خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵

الثلاثاء ٢٤ جمادى الأولى ١٤٣٨

Tuesday, February 21, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

اخلاق و معارف اسلامی

در گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمین محسن ادیب مطرح شد

در پاسخ به شبهات، توسل به اهل بیت (ع) را از علما یاد بگیریم

خبرگزاری شبستان: بزرگان علم و دین و معرفت بر این باورند تلاش های بشری علیرغم این که می تواند نتیجه بخش باشد و پرده ای از پرده ها را کنار بزند اما اگر همین تلاش ها در کنار توسل به اهل بیت (ع) و استمداد از عنایات الهی باشد به جواب های غنی تر می رسند.

رئیس دانشکده الهیات و معارف دانشگاه امام صادق(ع):

شهادت حضرت زهرا(س) رسوایی طاغوتیان برای رد ولایت امیرمومنان بود

خبرگزاری شبستان: رئیس دانشکده الهیات و معارف دانشگاه امام صادق(ع) گفت: حضرت زهرا(س) با شهادت خود کذب منافقان و طاغوتیان زمان خود در رد ولایت و امامت امیرمومنان علی(ع) آشکار کرد.

گفت و گو با عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن

شرط بهره مندی از رحمت خاصه حضرت فاطمه زهرا (س) چیست؟

خبرگزاری شبستان:این نکته مهمی است که اگر ما می خواهیم از مکتب حضرت فاطمه (س) بهره مند شویم، ظرفیت های وجودی و شخصی و اجتماعی مان را بالا ببریم تا انوار و معارف حضرت صدیقه طاهره (س) بر ما بیشتر بخورد.

استاد حوزه علمیه:

عدم پرداخت وجوهات شرعی سبب گسترش گناه در جامعه است

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: پرداخت وجوهات شرعی امتحان الهی است عدم پرداخت آن نوعی حرام‌خواری و سبب گسترش گناه در جامعه است.

استاد حوزه علمیه:

دنیازدگی مردم جنایت بزرگ تاریخی یعنی شهادت حضرت زهرا(س) را رقم زد

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: مساله دنیازدگی سبب نفاق مردم شد که این جنایت بزرگ تاریخی یعنی شهادت حضرت زهرا(س) را رقم زد.

گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمین ادیب

از شبهه ها استقبال کنیم، آن ها معرفت دینی ما را غنی می کنند

خبرگزاری شبستان:نگاه من به شبهه و طرح پرسش هایی درباره موضوعات اعتقادی و مکتبی کاملا مثبت است و فکر می کنم که می تواند به ویژه برای عالمان دینی فرصتی در جهت غنی تر کردن دانش و معرفت شان نسبت به معارف دینی است.

استاد حوزه علمیه:

بر اساس آیات قرآن اموال و فرزندان فتنه هستند

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: بر اساس آیات قرآن کریم اموال و فرزندان فتنه هستند و خداوند انسان‌ها را با ثروت و فقر آزمایش می‌کند.

چند نکته از معرفت نفس - بخش چهارم

احساس نزدیک بودن به خدا از کجا می آید؟

خبرگزاری شبستان:چرا هر انسانی احساس می‌كند با خداوند در ارتباط است و می‌بیند كه اصلاً خداوند تماماً با اوست و او هم تماماً می‌تواند با خدا باشد.

استاد حوزه و دانشگاه:

غفلت ابزار شیطان برای انحراف انسان

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: بر اساس آیات قرآن شیطان دشمن انسان است یکی از مهمترین ابزارهای شیطان نیز در به انحراف کشاندن جن و انس غفلت است.

گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمین اکبری

قدر حضرت زهرا (س) مثل قبر ایشان ناشناخته مانده است

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن گفت: همان طور که قبر حضرت زهرا (س) ناشناخته و گمنام است قدر و منزلت و شخصیت حضرت فاطمه هم ناشناخته و گمنام است.

نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری:

ایمان و تکبر هرگز باهم جمع نمی‌شوند

خبرگزاری شبستان: نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری گفت: ایمان و تکبر هرگز باهم جمع نمی‌شوند زیرا این دو در کنار یکدیگر فاقد تعادل بوده و ثبات را در وجود انسان نابود می‌کند.

استاد حوزه علمیه:

ایمان قلبی سبب سربلندی انسان در آزمایشهای الهی است

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ایمان قلبی سبب سربلندی انسان در آزمایشهای الهی است، گفت: مسؤولان و مدیران نیز با برطرف کردن و نکردن مشکلات مردم مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

آیت‌الله جاودان:

براساس آیات قرآن ایمان به خداوند پرسودترین تجارت است

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله جاودان با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم ایمان به خداوند و روزجزا را پرسودترین تجارت معرفی می‌کند، گفت: دوزخ ثمره تجارتی است که انسان در این دنیا کسب می‌کند و بهشت نشان از تجارتی پرسود دارد.

عضو خبرگان رهبری:

شیطان منتظر لغزش انسان نشسته است

خبرگزاری شبستان:اسماعیلی با اشاره به اینکه شیطان منتظر لغزش انسان نشسته است، گفت: شیطان همیشه در کمین است و لحظه‌ای انسان را تنها نمی‌گذارد، پس باید مراقب بود هیچ‌گاه در مکان‌هایی که ممکن است انسان به گناه آلوده شود حضور پیدا نکند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«تامس مور» به بازار کتاب سر زد

خبرگزاری شبستان:کتاب «تامس مور» نوشته ی «آنتونی کنی» را انتشارات ماهی با ترجمه ی «عبدالله کوثری» منتشر کرد.

«مو قرمز» ارهان پاموک با ترجمه عین اله غریب

خبرگزاری شبستان:«مو قرمز» عنوان اثری از «ارهان پاموک» با ترجمه «عین اله غریب» را نشر چشمه چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

«شب‌های وحشی» داستان روز‌های آخر زندگی امیلی دیکینسون، مارک تواین، ارنست همینگوی، ادگار آلن پو

خبرگزاری شبستان:«شب‌های وحشی» داستان روز‌های آخر زندگی «امیلی دیکینسون»، «مارک تواین»، «ارنست همینگوی»،« ادگار آلن پو» اثر«جوریس کرول اوتس» با ترجمه ...

«همه دلایل متحیر» اثر لیدا طرزی

خبرگزاری شبستان:«همه دلایل متحیر» اثری از«لیدا طرزی» است که انتشارات نیستان چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«نماز شب زینت آخرت» نوشته ی « علی اصغر علی نیا»

خبرگزاری شبستان:کتاب «نماز شب زینت آخرت» به قلم « علی اصغر علی نیا» اثری است که پیرامون نماز شب و کیفیت و فضیلت های این عبادت به رشته ی تحریر درآمده ...

بیشتر