خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

الأربعاء ٢٩ رجب ١٤٣٨

Wednesday, April 26, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آیت الله اعرافی در کنگره بین المللی پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله:

معتقد به  گفتگوی ادیان و همبستگی مذاهب اسلامی هستیم/جهان اسلام، برخوردار از ظرفیت های عظیم اما پراکنده

خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه های علمیه کشور در سه محور، نگاهی به شخصیت بسیار ممتاز و بی نظیر پیامبر اسلام، مقوله هم افزایی و هم گرایی دینی و مذهبی و تئوری های این نظریه و وضعیت امروز جهان شرق و جهانت اسلام، سخنانی بیان داشت.

مهمترین عناوین خبری

پیروان ادیان الهی، بر نقاط مشترک تأکید کنند

خبرگزاری شبستان: دبیر انجمن موبدان ایران با تأکید بر توجه به نقاط مشترک ادیان توحیدی توسط پیروان آنان، تصریح کرد: اعتبار بخشی به دین به معنای واقعی آن، نیاز جهان امروز است.

آیت الله اعرافی در کنگره بین المللی پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله:

معتقد به  گفتگوی ادیان و همبستگی مذاهب اسلامی هستیم/جهان اسلام، برخوردار از ظرفیت های عظیم اما پراکنده

خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه های علمیه کشور در سه محور، نگاهی به شخصیت بسیار ممتاز و بی نظیر پیامبر اسلام، مقوله هم افزایی و هم گرایی دینی و مذهبی و تئوری های این نظریه و وضعیت امروز جهان شرق و جهانت اسلام، سخنانی بیان داشت.

 امت پیامبرصلی الله علیه وآله باید آن حضرت را برای خود الگو قرار دهند

خبرگزاری شبستان: امام جمعه اهل سنت ریگان تصریح کرد: حتی الامکان امت آن حضرت باید پیامبر را برای خود الگو قرار داده و آن وحدت و همبستگی را که حضرتش در میان اعراب جاهلیت بوجود آوردند، ادامه دهیم.

ساحت نورانی پیامبر اکرم،  منبع همه فیوضات و کمالات و مهر و عطوفت و رأفت و رحمت است

خبرگزاری شبستان:  ساحت نورانی پاک ترین و مقدس ترین چهره تاریخ بشریت، منبع همه فیوضات و کمالات و مهر و عطوفت و رأفت و رحمت است.

پیام استاندار کرمان به کنگره بین المللی پیامبر اعظم (صلی الله علیه وآله)

خبرگزاری شبستان: در پیام استاندار کرمان به دومین کنگره بین المللی پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله آمده است: در پرتوی آموزه های پیامبر رحمت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله) می توان آرامش و عقلانیت واقعی را به دنیا نشان داد.

آغاز بکار  دومین کنگره پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله/ حضور چهره های فرهنگی و مذهبی کشور 

خبرگزاری شبستان: دومین کنگره بین المللی پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله در کرمان و با حضور شخصیت های فرهنگی و مذهبی آغاز بکار کرد.

در پیام آیت الله سبحانی به کنگره پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله:

تبدیل حوزویان به الگوی عملی برای دیگران، از وظایف سنگین حوزه های علمیه و علمای دین است

خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی ساده زیستی و پرهیز از اشرافی گری و تبدیل شدن حوزویان به الگوی عملی برای دیگران را از جمله وظایف سنگین حوزه های علمیه و علمای دین در میدان مبارزه و جهاد کنونی برشمرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به کنگره پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله:

 سیره نبوی، مجموعه ای همبسته و منسجم از سجایای اخلاقی و آموزه های عقلانی است

خبرگزاری شبستان: سیره نبوی، مجموعه ای همبسته و منسجم از سجایای اخلاقی و آموزه های عقلانی است که مسیر هدایت، رشد و تعالی بشر رابه روشنی ترسیم می کند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

گوشه های پنهان زندگی در «بی‌وزنی»

خبرگزاری شبستان: کتاب «بی وزنی» روایتگرآدم هایی است که برای ترمیم روابط عاطفی آسیب دیده خود تلاش می کنند.

کتاب «حقیقت وحی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب«حقیقت وحی» چهل و سومین کتاب گروه فلسفه پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه بوده که به قلم «محمدحسن یعقوبیان» به چاپ رسیده است.

کتاب« داستان های دیدنی: جنبه های دراماتیک در قصه های قرآن» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «داستان های دیدنی: جنبه های دراماتیک در قصه های قرآن» نوشته «حسین فرخی» را انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ و روانه ...

«داستان یک پرستار»برگزیدگان جایزه ا. هنری ۱۹۹۹. ترجمه علی فامیان

خبرگزاری شبستان:«داستان یک پرستار»از برگزیدگان جایزه ا. هنری ۱۹۹۹. با ترجمه علی فامیان را انتشارات نیستان چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«گنگره ادبیات» سزار آیرا با ترجمه ونداد جلیلی

خبرگزاری شبستان:گنگره ادبیات اثر «سزار آیرا» با ترجمه «ونداد جلیلی» را نشر«چشمه» برای نخستین بار چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

بیشتر