خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶

الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩

Monday, October 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

بررسی «دست اندازهای انتظار» در گفت وگوی شبستان با خدامراد سلیمیان(۲)؛

راز برتری مردم آخرالزمان بر دیگر دوران ها/راه عبور ایمن از فتنه های عصر غیبت

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) مردمان آخرالزمان را به دلیل آنکه با مطالعه و کنکاش در منابع و متون دینی، به حقانیت و اصالت اسلام واقف می شوند، والاتر از افرادی می دانند که با توجه به درک وجود مقدس ایشان، ایمان آورده و به صراط توحیدی وارد شده اند.

بررسی «دست اندازهای انتظار» در گفت وگوی شبستان با خدامراد سلیمیان(۱)؛

کیفیت نجات از فتنه های آخرالزمان با پیشگویی روایات/تضعیف جبهه انتظار با فقر مطالعات دینی!

خبرگزاری شبستان: بنابر آموزه های دینی، آن مهلتی که خداوند به ابلیس رجیم داده، با آمدن منجی موعود(عج) پایان می پذیرد، لذا هر چه به تلألؤ عصر ظهور نزدیک شویم به پایان مهلت شیطان نیز نزدیک شده ایم، از این رو، اغواگری و تلبیس شیطان نیز بیشتر می شود.

عضو هیئت علمی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۱)

شرط بهره مندی جبهه انتظار از نصرت پروردگار/فلسفه تشکیل حکومت قبل از ظهور حضرت حجت(عج)

خبرگزاری شبستان: عمل و رفتار، لازمه تحول و تکامل است و اگر ما معتقد هستیم که حضرت حجت(عج) منصور الهی هستند و خداوند ایشان را یاری خواهد کرد، مراد این مطلب نیست که، ایشان بدون نهضت و قیام، مورد نصرت و پیروزی خداوند قرار خواهند گرفت...

جایگاه و مسئولیت امام زمان(عج) در لسان قرآن

خبرگزاری شبستان: اصل مهدویت یعنی نجات مظلومان عالم و مدیریت جهانی عالم توسط شایسته‌ترین بندگان صالح خداوند و جهانی شدن دین اسلام، در قرآن مطرح شده و این حقیقت در روایات معصومین(ع) که ۵۶۰ حدیث آن از رسول خدا(ص) است، تبیین می شود.

بررسی افزایش روایات نشانه های ظهور

خبرگزاری شبستان: روند رو به افزایش روایاتِ نشانه های ظهور در نشستی تخصصی به میزبانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بررسی می شود.

امام مهدی(عج) قوانین تعطیل شده تاریخ را احیاء می کند/ماموریت ویژه حضرت(عج) درباره مظلومان!

خبرگزاری شبستان: آن حضرت(عج) ماموریتی ویژه در اقامه عدل و احقاق حق مظلومان بر دوش دارد و بر همین اساس، متفاوت از اجداد و پدران گرامی اش که در منازعات قضایی بر اساس استناد به شهادت و قسم، به ظاهر حکم می کردند؛ او به واقع حکم می کند.

عدالت برجسته ترین شعار مهدویت

خبرگزاری شبستان: در زیارت آل یاسین وقتی خصوصیات آن بزرگوار را ذکر می کنید، یکی از برجسته ترین آنها این است که: «الذی یملأ الارض عدلاً و قسطاً کما ملئت جوراً و ظلماً». انتظار این است که او همه عالم- نه یک نقطه- را سرشار از عدالت کند.

اوصاف منتظران؛

«منتظر» باید در حد توان و در شعاع تاثیرگذاری خود به اهداف ظهور کمک کند

خبرگزاری شبستان: تلاش برای گسترش خوبی ها و معروف ها در جامعه و مقابله با بدی ها و مفاسد و ستم ها، بسیار مقدس است، کاری که منجی بشریت حضرت مهدی علیه السلام این هدف را در سطح جهانی پیاده خواهد کرد.

