خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ رمضان ١٤٣٩

Tuesday, May 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ایران در جهان

نگاهی به روابط آمریکا و اروپا پس از برجام

دوستی بی فایده

خبرگزاری شبستان:اتحادیه اروپایی نتوانست ‌آمریکا را برای عدم خروج از برجام متقاعد کند و تحریم های نفتی علیه جمهوری اسلامی در شدید ترین شکل ‌آ‌ن اعمال خواهد شد در همین چهارچوب این سرمایه های اروپایی است توسط ‌آمریکایی ها به خطر افتاده اند.

دیلی تلگراف:

خروج آمریکا از برجام به یک دلیل رخ داد: اوباما

خبرگزاری شبستان: ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به یک دلیل از توافق برجام خارج شده است و ‌آن نام باراک اوباما رئیس جمهوری اسبق ایالات متحده است که زیر توافق به چشم می خورد.

سی ان ان گزارش می دهد:

ایران می تواند دوستان ‌آمریکا را در سطح بین المللی علیه این کشور متحد کند

خبرگزاری شبستان: ایران قادر است دوستان آمریکا را علیه واشنگتن متحد کند. این در حالی است که ترامپ از توافق برجام که مورد تایید دوستان اروپایی و جهانی ایالات متحده بوده است خارج شده است و اکنون گروهی برای نجات برجام وارد عمل شده اند.

سید عمار حکیم در دیدار با نماینده ‌آمریکا:

عراقی ها برای کشورشان تصمیم می گیرند

خبرگزاری شبستان: رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات در موعد مقرر بیانگر تمایل شدید عراقی‌ها برای تثبیت نظام دموکراسی در کشور خود، ساختن آینده و بازسازی عراق است، گفت: عراقی ها برای کشورشان تصمیم می گیرند.

موفقیت ظریف در چین

خبرگزاری شبستان: جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران برای تکمیل مذاکرات هسته ای خود به چین سفر کرده است. چین یکی از اعضای دائم شورای امنیت نخستین مقر دیپلماسی پسا ترامپی جواد ظریف است.

دیلی تایمز پاکستان:

خروج آمریکا از برجام شرکت های روسی را خوشحال کرد

خبرگزاری شبستان:شرکت های روسی در کنار شرکت های چینی با خروج ‌آمریکا از برجام فضای فعالیت در ایران را بی رقیب می بینند. این در حالی است که ترامپ هفته گذشته در اقدامی خارج از عرف دیپلماتیک آمریکا را از یک توافق بین المللی بیرون ‌آورد.

CNBCگزارش می دهد

بازارهای بورس ‌آمریکا تحت تاثیر تصمیم ترامپ ضعیف و نگران ‌آغاز به کار کردند

خبرگزاری شبستان: آغاز به کار بازارهای بورس ‌آمریکا امروز سه شنبه با کاهش و بسیار کند بود. ‌انطور که CNBC گزارش می دهد وضعیت بازار بورس در ‌آمریکا متاثر از تصمیم ترامپ در خصوص آینده برجام با کاهش رو به رو بوده است .

CNN گزارش می دهد:

اکثر آمریکایی ها خواهان حفظ برجام هستند

خبرگزاری شبستان:شبکه سی ان ان آمریکا که مواضعی علیه ترامپ رئیس جمهوری این کشور دارد در گزارشی اعلام کرد اکثر ‌آمریکایی ها بر خلاف آ‌نچه مرد شماره ۴۵ می گوید و ‌آن را فریاد می زند حامی حفظ توافق برجام هستند که در سال ۲۰۱۵ به امضا رسید.

نیوزویک گزارش می دهد:

ایران و روسیه به یکدیگر نزدیک می شود

خبرگزاری شبستان: تلاش ترامپ برای تخریب برجام؛ ایران و روسیه را به یکدیگر نزدیک تر می کند این در حالی است که چالش در قرارداد هوایپماهای تجاری بوئینگ، ایران را به مشتری سوخوی سوپر جت مبدل کرده است.

گاردین گزارش می دهد:

جانسون می تواند برجام را نجات دهد؟

خبرگزاری شبستان: بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس برای یک سفر دور روزه عازم واشنگتن خواهد شد. جانسون در آمریکا با مقامات ایالات متحده در خصوص برجام گفتگو و تلاش خواهد کرد که ‌آمریکایی ها را برای ماندن در برجام متقاعد کند.

کم توجهی به قرآن سیلی هایی نظیر برجام را نصیب ما می کند

جان کری در پشت پرده برجام چه می کند؟

خبرگزاری شبستان:جان کری وزیر خارجه سابق ‌آمریکا در حالی لابی ماندن کشورش در برجام را در داخل خاک این کشور انجام می دهد که سیاست دولت حاکم بر این کشور عملا عکس ‌آن چیزی است که دولت اوباما در مسائل بین المللی پیش گرفته بود.

کم توجهی به قرآن سیلی هایی نظیر برجام را نصیب ما می کند

اکونومیست :

از جنگ آخر الزمان جلوگیری کنید

خبرگزاری شبستان: هفته نامه انگلیسی اکونومیست در طرح جلد خود با اشاره به مساله ایران و کره شمالی در مقابله ای به وضعیت برجام در ۱۲ می ، ۲۲ اردیبهشت پرداخته است.

کم توجهی به قرآن سیلی هایی نظیر برجام را نصیب ما می کند

مکرون در گفتگو با هفته نامه اشپیگل:

من فکر نمی کنم ترامپ به دنبال جنگ باشد

خبرگزاری شبستان: رییس جمهور فرانسه می گوید: خروج از برجام به معنای باز کردن جعبه پاندروا است . بدان معنی که هر گونه فلاکت و بدبختی که می توان آن را تصور کرد یعنی جنگ بر سر ما خواهد آمد و من فکر نمی کنم ترامپ جنگ بخواهد.

کم توجهی به قرآن سیلی هایی نظیر برجام را نصیب ما می کند

افزایش قیمت نفت در پی چالش ترامپ برای مساله هسته ای

خبرگزاری شبستان: گفته می شود ترامپ به دنبال یک الحاقیه به توافق برجام است و تاکنون نتوانسته است با شرکای اروپایی آمریکا در خصوص این توافق به نتیجه برسد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«دموکراسی علیه دولت» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:«دموکراسی علیه دولت»عنوان اثری از«میگل ابنسورم» با ترجمه «فواد حبیبی» است که انتشارات «ققنوس» به تازگی آن راچاپ کرده است.

«متافیزیک» اثر کتاب شد

خبرگزاری شبستان:«متافیزیک» اثر«استیون مامفورد» با ترجمه«محمد یوسفی»را موسسه انتشارات «ققنوس»چاپ شده است.

«مدل های پیشرفته رشد اقتصادی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«مدل های پیشرفته رشد اقتصادی» اثر دکتر«کاظم یاوری» است که به همت موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

دیالکتیک خرد و جامعه از دیدگاه عماد افروغ

خبرگزاری شبستان:«دیالکتیک خرد و جامعه» (دریچه‌ای رو به حقیقت) گفت‌وگوی سجاد نوروزی با عماد افروغ که او در این کتاب درباره زندگی و چگونگی شکل‌گیری ...

«خوراک زرافه با سالاد لاک پشت» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان:«خوراک زرافه با سالاد لاک پشت» از سری کتاب های طوطی نشر فاطمی به قلم «رضا دالوند» است که به تازگی چاپ شده است.

بیشتر