خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

الجمعة ١٩ المحرّم ١٤٣٨

Friday, October 21, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

اخلاق و معارف اسلامی

آیت الله اراکی:

خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می داند

خبرگزاری شبستان: دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می‌داند، اظهار داشت: همه انسان‌های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان‌ها آمدند.

معاون بین‌الملل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد:

تقریب مذاهب خنثی کننده فتنه تفرقه‌گرایان

خبرگزاری شبستان: معاون بین‌الملل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: تقریب مذاهب خنثی‌کننده فتنه تفرقه‌گرایان و افراط‌گرایان در سطح جهان اسلام است.

کارشناس حوزوی:

امر به معروف و نهی از منکر یعنی تعلیم به همراه تذکر

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام والمسلمین خادمیان در تبیین امر به معروف و نهی از منکر گفت: اسلام بالاتر از فرهنگ حرف دارد، اسلام راه امر به معروف و نهی از منکر را «تعلیم» و «تذکر» می‌داند.

دومین پیش‌نشست تخصصی دومین همایش ملی اربعین برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: دومین پیش‌نشست تخصصی دومین همایش ملی اربعین با محوریت الهیات اجتماعی و تمدن زایی اسلامی با حضور مارکوس گرهولد، استاد اسلام ‌شناسی دانشگاه مونستر و گیسن آلمان فردا در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می شود.

بررسی آثار ترک غیبت در درس اخلاق آیت الله رشاد

خبرگزاری شبستان:درس اخلاق آیت الله علی اکبر رشاد، متولی حوزه علمیه امام رضا(ع) در سال تحصیلی گذشته در خصوص آثار غیبت بود و در سال تحصیلی جدید درباره آثار ترک غیبت این بحث ادامه پیدا می کند

در فواصل دو روایت شهادت امام زین العابدین(علیه السلام)؛

نذر امام سجاد(ع) از ۱۲ تا ۲۵ محرم انجام می شود

خبرگزاری شبستان: در فواصل دو روایت شهادت امام زین العابدین(علیه السلام) از ۱۲ تا ۲۵ محرم؛ در قالب نذر امام سجاد(ع) به صورت مستقیم توسط مردم و یا از طریق افراد مورد وثوق و مراکز خیریه به ایتام و مستمندان یاری رسانی می شود.

خطیب حوزوی:

دهه امر به معروف و نهی از منکر پررنگ نیست

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام والمسلمین شریعت‌زاده خراسانی در مورد زمان نام‌گذاری دهه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: دهه اول محرم موسم عظیمی برای عزاداری سیدالشهداء(ع) است، لذا اگر این اسم برای دهه دیگری گذاشته بشود پر رنگ می‌شود.

یک استاد حوزه:

حوزه علمیه مستقل عامل ترویج امر به معروف است

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله عابدینی در مورد امر به معروف و نهی از منکر نسبت به مردم اظهار کرد: مردم معمولاً امر نمی‌خواهند بلکه آموزش می‌خواهند و اگر به آن‌ها بگویید فلان کار خوب است، انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام حریزاوی:

قیام امام حسین (ع) رجعت به اصل اسلام بود

خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت: قیام امام حسین (ع) یک رجعت به اصل اسلام بود و دقیقا باید به این نکته توجه کنیم، آن روزی که پیامبر(ص) از دنیا رفت تا روزی که امام حسین (ع) به شهادت رسید، ۳۸ سال از آغاز اسلام می‌گذشت.

فاضلی در گفتگو با شبستان خبر داد:

سوگواره آموزشی "نگاهی تحلیلی به نهضت عاشورا" ویژه دانشگاهیان سراسر کشور

خبرگزاری شبستان: مدیر آموزش‌های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: سوگواره آموزشی با عنوان "نگاهی تحلیلی به نهضت عاشورا" از اول محرم تا پایان ماه صفر به همت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان برگزار می شود.

آیت الله اراکی:

جهاد در راه وحدت، گروه های تفرقه گرا را به انزوا می کشاند

خبرگزاری شبستان: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه آغاز شکست و به انزوا رسیدن گروه های تکفیری و تفرقه گرا شروع شده، گفت: با توجه به اینکه بزرگترین فتنه پاشیدن بذر تفرقه در جهان اسلام است بزرگترین جهاد، جهاد در راه وحدت و تقریب است.

آیت الله اراکی:

عزاداری بر سیدالشهداء(ع) منشأ وحدت جهان اسلام است

خبرگزاری شبستان: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت و‌گو با برنامه گفتگوی جمعه شبکه قرآن گفت: هرجا دشمنی با اهل بیت شعار و مسلک قرار داده شده آنجا اختلاف و دشمنی شروع شده و در مقابل هرجا دوستی با آنها وجود داشته آرامش و وحدت حکمفرما شده است.

عزاداری بر سیدالشهداء(ع) منشأ وحدت جهان اسلام است

مشاور دبیر کل ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

امر به معروف نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است

خبرگزاری شبستان: مشاور دبیر کل ستاد امر به معروف و نهی از منکر در برنامه "سرو سرخ " رادیو گفت و گو گفت: غفلت اجتماعی در یک نظام و جامعه به دلیل ترک امر به معروف و نهی از منکر، سرنوشت یک جامعه و حرکت آن را تحت تأثیر قرار می دهد.

حجت الاسلام نقیب در گفت و گو با شبستان تاکید کرد؛

نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با حمایت حکومت دینی از آمرین و ناهیان

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر دینی با بیان اینکه حکومت اسلامی و دینی باید حامی آمرین به معروف و ناهیان از منکر باشد، گفت: اگر این اتفاق بیفتد امنیت برای ناهیان از منکر به وجود می آید و این مساله در جامعه نهادینه می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

روایت داستانی از زندگی پیامبر اکرم(ص) به قلم سوسن طاقدیس

خبرگزاری شبستان:«پیامبر بی‌پایان» داستان زندگی پیامبر اکرم(ص) است که توسط سوسن طاقدیس برای گروه سنی کودک و نوجوان نگاشته شده است.

تصویرپردازی هنری در قرآن کریم نوشته دکتر زینه عرفت پور

خبرگزاری شبستان: کتاب «تصویر برداری هنری از قرآن کریم » به قلم «زینه عرفت پور» را انتشارات«پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی» چاپ و روانه ...

«روياي آمريكايي» نورمن ميلرچاپ شد

خبرگزاری شبستان:رویای آمریکایی عنوان کتابی از «نورمن میلر» با ترجمه «سهیل سمی» است که نشر« ققنوس» آن را چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«چهره ها در حماسه کربلا» اثری از محمد باقر پور امینی

خبرگزاری شبستان:«چهره ها در حماسه کربلا» نوشته محمد باقر پور امینی است که انتشارات بوستان کتاب آن را چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

بختیارنامۀ منظوم نسخه متعلق به دکتر جلال مهدویان

خبرگزاری شبستان:حکایت ده وزیر یا بختیارنامه از منظومه هایی است که قصه ای کهن دارد. «هرمان اته» منشأ داستان آن را قصۀ هفت وزیر سندبادنامه نوشته است، ...

بیشتر