خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷

الاثنين ٤ صفر ١٤٤٠

Monday, October 15, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مهدی باوران

رییس مرکز تخصصی مهدویت:

مهدویت به کمک حوزه دفاعی-امنیتی کشور می آید

حجت الاسلام کلباسی با بیان اینکه مهدویت در طول تاریخ موتور محرکه وقایع مختلف اجتماعی بوده است، گفت: همایش ملی «فرهنگ دفاعی-امنیتی بر اساس آموزه های مهدوی» با هدف استخراج ابعاد این مسئله از متون تاریخ و اسناد و عرضه به صاحبان فن برگزار می شود.

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان تهران

الزامات نذورات مهدوی برای پایتخت/مساجد قرارگاه دوره های مهدوی می شوند

حجت الاسلام عباسیان با بیان اینکه تمرکز کاری بنیاد مهدی موعود(عج) استان تهران بر مدار تبلیغ و ترویجِ عالمانه معارف مهدویت است، گفت: : برنامه های مهدوی نیاز به کمک مالی و بانی دارد، چون برخی طرح ها هزینه بر است و باید بودجه اش مشخص باشد.

آرزوهای امام زمان(عج)

راه اجابت دعای «اللّهُمَّ ارزُقنا تُوفيقَ الطاعَة»

منتظر راستين هم اهل اطاعت خدا، پيامبر (ص) و امام معصوم (ع) است و هم توفيق چنين فرمانبري را همواره از خداي سبحان مي خواهد: «اللّهُمَّ ارزُقنا تُوفيقَ الطاعَة».

رییس مرکز تخصصی مهدویت مطرح کرد

نمایش قدرت مستضعفان؛ وجه اشتراک پیاده روی اربعین با ظهور

حجت الاسلام کلباسی با بیان ایکه پیاده روی اربعین در ابعاد مختلف ماکتی از عصر ظهور است، گفت: این پیاده روی نگاه فراملی، فرامذهبی، جامع و به دور از تعصبات نابجا و نهایتاً زیستِ مسالمت آمیز را که از دستاوردهای ظهور است، به نمایش می گذارد.

کسب امتیاز عالی توسط پایان نامه «بررسی اسناد و متون روایات خروج سفیانی»

پایان نامه «بررسی اسناد و متون روایات خروج سفیانی» اثر حجت الاسلام ابوالفضل جعفری پور با كسب امتیاز عالی مورد تائید هیئت داوران قرار گرفت.

مهدویت در فکر و شعر حافظ شیرازی

دلبر حافظ معصومی است که همه عالم نسبت به پارسایی، عفاف و عصمت او اذعان دارند. در این راستا حافظ از میان اهل بیت علیهم السلام به محبوب عصر خود، یعنی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه نظر داشته است.

«مستوری» وارد بازار نشر شد

رمان «مستوری» نوشته صادق کرمیار و با محور اتفاقاتی درباره شهید مهدی زین الدین توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

معاون پژوهش بنیاد مهدی موعود(عج) تشریح کرد

نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در پیوند اوقات فراغت با مهدویت

حجت الاسلام کفیل با بیان اینکه اسلام نسبت به اوقات فراغت انسان حساس است و خداوند در قرآن می فرماید: «فَإِذا فَرَغْتَ فَانْصَبْ»، گفت: وجود کانون های فرهنگی هنری در مساجد فرصتی است تا از مسجد برای غنی سازی اوقات فراغت با معارف مهدوی استفاده شود.

مرثیه عاشورایی امام زمان(عج)

روایت بقیه الله(عج) از شدت مصائب سیدالشهداء(ع)

کارشناس مهدوی با اشاره به تصریح زیارت ناحیه مقدسه به غَریبِ الْغُرَبآ و خامِسِ أَصْحابِ الْکِسْآءِ بودن سیدالشهداء(ع)، گفت: این سلام ها نشان می دهد وجود مقدس ایشان «محفوف در مصائب» بوده و هیچ یک از پیامبران در صبر بر مصائب، همچون حضرت(ع) نبوده اند.

شرط عمل منتظران به «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا»

کارشناس ارشد مرکز تخصصی مهدویت تشریح کرد

از یتیم نوازی تا خودکنترلی کودکان در سایه دوستی با امام زمان(عج)

حجت الاسلام عبداللهی با اشاره به ضرورت های انس کودکان با امام زمان(عج)، گفت: ما باید کودکانی که پدرشان را ندیده اند با امام مهربانی(عج) آشنا کنیم؛ این شیوه یتیمی نوازی است و «خودکنترلی حاصل از درک حضور امام مهدی(عج)» را در نسل آینده ایجاد می کند.

حجت الاسلام کفیل به شبستان خبر داد

همایش فارغ التحصیلان دوره های تربیت مربی معارف مهدوی برگزار می شود

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، از برگزاری همایش چهار روزه فارغ التحصیلان خواهر دوره های تربیت مربی معارف مهدوی با حضور استادانی همچون حجت الاسلام محسن قرائتی خبر داد.

شبستان بررسی کرد

مسجد؛ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت با مهدویت

مسجد با توجه کارکردهای بی بدیل و اعتبار جایگاهی که در جامعه مهدی باوران دارد بهترین ملجاء غنی سازی اوقات فراغت با آموزه مهدویت است تا نسل آینده را به طور خودجوش و فعالانه با امام عصر(عج) مانوس کرده و فرصت مهدی یاوری را برای شان فراهم کند.

مدیر حوزه علمیه قاسم بن الحسین(ع) تشریح کرد

عبرت های عاشورا برای منتظران

حجت الاسلام علم الهدی با بیان اینکه معرفت شرط حسینی شدن سبک زندگی منتظران است، گفت: یکی از مهمترین رمز و رازهای موفقیت یاران امام حسین(ع)، موقعیت شناسی زمانی مکانی و مدیریت آن بود امری که منتظران نیز بدون آن نمی توانند در مسیر ظهور حرکت کنند.

عاشورا راه انتظار است و انتظار تجلی آمال کربلا

انتظار، ثمره کربلاست. بدون کربلا، انتظار بی معناست. یاران مهدی(عج)، همه کربلائیند و در فراز و فرود تاریخ، غربال شده و آب دیده اند. مگر می توان بی عاشورا، انتظار داشت؟ انتظار بی عاشورا، انتظار بی پشتوانه است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«زن جنگلی» اثر« لسلی پی یرس»

«زن جنگلی» اثر« لسلی پی یرس» با ترجمه «الهه شمس نژاد» را انتشارات «مروارید» چاپ کرده است.

«هزار و یک شب» نجیب محفوظ را بخوانید

«هزار و یک شب» اثر«نجیب محفوظ » با ترجمه «عبدالرضا هوشنگ مهدوی»را انتشارات«مروارید» چاپ شده است.

«داستان‌های پریان» کتابی از«مایکل کلمن»

«داستان‌های پریان» کتابی از«مایکل کلمن» با ترجمه «محمود مزینانی» را انتشارات پیدایش چاپ کرده است.

رمان« شبِ دنیا» رونمایی می‌شود

کتاب «شبِ‌ دنیا» کاری از گروه ادب و هنر مرکز پژوهش‌های جوان روز سه‌شنبه ۲۴ مهر جاری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

بچه‌ها «شعر بارون» را در پاییز می خوانند

«شعر بارون» سرودهای محمد کرم زاده برای کودکان در قالب مثنوی است که توسط «سوره مهر» به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

بیشتر