خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵

الاثنين ٢٤ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مدیر گروه فِرَق شیعی دانشگاه ادیان و مذاهب در گفت وگو با شبستان:

تشیع لندنی؛ به نام مذهب به کام دشمن!

خبرگزاری شبستان: آنها دنبال این نیستند که بگویند قرائت ما از شیعه درست است بلکه به شیوه «هر چه بادا باد» عمل می کنند چه این اقدامات شان باعث اختلاف بشود و چه نشود. آنها خود را حق مطلق می دانند و قرائت شان را به ظاهر موجه جلوه می دهند.

مهمترین عناوین خبری

بررسی می شود:

چالش های حقوقی اعطای تابعیت به کودک حاصل از ازدواج با مرد خارجی

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی چالش های حقوقی اعطای تابعیت به کودک حاصل از ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی برگزار می شود.

سبک استدلال های امیرمومنان(ع) علیه مخالفان

خبرگزاری شبستان: نشست سبک استدلال های امام علی( ع) علیه مخالفان در نهج البلاغه به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

در جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی؛

تصویب سرفصل رشته های تجسمی در مقطع دکترا

خبرگزاری شبستان: سرفصل‌های رشته هنرهای تجسمی در مقطع دکترا در یکصد و سی امین جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی تصویب شد.

امید و ایمان از نگاه اطلاعات حکمت و معرفت

خبرگزاری شبستان: شماره جدید از نشریه اطلاعات حکمت و معرفت با محور امید و ایمان و بررسی موضوعاتی همچون نقش امید در زندگی انسان منتشر شد.

سخنی در باب تعریف و حدود نظریه سیاسی

خبرگزاری شبستان: نشست سخنی در باب تعریف و حدود نظریه سیاسی، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

برگزاری پنجمین همایش فلسفه دین معاصر

خبرگزاری شبستان: پنجمین همایش فلسفه دین معاصر با برگزاری نشست هایی همچون تبیین فاعلیت الهی در فرآیند خود به خودی تکامل ۵ و ۶ بهمن در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار می شود.

نشست تفسیر موضوعی میان رشته ای قرآن و علم برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی تفسیر موضوعی میان رشته ای قرآن و علم با ارائه حجت الاسلام رضایی اصفهانی برگزار می شود.

با اشراف آیت الله جوادی آملی؛

آغاز به کار مرکز تخصصی حوزوی فلسفه اسلامی

خبرگزاری شبستان: مرکز تخصصی حوزوی فلسفه اسلامی اسراء با اشراف آیت الله جوادی آملی و با هدف آموزش فلسفه اسلامی آغاز به کار کرد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«خویشاوندی با خورشید و باران» اشعاری زیبا برای لطافت طبع تان

خبرگزاری شبستان:«خویشاوندی با خورشید و باران» اثر«پیر پائولو پازولینی» را نشر «چشمه» با ترجمه «ونداد جلیلی» چاپ کرده است.

«جایزه بگیر» مجموعه داستانی به قلم «جویس کرول اتس»

خبرگزاری شبستان:مجموعه داستان«جایزه بگیر» نوشته ی «جویس کرول اتس» را انتشارات« نگاه» با ترجمه ی«علی قانع» تجدید چاپ کرد.

«وقتی که شهرخفته است» داستان هایی کوتاه ترسناک از نویسندگان قرن بیستم

خبرگزاری شبستان:«وقتی که شهرخفته است» داستان هایی کوتاه ترسناک از نویسندگان قرن بیستم با ترجمه حسین یعقوبی را نشر مروارید چاپ کرده است.

«ارتباط نهج البلاغه با قرآن» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «ارتباط نهج البلاغه با قرآن» نوشته ی «دکتر مجید معارف» و «دکتر حامد شریعتی نیاسر» را انتشارات سمت منتشر کرد.

فروپاشی امپراطوری عثمانی در «صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد»

خبرگزاری شبستان: کتاب صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد یا «فروپاشی امپراتوری عثمانی و شکل‌گیری خاور‌میانه‌ی معاصر» اثر «دیوید فرامکین » با ترجمه ...

بیشتر