خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

الاثنين ١ ربيع الثاني ١٤٤٠

Monday, December 10, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حوزه های علمیه

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین:

جنگ دشمن امروز با باورها و اعتقادات ملت ایران است

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین گفت: امروز دشمن به وسیله ابزارهای مختلف به جنگ اعتقادات و باورهای ملت ایران آمده است.

برگزاری درس اخلاق در دانشگاه ادیان و مذاهب

جلسه درس اخلاق با حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد بهشتی با عنوان «اخلاق حرفه‌ای دانش‌پژوهی» برگزار می‌شود.

آیت‌الله جاودان:

عمل به دستورات قرآن ضامن رسیدن انسان به کمال است

استاد اخلاق با بیان اینکه عمل به دستورات قرآن ضامن رسیدن انسان به کمال است، گفت: انسان اگر به دستورات قرآن جامه عمل بپوشاند در زمره صالحان قرار می‌گیرد و به سعادت ابدی دست می‌یابد.

آیت‌الله فاطمی‌نیا:

دشمنان آدم‌کشی نظیر آل سعود مستحق لعن و نفرین هستند

آیت‌الله فاطمی‌نیا گفت: دشمنی مثل آل سعود که شب و روز انسان‌های بی‌گناه را می‌کشد دعا در حق او مردود است، خداوند در قرآن درباره آدم‌کش‌ها می‌فرماید که آنها هدایت نمی‌شوند، دشمنان ما مستحق لعن و نفرین هستند.

آیت‌الله رشاد:

خداوند بندگان را هدایت می‌کند اگر کسی گمراه می‌شود خود مقصر است

آیت‌الله رشاد گفت: خداوند از طریق ‌قلب، بصیرت باطنی، عقل و نقل انسان را هدایت می‌کند، اگر کسی راه را گم می‌کند مقصر خود او است در حالی که اشتیاق خداوند نسبت به هدایت بندگان صدچندان است.

حکم برداشتن اعضای شخص رو به موت

ایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری با طرح سوالی درباره «برداشتن اعضای شخص رو به موت» پاسخ رهبر انقلاب به این سوال را منتشر کرد.

استاد حوزه علمیه:

هر رفتاری که شریعت توصیه می‌کند یک میزان سعادت را به همراه دارد

استاد حوزه علمیه گفت: هر رفتاری که شریعت توصیه می‌کند می‌تواند با هم فرق داشته اما یک میزان سعادت را به همراه دارد، خداوند می‌خواهد بندگان او به بالاترین درجه سعادت برسند اما توان انسان تا این حد نیست.

در حوزه علمیه امام رضا برگزار شد؛

برگزاری جلسه «مدل سازی شریعت بر اساس فرآیند بهینه‌سازی مقید پویا»

جلسه کرسی‌آزاد اندیشی با موضوع «مدل سازی شریعت بر اساس فرآیند بهینه‌سازی مقید پویا» در حوزه علمیه امام رضا(ع) برگزار شد.

آیت‌الله مجد هاشمی:

عیوب نفسانی پاک نشده در دنیا با آتش جهنم پاک می‌شود

آیت‌الله مجدهاشمی گفت: در دنیا عیوب نفسانی خود را برطرف کنیم که در آخرت با آتش جهنم پاک نشود.

آیت الله صدیقی:

مداومت بر عمل صالح از عوامل عاقبت بخیری انسان

آیت الله صدیقی گفت: مداومت بر نماز اول وقت، پرهیز از حرام خوری، قدرت طلبی، خدمت به مردم، رصد کردن اعمال صالح به گونه‌ای که ملکه وجودی انسان شود از عوامل عاقبت‌بخیری انسان است.

آیت الله ری شهری:

خطرناک ترین عامل گمراهی انسان هوای نفس است

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: خطرناک ترین عامل گمراهی انسان هوای نفس است که حتی می تواند اولیا الهی را به ظلالت بکشاند.

آیت الله رشاد:

فقه اسلامی دارای نظام است که باید متناسب با روزگار پیشرفت کند

آیت الله رشاد گفت: فقه کنونی بدون نظام نیست و نظام دارد اما باید نظام آن متناسب با روزگار پیشرفته باشد. اداره جامعه اسلامی با احکام بدون نظام امکان ندارد.

آیت‌الله رشاد:

افراد بد عهد قابل اعتماد نیستند/رضایت به گناه همچون عمل به آن باطل است

آیت‌الله رشاد گفت: تکیه به افراد سست‌عهد خسارت‌های فراوانی را به کشور ما وارد کرده که هنوز عمق آن درک و فهم نشده و شاید روزی درک شود که جبران آن بسیار سخت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

رفیق گمراه در دنیا و آخرت عامل خسران و افسوس است

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: وز قیامت بسیاری از دوستان محبوب به دشمن تبدیل می شوند مگر اینکه باتقوا باشند. کسانی که ریشه علاقه های آنها بر مبنای پول، ثروت، مقام و شهرت باشد در آخرت دشمن یکدیگر می شوند.

رفیق گمراه در دنیا و آخرت عامل خسران و افسوس است
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«پرنسیپ» کتابی از «ژروم فراری»

«پرنسیپ» اثر«ژروم فراری» با ترجمه«بهمن یغمایی» و«ستاره یغمایی » را موسسه نشر نگاه چاپ کرده است.

«مسابقه کتابخوانی با محوریت یازدهمین نور»

«مسابقه کتابخوانی با محوریت یازدهمین نور؛ بیست قطره از دریای معارف امام حسن عسگری (ع) » به همت کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می شود.

«دو نیمه ی من»گردآوری و ترجمه«فریده شبانفر»

چاپ نخست«دو نیمه ی من» گردآوری وترجمه «فریده شبانفر» را انتشارات« مروارید» چاپ کرده است.

«از جیحون تا فرات ایرانشهر و دنیای ساسانی»

«از جیحون تا فرات ایرانشهر و دنیای ساسانی» اثر مشترک «تورج دریایی»، «خداد رضاخانی» با ترجمه «مریم بیجوند»را نشر «مروارید» چاپ کرده است.

«لایک ممنوع» اثر «سید بشیرحسینی» کتاب شد

«لایک ممنوع» اثر«سید بشیرحسینی» را انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

بیشتر