خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حوزه های علمیه

استاد حوزه علمیه:

تقوا صرفا عبادت نیست بلکه اطاعت کامل از خدا است

استاد حوزه علمیه گفت: ما عبادت را با تقوا و اطاعت اشتباه گرفتیم تقوا فقط عبادت نیست، اطاعت از خدا بسیار از عبادت مهم‌تر است.

آیت‌الله جاودان مطرح کردند

آبادانی قلب ویران شده با صلوات و مناجات شعبانیه

آیت‌الله جاودان گفت: دعای‌های ماه شعبان نظیر صلوات و مناجات شعبانیه از جمله دعاهایی است که در آن از خداوند می‌خواهیم که قلب خراب ما را آباد کند.

برگزاری جشن نیمه شعبان در مسجد دانشگاه تهران

به مناسبت نیمه شعبان برنامه‌های متنوعی نظیر نمایشگاه، احیاء شب نیمه شعبان و «چشم و چراغ» در مسجد دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

همزمان با نیمه شعبان؛

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام خمینی برگزار می‌شود

همزمان با نیمه شعبان با حضور آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌لله صدیقی مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام خمینی برگزار می‌شود.

در دانشگاه مذاهب؛

تمدید ثبت نام در آزمون جذب اختصاصی طلاب در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

ثبت نام در آزمون اختصاصی دانشگاه مذاهب اسلامی(ویژه طلاب برادر و خواهر) برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.

استاد حوزه علمیه:

قانون اساسی امام زمان(عج) بر اساس قرآن و سنت پیامبر(ص) است

استاد حوزه علمیه گفت: قانون امام زمان(عج) بر اساس کتاب قرآن، سیره و سنت پیامبر(ص) است پس از ظهور هر کس در هر نقطه از دنیا باید عمل خود را بر اساس قرآن و سنت قرار ‌دهد.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه:

قرابت و صحابت هیچ کس نسبت به پیامبر(ص) به اندازه امام علی(ع) نبود

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه گفت: عجیب است که برخی خلافت را نتیجه صحابت می‌دانند در حالیکه هیچ کس به میزان امیرمومنان امام علی(ع) در صحابت و قرابت به پیامبر نزدیک نبودند.

آیت‌الله تحریری:

خداوند ما را سائل آفریده و این همان حاکمیت حق است

آیت‌الله تحریری گفت: خداوند ما را سائل آفریده و این همان حاکمیت حق است، ابراز کرد: سوال و درخواست بنده از خداوند جدای از حاکمیت الهی نیست.

آیت‌الله ری‌شهری:

بلند همتی برای آخرت ارزش انسان را بیشتر می‌کند

آیت‌الله ری‌شهری گفت: ارزش انسان به میزان همت اوست، هرچه همت بلندتر باشد ارزش او بیشتر است؛ انسان باید نسبت به آخرت خود بلند همت باشد و این اهمیت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سرلک:

خانواده مستحکم عاملی مهم در انجام وظایف انسانی و الهی است

حجت الاسلام والمسلمین سرلک گفت: کسانی می‌توانند از عهده وظایف خانوادگی، اجتماعی و جهانی خود به خوبی برآیند که خانواده مستحکمی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:

مصایب و بلاها از عوامل پاک شدن گناهان انسان هستند

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه مصایب و بلاها از عوامل پاک شدن گناهان انسان است، گفت: در این شرایط آراسته شدن به اخلاق انسانی و الهی بسیار اهمیت دارد و هر کس تلاش کند دیگران را به این امر هدایت کند.

آیت‌الله تحریری:

وجود معارف عمیق جهان‌شناسی، خداشناسی و خودشناسی در مناجات شعبانیه

آیت‌الله تحریری گفت: مناجات شعبانیه به زبان اولیاء الهی از عنایات خداوند است که دارای معارف بسیار عمیق از جهان‌شناسی، خداشناسی و خودشناسی است.

با حضور مسئولان و طلاب در حوزه علمیه مروی؛

تجمع طلاب و استادان حوزه علمیه استان تهران در محکومیت تروریست خواندن سپاه برگزار شد

تجمع طلاب و استادان حوزه علمیه استان تهران در محکومیت اقدام اخیر ترامپ مبنی بر تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلام در حوزه علمیه مروی برگزار شد.

سفر جهادی طلاب حوزه علمیه امام خمینی(ره) تهران به مناطق سیل زده شهرستان پل دختر

بیش از ۱۰۰ نفر از طلاب و اساتید حوزه علمیه امام خمینی(ره) تهران با حضور در این استان و به ویژه شهرستان سیل زده پل دختر به یاری هم وطنان عزیز در این منطقه پرداختند .

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«به فردا فکر نمی کنم» اثر«مرسده کسروی»

چاپ نخست کتاب «به فردا فکر نمی کنم» اثر«مرسده کسروی»را انتشارات نیستان چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«کورش یا ذوالقرنین قرآن و تورات»کتابی از«مولانا ابوالکلام آزاد»

چاپ نخست کتاب«کورش یا ذوالقرنین قرآن و تورات» اثر«مولانا ابوالکلام آزاد» با ترجمه«علی‌اصغر قهرمانی»،«مقبل مسلم زمانی» را انتشارات «نی»چاپ وروانه ...

«ذهن وزمان» اثر«کرامت موللی»

«ذهن وزمان» اثر«کرامت موللی» را موسسه انتشارات «نی» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«شکسپیر برای فیلمنامه نویسان»

کتاب «شکسپیر برای فیلمنامه نویسان»اثر«جِی . ام . ایونسن»با ترجمه «فرشاد رضایی» را انتشارات «ققنوس» روانه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می کند.

«گیسیا» درنمایشگاه کتاب تهران

چاپ نخست کتاب «گیسیا» اثر«غنچه وزیری» به همت گروه انتشاراتی ققنوس در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می شود.

بیشتر