خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵

الاثنين ٢٤ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ایران در جهان

ایران در مذاکرات ‌آستانه به دنبال چیست؟

خبرگزاری شبستان:جمهوری اسلامی ایران، روسیه و سوریه در کنار ترکیه و نماینده سازمان ملل در خصوص امور سوریه وارد ‌آستانه پایتخت قزاقستان شدند تا در اولین مذاکرات بعد از آ‌زادی حلب شرکت کنند. گفته می شود این گفتگو ها دوشنبه ۱۱ و ۳۰ دقیقه انجام خواهد شد.

اخبار ایران در جهان در شب گذشته:

ابراز نگرانی نتانیاهو از وضعیت اینترنت در ایران/ بازداشت عوامل تعرض به سفارت ایران در دانمارک

خبرگزاری شبستان:ابراز نگرانی نتانیاهو از وضعیت اینترنت در ایران، موضع گیری ایران مذاکرات آستانه را پیچیده می کند، بازداشت عوامل تعرض به سفارت ایران در دانمارک از جمله سرتیترهای اخبار ایران در جهان در خبرگزاری ها بود.

ATR بیست جت میان برد به ایران می فروشد

خبرگزاری شبستان:پس از ‌آنکه هواپیمای ایرباس به خط هوایی ایران ایر وارد شد اکنونATR هم به دنبال حضور پر رنگ تر در بازار جمهوری اسلامی ایران است. این شرکت ایتالیایی - فرانسوی می گوید مذاکراتی را طرف های ایرانی انجام داده است.

ایران و روسیه به توافقات نزدیکی دست یافته اند

خبرگزاری شبستان:جمهوری اسلامی ایران و روسیه در خصوص همکاری های فنی و مهندسی در زمینه تاسیسات و فن آوری های هسته ای به توافقات خوبی دست یافته اند. به تازگی بهروز کمالوندی و نیکولای اسپاسکی توانسته اند در مسکو توافقی را امضا کنند .

فصل جدید مناسبات سوریه و ایران در دفتر اقتصاد

خبرگزاری شبستان:جمهوری اسلامی ایران و روسیه پیش از مذاکرات آستانه قرارداد ها و همکاری های خود را طرف سوری وارد فضای جدیدی کرده اند.

اخبار ایران در جهان در شب گذشته:

تأکید بر ایجاد سپر دفاعی در برابر موشک‌های ایران/سخنان ضد ایرانی وزیر خارجه جدید اردن

خبرگزاری شبستان:تأکید بر ایجاد سپر دفاعی در برابر موشک‌های ایران، لحظه‌شماری شرکت‌های بیمه خارجی برای ورود به ایران، سخنان ضد ایرانی وزیر خارجه جدید اردن، پایان مذاکرات مذاکرات ایران و ATR از جمله سرتیترهای اخبار ایران در جهان در خبرگزاری ها بود.

اخبار ایران در جهان در هفته ای که گذشت:

خلیج فارس و تنگه هرمز در پوشش پدافند هوایی ایران/ سفر نمایندگان پارلمان روسیه به ایران

خبرگزاری شبستان:خلیج فارس و تنگه هرمز در پوشش پدافند هوایی ایران،تصمیم‌های نسنجیده اوباما در آخرین روزهای کاری،نگرانی ایران از همگرایی آنکارا با ریاض،سفر نمایندگان پارلمان روسیه به ایران و سوریه برخی از سرتیترهای اخبار ایران درجهان در هفته گذشته بود.

اخبار ایران در جهان در شب گذشته:

لزوم تقویت بازدارندگی هسته‌ای اروپا مقابل چین و روسیه/ تدوین راهبرد مقابله با نفوذ ایران در منطقه توسط پنتاگون

خبرگزاری شبستان:لزوم تقویت بازدارندگی هسته‌ای اروپا مقابل چین و روسیه، برجام اکنون به جامعه بین المللی تعلق دارد، تدوین راهبرد مقابله با نفوذ ایران در منطقه توسط پنتاگون از جمله سرتیترهای اخبار ایران در جهان در خبرگزاری ها بود.

