خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶

السبت ٢٦ جمادى الثانية ١٤٣٨

Saturday, March 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

نبود خانه عالم از مشکلات اساسی استقرار روحانی دائم در امامزاده ابوالقاسم قلعه گنج است

خبرگزاری شبستان: امامزاده سید ابوالقاسم قلعه گنج که به عنوان قطب فرهنگی جنوب کرمان شناخته شده است و در طول سال زائران زیادی را در خود می بیند اما از داشتن یک خانه عالم محروم است که نتیجه آن عدم استقرار روحانی دائم در این امامزاده است.

مهمترین عناوین خبری

مراسم تحویل سال در زندان جیرفت باحضور مسولین شهرستان جیرفت برگزار شد

خبرگزاری شبستان: مراسم تحویل سال در زندان جیرفت با حضور مسئولین شهرستان جیرفت در تمامی قسمت‌ ها ی زندان اعم از بند بزرگ نسوان، تربیت و همچنین آسایشگاه پرسنل وظیفه و کارکنان برگزار شد.

پنجمین صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان تأسیس می‌شود

خبرگزاری شبستان: مدیر توسعه عملیات و بهبود بهره‌ وری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری گفت: پنجمین صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری در منطقه جنوب کرمان تأسیس می‌شود.

کارکنان زن اداره زندان جیرفت تجلیل شدند

خبرگزاری شبستان: در مراسمی که به مناسبت ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیه و روز زن در محل دفتر ریاست اداره زندان جیرفت برگزار شد، از کارکنان زن این اداره تجلیل شد.

تیم های ۱۱۵ در جنوب کرمان در آمادگی کامل قرار دارند

خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی جنوب کرمان گفت: با توجه به برگزاری طرح بسیج نوروزی در روزهای پایانی سال تیم های ۱۱۵ در آمادگی کامل هستند.

منافقین دارای اهدافی مشترک و چهره ای ظاهر فریب هستند

خبرگزاری شبستان: امام جمعه جبالبارز جنوبی گفت: وجود افراد منافق مربوط به زمان معاصر نیست بلکه ریشه در دوران ائمه و پیامبران دارد و همیشه در طول زمان با ظاهری فریبنده و اهدافی مشترک به دنبال ضربه به افراد خداجو و پیرو حقیقت هستند.

تولیدات صنایع دستی مددجویان زندان جیرفت در سفره هفت سین مردم قرار گرفت

خبرگزاری شبستان: رئیس اداره زندان جیرفت گفت: با پیگیری و حمایت واحد اشتغال و حرفه آموزی زندان جیرفت، تولیدات صنایع دستی بند نسوان این اداره در سفره هفت سین مردم جنوب کرمان قرار گرفت.

کمپین معاینات بالینی زنان باردار در جنوب کرمان راه اندازی شد

خبرگزاری شبستان: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی جیرفت با اشاره به اینکه جمعیت زنان باردار جنوب کرمان حدود ۲۲ هزار نفر در سال هستند، گفت: کمپین معاینات بالینی زنان باردار به مدت یک روز در جنوب کرمان راه اندازی شد.

منطقه جنوب کرمان دارای ۵۷۰ سازه آبخیزداری است

خبرگزاری شبستان: معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: منطقه جنوب کرمان دارای ۵۷۰ سازه آبخیزداری با ظرفیت سالانه بیش از ۹۵ میلیون متر مکعب است که در مهار سیلاب نقش به‎سزایی دارند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

«فاطمه زهرا (س) ؛ اسوه سبک زندگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان:کتاب « فاطمه زهرا (س)» نوشته ی «سید حسین اسحاقی» اثری است که سبک زندگي فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی سبک زندگي اسلامي مورد تحلیل ...

پیشنهاد مطالعه نوروزی۲/کتاب «ایوب» شاعرانه ترین کتاب عهد عتیق

خبرگزاری شبستان:کتاب «ایوب» از نوشته های مقدس مسیحیان و یهودیان کتابی مشتمل بر ۴۲ باب است که می توان آن را از خیال انگیز ترین کتابهای عهد عتیق خواند.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۱/تذکره اولیای عطار کتابی سرشار از ظرایف عرفانی

خبرگزاری شبستان:«تذکره اولیای عطار»یکی از کتب عرفانی ارزشمند است که مطالعه آن در ایام نوروز به دوستداران کتاب توصیه می شود.

«گتسبی بزرگ» رمانی خواندنی برای ایام نوروز

خبرگزاری شبستان: کتاب« گتسبی بزرگ» اثر« اسکات فیتز جرالد» را با ترجمه« کریم امامی» را نشر امیرکبیر چاپ کرده است.

بیشتر