگر چنانچه با آغاز قيام ايمان بياورند، آن ايمان سودی برای آنها نخواهد داشت.

آیت الله گندمکار:

فلسفه علوم انسانی اسلامی بر مهدویت مبتنی است

خبرگزاری شبستان: در عصر ظهور هرگز بشریت دچار خطا نشده و مسائل کنونی، جامعه بشری را تهدید نخواهد کرد. این مسئله بیش از بیش، نیاز جامعه بشری را به فلسفه علوم انسانی اهل بیتی و مهدوی نشان می دهد که با طلیعه ظهور برای انسان حاصل می شود.

مدیر گروه تاریخ و سیره مرکز مطالعات حوزه علمیه قم در گفت وگو با شبستان:

پیش بینی های آخرالزمانی امام مجتبی(ع)/صلح حسنی درک غیبت را تسهیل کرد

خبرگزاری شبستان: امام حسن(ع) به یارانشان می فرمایند: «شما هم اکنون با طاغوت بیعت و صلح می کنید اما فردی که در آخرالزمان از خاندان ما می آید، هیچ عهد و پیمانی با حکومت های طاغوت ندارد و بیعت هیچ حاکمی بر گردن ایشان نیست.»

وضعیت اقتصاد در عصر ظهور

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: «در روزگار ناامیدی و پیدایش فتنه ها، شخصی به نام مهدی(عج) ظهور می کند که بخشش های او بر مردم گوارا خواهد بود.»

ولایی شدن جامعه را به موعود آخرالزمان(عج) نزدیک می کند

خبرگزاری شبستان: مهم ترین ویژگی جامعه ما، که مایه تقرب ما به آن حضرت(عج) است، ولایی بودن جامعه ماست؛ قطعا به دست آوردن کمالاتی در این زمینه، می تواند ما را به موعود نزدیک تر کند. زیرا ولایی تر شدن جامعه ما، پاسخ به آن عهدی است که برگردن ماست.

تا از نعمت ظهور بی اطلاعیم، نسبت به وضع موجود اعتراض نمی کنیم

خبرگزاری شبستان: عدم آگاهی از وضع مطلوب و ایده آل سبب می شود که توانایی درک و تحلیل درست وضعیت موجود را هم نداشته باشیم. زیرا بخشی از درک ما از اوضاع زمانه و آسیب شناسی وضع موجود، وابسته به فهم آن وضع مطلوب است.

محمدصادق کوشکی در گفت وگو با شبستان:

پیاده روی اربعین با ترویج اسلام ناب سبب تعجیل در امر ظهور می شود

خبرگزاری شبستان: اگر بتوانیم از اربعین بهره ببریم و فرصت هایی را که این رویداد برای ما ایجاد می کند در جهت ترویج اسلام ناب بکار بگیریم به نتایج مطلوبی می رسیم؛ چرا که ترویج اسلام ناب مساوی است با تعجیل در امر ظهور.

اطلاع مردم از کیفیت جامعه مهدوی، زمینه ساز ظهور است

خبرگزاری شبستان: همین که انسان ها از ویژگی های جامعه و حاکمیت مهدوی و برکات آن باخبر شوند، تحول ایجاد خواهد شد. حتی اگر به ظهور و فرجام عالم معتقد نباشند، حداقل اثر آن ایجاد تردید در راه هایی است که تا کنون برای نجات بشر از مشکلات طراحی شده است.

ماجرای ارتباط انتخاب ترامپ با ‌آخرالزمان

خبرگزاری شبستان: با پیروزی ترامپ اظهارنظرهای گوناگونی درباره نگاه دینی و آخرالزمانی به این رویداد صورت گرفت. از جمله موضع گیری «اخبار صبح آمریکا» در مقاله ای با عنوان «پیشگویی‌های پایان دنیا درست از آب درآمد: دونالد ترامپ برنده اولین نشانه شد.»

چهل گام تا یاری امام زمان(عج)...

اگر شیعیان به عهد خود وفادار بودند ظهور به تعویق نمی افتاد

خبرگزاری شبستان: منتظر واقعي بايد هميشه سعي کند به ياد حضرت مهدي(عج) باشد. او هر روز پيمان ياوری خود را با امام(عج) را تجديد می کند، براي سلامتي و فرج ایشان هميشه دعا می کند و می گويد: «اللهم کن لوليک الحجة بن الحسن...».

تحولات جهانی قبل از ظهور امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: گسترش و بلند شدن آوازه امام مهدی(عج) در زبان پیروان حق و باطل و میان موافقان و مخالفان از جمله تحولات جهانی عصر ظهور است.

در نشستی علمی تشریح شد:

آسیب ها و بایسته های زنان و موعودگرایی

خبرگزاری شبستان: خدا لعنت کند زن و مردی که یکدیگر را به شکل هم در می آورند؛ آنها جرأت بر گناه یافته و برخی مردان از فساد زنان درآمد کسب می کنند؛ پوشش و حیا در زنان از بین می رود که لعنت خدا بر آنان باد؛ برخی مردان از فساد زنان خود ارتزاق می کنند.

پژوهشگر و مولف مهدوی در گفت وگو با شبستان:

بزرگ ترین چالش ها با بدفهمی دین مقابل مهدویت قد عَلَم می کنند

خبرگزاری شبستان: پرچالش ترین موانع چه در دوران قبل از ظهور و چه در طلیعه ظهور، افرادی و جریان هایی اند که با بدفهمی معارف و منویات دین و قرآن، هم باعث گمراهی و تباهی خود می شوند و هم جامعه و افراد آن را به مسیر ناثواب و نادرست سوق می دهند.

رابطه طولانی شدن غیبت با رفتار مردم!

خبرگزاری شبستان: ... بدانید که اگر شما از قیامگر مشرق (امام مهدی(عج)) پیروی کنید، شما را به آیین پیامبر(ص) درآورد... تا از رنج طلب و ظلم (در راه دستیابی به امور زندگی) آسوده شوید و بار سنگین (زندگی) را از شانه هایتان بر زمین نهید...

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

۱۰ جلد اول مجموعه «شخصیت‌های مانا» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان:۱۰ جلد اول مجموعه ۱۰۰ جلدی «شخصیت‌های مانا» با حضور و سخنرانی دكتر« اصغر دادبه» و «كاوه بیات» بیستم آذرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ...

«باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان

خبرگزاری شبستان: «باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان اثر «مایکل باند» با ترجمه «بهمن دار الشفایی» است که نشر« ماهی» آن را چاپ و روانه بازار نشر ...

«ارمغان نشاط»؛ نگاهی به برخی از شهر‌ها و بزرگان دوره‌ی صفوی

خبرگزاری شبستان:«ارمغان نشاط»، نگاهی اجمالی به اصفهان و سبزوار در عهد صفوی و زندگانی محقق سبزواری و خاندان‌های شیخ‌الاسلام و نشاط دارد.

«گفت و گو با شياطين»برای دومین باردربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:کتاب «گفت و گو با شياطين» اثر«اريزيو ريكاردو» با ترجمه «کیهان خجسته» را نشر «قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «اربعین الحقایق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «اربعین الحقایق» منسوب به «ابوحامد محمدبن محمد غزالی توسی» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات «پریا زواره‌ئیان» منتشر شد.

بیشتر