خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵

الاثنين ٢٤ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

ماجرای تحلیل های اشتباه از قاطعیت امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: بعضی ها به دلیل نداشتن تحلیل درست در مورد «علت قاطعیت حضرت در برخورد با منافقین» دچار انحراف شده و حضرت را به خشونت و بی رحمی متهم می کنند.

ارتباط طوفان‌ها و حوادث کنونی جهان با ظهور صاحب الزمان(عج)!

خبرگزاری شبستان: طوفان‌ها و حوادثی که در جهان رخ می‌دهد، مصداقی از حوادث عمومی و بلایای طبیعی پیش از ظهور است که ممکن است، با فاصله زیادی از زمان ظهور رخ بدهد.

حدیث انتظار...

زمان ظهور امام مهدی(عج)

خبرگزاری شبستان: علم به وقت ظهور مولایمان صاحب الامر علیه السلام از اسرار خداوند است و حکمت الهی بر این است که وقت ظهور صاحب الامر را پیش از فرا رسیدن آن از بندگانش مخفی بدارد.

معاون پژوهش مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

تعدد مراکز مهدوی ضرورت انتظار است نه موازی کاری

خبرگزاری شبستان: امروز در دنیا مهدویت یا موعودگرایی و نگاه به آینده اگر نگوییم حرف اول و آخر را می زند حداقل از مقولاتی است که در فضای سیاسی و حکومتی کشورها و دولت ها مورد توجه است. ما نیز در فضای جمهوری اسلامی باید به این مهم با جدیت بپردازیم.

آخرالزمان در سینمای مسیحیت

خبرگزاری شبستان: سینمای مسیحی به تنهایی در آثار هنری به تصویر کشیده نمی شود، به طوری که اگر مبانی و پیش زمینه های آثار آخرالزمانی سینمای مسیحی در آمریکا را در نظر نگیریم، شاهد تحلیل دقیقی از این موضوع نخواهیم بود.

کشتارهای سفیانی؛ قبل یا بعد از ظهور رخ می دهد؟

خبرگزاری شبستان: سفیانی صدو هفتاد هزار نفر را در فلان محله یا منطقه عراق می کشد! بعضی خیال می کنند، وقتی که حضرت(عج) ظهور می کند، کشتار واقع می شود ولی چنین نیست...

حدیث انتظار...

برترین مردمان در کلام امام سجاد(ع)

خبرگزاری شبستان: امام سجاد(ع) در حدیثی ویژگی های بهترین مردمان در و چرایی این برتری را تصریح کرده اند.

بررسی می شود:

جایگاه خواب و رویا در مهدویت

خبرگزاری شبستان: جایگاه خواب و رویا در مهدویت از نگاه دین و روانشناسی در نشستی به همت انجمن علمی مهدویت حوزه بررسی می شود.

کارشناس تربیتی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۲):

جوان منتظر با شعور زندگی می کند نه شعار!

خبرگزاری شبستان: این تصور که اول باید جامعه درست شود تا جوان درست شود، اشتباه است. جوان منتظر در پی ‌آن نیست که همه چیز با ساز او کوک باشد؛ جوان منتظر یک بعدی زندگی نمی‌کند و مبنای زندگی اش فقط شعار نیست.

استاد مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

تمدن نوین اسلامی قطعه ای از پازل دولت موعود است که باید ساخته شود!

خبرگزاری شبستان: زمینه سازی برای عصر ظهور، بعد از توجهات روایی و حدیثی، یک پایه عقلی و فکری نیز دارد؛ عصر پیش از ظهور قطعه ای از پازل تمدنی دولت موعود است که در رسیدن به آن آرمانشهر بشری نقشی موثر ایفا می کند.

کارشناس تربیتی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۱):

بیشترین استعداد در تمهید مقدمات ظهور از آنِ جوان است

خبرگزاری شبستان: کسی که بیشترین استعداد و توانمندی را برای تمهید مقدمات (ظهور) دارد، جوان است. البته شاید منظور آن باشد که آنها روح و شخصیت جوانی دارند هرچند ممکن است که جسم‌شان به دلیل کهولت سن به استهلاک نیز رسیده باشد.

چرایی و چگونگی بروز «تطبيق گرايي» در آموزه مهدويت

خبرگزاری شبستان: گرايش به مباحث غيرضروری و انحرافی، ناشي از عدم درک صحيح از آموزه مهدويت است. ناآگاهان براي جبران کم اطلاعي خود از اين واقعه، بر آن پيرايه‌هاي خرافي مي‌بندند و از سوي ديگر، دشمنان، مترصد تکه تکه کردن آن هستند.

آسیب‏‌شناسى تربیت مهدوی(۲):

تربیت مانع انتظار انفعالی در پیرو امام مهدی(عج) می شود 

خبرگزاری شبستان: پیرو مهدی(عج) با تربیت برای زیستن در چنین محیط بازی، از انتظار انفعالی ظهور دور خواهد بود و در اثر ارتباط سازنده با جریان‏های فکری دیگر، انتظاری پویا را آشکار می کند. انتظار پویا به معنای فراهم ساختن فعالانه  زمینه‏های ظهور ا‏ست.

شیوع فاجعه بار منكرات در آخرالزمان!

خبرگزاری شبستان: دوران قبل از ظهور یا در اصطلاح دوران آخرالزمان سراسر نکبت، سختی و شرارت است تا جایی که منکر معروف و معروف منکر شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«خویشاوندی با خورشید و باران» اشعاری زیبا برای لطافت طبع تان

خبرگزاری شبستان:«خویشاوندی با خورشید و باران» اثر«پیر پائولو پازولینی» را نشر «چشمه» با ترجمه «ونداد جلیلی» چاپ کرده است.

«جایزه بگیر» مجموعه داستانی به قلم «جویس کرول اتس»

خبرگزاری شبستان:مجموعه داستان«جایزه بگیر» نوشته ی «جویس کرول اتس» را انتشارات« نگاه» با ترجمه ی«علی قانع» تجدید چاپ کرد.

«وقتی که شهرخفته است» داستان هایی کوتاه ترسناک از نویسندگان قرن بیستم

خبرگزاری شبستان:«وقتی که شهرخفته است» داستان هایی کوتاه ترسناک از نویسندگان قرن بیستم با ترجمه حسین یعقوبی را نشر مروارید چاپ کرده است.

«ارتباط نهج البلاغه با قرآن» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «ارتباط نهج البلاغه با قرآن» نوشته ی «دکتر مجید معارف» و «دکتر حامد شریعتی نیاسر» را انتشارات سمت منتشر کرد.

فروپاشی امپراطوری عثمانی در «صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد»

خبرگزاری شبستان: کتاب صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد یا «فروپاشی امپراتوری عثمانی و شکل‌گیری خاور‌میانه‌ی معاصر» اثر «دیوید فرامکین » با ترجمه ...

بیشتر