خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

الخميس ٢٨ المحرّم ١٤٣٩

Thursday, October 19, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مهدی باوران

تکالیف شیعیان نسبت به امام زمان(عج)؛

برگزاری مجالس ذکر مناقب و فضایل امام زمان(عج) وظیفه منتظران است

خبرگزاری شبستان: بر پا نمودن مجالسی که مولایمان صاحب الزمان(عج) در آنها یاد شود و مناقب و فضایل آن حضرت(عج) در آنها ترویج و منتشر گردد و در آن مجالس بر آن جناب دعا شود و با جان و مال در راه تشکیل آن مجالس تلاش کردن، وظیفه منتظران است.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

لقمه حرام دست انسان را از دست امام زمان(عج) جدا می کند/چرا انتظار کوفیان به قتل امام(ع) ختم شد؟!

خبرگزاری شبستان: کارشناس مرکز تخصصی مهدویت گفت: مال حرام دست انسان را از دست ولی خدا و امام زمان جدا می کند؛ لقمه سالم و حلال هویت منتظرانه واقعی را در انسان ایجاد می کند وگرنه چشم دل آدمی را کور و او را مقابل امام زمانش سرکش می کند.

عاشورا و آینده سازی مقتدرانه؛

راز احاطه امام حسین(ع) بر تاریخ پس از خود!

خبرگزاری شبستان: امام حسین(ع) آینده ساز ترین ولیّ الهی است. او بر تمامی آینده بعد از خود سیطره و احاطه دارد؛ چون برای ساختن آینده و حفظ دین و دیانت و پاسداری از اخلاق و معنویت و محافظت از حق و حقیقت، هر چه داشت داد.

انتظار جهادی//

روایات، انتظار و جهاد را ملازم هم می دانند

خبرگزاری شبستان: نگاه تطبیقی که بین روایات مربوط به انتظار وجود دارد نشان‌گر نوعی ارتباط و همراهی انتظار با مقوله جهاد- علاوه بر عمل- است. همه ما این سخن پیامبر عظیم الشأن اسلام را شنیده ایم که فرمودند: «أفضل أعمال أمتي انتظار الفرج من الله عزوجل‏».

رئیس موسسه گفت وگوی دینی وحدت در پیش نشست همایش بین المللی «طریق الحسین (ع)»:

راهپیمایی اربعین؛ اردوی آمادگی یاران آخرالزمانی امام مهدی(عج)/ ۴۰ راهبرد ارتباط منتظرانه با زائران

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام غریب رضا با بیان اینکه برای درک حقیقت زیارت اربعین مباحث آکادمیک کافی نیست، گفت: این راهپیمایی مانور جهان تشیع و اردوی آمادگی حسینی برای تربیت یاران آخرالزمانی امام مهدی(عج) است که حتی غیرمسلمانان در آن حضور می یابند.

وجوه انحصاری حکومت صاحب الزمان(عج)

خبرگزاری شبستان: عدالت اجتماعی و بهره مندی عمومی از نیازهای ضروری و نیز تعالی روح بی نیازی در شهروندان حکومت مهدوی علیه السلام از زیباترین جلوه های دینداری در عصر حاکمیت اوست، به گونه ای که ثروتمندان جامعه از پرداخت زکات اموالشان دریغ نمی ورزند... .

پیوند عاشورا و ظهور از منظر آیت الله مکارم شیرازی:

فلسفه ظهور مهدوی از معبر عاشورای حسینی/شیوه انتقام بقیه الله(عج) از قاتلان سیدالشهداء(ع)

خبرگزاری شبستان: پس از شهادت امام عليه السلام ملائكه آسمان به شيون درآمدند و گفتند: خداوندا! اين حسين(ع) برگزيده تو و فرزند پيامبر توست! خداوند تمثال مبارك حضرت قائم(عج) را به آنها نشان داد و فرمود: «با اين قائم، از خون حسين انتقام خواهم گرفت.»

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

گناه، چشم دل منتظر را کور می کند/روشندلان ارتباط بهتری با امام(عج) دارند

خبرگزاری شبستان: افرادی که از نعمت چشم بی بهره و نابینا هستند، روشندل اند و دل آنان بهتر سراغ امام(ع) می رود، چراکه چشم ظاهربین ما با محو دنیا شدن از امام(ع) غافل می شود. دوری از گناه و معصیت چشم دل را باز می کند تا امام(ع) را همه جا حاضر ببیند.

