خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

الخميس ٢٨ المحرّم ١٤٣٩

Thursday, October 19, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

اخلاق و معارف اسلامی

تا ۲۸ آبان ماه؛

مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی "مهمان امام" با محوریت امام رضا (ع) تمدید شد

خبرگزاری شبستان: مهلت شرکت و ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه ملی کتابخوانی "مهمان امام" با محوریت امام رضا (ع) تا ۲۸ آبان ماه مصادف با سی ام ماه صفر و سالروز شهادت امام رضا(ع) تمدید شد.

گفتگو با پژوهشگر دینی پیرامون ابعاد وجوه عرفانی و معرفتی قیام حضرت اباعبدالله (ع)

فقط خشونت کربلا را نشان ندهیم، جوان ها تشنه سویه عرفانی عاشورا هستند

خبرگزاری شبستان:آن جوان گفت در دانشگاه و در میان رفقایم این سوال مطرح می شود که قیام عاشورا ظهور خشونت اسلام بود، در عاشورا خشونت اسلام ظاهر شد. این سوال ایشان در آنجا تکانی به بنده داد ...

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد:

آیات وعید عامل بیداری انسان از خواب غفلت است

خبرگزاری شبستان:رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه آیات وعید فرصتهای مناسبی برای بیداری انسان از خواب سنگین غفلت ایجاد می‌کند، گفت: آیات وعید انسان را از آلوده شدن به گناه باز می‌دارد.

در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین صادقی ارزگانی، ‌پژوهشگر دینی مطرح شد

"ما رایت الاجمیلا" حضرت زینب (س) برگرفته از "احدی الحسنیین" قرآن است

خبرگزاری شبستان: به نظر می رسد آنچه حضرت زینب (س) بر زبان جاری می سازد همان "حُسنیین" است که در آیه قرآن آمده است.

زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین (ع) – بخش چهارم

لعنت و تنفر در زیارت عاشورا از جنس کینه جویی معمول نیست

خبرگزاری شبستان:ای اباعبدالله الحسین من با تنفّر به خطّ غیر شما، بندگی خودم را محکم می‌کنم و از طریقِ این تنفّر به سوی شما می‌آیم. چون تنفّرهای بی‌جهت و وَهمْی، انسان را در خود می‌فشارد و آنچه برای او می‌ماند کینه‌ا‌ی خسته‌کننده و فرسایشی است.

گفتگوی شبستان با آیت الله کعبی

اگر دنبال جامعه حسینی هستید، این شش ویژگی مهم را دریابید

خبرگزاری شبستان: ویژگی اول جامعه حسینی، معرفت کامل نسبت به اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم است. محور دوم ساخت جامعه حسینی، ولایت الهی است. محور سوم ...

زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین (ع) – بخش سوم

چرا اشک شیعه بر امام حسین (ع) مانع نشاط و شادی نیست؟

خبرگزاری شبستان:اشكی كه در شیعه هست با ناراحتی‌های عاطفی و احساساتی فرق اساسی دارد، اشك برای حسین(ع) عامل رابطه‌ی انسان با مقاصد قدسی است و لذا نه تنها شادی و نشاط را از شیعیان نمی‌گیرد، بلكه شادی و نشاط در زندگی شیعیان موج می‌زند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد:

کتاب نهضت عاشورا و دکترین قیام حسینی قرآن کریم است

خبرگزاری شبستان:رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه قرآن کریم، کتاب انقلاب حسنی است، گفت: قیام اباعبدالله الحسین(ع) با همه وجوه و ابعادش منطبق با کلام الهی صورت پذیرفت بنابراین کتاب نهضت عاشورا و دکترین قیام حسینی قرآن کریم است.

کتاب نهضت عاشورا و دکترین قیام حسینی قرآن کریم است

زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین (ع) – بخش دوم

از "بلی" روز الست تا "بلای" کرب و بلا

خبرگزاری شبستان:اباعبدالله(ع) در شب عاشورا به اصحاب خود فرمودند که شما آدمیت خود را در حین توجه به روزمرّ‌گی‌های زندگی فراموش کرده‌اید و فردا بناست آن آدمیت را که در عهد الست به آن اقرار کردید، نمایش دهید.

