خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

الاثنين ٢٨ جمادى الثانية ١٤٣٨

Monday, March 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سایر حوزه های قرآنی

سکوت در برابر اقدام رژیم آل خلیفه علیه شیخ عیسی قاسم شرعا جایز نیست

خبرگزاری شبستان: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای، ظلم و تعدی رژیم آل خلیفه به شیخ عیسی‌قاسم، روحانی برجسته بحرینی را به شدت محکوم کرد.

آیت‌الله صدیقی:

براساس آیات قرآن مادران و همسران شهدا تجارتی پرسود کردند

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله صدیقی گفت: براساس آیات قرآن مادران و همسران شهدا در معامله باخدا نه تنها چیزی را از دست ندادند بلکه تجارتی پرسود کردند.

بیانیه پایانی کنگره فاطمی قرائت شد

خبرگزاری شبستان:بیانیه کنگره بین‌المللی فاطمی که به همت اتحادیه جهانی زنان مسلمان و با مشارکت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و پژوهشکده زنان دانشگاه الزهراء شکل گرفته است قرائت شد.

آیت الله اراکی در قرارگاه سازندگی نوح(ع):

خدای متعال مؤمنان را مأمور به آبادانی زمین کرده است/ وقتی دل‌ها الهی باشد در برابر دشمن قوی و محکم است

خبرگزاری شبستان: دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه خدای متعال مؤمنان را مأمور به آبادانی زمین کرده است، گفت: همانطور که ملت ما توانستند با موفقیت تجربه دفاع مقدس را پشت سر بگذارند مأموریت سازندگی را نیز با موفقیت به سرانجام رساندند.

«جای پای زینب(س)» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان: کتاب «جای پای زینب(س)» عنوان اثری از یعقوب توکلی است که به زودی رونمایی می‌شود.

کنگره بین المللی فاطمی(س) برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: کنگره بین المللی فاطمی(س) با عنوان «زن و خانواده مسلمان محور تحولات اجتماعی» چهارشنبه ۱۸ اسفند در دانشگاه الزهراء برگزار می‌شود.

حجت الاسلام نبویان؛

برگزاری نخستین همایش وحدت و تمدن نوین اسلامی در قم

خبرگزاری شبستان: رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی از برگزاری نخستین همایش وحدت و تمدن نوین اسلامی با حضور شخصیت‌های برجسته حوزوی از جمله اعضای مجلس خبرگان رهبری و سخنرانی آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پنجم اسفندماه خبر داد.

پنجم اسفندماه در قم؛

همایش "وحدت و تمدن نوین اسلامی" برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: همایش "وحدت و تمدن نوین اسلامی" با رویکرد نهادینه کردن فرهنگ تقریب پنجم اسفندماه در قم برگزار می‌شود.

جوایز اولین کنگره ملّی شیخ صدوق(ره) اعلام شد

خبرگزاری شبستان:دبیرخانه کنگره ملّی شیخ صدوق(ره)، جوایز اولین دوره این کنگره را اعلام کرد.

محبت اهل بیت رسول الله(ص) منشأ وحدت در میان امت اسلامی است

خبرگزاری شبستان: دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: مودت و محبت به اهل بیت رسول الله(ص) منشأ وحدت در میان امت اسلامی است.

حجت الاسلام پناهیان:

حاکم حکومت دینی باید عارف خداترس باشد

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه گفت: ویژگی امام راحل عرفان وی بود، بنابراین یک حاکم دینی باید دستی بر عرفان داشته باشد، البته در این میان مردم و خواص هم باید فهم نسبت به بعضی مسائل را داشته باشند، به طور کلی باید گفت سیاست عین عرفان است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب؛

بازگشت به معارف قرآنی، سنت رسول الله و معارف اهل بیت وحدت مسلمین را احیا می کند

خبرگزاری شبستان: دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: بازگشت به اسلام حقیقی، معارف قرآنی، سنت رسول الله و معارف اهل بیت(ع) ایجاب می کند که ما جامعه را به سمت وحدت دعوت کنیم.

معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب:

پیام انقلاب اسلامی ایران همواره اتحاد امت اسلامی بوده است

خبرگزاری شبستان: معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: پیام انقلاب اسلامی ایران همواره وحدت و اتحاد امت اسلامی بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب؛

یکی از علائم رحمت الهی وحدت امت است

خبرگزاری شبستان: دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه یکی از بالاترین معروف ها اتحاد مسلمین است، اظهار داشت: یکی از بدترین منکرها نیز جنگ و اختلاف امت اسلامی است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

«فاطمه زهرا (س) ؛ اسوه سبک زندگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان:کتاب « فاطمه زهرا (س)» نوشته ی «سید حسین اسحاقی» اثری است که سبک زندگي فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی سبک زندگي اسلامي مورد تحلیل ...

پیشنهاد مطالعه نوروزی۲/کتاب «ایوب» شاعرانه ترین کتاب عهد عتیق

خبرگزاری شبستان:کتاب «ایوب» از نوشته های مقدس مسیحیان و یهودیان کتابی مشتمل بر ۴۲ باب است که می توان آن را از خیال انگیز ترین کتابهای عهد عتیق خواند.

بیشتر