خبرگزاری شبستان

جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

الجمعة ٢٤ جمادى الثانية ١٤٤٣

Friday, January 28, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

تحلیل و یادداشت سرویس

بیشتر

فاطمه(س) و مهدویت

آن مهدی‌(عج) که عیسی‌بن مریم پشت او نماز می‌خواند، فرزند فاطمه(س) است

رئیس مرکز تخصصی مهدویت گفت: در منابع متعدد از جمله جلد ۲۲ بحارالانوار آمده که پیامبر(ص) در آن دیدار نزدیک به رحلت خود به دخترشان فاطمه زهرا(س) فرمودند: مهدی(عج) که عیسی مسیح(ع) پشت سر او نماز می‌خواند، فرزند تو است.

مهمترین عناوین خبری

فاطمه(س) و مهدویت

آن مهدی‌(عج) که عیسی‌بن مریم پشت او نماز می‌خواند، فرزند فاطمه(س) است

رئیس مرکز تخصصی مهدویت گفت: در منابع متعدد از جمله جلد ۲۲ بحارالانوار آمده که پیامبر(ص) در آن دیدار نزدیک به رحلت خود به دخترشان فاطمه زهرا(س) فرمودند: مهدی(عج) که عیسی مسیح(ع) پشت سر او نماز می‌خواند، فرزند تو است.

از توسل‌خوانی سلحشور تا سخنرانی فرحزاد در برنامه‌های این هفته مسجد جمکران

مسجد مقدس جمکران در روزهای پایانی هفته جاری با حضور چهره‌های سرشناس منبر و مداحی همچون حجت‌الاسلام فرحزاد و مهدی سلحشور میزبان مهدی‌باوران می‌شود.

خلأ جدّی در تبیین فرهنگ مهدویت در غرب وجود دارد

آ‌یت الله رمضانی گفت: امروزه در جهاد تبیین نباید کم بگذاریم و جهاد تبیین ادبیات خاص خود را می‌طلبد و مجاهدان عرصه جهاد تبیین باید به راهبردها، اهداف و سیاست‌ها در حوزه تبلیغ آشنا شوند.

یک کارشناس مهدوی مطرح کرد

تعبیر «مهدیِ فاطمه(س)» تصریح روایات است نه ابتکاری ذوقی/انتظار بدون معرفت فاطمی ممکن نیست

حجت‌الاسلام حسن‌زاده گفت: در بین اهل بیت(ع)، امام زمان(عج) را با عنوان مهدی فاطمه(س) معرفی می کنیم، کاری ذوقی نیست بلکه برگرفته از روایات است؛ بدون معرفت فاطمی(س)، معرفت مهدوی(عج) امکان ندارد.

حجت‌الاسلام کفیل:

حضرت زهرا(س) یار جمع کردن برای امام زمان(عج) را به منتظران یاد داده‌اند

یک کارشناس مهدوی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) به منتظران، یار جمع کردن برای امام زمان(عج) را یاد داده‌اند، گفت: ایشان به در خانه مهاجر و انصار و به بیت‌الاحزان می‌رفتند و به دفن مخفیانه وصیت کردند، تا برای امیرالمومنین(ع) یار جمع کنند.

فاطمه(س) و مهدویت

حضرت زهرا(س) نحوه حمایت از امام زمان(عج) را به ما یاده داده است

رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه با بیان اینکه حضرت زهرا(س) جان دادن و ایثار برای امام زمان(عج) را به ما یاده داده‌اند، گفت: خداوند با دفاع حضرت فاطمه(س) از ولایت امیرالمومنین(ع)، حجت را بر ما تمام کرد و به ما یاد داد برای امام زمان(عج) چه کنیم؟

برنامه‌های این هفته مسجد جمکران/ توسل به حریم کبریا با سخنرانی دکتر رفیعی

مسجد مقدس جمکران در روزهای پایانی هفته و با حضور چهره‌های سرشناس منبر و مداحی میزبان مهدی‌باوران می‌شود؛ چنان که حجت‌الاسلام رفیعی در آئین توسل به حریم کبریای این مسجد سخنرانی می‌کند.

فاطمه(س) و مهدویت

راز برتری زهرای مرضیه(س) بر دیگر دختران پیامبر(ص)

حجت‌الاسلام صبوحی با شرح چرایی برتری حضرت زهرا(س) نسبت به دیگر دختران پیامبر(ص)، گفت: ایشان کوثری است که همه زحمات رسول خدا(ص) به واسطه او و فرزندانش و با ظهور امام زمان(عج) به نتیجه می‌رسد، ایشان کانون قدرت همه اهل بیت(ع) هستند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

نگاهی به کتاب«نسخه محرمانه»/

«نسخه محرمانه» مجموعه با حیایی است/ اشعاری عاشقانه و سیاسی اما نجیب

شاعر «نسخه محرمانه»با تعریف عشق در مدارهای دینی و توجه به مضامین انسانی بدون پرده دری جذابیت اشعار عاشقانه را حفظ کرده است.

شبستان گزارش می دهد:

فضای معنوی و اصلاح اندیشه ها متاثر از کاروان بهشتیان

کاروان بهشتیان چند روزی بر حال و هوای استان اصفهان اثر گذاشته و فضای معنوی را ایجاد و قطعا پیام سازنده شهدا بر اصلاح اندیشه های غلط اثر خواهد گذاشت.

یک نویسنده و شاعر:

« مهربان تر از مرگ» منتشر شد/ رمانی اجتماعی با جنبه روانشناختی

پروانی گفت: بسته های لوازم التحریر از عوائد حاصل از فروش کتاب « مهربان تر از مرگ» تهیه و بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

محمد هادی زاهدی مطرح کرد؛

«چشمه های بهشت» جامی گوارا از معارف رضوی برای تشنگان حقیقت

نویسنده کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» ضمن تشریح بخش‌های مختلف این اثر، منبع مورد استناد برای نگارش این اثر را نزدیک‌ترین و ...

تجدید چاپ سه کتاب از سیدعلی شجاعی

انتشارات نیستان به تازگی یک اثر از سید مهدی شجاعی و سه اثر از سید علی شجاعی را تجدید چاپ کرده است.

بیشتر