زمینه سازی های عاشورا برای ظهور بقیه الله(عج)

خبرگزاری شبستان: امام حسین(ع) با طرح مباحث «ظهور مهدی موعود(عج)» و بازگشت امامان(ع) به دنیا در شب عاشورا، درصدد ایجاد زمینه‌های مناسب طرح این مباحث و ایجاد آمادگی لازم و…‌‌بر می‌آیند، پس باید منتظران واقعی و آماده شهادت، به فلسفه انتظار بیندیشند.

حدیث انتظار...

تحولات زمین و زمان در دولت حضرت صاحب الزمان(عج)

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی شریف از ویژگی های دولت موعود و تحولاتی که در عصر ظهور در زمین رخ می دهد، سخن گفته اند.

در یکصد و پانزدهمین نشست فرهنگ مهدوی؛

بررسی آسیب های آخرالزمانی که کودکان را تهدید می کند

خبرگزاری شبستان: یکصد و پانزدهمین نشست از سلسله نشست های فرهنگ مهدوی با عنوان«جرائم جنسی و بی پناهی کودکان» ۳۰ شهریور ماه به میزبانی موسسه موعود برگزار می شود.

حدیث انتظار...

خشنودی جهانیان از ظهور و قیام امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در این باره می فرمایند: «هنگامی که حضرت مهدی(عج) ظهور می کند، نام مبارکش بر سر زبان ها خواهد بود و وجود مردم سرشار از عشق به مهدی(عج) است ...».

اسلام منشاء همه شادی‌ها است

آیه های مهدوی...

وظیفه منتظر دانستن زمان ظهور و محل زندگی امام(عج) نیست

خبرگزاری شبستان: دانستن اینکه امام مهدی(عج) در چه زمانی ظهور یا اینکه اکنون در کجا زندگی می کنند، ارزش چندانی ندارد. آن چه ارزشمند است آن است که بدانیم وظیفه ما در حال حاضر چیست و امام(عج) از ما چه انتظاری دارد.

کارشناس مباحث غرب و مهدویت در گفت وگو با شبستان:

هنوز به ظرفیت سینما در انتقال مهدویت باور نداریم/باید دنبال سینمای دینی باشیم

خبرگزاری شبستان: ما در تبلیغ ِدینی در عرصه مهدویت، هنوز به «ظرفیت شناسی هنری سینما در انتقال پیام های مهدوی به مخاطب» باور نداریم، نتوانسته ایم بعد از انقلاب اسلامی، برای بسیج ِ اجتماعی، یک تفسیرِ اجتماعی از «گفتمان انتظار و درک آن» ارائه دهیم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«توصیه ها وهشدارها(اجتماعی)»کتابی ازحجت الاسلام «حميد کمالي اردکاني»

خبرگزاری شبستان:«توصیه ها وهشدارها(اجتماعی)»کتابی ازحجت الاسلام «حميد کمالي اردکاني» را انتشارات« بهار دلها» چاپ کرده است.

«خوشبختی اتفاقی نیست»

خبرگزاری شبستان: کتاب «خوشبختی اتفاقی نیست» کتابی از«هادی نیکدل» است که توصیه می شود آن را مطالعه کنید.

«آفریدگار جهان» کتابی برای علاقه مندان به آغاز مطالعه در باب خداشناسی

خبرگزاری شبستان: کتاب «آفریدگار جهان» اثر آیت الله مکارم شیرازی است که مطالعه آن به افرادی توصیه می شود که می خواهند مطالعه عمیقی در باب خداشناسی را ...

خاطرات خلبانی که با ۳۰۰۰ ساعت پرواز از آسمان کشور حراست کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب «پرواز روی خاک»؛ خاطرات خلبان «منوچهرشیرآقایی» با مصاحبه و تدوین «سیدقاسم یاحسینی» به دوستداران کتاب معرفی می‌شود.

«عاشق همه عالم» اثر«علیرضا برازش»کتابی درترویج اصل دوستی

خبرگزاری شبستان:«عاشق همه عالم»اثر«علیرضا برازش»تلاشی در جهت ترویج اصل دوستی که نشر«امیرکبیر» آنرا چاپ کرده است.

بیشتر