بخش پایانی گفت و گو با حجت الاسلام داوری پیرامون ابعاد قیام حضرت ابا عبدالله (ع)

چه کسانی می توانند چگونه مُردن خود را تعیین کنند؟

خبرگزاری شبستان:کسی می تواند با یقین و امید به شهادت برسند که در اعتقادات خود محکم باشد این چنین شخصی است که خود می تواند مرگ خود را از اول تعین کند که می خواهد با شهادت از دنیا برود.

خاطره‌ای از اهتمام علامه طباطبایی به عزاداری امام حسین(ع)؛

امروز نه تنها جن و انس، بلکه جمادات نیز در عزای امام حسین(ع) می گریند

خبرگزاری شبستان: مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در مراسم سوگواری عاشورای حسینی گفت: آیت الله وجدانی فخر نقل کرده اند؛ بعدازظهر عاشورایی در قبرستان حاج شیخ در قم، علامه به من گفتند: امروز نه تنها جن و انس، بلکه جمادات در عزای امام حسین(ع) می گریند.

گفتگو با پژوهشگر حوزه و دانشگاه پیرامون ابعاد قیام حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)

ذخیره عظیم سبک زندگی اسلامی در یک قدمی شماست

خبرگزاری شبستان: ظرفیت مهم عاشورا در این است که یک زندگی اسلامی سالم را برای ما ترسیم کند. به جای جای آن روابطی که در عاشورا حاکم بوده نگاه کنید، منبع غنی برای الگوگیری و تبعیت را استخراج می کنید.

زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین (ع) – بخش اول

حسنات عظیم زیارت عاشورا از زبان امام باقر (ع)

خبرگزاری شبستان:خداوند متعال براى تو هزارهزار حسنه نوشته و هزارهزار گناه محو مى فرماید و صد هزارهزار درجه مقام و مرتبه‌ی تو را بالا برده و تو را از كسانى قرار مى دهد كه با حضرت حسین‌بن‌على(ع) شهید شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر داوری، پژوهشگر حوزه و دانشگاه در گفت و گو با شبستان

یک نسخه شفابخش از رسول الله (ص) برای عبور از تاریکی ها و طوفان های دنیا

خبرگزاری شبستان: یک وقتی شما در تاریکی توفان هستید هم در تاریکی رفته اید و محتاج نور هستید و هم به یک کشتی در این طوفان نیاز دارید و این کاری است که امام حسین (ع) می کند،

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«عکس پشه ای» و پنج داستان دیگر در یک کتاب

خبرگزاری شبستان:«عکس پشه‌ای» عنوان کتابی است از سید «سعید موسوی» برای کودکان و نوجوانان، که «سوره مهر» این اثر را به علاقه مندان کتاب معرفی می کند.

«زبان زنده : درآمدی بر انسان‌ شناسی زبان‌ شناختی»

خبرگزاری شبستان:«زبان زنده : درآمدی بر انسان‌ شناسی زبان‌ شناختی» اثر«لورا ام. اهرن» با ترجمه «رضا مقدمه کیا» راموسسه انتشارات سمت چاپ کرده است.

چاپ دوم کتاب "تغییر مذهب در ایران" منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم کتاب "تغییر مذهب در ایران" دین و قدرت در ایران عصر صفوی بیست و پنجمین کتاب گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه و شامل پنج فصل بوده که ...

کتاب «رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب "رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی" سی و هشتمین کتاب گروه اقتصاد اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه بوده که توسط حجت ...

«عمارحلب» روایت زندگی شهید «محمد حسین محمد خانی»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«عمارحلب»روایت زندگی شهید«محمد حسین محمد خانی» به قلم محمد علی جعفری را انتشارات «روایت فتح» چاپ کرده است.

بیشتر