خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶

الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩

Monday, October 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حوزه های علمیه

سفری تا نزدیکی خانه عنکبوت

روایتی از سفر یک هفته‌ای آیت الله نوری همدانی به کشور لبنان

خبرگزاری شبستان: سفر یک هفته ای آیت الله نوری همدانی به کشور لبنان به دلیل اهمیت، خبرگزاری شبستان را بر آن داشته تا گزارشی از این نشست را از زبان یکی از همراهان معظم له منشر کند.

مدیر حوزه علمیه امام حسن مجتبی:

در اسلام مربیان حقیقی فرزند والدین هستند

خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه امام حسن مجتبی گفت: دین اسلام تربیت اصلی را در دست پدر و مادر می‌داند.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

با آیات قرآن کریم می‌توان وجود امام زمان را ثابت کرد

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: طبق آیات قرآن کریم باید بعد از رحلت پیامبر(ص) برای امت اسلامی جانشین وجود داشته باشد که ائمه معصومین(ع) و در ادامه آنها امام زمان(عج) است.

استاد حوزه علمیه:

تبعیت از قرآن و اهل بیت عامل رشد و شکوفایی جامعه است

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: حاکمان یک جامعه برای رشد و شکوفایی خود و مردمشان باید تابع وحی الهی و اهل بیت(ع) باشد.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:

حق قرآن کریم تلاوت، فهم و تدبر و عمل به آن است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: حق قرآن کریم تلاوت، فهم و تدبر و عمل به آن است که باید با اعتقاد قلبی، اخلاق نیک و عمل صالح در انسان بروز و ظهور داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:

با پرهیز از گناه و رفع جهالت رنج امام زمان را کم کنیم

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: امام زمان(عج) به خاطر گناهان ما نزد خداوند شرمنده می‌شوند با پرهیز از گناه و رفع جهالت سبب رنج ایشان نشویم.

حجت الاسلام بی‌آزار تهرانی:

مراسم‌های سوگواری امام حسین(ع) تیری بر قلب دشمن است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام بی‌آزار تهرانی گفت: مراسم‌های سوگواری امام حسین(ع) همچون تیری بر قلب دشمن وارد می‌شود که جلوه عظیم آن در پیاده روی اربعین معجزه قرن حاضر خود را نشان می‌دهد.

آیت‌الله جاودان:

اعمال صالح عامل رسیدن به حیات برتر است

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله جاودان گفت: اعمال صالح عامل رسیدن به حیات برتر است که انسان می‌تواند با اختیار خود به آن دست یابد.

استاد حوزه و دانشگاه:

فراموشی امر به معروف ناشی از فقدان صبر است

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز فراموشی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما ناشی از عدم صبر مقابل سرزنش دیگران است.

آیت‌الله قرهی:

قوای انسان باید ابزار حرکت به سوی بندگی الهی باشد

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله قرهی گفت: شناخت قوای وجودی باید ابزار حرکت انسان به سوی بندگی الهی باشد در غیر این صورت دانسته‌های شخص می‌تواند حجاب بزرگی برای سقوط او باشد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری:

علم مسیر حرکت به سوی الی الله است

خبرگزاری شبستان: نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه علم مسیر حرکت به سوی الی الله است، گفت: انسان اگر بخواهد علم بیاموزد ابتدا باید خود را عبد کند تا بداند که مالک چیزی نیست و هر چه دارد ملک الهی است.:

علم مسیر حرکت به سوی الی الله است

رئیس سازمان اوقاف:

«ترویج فرهنگ قرآنی» از وظایف اصلی مسئولان کشور است/آموزش و پرورش ظرفیت عظیمی در تربیت نیروهای قرآنی دارد

خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی همه مسئولان کشور ترویج فرهنگ قرآنی است، گفت: آموزش و پرورش ظرفیت عظیمی در تربیت نیروهای قرآنی دارد.

مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا:

نبود مواد غذایی و دارویی بخش دیگر تلفات مسلمانان میانمار است

خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) گفت: مردم مسلمان میانمار افزون بر جنگ در اثر نبود مواد غذایی و دارویی نیز از بین می‌روند.

حجت الاسلام علم الهدی مطرح کرد؛

حضرت زینب(س) احیاگر حماسه فرهنگی و ماندگار عاشورا

خبرگزاری شبستان:مدیر موسسه تخصصی حوزوی قاسم بن الحسن(ع) تهران با بیان اینکه حضرت زینب(س) متمم قیام امام حسین(ع) است، گفت: احیا کننده حماسه فرهنگی و ماندگار عاشورا حضرت زینب(س) است.

حضرت زینب(س) احیاگر حماسه فرهنگی و ماندگار عاشورا
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«توصیه ها وهشدارها(اجتماعی)»کتابی ازحجت الاسلام «حميد کمالي اردکاني»

خبرگزاری شبستان:«توصیه ها وهشدارها(اجتماعی)»کتابی ازحجت الاسلام «حميد کمالي اردکاني» را انتشارات« بهار دلها» چاپ کرده است.

«خوشبختی اتفاقی نیست»

خبرگزاری شبستان: کتاب «خوشبختی اتفاقی نیست» کتابی از«هادی نیکدل» است که توصیه می شود آن را مطالعه کنید.

«آفریدگار جهان» کتابی برای علاقه مندان به آغاز مطالعه در باب خداشناسی

خبرگزاری شبستان: کتاب «آفریدگار جهان» اثر آیت الله مکارم شیرازی است که مطالعه آن به افرادی توصیه می شود که می خواهند مطالعه عمیقی در باب خداشناسی را ...

خاطرات خلبانی که با ۳۰۰۰ ساعت پرواز از آسمان کشور حراست کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب «پرواز روی خاک»؛ خاطرات خلبان «منوچهرشیرآقایی» با مصاحبه و تدوین «سیدقاسم یاحسینی» به دوستداران کتاب معرفی می‌شود.

«عاشق همه عالم» اثر«علیرضا برازش»کتابی درترویج اصل دوستی

خبرگزاری شبستان:«عاشق همه عالم»اثر«علیرضا برازش»تلاشی در جهت ترویج اصل دوستی که نشر«امیرکبیر» آنرا چاپ کرده است.

بیشتر