خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

الخميس ٠ شعبان ١٤٣٨

Thursday, April 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

رابطه دولت کریمه مهدوی با حکومت نبوی//۲

برخلاف دوران پیامبر(ص)، مخالفان دولت مهدوی با قرآن با بقیه الله(عج) احتجاج می کنند

خبرگزاری شبستان: استدلال و احتجاج مردم عصر ظهور، سخت تر از استدلال و احتجاج زمان جاهلیت و مردم جاهلی در مقابل پیامبرصل الله علیه وآله است. چرا که با قرآن با امام احتجاج می کنند.

رابطه دولت کریمه مهدوی با حکومت نبوی//۱

امام مهدی(عج) هنگام ظهور با جاهلیتی بسیار سخت تر از دوران پیامبر(ص) مواجه می شوند

خبرگزاری شبستان: یکی از مسایلی که در زمان ظهور خود را نشان می دهد بحث «تأویل» یا «تفسیر مطابق میل و سلیقه افراد» است، یعنی با قرآن و آیات الهی برخلاف هدف، ایده و تعالیم امام زمان علیه السلام احتجاج می شود.

زمان ظهور در کلام امام باقر علیه السلام

خبرگزاری شبستان: امام باقر علیه السلام فرمودند: ‌«حضرت قائم علیه السلام قیام نمی کند مگر در دورانی که وضعیت مردم تغییر کند...»

مهدویت در کلام موسی بن جعفر(ع)

خبرگزاری شبستان: امام کاظم(ع) می فرمایند: «هنگامی که پنجمین امام از اولاد من پنهان شود، برای حفظ دین خود به خدا پناه برید مبادا کسی دین را از کف شما برباید _ این فرزند _ حضرت مهدی(عج) غیبتی دارد که بعضی از معتقدان به وی از اعتقاد خود برمی گردند...»

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با شبستان:

برنامه ریزی های فرهنگی ما را آماده ظهور نمی کند/در سیاستگذاری ها از مهدویت غفلت کرده ایم

خبرگزاری شبستان: اگر در روایات فرموده اند که «همه باید در زمان غیبت خود را برای ظهور آماده کنند» یعنی نظام فکری به سمت آمادگی باشد مانند سربازی که همیشه آماده دستور فرمانده است؛ اما متاسفانه برنامه ریزی در این باره کاملا با غفلت مواجه شده است.

با حضور مراجع عظام تقلید و قرائت پیام پاپ؛

سیزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت نیمه شعبان برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: سیزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت ماه با حضور مراجع عظام تقلید با محور عصر ظهور از دیدگاه ادیان ابراهیمی برگزار می شود.

اگر فساد دنیا را در بر می گیرد پس چرا باید در صلاح خود و جامعه بکوشیم؟!

خبرگزاری شبستان: بيان وضعيت فسادآلود و معصيت بار جهان در آخرالزمان، هم هشدار به جوامع انسانى است و هم علامتى خبر دهنده از نزديكى قيام و ظهور امام(عج)؛ اين هشدارها و پيش گويى ها وظيفه ما را سنگين مى كند...

استاد مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۲

مشیء دولت کریمه مهدوی همان سیره و سلوک خلافت علوی است

خبرگزاری شبستان: رویکرد خاندان نبوت همان رویکرد نبی مکرم اسلام(ص) و دوران حکومت علوی است و ما هرگز اجازه توشه برداری دنیوی به نزدیکان و کارگزاران خود نخواهیم داد؛ بدان در دوران حکومت خاندان نبوت، همان مشی جد بزرگوار ما علی مرتضی(ع) جاری خواهد شد.

آخرین مراحل انتظار (۷)...

منتظر تجلی «أَذِلَّةٍ عَلَى المُؤمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الكافِرينَ» است

خبرگزاری شبستان: در روایات مقام شیعیان آخرالزمان و قبل از ظهور، مکرر برتر از تمام شیعیان نقل شده است حتی نسبت به مومنین بعد از ظهور که امام صادق(ع) در پاسخ به سوالی مقام آنان را پایین تر وصف می کنند زیرا آنان تحت قدرت امام(عج) در حال زندگی هستند.

