خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

الأحد ٢ رمضان ١٤٣٨

Sunday, May 28, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حقوقی و قضایی

اخبار قضایی در هفته ای که گذشت:

تشکیل ۵۱ پرونده قضایی برای متخلفین انتخابات مازندران/ تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ویژه شوراهای حل اختلاف

خبرگزاری شبستان: تشکیل ۵۱ پرونده قضایی برای متخلفین انتخابات مازندران، تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ویژه شوراهای حل اختلاف، روابط کشورها در جامعه جهانی بر پایه اعتماد استوار است برخی از سرتیترهای اخبار قضایی در هفته گذشته بود.

۶۴ درصد زندانیان متأهل هستند

خبرگزاری شبستان:رییس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه بیشترین زندانیان در ارتباط با مواد مخدر با رقم ۴۳ درصد و سرقت پس از آن با رقم ۲۵ درصد است، گفت: ۶۴ درصد زندانیان متأهل هستند.

استفاده پایلوت سیصد نفره الکترونیک در تهران

خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز آمار و فناوری و اطلاعات قوه قضاییه از افتتاح پایلوت ۳۰۰ نفره پابند الکترونیک در تهران خبر داد.

رئیس دادگستری استان تهران:

استفاده از سامانه الکترونیک خطای مجدد زندانیان را کاهش می دهد

خبرگزاری شبستان: اسماعیلی گفت: استفاده از سامانه الکترونیک می تواند جمعیت زندانیان را به یک پنجم کاهش دهد. استفاده از این سامانه صرفاً در جهت کاهش جمعیت کیفری نیست و می تواند از خطای مجدد زندانیان جلوگیری کند.

همایش سامانه و نظارت الکترونیک دستگاه قضا برگزار شد

خبرگزاری شبستان: همایش سامانه و نظارت الکترونیک دستگاه قضایی با حضور معاون علمی و فناوری قوه قضاییه و معاونین این دستگاه در مرکز شهید بهشتی قوه قضاییه برگزار شد.

اخبار قضایی در هفته ای که گذشت:

پیش قدمی دستگاه قضایی در پیشگیری از تخلفات انتخاباتی/برخورد قاطع با خرید و فروش رای مردم

خبرگزاری شبستان: خدمت به مردم در سایه قانونمداری اولویت اصلی دستگاه قضا، پیش قدمی دستگاه قضایی در پیشگیری از تخلفات انتخاباتی، برخورد قاطع با خرید و فروش رای مردم برخی از سرتیترهای اخبار قضایی در هفته گذشته بود.

اخبار قضایی در هفته ای که گذشت:

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به حادثه معدن یورت/ارسال ۱۹۶ پرونده تخلف انتخاباتی به دستگاه قضا

خبرگزاری شبستان: تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به حادثه معدن یورت، ارسال ۱۹۶ پرونده تخلف انتخاباتی به دستگاه قضا، دولت، دادستانی و وزارت خارجه در حال پیگیری حادثه منا هستند برخی از سرتیترهای اخبار قضایی در هفته گذشته بود.

قهر کردن با صندوق های رأی، خواست دشمنان است/نامزدها شعارهای بی اساس و غیر منطقی ندهند

خبرگزاری شبستان: رئیس قوه قضاییه با تأکید بر ضرورت حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی برای نشان دادن اقتدار ملی و ارتقای امنیت کشور، قهر کردن با انتخابات را خواست دشمنان دانست .

دادستان کل کشور:

اقتصاد مقاومتی با افزایش و تقویت نظارت ها بهتر تحقق می یابد

خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام منتظری گفت:اگر نظارت ما در بخش فعالیت‌های اقتصاد تقویت شود بدون تردید شرایط مطلوب در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی زودتر تحقق پیدا می کند و کمتر شاهد برخی مسائل و فساد‌ها نظیر ورود کالاهای غیرمجاز و قاچاق به کشور خواهیم بود.

دادستان مرکز استان گلستان اعلام کرد:

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به حادثه معدن یورت

خبرگزاری شبستان:دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به حادثه معدن یورت خبر داد و گفت:مدیرعامل معدن نیز احضار شده اما تاکنون به مرجع قضایی مراجعه نکرده است.

حجت الاسلام اژه ای در نشست خبری:

۱۹۶ پرونده تخلف انتخاباتی به دستگاه قضا رسیده است

خبرگزاری شبستان: سخنگوی دستگاه قضا از ارسال ۱۹۶ پرونده درخصوص تخلفات انتخاباتی به دستگاه قضا خبر داد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به شبستان:

دولت، دادستانی و وزارت خارجه در حال پیگیری حادثه منا هستند

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام اژه ای گفت: دولت، دادستانی و وزارت خارجه در حال پیگیری حادثه منا هستند و اگر کمکی از قوه قضاییه بخواهند حتماً خدمتگذار آنها خواهیم بود.

۱۲ پرسش کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

خبرگزاری شبستان: کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران با انتشار متنی ۱۲ پرسش را از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کرده است.

اخبار قضایی در هفته ای که گذشت:

ارسال ۱۰۱ پرونده تخلفات انتخاباتی به دادسرا/ تشکیل ستاد مرکزی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی

خبرگزاری شبستان: برگزاری کارگاه آموزشی مالکیت معنوی، تشکیل ستاد مرکزی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی، ارسال ۱۰۱ پرونده تخلفات انتخاباتی به دادسرا برخی از سرتیترهای اخبار قضایی در هفته گذشته بود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«مردی از ناکجا» به کتابفروشی‌ها رفت

خبرگزاری شبستان:کتاب «مردی از ناکجا» نوشته الکساندر همن با ترجمه لیلا نصیری ها به تازگی از سوی انتشارات افق چاپ شده است.

رمضانیه‌های سوره مهر/هفتاد نجوا از مفاتیح الجنان در کنار دو اثر پژوهشی درباب ماه مبارک رمضان

خبرگزاری شبستان:کتاب «کوچه آسمان» ترجمه منتخبی از هفتاد نجوا از مفاتیح الجنان در کنار دو کتاب «منتخبی از خاطره‌ها و عکس‌های سفره‌های افطاری» و ...

«بابانظر» با پنجاه و چهارمین چاپ

خبرگزاری شبستان:کتاب «بابانظر»؛ خاطرات شهیدمحمدحسن نظرنژاد برای پنجاه و چهارمین بار توسط سوره مهر منتشر شد.

روزه با طعم کتاب۱/ «اخلاق روزه» امام موسی صدر را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «اخلاق روزه»شامل خطبه ها و پیام های دینی اثری از امام موسی صدر با ترجمه« عطاءالله افتخاری» می باشد که موسسه فرهنگی تحقیقاتی ...

«درآمدي بر علم رجال» اثر «آيت الله سيد ابوالقاسم خويي»

خبرگزاری شبستان: کتاب درآمدی بر علم رجال ترجمه و مقدمه «معجم رجال الحدیث» اثر آیت الله ابوالقاسم خویی با ترجمه «عبد الهادی فقهی زاده» را انتشارات ...

بیشتر