خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶

الأربعاء ٣ شوّال ١٤٣٨

Wednesday, June 28, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

کارشناسان در گفت وگو با شبستان بیان کردند:

شیوه اسلام برای پاسخ به هیجانات انسان/میوه و ریشه شادی در اسلام مهم است

خبرگزاری شبستان: اگر شیعه در مناسبت هایی نظیر ایام شهادت اهل بیت(ع)، عزاداری می کند در مقابل در ایام ولادت ائمه(ع) نیز شادی می کند. در نتیجه فرهنگ شیعه مناسبت هایی را برای ارضاء عواطف و شکوفایی هیجانات غم و شادی در اختیار انسان قرار داده است.

مهمترین عناوین خبری

خدا اینها را بر بهشت حاکم می کند!

خبرگزاری شبستان: رسول خدا(ص) فرمودند: «خدا به داوود پیامبر(ع) چنین وحی کرد: «بنده ای از بندگانم در روز قیامت کار نیکی می آورد، پس او را در بهشت حاکم می سازم.»

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو با شبستان:

فطر حقیقی در گروی «نه»! گفتن به گناه است/چگونه هر روزمان عید می شود؟!

خبرگزاری شبستان: وقتی این ۳۰ روز ریاضت به جایی برسد که انسان خود را مدیریت کند، غیبت مردم را نکند، میل به زیاده خواهی نداشته باشد و حداقل افزون خواهی اش را مدیریت کند و از انواع ستم ها دوری جوید آن وقت به فطرت حقیقی خود بازگشت است.

دکتر عادل پیغامی:

اقدامات دانشگاه امام صادق(ع) در حوزه نظریه پردازی

خبرگزاری شبستان: دانشگاه امام صادق (ع) از جمله مراکزی علمی است که در هر دو حوزه علوم اسلامی و علوم انسانی صاحبنظر است، لذا از اقداماتی که این دانشگاه برای تحقق این امر داشته برگزاری کرسی های نظریه پردازی و ترویجی است.

رضا ماحوزی:

ورود بینش میان‌رشته‌ای، مسیر مطالعات بیشتر را هموار می‌کند

خبرگزاری شبستان: مسلماً ورود بینش میان رشته‌ای، راه را برای مطالعات بیشتر و همگن‌تر فراهم آورد. این امر خود به خود، حوزه های مطالعاتی بیشتری را پدید آورد و به رشد علم کمک کرد.

برگزاری همایش ملی نگرش علمی و کاربردی به عفاف و حجاب

خبرگزاری شبستان: همایش ملی نگرش علمی و کاربردی به عفاف و حجاب با محورهایی همچون حقوق و روانشناسی آذر ماه امسال برگزار می شود.

اخلاق عشق ورزی به روایت اطلاعات حکمت و معرفت

خبرگزاری شبستان: شماره جدید از نشریه اطلاعات حکمت و معرفت با عنوان «اخلاق عشق ورزی۲» منتشر شد.

در «شعبده شوم» رادوی گفت وگو مطرح شد:

هدف کمک به دیگران در آیین هندو

خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: در آیین هندو کمک رسانی به فقرا فقط به دلیل ارتقای جایگاه فرد امدادرسان صورت می گیرد، به طوری که فرد امدادگر با کمک به فقرا در تلاش است تا جایگاه دنیوی خود را در دنیای بعدی ارتقا دهد.

بررسی سه تئوری در سبک زندگی غربی و اسلامی

خبرگزاری شبستان: کتاب «بررسی سه تئوری تولید؛ ثروت، اطلاع و قدرت در سبک زندگی غربی و سبک زندگی اسلامی» به سرپرستی پژوهشی حجت الاسلام و المسلمین مسعود صدوق و به همت حسینیه اندیشه منتشر شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«روش تحقیق معاصر در علوم انسانی» به زودی کتاب می شود

خبرگزاری شبستان: کتاب «روش تحقیق معاصر در علوم انسانی» ، مباحثی در سیاست های روش اثر «احمد مجد پور» به زودی به همت نشر «ققنوس» روانه بازار نشر می شود.

«حالا نه اینجا نه» نخستین کتاب کوتاه «اری دلوکا» رمان نویس و فیلم نامه نویس ایتالیایی

خبرگزاری شبستان:«حالا نه اینجا نه» نخستین کتاب کوتاه اثر «اری دلوکا» رمان نویس و فیلم نامه نویس ایتالیایی است که موسسه انتشارات «نگاه» آن را چاپ کرده ...

دانشكده «پابلو د سانتيس» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب «دانشكده»اثر«پابلو د سانتيس» نویسنده آرژانتی با ترجمه«بيوك بوداغي» را نشر آگه چاپ کرده است.

شمارۀ ۷۱ فصلنامه متن پژوهی ادبی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامۀ متن پژوهی ادبی (شماره ۷۱، بهار ۱۳۹۶) به صاحب امتیازی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد.

سروش کودکان و خردسالان تیر ماه منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شماره ۳۰۵ ماهنامه سروش کودکان ویژه تیر ماه ۹۶ برای کودکان ۷ تا ۱۱ ساله منتشر و روی پیشخوان مطبوعات سراسر کشور قرار گرفت.

بیشتر