خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

الأحد ١٠ شوّال ١٤٣٩

Sunday, June 24, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

نماز

با عنوان ” شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز”

بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز با عنوان ” شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز” برگزار می شود علاقه مندان می توانند آثار خود را در موضوعات تعیین شده به دبیرخانه ارسال کنند.

گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین محمدابراهیم کفیل؛

چرا نماز برخی جلوی گران فروشی و کم کاری را نمی گیرد؟

خبرگزاری شبستان:کارشناس حوزه نماز گفت: فریاد نمازهای ما بلند نیست. نمازهای ما خیلی آرام وخیلی شکننده به ما می گوید که نکن این کار را نکن! ما هم می گوییم می کنم. این نماز ما نمی تواند جلوی کم فروشی و گران فروشی و غیبت و کم کاری ما را بگیرد.

گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین کفیل

به اندازه تزئین ظرف سالاد به نماز اهمیت نمی دهیم

خبرگزاری شبستان: یک خانم خانه دار گاهی برای تزئین و زیباتر کردن ظرف سالاد ۱۰ دقیقه تا یک ربع زمان می گذارد و می خواهد چشم نوازتر و زیباتر باشد اما وقتی نماز همان خانم را می بینیم حس می کنیم زمانی برای زیباتر و آراسته تر کردن نماز صرف نشده است.

تقدیر از فعالان اقامه نماز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت های تابعه

خبرگزاری شبستان: مراسم تقدیر از فعالان اجرایی نماز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور جمعی از مدیران و مسوولان اقامه نماز این وزارتخانه برگزار شد.

رادیو اینترنتی نماز رونمایی شد

خبرگزاری شبستان: رادیو اینترنتی نماز با پخش برنامه‌های ترکیبی در زمینه بحث محتوایی نماز، قرائت، تفسیر، زیباخوانی، پاسخ به شبهات در عرصه نماز و … با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز و عوامل برپا کننده این رادیو، آغاز کار خود را اعلام کرد.

گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین جعفری پور

نماز باران آیت الله خوانساری و شگفتی متفقین از تصرف تکوینی

خبرگزاری شبستان: آیت الله خوانساری روز دوم نماز باران را می خوانند و روز سوم باران می آید. این اتفاق در آن روزها در رسانه ها بازتاب پیدا می کند و حتی نیروهای خارجی حاضر در ایران اظهار شگفتی می کنند .

نماز باران آیت الله خوانساری و شگفتی متفقین از تصرف تکوینی

گفتگو با مدرس مرکز تخصصی نماز

تأسف بار است که از ترس استهزا، نماز باران نخوانیم

خبرگزاری شبستان:نکته ای که درباره نماز باران وجود دارد برخی برای این که مورد استهزا قرار نگیرند نمی خواهند مبادرت به این کار کنند در حالی که دلیل نمی شود که شما خودت را با معصوم مقایسه کنید.

تأسف بار است که از ترس استهزا، نماز باران نخوانیم

گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین جعفری پور

پیامبر (ص) دو بار نماز باران خواندند، هفت شبانه روز باران می بارید

خبرگزاری شبستان:مشهور است که پیامبر (ص) دو بار یکی در سال ۶ هجری و دیگری در سال ۹ هجری بعد از غزوه تبوک نماز باران خواندند و در هر دو، نماز بارید به حدی که هفت شبانه روز باران می بارید.

تأسف بار است که از ترس استهزا، نماز باران نخوانیم

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش ششم

قوی ترین راه بازگشت به صراط مستقیم طبق روایات چیست؟

خبرگزاری شبستان: بر طبق بعضی از روایات اهل بیت علیه السلام نماز قوی ترین نقطه شروع راه راست و صراط مستقیم است.

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش پنجم

سه گام مهم اعتصام در قرآن کریم

خبرگزاری شبستان:در آیات کریمه قرآن مراتبی برای اعتصام ذکر شده است. اول: اعتصام من الله که فرمود: قل من ذاالذی یعصمکم من الله ان اراد بکم سواءاً / بگو چه کسی شما را به هنگام سختی و ناروایی ها، در مقابل خداوند حمایت می کند؟ اگر اعتصام از خدا نباشد،

نشست هم اندیشی روسای شورای مناطق در ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

خبرگزاری شبستان: جلسه روسای شورای مناطق پنج گانه کشور در ستاد اقامه نماز کشور با حضور حجت الاسلام قرائتی، قائم مقام و معاونین ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش سوم

اخبات، مقام طمأنینه و سکونت روحی در نماز

خبرگزاری شبستان:اخبات اولین مقام طمأنینه و سکونت روحی است که لازم است نمازگزار در ابتداء تحت تأثیر نورانیت الهی، تمایلات خود را سرکوب سازد.

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش دوم

نمازگزار چطور نماز بخواند کانّه خداوند را می بیند؟

خبرگزاری شبستان:عبادت خدا یک عمل صددرصد مطلوب و نیکوست و برای آن که این عمل در حد کامل نیکویی انجام گیرد، باید ذهن و فکر از غیر او خالی گردد و قصد و نیت نماز، از ریا و عجب مهذب شود .

نمازگزار چطور نماز بخواند کانّه خداوند را می بیند؟

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش اول

پنج گروه از آیات که مومنین را به نماز ترغیب می کنند

خبرگزاری شبستان: آیات قرآن از رهگذر پنج موضوع مؤمنین را به اقامه نماز ترغیب می نمایند.

نمازگزار چطور نماز بخواند کانّه خداوند را می بیند؟
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«شاقول اندیشه» اثر «سیدمحمد حسینی‌نژاد»

خبرگزاری شبستان:«شاقول اندیشه؛ آموزش کاربردی منطق کلاسیک بر پایه داستانهای کوتاه» اثر«سیدمحمد حسینی‌نژاد» با موضوع سیر آموزش از آسان به دشوار را ...

ترجمه «زال و سیمرغ» مصطفی رحماندوست به انگلیسی

خبرگزاری شبستان:ترجمه «زال و سیمرغ»اثر«مصطفی رحماندوست» با تصویرگری «مانلی منوچهری» به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شد.

«ماجراهای اربی؛ ربات کوچولو فرار می‌کند»

خبرگزاری شبستان:«ماجراهای اربی؛ ربات کوچولو فرار می‌کند» اثر«توماس کریستوس» با ترجمه «الهه رمضانی» را انتشارات «هیلا» چاپ کرده است.

«وحدت اشیا ؛هگل، کانت و ساختار ابژه»

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «وحدت اشیا ؛هگل، کانت و ساختار ابژه» اثر «رابرت استرن» با ترجمه «محمد مهدی اردبیلی» و« محمد مهدی اصل»را انتشارات ...

بازچاپ خاطرات دو جلدی«محسن رفیقدوست»

خبرگزاری شبستان:جلد اول کتاب خاطرات «محسن رفیقدوست» با عنوان «برای تاریخ می‌گویم» به چاپ چهارم و جلد دوم این مجموعه به چاپ دوم رسید.

بیشتر