خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶

الخميس ٤ شوّال ١٤٣٨

Thursday, June 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

حدیث انتظار...

برکات ظهور مهدی الامم(عج)

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی (علیه ‌السلام) در حدیثی شریف به برکات ظهور امام مهدی(عج) اشاره کرده اند.

جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گفت و گو با شبستان:

سرمایه گذاری رسانه ای و برنامه ریزی نظامی صهیونیزم برای تحریف تفکر موعود

خبرگزاری شبستان: مهدویت، امروز از منظر دشمنان کانون تولید فکر و حرکت افزایی و مبارزه با استکبار و استعمار تلقی می شود و حقیقت نیز همین است چرا که مهدویت در میان آموزه های دینی مسئله ای عام و فراگیر است و اختصاص به شیعه ندارد.

مدیر گروه قرآن مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۱:

راه شکست فتنه های آخرالزمان/شرط تحقق مدنیت مهدوی در جامعه منتظر

خبرگزاری شبستان: وعده حقیقی حکومت صالحان، نقطه مشترک تمامی کتب آسمانی است؛ اما زمانی می توان این عصر عظیم را درک کرد که ظرفیت پذیرش و وسعت بینش آن را داشته باشیم، مدنیت در جامعه ای محقق می شود که ظرفیت پذیرش آن را داشته باشد.

باید برای ظهور زمینه های «جمل» و «صفین» از بین برود

وظایف نیروهای انتظامی در زمینه سازی ظهور

خبرگزاری شبستان: حاکمان و فرماندهانی که تدبیر امور مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی را به دست گرفته اند نیز در زمینه سازی ظهور امام عصر(عج) نقش جدی و اثرگذار دارند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان:

راه تغییر مقدرات و رسیدن به «احسن الحال» در شب قدر!

خبرگزاری شبستان: توسل به امام(عج) بسیاری از مقدرات ناشی از رفتار نادرست ما را تغییر می دهد؛ اگر بتوانیم خشنودی حضرت(عج) که همان خشنودی خداوند است را فراهم کنیم حضرت(عج) هم در پس این خشنودی برای ما خیر می خواهند.

ورود «غیبت و حیرت» به بازار نشر

خبرگزاری شبستان: «غیبت و حیرت» با محور بررسی منشأ، گستره، علل و مراتب حیرت و سرگشتگی شیعیان در این ایام و به قلم محمود مطهری نیا روانه بازار نشر شد.

حدیث انتظار...

وقتی جهان طعم واقعی آرامش را می چشد

خبرگزاری شبستان: خداوند مهدی علیه السلام و یارانش را در شرق و غرب جهان جای دهد و دین اسلام را غالب گرداند و هر بدعت و باطلی را به وسیله او و یارانش محو کند.

زمین بدون امام از هم می پاشد

خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «اگر زمین بدون امام(عج) باشد، فرو خواهد رفت و نظمش از هم خواهد پاشید.»

حدیث انتظار...

طولانی شدن عمرها در سایه دولت بقیه الله(عج)

خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام فرمودند: «هنگامی که قائم ما قیام کند... مردم در سایه فرمانروایی او، عمری دراز خواهند داشت؛ به گونه ای که برای هر شخص، چندین فرزند متولد می شود.

گفتمان انتظار در دام «سكولاریسم» و «تفسیرحداقلی»

خبرگزاری شبستان: دسته‌ای از ما، تعمداً به مهجوریت آموزه انتظار دامن زده‌ایم تا موج برآمده از آن، ‌دامنمان را نگیرد. گویی عمق راهبردی انتظار را از ترس اینكه تكلیفی را بارمان كند، پنهان می‌كنیم؟!

حدیث انتظار...

تعبیر پیامبر(ص) از دوران قبل از ظهور

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: «دوازدهمین فرزندم به گونه‌ای غایب می‌شود که اصلاً دیده نمی‌شود. زمانی بر امتم می‌گذرد که از اسلام جز اسم آن باقی نمی‌ماند و از قرآن جز نوشته آن باقی نمی‌ماند... »

معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

مختصات تمدن مهدوی/چگونه ماکت عصر ظهور را بسازیم؟

خبرگزاری شبستان: تعدد آسمان خراش ها و افزایش انسان های دنیاطلب مدنظر تمدن اسلامی نیست؛ اگر بخواهیم از عصر غیبت به فضای ظهور برسیم باید شاخصه های تمدن مهدوی را به دست آوریم و به طور حداکثری آنها را در جامعه امروزی پیاده کنیم.

نماینده کانون‎های مهدویت دانشجویی کشور خبر داد:

دستاوردهای همایش «آخرالزمان از نگاه قرآن»

خبرگزاری شبستان: با توجه به آنکه کار فقه‎الحدیثی قوی در قالب تفسیر مهدوی صورت نگرفته بر آن شدیم با پژوهشکده‎های مهدوی از جمله مسجد جمکران ارتباط گرفته و مطالعات خود را آغاز کنیم که در نهایت بیش از ۱۲۰ عنوان ناب قرآنی استخراج شد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:

دیپلماسی فرهنگی در دولت مهدوی/معنای جهاد و مبارزه در عصر ظهور

خبرگزاری شبستان: انسان ها در دوران ظهور ولی عصر(عج)، به این واقعیت پی می برند که جنگ ها و مناسبات ناصحیح آنها، چیزی جز خُسران و تباهی برایشان به ارمغان نداشته و ندای درونی شان برای رسیدن به سعادت، آنها را با دولت کریمه مهدوی همراه و همگام می کند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

سلوک یک نوجوان سیزده ساله در سالهای اسارت

خبرگزاری شبستان:سومین چاپ خاطرات «مهدی طحانیان» به قلم «گلستان جعفریان» با عنوان «همه سیزده سالگی‌ام»‌ منتشر شد.

با «ژول ورن» به مرکز زمین سفر کنید

خبرگزاری شبستان: «سفر به مرکز زمین» اثر «ژول ورن »شاعر و نمایشنامه نویس فرانسوی است که با ترجمه «ثمین نبی پور» چاپ شده است.

«ترافیک فرشته» در میان کتابها

خبرگزاری شبستان: کتاب «ترافیک فرشته»سروده «آرش شفاعی» از سوی انتشارات «آرادمان» چاپ و روانه بازار کتاب شد.

«قصه های کاناپه چی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: «قصه های کاناپه چی» عنوان اثر طنز از «پوریا عالمی» است که انتشارات مروارید آن را چاپ کرده است.

«دیالوگ با هایدگر» دربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:«دیالوگ با هایدگر: فلسفه یونانی» اثر«ژان بوفره» با ترجمه «شروین اولیایی» را انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

بیشتر