خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

خطیب جمعه کرمان:

اطاعت از خدا، قانون اساسی جامعه مهدوی است/ نیمه شعبان را قدر بدانیم

خطیب جمعه کرمان با تاکید بر اهمیت رعایت تقوا در زندگی، با اشاره به نیمه شعبان و شاخصه های حاکم اسلامی در عصر غیبت، بر اطاعت از فرامین الهی تاکید کرد و نکاتی متذکر شد.

مهمترین عناوین خبری

استاندار کرمان:

ارتش جمهوری اسلامی با وجود داشتن قدرت اما صلح و امنیت منطقه را دنبال می کند

استاندار کرمان با برشمردن ویژگی های ارتش جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم افزایش انگیزه و روحیه در فرد فرد نیروهای مسلح تاکید کرد.

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان:

جایگاه والای علمی« ابن هیثم» ریشه در روش و منش اخلاقی او دارد

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه ابن هیثم فقط یک دانشمند کم نظیر نیست بلکه ژرفای کار او جلب توجه می کند؛ گفت: جایگاه والای علمی او ریشه در روش و منش اخلاقی او دارد زیرا برای رسیدن به حقیقت دانش های فراوان را فرا و لقب «بطلمیوس ثانی» گرفت.

ظرفیت های علمی اسلام و ایران باید مورد توجه ویژه قرار گیرد

استاندار کرمان با اشاره به برگزاری همایش «ابن هیثم و نور» یکی از اهداف این همایش ها توجه دادن همه به ظرفیت علمی اسلام و ایران در گذشته است و توجه به اینکه باز هم این ظرفیت وجود دارد و می توان چنین دانشمندانی داشت.

مشارکت دانش آموزان رفسنجانی برای کمک به سیل زدگان

دانش آموزان رفسنجانی همزمان با اجرای طرح سراسری سیل همدلی و همکاری در مدارس کشور، کمک های خود را برای سیل زدگان کشور ارائه می دهند و در این امر خداپسندانه مشارکت دارند.

افتتاح مرکز نیکوکاری برکت/ مسجدی ها به توانمندسازی نیازمندان کمک می کنند

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: در شرایط اقتصادی کنونی، بضاعت کمیته امداد محدود است و مراکز نیکوکاری با ظرفیت‌های خوبی که دارند می‌توانند قدم‌های مؤثری در جهت حل مشکلات محرومان بردارند.

ولایتی:

«ابن هیثم» همه آثار خود را در کنف حمایت خلفای شیعی نوشت

دکتر ولایتی درباره ابن هیثم گفت: تشیع او را از نام و کنیه اش به روشنی می توان یافت؛ او همه آثار خود را در کنف حمایت خلفای شیعه فاطمی نوشت.‌

دو اِطلاق برای جوانی/جوانان وقت را به عنوان قیمتی ترین سرمایه خود صیانت کنند

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با اشاره به اینکه دو اطلاق برای جوانی وجود دارد، در خطاب به جوانان مواردی متذکر شد و بر صیانت آنان از وقت به عنوان قیمتی ترین سرمایه تأکید کرد.

نیمه شعبان همراه با احیای پروانه ها تا کاسه آش هایی که تبدیل به اقلام معرفتی می شود

نذرهای فرهنگی مهدوی چند سالی بیشتر نیست که رونق گرفته اما مشتریان فراوانی دارد که تلاش می کنند قدمی هرچند کوچک در آماده سازی جامعه برای ظهور بردارند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«به فردا فکر نمی کنم» اثر«مرسده کسروی»

چاپ نخست کتاب «به فردا فکر نمی کنم» اثر«مرسده کسروی»را انتشارات نیستان چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«کورش یا ذوالقرنین قرآن و تورات»کتابی از«مولانا ابوالکلام آزاد»

چاپ نخست کتاب«کورش یا ذوالقرنین قرآن و تورات» اثر«مولانا ابوالکلام آزاد» با ترجمه«علی‌اصغر قهرمانی»،«مقبل مسلم زمانی» را انتشارات «نی»چاپ وروانه ...

«ذهن وزمان» اثر«کرامت موللی»

«ذهن وزمان» اثر«کرامت موللی» را موسسه انتشارات «نی» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«شکسپیر برای فیلمنامه نویسان»

کتاب «شکسپیر برای فیلمنامه نویسان»اثر«جِی . ام . ایونسن»با ترجمه «فرشاد رضایی» را انتشارات «ققنوس» روانه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می کند.

«گیسیا» درنمایشگاه کتاب تهران

چاپ نخست کتاب «گیسیا» اثر«غنچه وزیری» به همت گروه انتشاراتی ققنوس در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می شود.

بیشتر