خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

الأحد ١٠ شوّال ١٤٣٩

Sunday, June 24, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مهدی جمشیدی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:

چرا علی رغم فضای مساعد سیاسی و حاکمیّتی، به آزاداندیشی بها نمی دهیم؟

خبرگزاری شبستان: آزاداندیشی، بی‌هویّتی و بی‌موضع بودن نیست، بلکه یعنی انسان با وجودِ آن‌که به جانبی گرایش دارد، سخنِ مخالف و متفاوت را برتابیده و به آن، مجالِ مطرح شدن بدهد و هرگز جز با استدلال‌ها و منطقِ علمی، با دیگری‌های معرفتی، مواجه نشود.

مهمترین عناوین خبری

ورود هفتمین شماره از «ترجمان علوم انسانی» به گیشه

خبرگزاری شبستان: هفتمین شمارۀ فصلنامۀ «ترجمان علوم انسانی» ویژه بهار ۱۳۹۷ با مندرجاتی همچون گفت وگو با یاشا مونک، استاد جوان دانشگاه هاروارد روی گیشه رفت.

انتشار «مدیریت جامع در آموزه های دینی (از دانش تا روش)»

خبرگزاری شبستان: «مدیریت جامع در آموزه های دینی (از دانش تا روش)» نوشته احمدعلی افتخاری و شامل محورهای متنوع به بازار نشر عرضه شد.

برگزار می شود؛

همایش بین المللی «امام علی(ع)، الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز»

خبرگزاری شبستان: همایش بین المللی «امام علی(ع)، الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز» در محورهایی همچون معنویت علوی و دنیای امروز برگزار می شود.

بزرگداشت داریوش شایگان، اندیشمند برجسته معاصر برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت زنده‌یاد داریوش شایگان، اندیشمند برجسته معاصر پنجشنبه، ۷ تیر در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

بررسی جنبش پدیدارشناختی در «اطلاعات حکمت و معرفت»

خبرگزاری شبستان: شماره جدید از ماهنامه اطلاعات حکمت و معرفت، با عنوان «چیستی و زمینه های شکل گیری جنبش پدیدارشناسی۱ » منتشر شد.

آکادمیک شدن هنر اسلامی صورت‌های اصیل آن‌ را حفظ می‌کند

خبرگزاری شبستان: اگر هنر خود را به دور از هرگونه کپی برداری و تقلید حفظ و نقش اعتقادات خود را تصویر کنیم به خودی خود کمک به حفظ اصالت کرده ایم زیرا در این صورت اصالت های هنر ایرانی اسلامی حفظ می شود.

فصلنامه «پژوهشنامه تمدن ایرانی» منتشر می شود

خبرگزاری شبستان: فصلنامه «پژوهشنامه تمدن ایرانی» با هدف مطالعه و پژوهش در حوزه تاریخ فرهنگ و تمدن ایران روی گیشه می رود.

استاد جامعه شناسی دانشگاه شیراز:

سوغات شوم علوم انسانی وارداتی برای جامعه اسلامی

خبرگزاری شبستان: علوم انسانی اسلامی ضمن اینکه تجربی است باید واقعیت غیب را هم ببیند. تحول در علوم انسانی می خواهد علوم انسانی و اجتماعی به مراتب کامل تر و مترقی تر از آن چیزی که امروز وجود دارد و در عین حال تجربی هم هست، برسد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«شاقول اندیشه» اثر «سیدمحمد حسینی‌نژاد»

خبرگزاری شبستان:«شاقول اندیشه؛ آموزش کاربردی منطق کلاسیک بر پایه داستانهای کوتاه» اثر«سیدمحمد حسینی‌نژاد» با موضوع سیر آموزش از آسان به دشوار را ...

ترجمه «زال و سیمرغ» مصطفی رحماندوست به انگلیسی

خبرگزاری شبستان:ترجمه «زال و سیمرغ»اثر«مصطفی رحماندوست» با تصویرگری «مانلی منوچهری» به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شد.

«ماجراهای اربی؛ ربات کوچولو فرار می‌کند»

خبرگزاری شبستان:«ماجراهای اربی؛ ربات کوچولو فرار می‌کند» اثر«توماس کریستوس» با ترجمه «الهه رمضانی» را انتشارات «هیلا» چاپ کرده است.

«وحدت اشیا ؛هگل، کانت و ساختار ابژه»

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «وحدت اشیا ؛هگل، کانت و ساختار ابژه» اثر «رابرت استرن» با ترجمه «محمد مهدی اردبیلی» و« محمد مهدی اصل»را انتشارات ...

بازچاپ خاطرات دو جلدی«محسن رفیقدوست»

خبرگزاری شبستان:جلد اول کتاب خاطرات «محسن رفیقدوست» با عنوان «برای تاریخ می‌گویم» به چاپ چهارم و جلد دوم این مجموعه به چاپ دوم رسید.

بیشتر