خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

الأربعاء ٥ جمادى الثانية ١٤٣٩

Wednesday, February 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مجلس

توضیحات رئیس کمیسیون عمران در مورد علت سقوط هواپیمایی ای تی آر

خبرگزاری شبستان: رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:‌ وزیر راه قرار است در جلسه چهارشنبه این هفته توضیحاتی در رابطه با این حادثه به ما ارائه کند و قرار است بحث‌های کارشناسی و عوامل حادثه را بررسی کنیم.

واگذاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر به مستمری بگیران کمیته امداد و سازمان بهزیستی

خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس به وزارت راه و شهرسازی اجازه دادند تا ۵۰ هزار باب از واحدهای مسکونی مسکن مهر را به مستمری بگیران تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی واگذار کند.

تخصیص اعتباردر لایحه بودجه ۹۷ برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش تصادفات

خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس اعتباراتی را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، فروش سهام دارایی‌های زیان‌ده صندوق بازنشستگی فولاد و همچنین اختصاص اعتبار برای کاهش تصادفات و مرگ و میر به تصویب رساندند.

تکلیف بانک‌ها و موسسات دولتی برای هزینه‌کرد امور پژوهشی در پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی

خبرگزاری شبستان: نمایندگان بانک‌ها، را مکلف کردند حداقل چهل‌ درصد (۴۰%) از هزینه امور پژوهشی خود را به میزان بیست و پنج درصد (۲۵%)، به خزانه واریز کنندتا درقالب پروژه‌های کاربردی دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل به مصرف برسانند.

دانشگاهها برای احداث خوابگاه متاهلین تسهیلات بانکی می‌گیرند

خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس به دانشگاه‌ها اجازه دادند نسبت به اخذ تسهیلات از بانک‌ها برای تکمیل طرح‌های عمرانی و احداث خوابگاه‌های متاهلین اقدام کنند.

جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی صرف آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی شهرهای آلوده می‌شود

خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس مصوب کردند، جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی، برای کاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره‌برداری حمل و نقل عمومی هزینه شود.

لاریجانی:

تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به مستضعفان به صورت جدی پیگیری شود

خبرگزاری شبستان: رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان روز گذشته رهبری در جمع مردم آذربایجان شرقی گفت: تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به مستضعفان به صورت جدی انجام شود و قوای سه گانه اقدام جدی در این زمینه داشته باشند.

آغاز یازدهمین روز بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس/ ادامه بررسی بخش هزینه‌ای این لایحه

خبرگزاری شبستان: نشست علنی امروز صبح دوشنبه ۳۰ بهمن مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی و با حضور بیش از دو سوم نمایندگان آغاز به کار کرد.

شروط مجلس برای فروش کالاهای وارداتی که مشابه داخلی دارند

خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای فروش کالاهای وارداتی مشابه داخلی اجازه مشروط تعیین کردند.

حق بیمه مشمولان تامین اجتماعی صرفابرای درمان آن‌ها هزینه می‌شود

خبرگزاری شبستان: نمایندگان در مصوبه‌ای سازمان تامین اجتماعی را مکلف کردند ، تمامی سقف درمان بیمه‌شدگان برای درمان آنها هزینه شود.

روستاییان و عشایر با پرداخت ۱۰ سال حق بیمه بازنشسته می‌شوند

خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس مصوب کردند که تمامی روستاییان با سن ۶۰ سال و با پرداخت حق بیمه به اندازه ۱۰ سال بازنشسته شوند.

درآمدهای حاصل از افزایش قیمت سیگار صرف ورزش، آموزش و پرورش و بهداشت می‌شود

خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس مصوب کردند درآمدهای حاصل از افزایش عوارض قیمت سیگار تولید داخل و وارداتی صرف ورزش، آموزش و پرورش و بهداشت درمان شود.

اختصاص سود سهام صندوق فولاد برای پرداخت حقوق بازنشستگان

خبرگزاری شبستان: صد درصد سود سهام صندوق بازنشستگی فولاد صرف پرداخت حقوق و درمان بازنشستگان می شود.

نحوه توزیع عوارض ارزش افزوده تهران و سایر شهرهای مشابه تعیین شد

خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای نحوه توزیع عوارض ارزش افزوده در تهران و سایر شهرها با شرایط جمعیتی مشابه را تعیین کردند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب«نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی» اثردکتر«مریم نشاط» را موسسه انتشارات «سمت»چاپ کرده است.

«تهران خصوصی ما» ترانه های «حسن علیشیری»

خبرگزاری شبستان:«تهران خصوصی ما» شامل ترانه های «حسن علیشیری» است که موسسه انتشارات نگاه چاپ کرده است.

«دو امام مجاهد؛ امام حسن و امام حسین(علیهماالسّلام)»

خبرگزاری شبستان:کتاب دو امام مجاهد مشتمل بر شش گفتار از رهبر انقلاب در تحلیل مبارزات سیاسی حسنین(علیهماالسّلام) است که در سالهای ۵۱ و ۵۲ ایراد شده و ...

عبور امینی از «لب خط قرمز»

خبرگزاری شبستان:کتاب «لب خط قرمز» مجموعه طنزهای مطبوعاتی و داستان‌های کوتاه «اسماعیل امینی» منتشر شد.

«ده پرنده زرد و سبز و آبی» بر فراز کتابفروشی‌ها

خبرگزاری شبستان: کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» نوشته« سوسن طاقدیس» از سوی «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» چاپ شد.

بیشتر