خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

الخميس ٢٨ المحرّم ١٤٣٩

Thursday, October 19, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حقوقی و قضایی

سردار اشتری در جمع خبرنگاران:

صدور ۴۰ هزار کارت ضابط قضایی برای مامورین نیروی انتظامی

خبرگزاری شبستان: فرمانده نیروی انتظامی از صدور ۴۰ هزار کارت ضابط قضایی برای مامورین نیروی انتظامی خبر داد.

حجت الاسلام منتظری در جمع خبرنگاران:

برداشتن ممنوعیت استعمال دخانیات و قلیان در اماکن عمومی باید به حکم قانون باشد

خبرگزاری شبستان: دادستان کل کشور درخصوص ممنوعیت استعمال قلیان و دخانیات در اماکن عمومی گفت: اگر قرار است ممنوعیت برداشته شود باید به حکم قانون باشد.

سردار اشتری در مراسم توزیع کارت ظابطین قضایی عام:

ضرورت حمایت و معاضدت قضایی از ضابطین قضایی

خبرگزاری شبستان: فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به سختی و محدودیتهای وظایف ضابطین گفت: معاضدت و حمایت قضایی از ضابطین ضروری است و باید مشوقهایی برای آنها در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام منتظری در جمع خبرنگاران:

پاسخ دادستان کل کشور به تعویق اجرای حکم بابک زنجانی

خبرگزاری شبستان: دادستان کل کشور در مورد شایعه اجرای حکم بابک زنجانی و رد ادعای دادرسی وی در دیوان عمومی کشور گفت: شایعه چرا؛ باید منتظر باشید چه می شود انشاالله زودتر حقوق مردم بازگردد.

حجت الاسلام منتظری:

ممنوعیت ادامه وظایف ضابطین عام بدون کارت

خبرگزاری شبستان: دادستان کل کشور با بیان اینکه مردم باید بدانند که پس از این کسانی که کارت ضابطین دارند می توانند کارهای ضابطین را انجام دهند، خاطرنشان کرد: کارهای ضابطین بدون داشتن کارت پس از این ممنوع است.

با حضور دادستان کل کشور؛

مراسم اعطای کارت ضابطان عام دستگاه قضایی برگزار شد

خبرگزاری شبستان: مراسم توزیع کارت ظابطین قضایی عام با حضور دادستان کل کشور، دادستان تهران، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و معاونین و مشاوران دادستان کل کشو، فرماندهان ناجا و فرمانده انتظامی تهران در کاخ دادگستری برگزار شد.

توضیحات دادستان تهران در مورد چند پرونده امنیتی/عرضه قلیان در اماکن عمومی منع شود

خبرگزاری شبستان: جعفری دولت‌آبادی ضمن توضیح در مورد چند پرونده امنیتی ضمن مستثنی کردن قهوه خانه های سنتی و قدیمی، خواستار جلوگیری از عرضه قلیان در اماکن عمومی شد.

رئیس قوه قضاییه:

سخنان رئیس جمهورآمریکا نشانگر شخصیت نامتعادل او بود

خبرگزاری شبستان: آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه سخنان رئیس جمهورآمریکا نشانگر شخصیت نامتعادل،غیرمنطقی،نادان،فحاش و بذیّ اللسان او بود از موضع گیری قاطع رئیس جمهور در قبال اظهارات اخیر ترامپ قدردانی کرد.

دادستان کل کشور:

مردم و دولتمردان پاسخ یاوه سرایی ترامپ را خواهند داد

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام منتظری گفت: درخت انقلاب اسلامی ایران ریشه دارتر و عمیق تر از این است که حرف های شخصی مانند ترامپ بتواند کوچکترین اثری بر آن بگذارد.

معاون جدید سیاسی و امنیتی دادستانی کل کشور معرفی شد

خبرگزاری شبستان: مراسم معارفه مهدی امیری اصفهانی به عنوان معاون جدید سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور صبح امروز برگزار شد.

با ارتقاي جايگاه پزشكي قانوني، متقاضيان اين رشته افزايش مي يابد

خبرگزاری شبستان: شجاعی گفت: با ارتقاي هرچه بيشتر جايگاه علمي پزشكي قانوني در جامعه و نيز افزايش حقوق و مزاياي پزشكان قانوني، تعداد متقاضيان ورود به اين رشته افزايش خواهد يافت و سازمان پزشكي قانوني كشور با جديت اين هدف را دنبال می کند.

حجت الاسلام منتظری در مراسم سالروز تاسیس سازمان بازرسی:

نظارت ۹ دستگاه بر قوه قضاییه/دستگاه قضا در چارچوب عدالت و اقتدار رفتار می کند

خبرگزاری شبستان: دادستان کل کشور با اشاره به نظارت ۹ دستگاه بر قوه قضاییه گفت: اگر ابهام و اشکالی است منطقی حقوقی و عاقلانه مطرح کنید و اگر محتویات پرونده ای اطلاع ندارید اظهارنظر نکنید.

سراج در مراسم سالروز تاسیس سازمان بازرسی:

قانونی در کشور در رابطه با رانت و امضای طلایی نداریم

خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان بازرسی با بیان اینکه در برخی واگذاریها به بخش خصوصی کارخانجات سودده به زیانده تبدیل شده اند، گفت: در رابطه با رانت و امضای طلایی قانونی نداریم.

سراج:

نتیجه گزارش آلودگی هوا به سران قوا ارسال شد/نتیجه واگذاری خصوصی سازی اهداف قانونگذار را محقق نکرده است

خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان بازرسی با اشاره به زیاندهی کارخانجات سود ده همچون هپکو و واگذاری این کارخانجات به بخش خصوصی گفت: نتیجه واگذاری خصوصی سازی اهداف قانونگذار را محقق نکرده است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«عکس پشه ای» و پنج داستان دیگر در یک کتاب

خبرگزاری شبستان:«عکس پشه‌ای» عنوان کتابی است از سید «سعید موسوی» برای کودکان و نوجوانان، که «سوره مهر» این اثر را به علاقه مندان کتاب معرفی می کند.

«زبان زنده : درآمدی بر انسان‌ شناسی زبان‌ شناختی»

خبرگزاری شبستان:«زبان زنده : درآمدی بر انسان‌ شناسی زبان‌ شناختی» اثر«لورا ام. اهرن» با ترجمه «رضا مقدمه کیا» راموسسه انتشارات سمت چاپ کرده است.

چاپ دوم کتاب "تغییر مذهب در ایران" منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم کتاب "تغییر مذهب در ایران" دین و قدرت در ایران عصر صفوی بیست و پنجمین کتاب گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه و شامل پنج فصل بوده که ...

کتاب «رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب "رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی" سی و هشتمین کتاب گروه اقتصاد اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه بوده که توسط حجت ...

«عمارحلب» روایت زندگی شهید «محمد حسین محمد خانی»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«عمارحلب»روایت زندگی شهید«محمد حسین محمد خانی» به قلم محمد علی جعفری را انتشارات «روایت فتح» چاپ کرده است.

بیشتر