خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

الثلاثاء ٩ رجب ١٤٤٤

Tuesday, January 31, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

یادداشت اختصاصی/ هتک حرمت قرآن، جنگ هویتی غرب علیه جهان اسلام است

هتک حرمت قرآن در کشورهای سوئد و دانمارک که این روزها توجه جهان را به خود معطوف کرده است در واقع اقدامی برای از بین بردن اعتبار ارزش های دینی مسلمانان در سراسر جهان و در حقیقت جنگ هوبتی غرب علیه جهان اسلام است.

مهمترین عناوین خبری

روایت روشندل سوری از چگونگی حفظ قرآن و آموزش آن به دیگران

«ناهد عید» دختر روشندل سوری با پشتکار و جدید قرآن را حفظ کرد و به آموزش قرآن و تجوید به دیگران اقدام می کند و به معلولان توصیه می کند که معلولیت دلیلی بر ناامیدی و شکست نیست.

بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در محکومیت حادثه تروریستی در مسجد پیشاور

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور بیانیه‌ای، حادثه تروریستی اخیر در مسجد پیشاور که منجر به شهادت دهها نمازگزار شد را محکوم کرد.

به مناسبت میلاد امیرالمومنین(ع):

آذین بندی آستان مطهر علوی و برافراشتن پرچم«محمد و علی قدوتنا» در نجف اشرف

دبیرخانه آستان مطهر علوی به مناسبت میلاد حضرت امام علی(ع) به آذین بندی صحن و رواق های این آستان اقدام کرد و پرچم«محمد و علی قدوتنا» را در نجف اشرف برافراشت.

سوزاندن قرآن کریم در فنلاند ممنوع شد

شورای پلیس ملی فنلاند، سوزاندن کتب مقدس از جمله قرآن کریم را در اماکن عمومی ممنوع اعلام کرد.

سیاستمداران تازه مسلمان : مسلمانان هلند در معرض استانداردهای دوگانه قرار دارند

برخی از سیاستمداران سابق راست افراطی در هلند که به اسلام گرویده اند، اعلام کردند که هتک حرمت قرآن از جمله جنایات ناشی از نفرت است.

انتقاد شورای اروپا از ایجاد فضای اقدام علیه مسلمانان در دانمارک

کمیسیون ضد نژادپرستی شورای اروپا در آخرین گزارش خود تاکید کرده است که متاسفانه مسلمانان دانمارک به طور فزاینده ای از سوی سیاستمداران احزاب مختلف سیاسی به عنوان تهدیدی برای ارزش ها و فرهنگ دانمارک معرفی می شوند.

کشورهای اسلامی، حمله انتحاری به مسجد پیشاور را محکوم کردند

حمله انتحاری در مسجد پیشاور پاکستان با محکومیت کشورهای مصر، امارات، کویت، اردن و فلسطین رو به رو شد.

یادداشت اختصاصی/ هتک حرمت قرآن، جنگ هویتی غرب علیه جهان اسلام است

هتک حرمت قرآن در کشورهای سوئد و دانمارک که این روزها توجه جهان را به خود معطوف کرده است در واقع اقدامی برای از بین بردن اعتبار ارزش های دینی مسلمانان در سراسر جهان و در حقیقت جنگ هوبتی غرب علیه جهان اسلام است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

شهدای دفاع مقدس در روز ۸ دی

دفاع مقدس گنجینه‌ای از ایستادگی، استقامت و ازخودگذشتگی مردان و زنان غیرتمند و متعهد ایران در برابر حمله ناجوانمردانه دشمن به این مرزوبوم است.

با نگاهی به کتاب «حمزه»/

داستان شهیدی که جهاد را وظیفه خود می دانست

شهید محمد حسین حمزه فعالیت های جهادی را وظیفه خود می دانست و اعتقاد داشت که این گونه فعالیت ها باید با قدرت انجام شود.

نگاهی به کتاب«نور نیایش»/

امام سجاد(ع) رسالت خویش را با «دعا» تداوم بخشیدند/ مبارزات امام سجاد(ع) بیشتر فرهنگی بود

امامت امام سجاد(ع) با جانسوزترین روز در تاریخ شیعه یعنی عاشورا آغاز شد، با زخم های بی امان بر پیکره اسلام بر اثر قیام های گوناگون شیعیان و ظلم بی ...

کتاب های جدید با موضوع انقلاب اسلامی معرفی می شود

مجموعه نشست‌های رونمایی از کتاب‌هایی با موضوع انقلاب اسلامی، با عنوان «خیابان انقلاب» به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

نگاهی به کتاب«نسخه محرمانه»/

«نسخه محرمانه» مجموعه با حیایی است/ اشعاری عاشقانه و سیاسی اما نجیب

شاعر «نسخه محرمانه»با تعریف عشق در مدارهای دینی و توجه به مضامین انسانی بدون پرده دری جذابیت اشعار عاشقانه را حفظ کرده است.

بیشتر