خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

الأحد ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٨

Sunday, December 04, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

جامعه باید نسبت به آسیب های اجتماعی حساس باشد

خبرگزاری شبستان: معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: جامعه، نهادهای مدنی، دولت و همه ارکان حکومت باید نسبت به آسیب های اجتماعی حساس باشند.

مهمترین عناوین خبری

مدیریت شهری بدون مشارکت شهروندان امکان پذیر نیست

خبرگزاری شبستان: رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: هر چه اطلاعات شهروندان افزایش یابد رفتار شهروندان در سطح شهر بهتر خواهد بود به همین دلیل مدیریت شهری بدون شهروندان دانا و مسئول امکان پذیر نیست.

اجرای مفاد کنوانسیون بازل با سلامت انسان مرتبط است

خبرگزاری شبستان: دبیر اجرایی دبیرخانه کنوانسیون های بازل، استکهلم و روتردام گفت: این کنوانسیون علاوه بر پرداختن به مباحث مدیریت پسماندها و مواد شیمیایی خطرناک به اهداف هفده گانه توسعه پایدار نیز تعمیم یافته است.

انباشت خطرناك آلودگي هوا در ۳منطقه پرترافيك تهران

خبرگزاری شبستان: افزايش ذرات معلق طي سال‌هاي اخير، عامل اصلي آلودگی هوای تهران بوده است. سرچشمه‌ ذرات آلاینده در فضای شهر تهران عمدتا ناشی از احتراق در موتور خودروها، سایش لنت ترمز و صفحه کلاچ و لاستیک و عملکرد واحدهای صنعتی است.

قوانین وضع شده درخصوص معلولین الزام آور نیست

خبرگزاری شبستان: رییس کمیته مشارکتهای مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: قوانین وضع شده درخصوص معلولین الزام آور نبوده و وضعیت نامناسب اشتغال و معیشت معلولین بیش از هرچیز مرتبط با این مسئله است.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی:

رونمایی از منشور حقوق شهروندی در ماه جاری

خبرگزاری شبستان: دستیار ویژه رییس جمهور درامور حقوق شهروندی از رونمایی منشورحقوق شهروندی توسط رئیس جمهوری در ماه جاری خبرداد و گفت: در حوزه اقدام وعمل ازسال ۹۲ اقداماتی را در استان ها و شهرستان ها به انجام رسانده ایم و ماحصل آن در آذر رونمایی می شود.

اجرای مفاد کنوانسیون بازل با سلامت انسان مرتبط است

خبرگزاری شبستان:دبیر اجرایی دبیرخانه کنوانسیون های بازل، استکهلم و روتردام گفت: این کنوانسیون علاوه بر پرداختن به مباحث مدیریت پسماندها و مواد شیمیایی خطرناک به اهداف هفده گانه توسعه پایدار نیز تعمیم یافته است.

ضرورت استفاده از فناوری های مرتبط با مواد زاید خطرناک و شیمیایی

خبرگزاری شبستان: معاون رییس جمهور بر ضرورت بکارگیری فناوری های مواد زاید و خطرناک و مواد شیمیایی تاکید کرد و گفت: در نمایشگاه بین المللی محیط زیست بخشی را به فناوری های مرتبط با مواد زاید خطرناک و شیمیایی اختصاص می دهیم.

امضای سند توافقنامه و تمدید مرکز منطقه ای بازل در تهران

خبرگزاری شبستان: سند چارچوبی توافقنامه و تمدید استقرار مرکز منطقه ای بازل در تهران توسط رولف پایت دبیر اجرایی کنوانسیون های سه گانه ( بازل، استکهلم و روتردام) و سعید متصدی معاون انسانی سازمان محیط زیست امضا شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

۱۰ جلد اول مجموعه «شخصیت‌های مانا» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان:۱۰ جلد اول مجموعه ۱۰۰ جلدی «شخصیت‌های مانا» با حضور و سخنرانی دكتر« اصغر دادبه» و «كاوه بیات» بیستم آذرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ...

«باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان

خبرگزاری شبستان: «باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان اثر «مایکل باند» با ترجمه «بهمن دار الشفایی» است که نشر« ماهی» آن را چاپ و روانه بازار نشر ...

«ارمغان نشاط»؛ نگاهی به برخی از شهر‌ها و بزرگان دوره‌ی صفوی

خبرگزاری شبستان:«ارمغان نشاط»، نگاهی اجمالی به اصفهان و سبزوار در عهد صفوی و زندگانی محقق سبزواری و خاندان‌های شیخ‌الاسلام و نشاط دارد.

«گفت و گو با شياطين»برای دومین باردربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:کتاب «گفت و گو با شياطين» اثر«اريزيو ريكاردو» با ترجمه «کیهان خجسته» را نشر «قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «اربعین الحقایق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «اربعین الحقایق» منسوب به «ابوحامد محمدبن محمد غزالی توسی» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات «پریا زواره‌ئیان» منتشر شد.

بیشتر