اصلی ترین رقابت منتظران در آخرالزمان

حدیث انتظار...

برخورد امام زمان(عج) با محرومان و مستضعفان

خبرگزاری شبستان: «... در آن عصر مهدی(عج) ظهور می کند و او از فرزند این شخص (علی بن ابیطالب(ع)) است. خداوند به دست او دروغ را نابود می کند و روزگار سخت را از بین می برد...»

چرا دینداری در آخرالزمان از هر وقت دیگری سخت تر است؟!

خبرگزاری شبستان: در روايت داریم: ديندارى در آخرالزمان، مثل گرفتن آتش در دست است!، چرا ديندارى در اين زمان، سخت تر از دیگر زمان ها است؟ اصولاً در عصر نزديك به ظهور، مردم از دين فاصله مى گيرند يا اين كه بیشتر به سوی دين مى آيند؟

استاد مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۱

سیاست و روابط بین الملل در دولت مهدوی/فاصله طبقاتی با انتظار تضاد دارد

خبرگزاری شبستان: امام عصر(عج) به نسبت عقل و فهم و درک مردم زمانه، با آنها احتجاج خواهند کرد. این دعوت سراسریِ فرهنگی و علمی به طوری برای مردم و جامعه بشری تبیین می شود که حجت برای ایشان تمام می گردد و جامعه و مردم در مسیر رشد و تعالی قرار می گیرد.

برای دومین بار؛

انتشار نشانه های ظهور او

خبرگزاری شبستان: كتاب نشانه های ظهور او مشتمل بر ۱۱ فصل و به قلم محمد خادمی شیرازی برای دومین بار روانه بازار نشر شد.

نویسنده و کارشناس مهدوی در گفت و گو با شبستان:

تفاوت حکومت علوی با دولت مهدوی/عمارها و مقدادهای امام عصر(عج) بسیارند

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین علیه السلام به دنبال آن بودند که جامعه را از جهالت دنیاگرایی، بداخلاقی و … نجات دهد، از اینکه هوس ها و شهوات حیوانی و نفسانی در جامعه غالب شود، پرهیز دهند. امام مهدی علیه السلام نیز این مسیر را دنبال می کنند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

کتاب «نشوز زوجین در فقه و نظام حقوقی ایران» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب «نشوز زوجین در فقه و نظام حقوقی ایران» پنجاه و نهمین کتاب گروه فقه و حقوق اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه است که به قلم ...

نمایشگاه کتاب دری به سوی«باغ مخفی» می گشاید

خبرگزاری شبستان: باغ مخفی عنوان اثری «فرنسس هاجسون برنت» با ترجمه« آرزو احمی» است که نشر «پیدایش» آن را در نمایشگاه کتاب عرضه می کند.

«انتخابات لیلة‌القدر نظام اسلامی» آرا و نظرات مقام معظّم رهبری درباره انتخابات در نظام مردم‌سالاری

خبرگزاری شبستان:«انتخابات لیلة‌القدر نظام اسلامی» آرا و نظرات مقام معظّم رهبری درباره انتخابات در نظام مردم‌سالاری به کوشش سعید اشیری است که نشر ...

«درسهای پیامبر اعظم(ص)» کتابی شامل گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی شخصیّت و بعثت نبیّ مکرّم اسلام(ص)

خبرگزاری شبستان:«درسهای پیامبر اعظم(ص)» پیام رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دیدار با مسؤولین کشور به مناسبت مبعث پیامبر گرامی در سال ۱۳۷۶؛ استکه به صورت ...

«خلفای پیامبر اعظم (ص)» اثر احمد علی طاهری ورسی را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«خلفای پیامبر اعظم (ص)» اثر احمد علی طاهری ورسی را نشر بوستان کتاب چاپ کرده است.

بیشتر