انتظار جهادی//

چگونه وارد خیمه امن مهدوی شویم؟

خبرگزاری شبستان: تفسیر انتظار در کیفیت زندگی مهدوی ما تأثیر زیادی دارد و چون هر یک از ما احیاناً بدون توجه و دقت کافی در روایات انتظار، برای خود معنایی را برگزیدیم، تفاوت زیادی در زندگی مهدوی منتظران دیده می‌شود.

تکالیف شیعیان نسبت به امام زمان(عج)

منتظر واقعی از دوری امام(ع) غصه دار می شود

خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام فرمود:«همانا انکه دلش به خاطر دیدار ما به درد آید البته روزی که ما را هنگام مرگش دیدار کند، خوشحال خواهد شد به طوری که آن خوشحالی و سرور پیوسته در دلش باقی خواهد ماند تا اینکه در کنار حوض کوثر بر ما وارد گردد.»

معاون فرهنگی بنیاد حضرت مهدی موعود (ع) در گفت‌وگو با شبستان:

غافلان عصر غیبت، جاماندگان ِظهور اند/نگاه منتظر به عاشورا است

خبرگزاری شبستان: گاهی منِ منتظرِ امام زمان(ع) با خود می‌گویم یک شب هزار شب نمی شود، می روم و بعد دوباره به سوی امام برمی گردم. اما شاید اینچنین نشد. شاید دیر شود، در کربلا برخی اراده کردند که به امام(ع) آب برسانند اما وقتی آمدند حضرت(ع) شهید شده بود.

عضو هیئت علمی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۲)

انتظار و عافیت طلبی همسایه نمی شوند/منتظر از مبارزه و مجاهده شانه خالی نمی کند

خبرگزاری شبستان: عافیت طلبی و واگذاری همه امور به زمان ظهور با انتظار جور در نمی آید؛ افرادی که می خواهند نظام جهانی بر مدار دین و اخلاقیات گردش کند، می بایست با فاسدان و جبّاران به جهاد و مبارزه برخیزند تا از نصرت الهی بهره مند شوند.

آمادگی موکب جمکران برای دریافت و توزیع نذورات مردمی در ایام اربعین

خبرگزاری شبستان: موکب مسجد مقدس جمکران این آمادگی را دارد که اقلام غیر نقدی عاشقان حسینی اعم از برنج، حبوبات، روغن، پتو، چادر، قند، چای، خرما و هر آنچه مورد نیاز زائران اربعین است را دریافت و از طرف بانی آن در اختیار زائران اربعین قرار دهد.

تشییع شهدای گمنام دفاع مقدس در وعده گاه منتظران

خبرگزاری شبستان: همزمان با آئین دعای توسل در مسجد مقدس جمکران پیکر مطهر چهار شهید گمنام دفاع مقدس با شعار «لبیک یاحسین(ع)» تشییع شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«عکس پشه ای» و پنج داستان دیگر در یک کتاب

خبرگزاری شبستان:«عکس پشه‌ای» عنوان کتابی است از سید «سعید موسوی» برای کودکان و نوجوانان، که «سوره مهر» این اثر را به علاقه مندان کتاب معرفی می کند.

«زبان زنده : درآمدی بر انسان‌ شناسی زبان‌ شناختی»

خبرگزاری شبستان:«زبان زنده : درآمدی بر انسان‌ شناسی زبان‌ شناختی» اثر«لورا ام. اهرن» با ترجمه «رضا مقدمه کیا» راموسسه انتشارات سمت چاپ کرده است.

چاپ دوم کتاب "تغییر مذهب در ایران" منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم کتاب "تغییر مذهب در ایران" دین و قدرت در ایران عصر صفوی بیست و پنجمین کتاب گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه و شامل پنج فصل بوده که ...

کتاب «رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب "رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی" سی و هشتمین کتاب گروه اقتصاد اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه بوده که توسط حجت ...

«عمارحلب» روایت زندگی شهید «محمد حسین محمد خانی»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«عمارحلب»روایت زندگی شهید«محمد حسین محمد خانی» به قلم محمد علی جعفری را انتشارات «روایت فتح» چاپ کرده است.

بیشتر