خبرگزاری شبستان

شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

السبت ٢ المحرّم ١٤٣٩

Saturday, September 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ایران در جهان

ژنرال هلوسی ‌آکار میهمان تهران خواهد بود

خبرگزاری شبستان: ژنرال هلوسی ‌آکار رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه برای بررسی مسائل منطقه ای به تهران سفر می کند. ژنرال ‌آکار پیش تر میزبان سرلشکر باقری در ‌آنکارا بود.

توهم تهدید ایران؛ ریاض و تلاویو را به یکدیگر نزدیک کرده است

خبرگزاری شبستان:بن سلمان به تلاویو سفر می کند. این خبر را یک افسر اطلاعاتی اماراتی در حالی فاش کرده است که گفته می شود سفر بن سلمان به رژیم صهیونیستی برای بررسی تهدید تهران و آینده همکاری های منطقه ای دو جانبه باشد.

ازبکستان و ایران مسیر مناسبات دو جانبه را هموار می کنند

خبرگزاری شبستان: مرگ اسلام کریمف در نهایت منجر به بازشدن درهای ازبکستان به سوی کشورهای همسایه و قدرت های منطقه ای شده است. گفته می شود در حاشیه اجلاس فن ‌آوری اسلامی در آستانه حسن روحانی و شکوت میرضایف برای نخستین بار دیدار کرده اند.

وزیر رژیم صهیونیستی، اسد را در خصوص رابطه با تهران تهدید کرد

خبرگزاری شبستان: محاصره دیرالزور شکسته شده است و روزهای پیروزی برای اسد و یارانش در سوریه رقم می خورد . این در حالی است که رژیم صهیونیستی از ادامه همکاری های تهران و دمشق نگران است.

توتال و ایران توافق پتروشیمی امضا می کنند

خبرگزاری شبستان: جمهوری اسلامی ایران و شرکت توتال فرانسه قصد دارند تا همکاری های خود را در زمینه های مختلف انرژی از جمله مساله پتروشیمی گسترش دهند. توتال نخستین شرکت نفتی جهانی است پس از برجام سرمایه های خود را به تهران آ‌ورده است.

آنگلا مرکل: از تجربه برجام برای کره شمالی استفاده کنید

خبرگزاری شبستان: آنگلا مرکل صدر اعظیم آلمان که خود را برای یک دور دیگر آماده می کند در آخرین اظهار نظر خود که در شبکه فاکس مورد حمله قرار گرفت از تجربه ارزشمند برجام حمایت و ‌آن را الگوی برای حل مساله کره شمالی دانست.

اسپکتیتور:

انگلیس باید موقعیت مستقلی از ‌آمریکا در مواجهه با ایران داشته باشد

خبرگزاری شبستان:ایران روابط خوبی را پس حملات یازدهم سپتامبر با آ‌مریکا و غرب داشته است، ایران صدها تروریست عرب را دستگیر و اطلاعات خود درباره تروریست ها در افغانستان با غربیها به اشتراک گذاشت اما عربستان و لابی های این کشور اجازه تقویت همکاری نداد.

همکاری نظامی مسکو با ایران، ترکیه و قطر

خبرگزاری شبستان:روسیه همکاران جدیدی را در منطقه خاورمیانه کسب کرده است . همکاری که تاکنون در مساله سوریه توفیقاتی را داشته و به یک نوع یارگیری منطقه ای علیه عربستان و شورای همکاری به همراه آ‌مریکا مبدل شده است.

سرمایه گذاری ترامپ روی آژانس بین المللی انرژی اتمی برای خاتمه ماجرای برجام

خبرگزاری شبستان: ترامپ امیدوار است بتواند از طریق آژانس بین المللی انرژی اتمی ماجرای برجام را خاتمه دهد. این خواسته ترامپ در حالی مطرح می شود که آژانس با او و تیم سیاست خارجی اش همراه نیست.

طی گفتگو میان پوتین و شین جین پنگ

روسیه و چین از برجام حمایت می کنند

خبرگزاری شبستان: روسیه و چین از برجام در مقابل ترامپ حمایت می کنند. پکن و مسکو که منافع بلند مدتی را در همکاری با تهران تعریف کرده اند در حالی از برجام حمایت می کنند که نسبت به آزمایش هسته ای کره شمالی واکنش نشان دادند.

پیش بینی چینی ها:

ایران در سال جاری رشدی ۵ درصدی خواهد داشت

خبرگزاری شبستان: چین بزرگترین سرمایه گذار در زیر ساخت های ایران به شمار می رود. گروه های اقتصادی چینی علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران هستند زیرا ایران به تنهایی می تواند بخش بزرگی از سرمایه ها را در زیرس ساخت هایش بخصوص حمل و نقل مصرف کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی ۲۰ شهریور در خصوص ایران تصمیم می گیرد

خبرگزاری شبستان: گزارش هشتم آژانس بین المللی انرژی اتمی هم ارائه شد. در این ‌گزارش باردیگر به صلح ‌آمیز بودن برنامه اتمی ایران اشاره شده است و ‌آژانس حتی حاضر به بازرسی از بخش های نظامی ایران نشده است.

ایران صادرات نفتی اش را توسعه می دهد

خبرگزاری شبستان: جمهوری اسلامی ایران بلاخره توافق نفتی خود با روسیه را از ماه ‌آینده اجرایی می کند. گفته می شود طرفین بر اساس توافقی به انتقال نفت به روسیه و دریافت کالا و خدمات از این کشور به ایران موافقت کرده اند.

نیکی هیلی در وین، تلاش ترامپ برای بر هم زدن برجام

خبرگزاری شبستان: دلایل زیادی و جود دارد که نشان می دهد ترامپ به دنبال بر هم زدن برجام است. گفته می شود نیکی هیلی به همین منظور به وین رفته است تا روند هایی را که نشان دهد ایران برجام را نقض می کند استخراج کند اما نتیجه ای در بر نداشته است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ دوم «جامعه‌شناسی هنر» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب «جامعه‌شناسی هنر؛ شيوه‌های ديدن» که در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ترجمه شده است برای نوبت دوم از سوی نشر نی منتشر شد.

«شعرتر و سیم و زر» کتابی از«علیرضا جعفری» و« مهدی شفیعیان»

خبرگزاری شبستان: کتاب «شعرتر و سیم و زر» اثر مشترک«علیرضا جعفری» و« مهدی شفیعیان» را موسسه نشر ققنوس چاپ کرده است.

مهارت هایی برای نقد در«جاده لغزنده است!»

خبرگزاری شبستان:جلد پانزدهم مجموعه فعالان فرهنگی با عنوان،«جاده لغزنده است!» مهارت هایی برای نقد اثر «رامین تبرایی» به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و ...

«مبانی و الزامات اقتصاد مقاومتی در آموزه‌های دین» اثر«مهری قبادی قوردلار»

خبرگزاری شبستان:«مبانی و الزامات اقتصاد مقاومتی در آموزه‌های دین» اثر«مهری قبادی قوردلار» رانشر بوستان کتاب چاپ کرده است.

«قرآن در اسلام» اثر«علامه طباطبایی» کتابی که توصیه می شود، بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب قرآن در اسلام اثر ماندگارعلامه طباطبایی(ره) را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر