خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶

السبت ٢٦ جمادى الثانية ١٤٣٨

Saturday, March 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سیر و سیاحت در خراسان شمالی/

جاجرم؛ تاریخی ترین شهر خراسان شمالی

خبرگزاری شبستان: «جاجرم» با توجه به شرايط آب و هوايي و قدمت تاريخي از قابليت هاي زيادي در زمينه گردشگري و صنايع دستي برخوردار و يکي از مهم ترين مناطق استان از نظر تاريخي است.

مهمترین عناوین خبری

تا پایان روز پنجم ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستا؛

۲۴۴۳ داوطلب در انتخابات شوراهای شهر و روستا خراسان شمالی نام نویسی کردند

خبرگزاری شبستان: رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: در پایان پنجمین روز از ثبت نام پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در خراسان شمالی، شمار ثبت نام کنندگان قطعی به دو هزار ۴۴۳ نفر رسید.

سیر و سیاحت در خراسان شمالی/

جاجرم؛ تاریخی ترین شهر خراسان شمالی

خبرگزاری شبستان: «جاجرم» با توجه به شرايط آب و هوايي و قدمت تاريخي از قابليت هاي زيادي در زمينه گردشگري و صنايع دستي برخوردار و يکي از مهم ترين مناطق استان از نظر تاريخي است.

امام جمعه موقت بجنورد:

مشکلات اقتصادی جامعه با وجود مدیران نالایق حل نمی شود

خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت بجنورد با بیان اینکه مشکلات اقتصادی جامعه با وجود مدیران نالایق حل نمی شود، گفت: باید افرادی که انگیزه انقلابی ندارند از پست های مدیریتی کنار گذاشته شوند.

معرفی مساجد تاریخی خراسان شمالی(۴)؛ 

نوع معماری مسجد جامع استاد بیانگر نگرش و شیوه زندگی مردم منطقه است

خبرگزاری شبستان: نوع معماری و مصالح مورد استفاده در بنای تاریخی مسجد جامع روستای استاد شهرستان فاروج هر کدام به نوبه خود بیانگر نگرش و شیوه زندگی ساکنین این منطقه است.

۱۵۰ مدرسه، میزبان مسافران نوروزی/ ۷هزار مسافر در مدارس اسکان یافتند

خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی، از آمادگی و میزبانی ۱۵۰ مدرسه در قالب هزارو ۱۵۸ کلاس درس برای حضور مسافران نوروزی خبر داد.

معرفی مساجد تاریخی خراسان شمالی(۳)؛

مسجد جامع ایور، نگینی در مرکز شهر

خبرگزاری شبستان: بنای مسجد جامع ایور در مرکز شهر قرار گرفته و از چهار جهت با معابر عمومی در ارتباط است که این امر باعث ایجاد حس پویایی در عابران و اهالی شهر شده و باعث می شود افراد از کنار این بنای مذهبی بی توجه عبور نکنند.

معرفی مساجد تاریخی خراسان شمالی (۲)؛ 

مسجد خشتی درق، بنایی مذهبی_ تاریخی که در دوره صفویه بنا شده است  

خبرگزاری شبستان: مسجد جامع درق یکی از آثار ارزشمند مذهبی، تاریخی شهرستان گرمه قلمداد می ­شود که در دوره صفوی احداث شده، این مسجد کوچک با الگوی معماری سنتی و مصالح خشت و گل ساخته شده و سقف آن با مجموعه ای از قوس های ضربی پوشش یافته است.

معرفی مساجد تاریخی خراسان شمالی (۱)؛

مسجد جامع جاجرم، مسجدی که بر خلاف الگوی رایج مسجدسازی، مناره ندارد

خبرگزاری شبستان: مسجد جامع جاجرم، بر خلاف الگوی رایج مسجدسازی، مناره ندارد و در مجموع نمای بیرونی آن ساده و عاری از تزئین است و فقط بر پیشانی ایوان و در محل ورود به گنبدخانه چند کاشی فیروزه ای کتیبه دار وجود دارد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

«فاطمه زهرا (س) ؛ اسوه سبک زندگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان:کتاب « فاطمه زهرا (س)» نوشته ی «سید حسین اسحاقی» اثری است که سبک زندگي فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی سبک زندگي اسلامي مورد تحلیل ...

پیشنهاد مطالعه نوروزی۲/کتاب «ایوب» شاعرانه ترین کتاب عهد عتیق

خبرگزاری شبستان:کتاب «ایوب» از نوشته های مقدس مسیحیان و یهودیان کتابی مشتمل بر ۴۲ باب است که می توان آن را از خیال انگیز ترین کتابهای عهد عتیق خواند.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۱/تذکره اولیای عطار کتابی سرشار از ظرایف عرفانی

خبرگزاری شبستان:«تذکره اولیای عطار»یکی از کتب عرفانی ارزشمند است که مطالعه آن در ایام نوروز به دوستداران کتاب توصیه می شود.

«گتسبی بزرگ» رمانی خواندنی برای ایام نوروز

خبرگزاری شبستان: کتاب« گتسبی بزرگ» اثر« اسکات فیتز جرالد» را با ترجمه« کریم امامی» را نشر امیرکبیر چاپ کرده است.

بیشتر