خبرگزاری شبستان

شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

السبت ٢٠ المحرّم ١٤٣٨

Saturday, October 22, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مهدی باوران

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل مسجد مقدس جمکران به شبستان خبر داد:

موکب جمکران در پیاده روی اربعین به خبرنگاران تسهیلات ویژه ارائه می کند

خبرگزاری شبستان: مدیر روابط عمومی و بین‌الملل مسجد مقدس جمکران از ارائه خدمات ویژه موکب مسجد جمکران به خبرنگاران و اهالی رسانه در پیاده روی اربعین امسال خبر داد.

در پیش‌نشست همایش ملی اربعین مطرح شد:

اربعین؛ پیوند دهنده تمدن ایران و عراق در مسیر ظهور

خبرگزاری شبستان: یکی از آثار زیارت اربعین برقراری و تکمیل و تثبیت ارتباط میان دو تمدن بزرگ و کهن ایران و عراق در مسیر یاری اهل البیت علیهم السلام و ظهور امام عصر علیه السلام است.

برنامه ریزی های دانشجویی در حوزه مهدویت

خبرگزاری شبستان: نخستین نشست فعالان مهدویت دانشجویی استان تهران با حضور دبیران و فعالان کانون های مهدویت و نخبگان دانشجویی در دفتر پژوهشی و فرهنگی مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در همایش «احلی من العسل» به میزبانی کربلای معلی مطرح شد:

چگونه ندای «هَل مِن ناصر یَنصُرنی» امام زمان(عج) را بی پاسخ نگذاریم؟!

خبرگزاری شبستان: باید ببینیم آیا آنقدر بصیرت یافته ایم که نایب برحق امام زمان (عج) را در عصر غیبت بشناسیم و گوش به فرمانش باشیم و از تفرقه و نفاق که از سوی یزیدیان زمان طرح ریزی می شود، بپرهیزیم.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

امام را نشناسی راه و چاه اشتباه می شود!/چه شناختی مانع مرگ جاهلی است؟!

خبرگزاری شبستان: اگر انسان تشخیص ندهد که امام، شاخص هدایت است و راه و چاه را تشخیص می دهد و چگونه رفتن را نیز می داند، طبیعی است که راه را با چاه اشتباه می گیرد، حتی شناخت او از هستی دچار غبارآلودگی، تیرگی و بلکه گمراهی می شود.

در همایش «احلی من العسل» مطرح شد:

نگاه به واقعه عاشورا در امتداد غدیر و در راستای ظهور باشد

خبرگزاری شبستان: مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: واقعه عاشورا را باید در امتداد غدیرخم بررسی کرد تا بتوان از آن به انتظار و ظهور رسید زیرا تمام این وقایع یک نور واحد هستند.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

ارتباط با امام عصر(عج) به زندگی خانوادگی قوام و حیات می بخشد

خبرگزاری شبستان: قوام و استقرار زندگی در عرصه خانوادگی وقتی است که اساس خانواده مبتنی بر «اندیشه امامت» باشد و این اندیشه که برگرفته از وحی است می تواند چگونه زیستن را به ما یاد داده و مارا تا رسیدن به حیات طیبه همراهی کند.

در پیش همایش «لقاء الحسین(ع)» مطرح شد:

اربعین؛ ماکت جامعه مهدوی/مناسک شیعی ظرفیت تمدن سازی دارد

خبرگزاری شبستان: اربعین نمادی از آغاز موفقیت های بعد از قیام امام حسین علیه السلام برای جبهه حق است که در نهایت به قیام حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه منجر می شود.

برای نخستین بار در جمکران برگزار می شود:

آیین شیرخوارگان حسینی ویژه کودکان پاکستانی، هندوستانی و افغانستانی

خبرگزاری شبستان: آیین شیرخوارگان حسینی غیرایرانی امروز با حضور مادران مسلمانی از پاکستان، هندوستان، افغانستان و سایر کشورهای اردوزبان و فرزندان شیرخوار آنها در مسجد جمکران برگزار می شود.

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:

امر به معروف و نهی از منکر از شئون انتظار است

خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «امام مهدی علیه السلام و یارانش آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند.» پس نمی توان پذیرفت که کسی بتواند در جرگه یاران امام عصر علیه السلام باشد، اما آمر به معروف و ناهی از منکر نباشد.

در مسجد مقدس جمکران؛

همایش شیرخوارگان حسینی غیرایرانی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: آیین شیرخوارگان حسینی ویژه غیرایرانیان به همت مسجد جمکران و با همکاری اردوزبانان ساکن ایران فردا برگزار می شود.

غربال شدگان عاشورا و ظهور...

چگونه از جاماندگان و توابین ظهور نشویم؟!

خبرگزاری شبستان: برای در صف حسینیان بودن، باید از معبرها و گذرگاه های زیاد مادی و معنوی عبور کرد تا به امام حسین(ع) رسید و این سیر ادامه دارد تا زمان ظهور حضرت مهدی(عج).

پذیرایی از شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین با عرقیات گیاهی

خبرگزاری شبستان: پس از بیداری هیچ اثری از بیماری و مسمومیت در من نبود و ادامه مسیر را بدون هیچ مشکلی طی کردم تا به بین الحرمین رسیدم. در آنجا سجده شکر و عهد کردم از سال بعد در این مسیر با عرقیات گیاهی به پذیرایی و مداوای عزاداران حسینی بپردازم.

به همت مسجد جمکران؛

پذیرایی از ۲۰۰ هزار عزادار حسینی در دهه نخست محرم

خبرگزاری شبستان: مدیر پشتیبانی و خدمات زائران مسجد مقدس جمکران از اطعام بیش از ۴۵ هزار نفر و پذیرایی حدود ۱۵۰ هزار نفر از زائران و مجاوران این مکان مقدس در دهه اول ماه محرم امسال خبر داد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ بیست وششم تذکره اولیای عطار با توضیحات دکترمحمد استعلامی

خبرگزاری شبستان: تذکره اولیای عطار یکی از کتب عرفانی ارزشمند است که نشر زوار چاپ بیست و ششم آن را با تصحیح دکتر محمد استعلامی چاپ و روانه بازار ...

شمارۀ ۵۸ دوفصلنامۀ علمی – پژوهشی آینۀ میراث منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید آینۀ میراث - دوفصلنامۀ ویژۀ پژوهشهای ادبی و متن شناختی (دورۀ جدید، سال چهاردهم، شمارۀ اول، بهار و تابستان ۱۳۹۵ (پیاپی ۵۸) ...

«مبانی حقوق بشر» بر پلکان هیجدهم نشست

خبرگزاری شبستان:کتاب مبانی حقوق بشر از دیدگاه اسلام و دیگر مکاتب، که در گروه فقه و حقوق پژوهشگاه به رشته تحریر درآمده است، به تازگی به چاپ هجدهم خود ...

«ویرژیل» اثرجسپرگریفین با ترجمه عبدالله کوثری

خبرگزاری شبستان: «ویرژیل» اثر«جسپرگریفین» با ترجمه «عبدالله کوثری» است که نشر ماهی آن را چاپ کرده است.

میدان اعترض؛ تحلیلی از جنبش زنان در هند اثری از «راکا رای»

خبرگزاری شبستان: میدان اعترض تحلیلی از جنبش زنان درهند اثری از «راکا رای» با ترجمه سمیه سادات شفیعی است که انتشرات پژوهشگاه علوم انسانی آن را چاپ ...

بیشتر