خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

الأحد ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٨

Sunday, December 04, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

استاد حوزه و کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان:

عزاداری محسنیه با وجود فاطمیه ضرورت ندارد/دهه سازی توطئه دشمنان است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مومنی تاکید کرد: نباید دهه اول ربیع الاول با عنوان دهه محسنیه به عزاداری اختصاص یابد، زیرا برای حضرت محسن(س) در ایام فاطمیه به عزاداری پرداخته و روضه خوانی و سوگواری می شود، لذا پرداختن به این امر ضرورتی ندارد.

مهمترین عناوین خبری

مدیر گروه علوم تربیتی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه:

بدون تعامل نمی توان به تولید علوم انسانی اسلامی امیدوار بود

خبرگزاری شبستان: اگر رویکرد مجامع علمی و دانشگاهی اسلامی، همانند سایر نقاط بر این مبنا باشد که تولید علم و دانش می باید با رویکرد مباحثه و گفتگو و جریانات دیالکتیکی صورت بگیرد، قطعاً می توانیم به تولید و ایجاد مدیریت و اقتصاد اسلامی امیدوار باشیم.

بررسی اقتصاد مبتنی بر دانایی؛ بیم‌ها و امیدها

خبرگزاری شبستان: اقتصاد مبتنی بر دانایی؛ بیم‌ها و امیدها در ادامه سلسله نشست های پژوهشکدهٔ فرهنگ معاصر برگزار می شود.

تدریس انسان شناسی انتقادی در کارگاه آموزشی

خبرگزاری شبستان: کارگاه آموزشی انسان شناسی انتقادی با سرفصل هایی همچون تحلیل مهم‌ترین مولفه‌های علم و اولویت‌بندی آنها و خصوصیات و ویژگی‌های روش‌های فلسفی برگزار می شود.

بازشناسی مولفه های تمدن ساز در اندیشه های امام علی(ع)

خبرگزاری شبستان: نشست علمی بازشناسی مولفه های تمدن ساز در اندیشه های امام علی(ع) ۱۵ آذرماه به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

راز اهمیت فوق العاده صلوات؛

هیچ دعایی بدون این شرط به اجابت نمی رسد

خبرگزاری شبستان: هنگامی که نام پیامبر(ص) برده شود بسیار صلوات بر او بفرستید، چرا که هر کس یک صلوات بر پیامبر اکرم(ص) بفرستد خداوند هزار صلوات و درود در هزار صفّ از ملائکه، بر او می فرستد.

سبک زندگی قرآنی؛ اصول، مبانی و روش ها

خبرگزاری شبستان: نشست سبک زندگی قرآنی؛ اصول، مبانی و روش ها با حضور رئیس انجمن قرآن پژوهی حوزه برگزار می شود.

برنامه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برای روز دانشجو

خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت روز دانشجو با سخنرانی هادی خانیکی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

با تجلیلِ بیش از ۵۰۰ اثر از ۵۶ دانشگاه کشور؛

اولین جشنواره ملی کرسی‌های آزاداندیشی برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: نخستین دوره جشنواره ملی کرسی‌های آزاداندیشی فردا چهاردهم آذرماه به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) برگزار می‌شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

۱۰ جلد اول مجموعه «شخصیت‌های مانا» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان:۱۰ جلد اول مجموعه ۱۰۰ جلدی «شخصیت‌های مانا» با حضور و سخنرانی دكتر« اصغر دادبه» و «كاوه بیات» بیستم آذرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ...

«باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان

خبرگزاری شبستان: «باز هم پدینگتون» کتابی جذاب برای کودکان اثر «مایکل باند» با ترجمه «بهمن دار الشفایی» است که نشر« ماهی» آن را چاپ و روانه بازار نشر ...

«ارمغان نشاط»؛ نگاهی به برخی از شهر‌ها و بزرگان دوره‌ی صفوی

خبرگزاری شبستان:«ارمغان نشاط»، نگاهی اجمالی به اصفهان و سبزوار در عهد صفوی و زندگانی محقق سبزواری و خاندان‌های شیخ‌الاسلام و نشاط دارد.

«گفت و گو با شياطين»برای دومین باردربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:کتاب «گفت و گو با شياطين» اثر«اريزيو ريكاردو» با ترجمه «کیهان خجسته» را نشر «قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «اربعین الحقایق» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «اربعین الحقایق» منسوب به «ابوحامد محمدبن محمد غزالی توسی» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات «پریا زواره‌ئیان» منتشر شد.

بیشتر