خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٣ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Tuesday, December 12, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

توصیه آیت الله بهجت(ره) به منتظران/راه دستیابی به فرج شخصی

خبرگزاری شبستان: اگر انسان منتظر حقیقی باشد و یا در اوج، به انتظار عارفانه برسد، آن گاه اگر ظهور هم رخ ندهد او به فَرَج شخصی خود خواهد رسید و از نعمت عنایات خاصه امام زمان(عج) برخوردار خواهد شد.

مهمترین عناوین خبری

روایت «آواز، بچه، آتش» از زندگی شهید دستغیب

خبرگزاری شبستان: «آواز، بچه، آتش» روایتی است خواندنی از زندگی کم نظیر شهيد آيت الله سيد عبدالحسين دستغيب که در ۲۰ آذرماه سال ۱۳۶۰ به شهادت رسید.

حدیث انتظار...

توصیف لحظه ظهور در کلام امیرالمومنین علیه السلام

خبرگزاری شبستان: ظهور حضرت مهدی علیه السلام ابتدا به وسیله منادی آسمانی اعلام می شود، آن گاه حضرت(عج) در حالی که پشت به کعبه داده است، با دعوت مردم به حقّ ظهور خود را اعلام می کند.

توصیه آیت الله بهجت(ره) به منتظران/راه دستیابی به فرج شخصی

خبرگزاری شبستان: اگر انسان منتظر حقیقی باشد و یا در اوج، به انتظار عارفانه برسد، آن گاه اگر ظهور هم رخ ندهد او به فَرَج شخصی خود خواهد رسید و از نعمت عنایات خاصه امام زمان(عج) برخوردار خواهد شد.

تحقق تمدن تراز اسلام در عصر غیبت؛ امکان یا امتناع بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: نشست تحقق تمدن تراز اسلام در عصر غیبت؛ امکان یا امتناع با سخنرانی مهدی نصیری برگزار می شود.

مسابقه کتابخوانی «شیعه پاسخ می‌گوید» برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: مسابقه کتابخوانی «شیعه پاسخ می‌گوید» به همت موسسه غدیر شناسی و در دو بخش حضوری و مجازی برگزار می شود.

فلسفه حکومت در عصر غیبت از منظر حکمت متعالیه

خبرگزاری شبستان: مقاله «فلسفه حکومت در عصر غیبت از منظر حکمت متعالیه» به قلم مرتضی واعظ جوادی تبیین می کند که شناخت فلسفهٴ هر حکومتی وابسته به معرفتِ اهداف و اغراضی است که در سیاست های هر حکومت دنبال می.شود.

حدیث انتظار...

کیفیت علم مهدوی در عصر ظهور

خبرگزاری شبستان: امام باقر علیه السلام در روایتی منشاء علم و آگاهی امام مهدی علیه السلام را معرفی کرده و از کیفیت علم ایشان پرده برداشته اند.

استاد دانشگاه و کارشناس مباحث مهدوی در گفت وگو با شبستان(۲)

مهدویت شیرینی فرهنگ امید و حق خواهی را در کام جامعه می نشاند

خبرگزاری شبستان: تحکیم ایمان و تقویت آن در سایه تفکر مهدویت، موجب تحول در افراد شده و به تبع آن فرهنگ عمومی را متاثر می کند و موجب پویایی و تعالی آن می شود. زیرا با شناخت امام و حجت الهی و در سایه وجود او، مردم دیگر دچار گمراهی نمی شوند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«معماهای ببراس» کتاب شد

خبرگزاری شبستان: کتاب «معماهای ببراس» در سه گام از مجموعه کتاب های مفاهیم علوم رایانه و تفکر رایانشی با ترجمه «امیرمحمد جذبی» کتاب شد.

«ارکیده‌های من» در بازار کتاب رویید

خبرگزاری شبستان: کتاب «ارکیده های من»اثر«فرزانه سکوتی» است که نشر پیدایش به تازگی آن را چاپ کرده است.

«مزخرفات فارسی» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:«مزخرفات فارسی» اثر«رضا شکرالهی» کتابی که به زبان فارسی روزمره با چاشنی طنزاست که نشر«ققنوس» آن را چاپ کرده است.

«قصه هایی که پیامبر گفت»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«قصه هایی که پیامبر گفت»عنوان کتابی است از «نقی سلیمانی» به تصویرگری«ندا عظیمی»است که انتشارات«امیرکبیر» آن را چاپ کرده است.

«سیمای پیامبر اکرم (ص) در نهج البلاغه» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«سیمای پیامبر اکرم (ص) در نهج البلاغه» اثر«عبدالمجید زهادت» کتابی که توصیه می شود مطالعه کنید.

بیشتر