خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶

الثلاثاء ١ ذو القعدة ١٤٣٨

Tuesday, July 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

رئیس موسسه مهندسی دوباره زندگی در گفت وگو با شبستان:

«دختر» عطیه الهی به پیامبر خاتم(ص) است/شان کریمه اهل بیت(ع) در کلام ثامن الحجج(ع)

خبرگزاری شبستان: خداوند به برترین آفریده خودش یعنی پیامبر(ص)، پسر نداد و به وجود دختری که به حضرت(ص) عطا کرد، بر او منت گذاشت و سوره ای را در شان و مقام دختر پیامبر خاتم اش(ص) نازل کرد که هیچ قسمتی از آن سوره در قرآن تکرار نشده است.

مهمترین عناوین خبری

آراء و نظرات شیخ اشراق بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: هم اندیشی بررسی آراء و نظرات شیخ اشراق با حضور چهره های فلسفی و به میزبانی انجمن ‌آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

دفاع از اولین رساله دکتری روابط بین الملل در دانشگاه خوارزمی

خبرگزاری شبستان: رساله نخستین فارغ التحصیل دوره دکتری روابط بین الملل دانشگاه خوارزمی در سالن اجتماعات دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه دفاع شد.

آغاز انتشار دوفصلنامه تمدن نوین اسلامی

خبرگزاری شبستان: اولین شماره دوفصلنامه علمی تخصصی تمدن نوین اسلامی ویژه بهار و تابستان ۹۶ به همت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) منتشر شد.

کنگره بین المللی حقوق ایران برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

وضعیت موجودروش نظریه پردازی، جوابگوی نیازهای ما در علوم انسانی نیست

خبرگزاری شبستان: وضعیت موجود روش نظریه پردازی در تراث اسلامی جوابگوی نیازهای ما در علوم انسانی نیست. ما در حوزه‌های تعریف، توصیف، تبیین، تفسیر، پیش بینی، ارزشیابی و کنترل نیاز به تولید فکر در حوزه روش داریم.

همایش بزرگداشت شیخ اشراق برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: همایش بزرگداشت شیخ اشراق در موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می شود.

چاپ سوم کتاب فقه و حقوق قراردادها ادله عام قرآنی منتشر شد

خبرگزاری شبستان: کتاب فقه و حقوق قراردادها ادله عام قرآنی پنجاه و پنجمین کتاب گروه فقه و حقوق اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه برای سومین بار تجدید چاپ شد.

معرفی کتاب...

جستارهای نظری در باب تمدن اسلامی

خبرگزاری شبستان: تنوع مباحث و میزان پرداخت مناسب هر مبحث به گونه‌ای است که نه موجب خستگی مخاطب می‌شود و نه موضوع، مبهم و مسکوت باقی می‌ماند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ دوم مجموعه «ماه وماهی» علیرضا بدیع

خبرگزاری شبستان: چاپ دوم مجموعه غزل «ماه و ماهی» سروده «علیرضا بدیع» را انتشارات «چشمه» چاپ کرده است.

«بانوی کرامت» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «بانوی کرامت» نوشته حجت‌الاسلام «صادق طالبی مازندرانی» همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (ع) برای چهارمین بار از سوی انتشارات ...

مجموعه اشعار «حسین منزوی » در نگاه

خبرگزاری شبستان: مجموعه اشعار زنده یاد«حسین منزوی» شاعر نام آشنای معاصر را موسسه انتشارات «نگاه» تجدید چاپ کرده است.

رمانی تاریخی برای نوجوانان در«برادر خوانده»

خبرگزاری شبستان:«برادر خوانده » رمان تاریخی «محمود مهدوی» برای گروه سنی نوجوان است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

دهمین شمارۀ میراث علمی اسلام و ایران

خبرگزاری شبستان:شمارۀ دهم نشریۀ میراث علمی اسلام و ایران (دوفصلنامـۀ تاریـخ علوم و فناوری دورۀ اسلامی- سال پنجم، شمـارۀ دوم، پاییز و زمستان ۱۳۹۵) به ...

بیشتر