اخبار ایران در جهان در شب گذشته:

اتحادیه اروپا مزایای برجام را برای تیم ترامپ توضیح داد/آمانو: ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است

خبرگزاری شبستان:اتحادیه اروپا مزایای برجام را برای تیم ترامپ توضیح داد، ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است، حذف شماری اشخاص و شرکتهای ایرانی از فهرست تحریم از جمله سرتیترهای اخبار ایران در جهان در خبرگزاری ها بود.

اخبار ایران در جهان در شب گذشته:

رزمایش خنجر دریای انگلیس و امارات با هدف تهدید ایران/رایزنی ظریف و لاوروف درباره مذاکرات آستانه

خبرگزاری شبستان:رزمایش خنجر دریای انگلیس و امارات با هدف تهدید ایران، رایزنی ظریف و لاوروف درباره مذاکرات آستانه، تاکید نوری المالکی بر اهمیت همکاری با ایران، ارنست مونیز: برجام جواب داده است از جمله سرتیترهای اخبار ایران در جهان در خبرگزاری ها بود.

عراق می خواهد میانجی روابط ایران و عربستان باشد

خبرگزاری شبستان:وزیر خارجه عراق برای رحت آیت الله هاشمی به ایران سفر کرده بود با مقامات ایرانی نیز دیدار و گفتگو کرد. در همین دیدارها بحث میانجیگری بغداد برای بهبود روابط تهران و ریاض مطرح شد.

خنجر دریا و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران

خبرگزاری شبستان:شیخ نشین امارات متحده عربی به همراه انگلیس رزمایش مشترکی را از یکشنبه برگزار کردند که نشانه های حضور مجدد انگلیس در منطقه خاورمیانه در پی خروج آمریکا است.

رئیس جمهور چهل و پنجم و ماجرای برجام

خبرگزاری شبستان:دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم ایالات متحده آمریکاست ، وی که تا چند روز دیگر در کاخ سفید مشغول به کار می شود از اساس با برجام مخالف بوده و می خواهد آن را پاره کند. از منظر ترامپ برجام بد ترین توافق آ‌مریکاست.

اخبار ایران در جهان در شب گذشته:

ترامپ درباره ایران چه گفته بود/توافق روسیه، ترکیه و ایران برای دعوت از آمریکا به نشست آستانه

خبرگزاری شبستان:نگرانی ایران از همگرایی آنکارا با ریاض، ترامپ در دوران رقابت‌های انتخاباتی درباره ایران چه گفت، توافق روسیه، ترکیه و ایران برای دعوت از آمریکا به نشست آستانه از جمله سرتیترهای اخبار ایران در جهان در خبرگزاری ها بود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

فروپاشی امپراطوری عثمانی در «صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد»

خبرگزاری شبستان: کتاب صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد یا «فروپاشی امپراتوری عثمانی و شکل‌گیری خاور‌میانه‌ی معاصر» اثر «دیوید فرامکین » با ترجمه ...

فقه و حقوق قراردادها (ادله عام روایی) اثر ابوالقاسم علیدوست منتشر شد

خبرگزاری شبستان:فقه و حقوق قراردادها (ادله عام روایی) اثر ابوالقاسم علیدوست به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

فهرست مطالب شمارۀ ۳۳۲ «جهان کتاب»

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید جهان کتاب - ۳۳۲ (سال بیست و یکم، شمارۀ ۱۰، دی ۱۳۹۵) به مدیرمسئولی طلیعه خادمیان منتشر شد.

آفرینش و ابعاد فلسفی آن در الهیات اسلامی و مسیح اثرسیدمحمداسماعیل سیدهاشمی

خبرگزاری شبستان:آفرینش و ابعاد فلسفی آن در الهیات اسلامی و مسیح اثر«سیدمحمداسماعیل سیدهاشمی» را نشر« بوستان کتاب» چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

«گزیده آثار ناصرخسرو» به کوشش اسدالله بقایی نائینی گردآوری و منتشر شد

خبرگزاری شبستان:«گزیده آثار ناصرخسرو» به کوشش اسدالله بقایی نائینی گردآوری و به همت نشر« سوره مهر» منتشر شد.

بیشتر