خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد

عملی که در حکم جنگ با خدا است

یک استاد اخلاق با بیان اینکه حفظ آبروی مومن از مهمترین حقوق الناس است، گفت: پیامبر(ص) به کعبه نگاه می کرد و می فرمود: «تو عظیمی اما مومن حرمت اش از تو بالاتر است». بسیاری از ما امروز در فضای مجازی با آبروی افراد بازی می کنیم و این حرب با خدا است.

مهمترین عناوین خبری

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد

عملی که در حکم جنگ با خدا است

یک استاد اخلاق با بیان اینکه حفظ آبروی مومن از مهمترین حقوق الناس است، گفت: پیامبر(ص) به کعبه نگاه می کرد و می فرمود: «تو عظیمی اما مومن حرمت اش از تو بالاتر است». بسیاری از ما امروز در فضای مجازی با آبروی افراد بازی می کنیم و این حرب با خدا است.

آغاز چهارمین هفته تمدن نوین اسلامی از فردا

چهارمین هفته تمدن نوین اسلامی از فردا آغاز می شود و در طول این هفته با کمیسیون هایی همچون «سیر تکوین تمدن نوین اسلامی» و «آینده پژوهی و آینده نگاری تمدن نوین اسلامی» کار خود را ادامه می دهد.

برگزاری سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت»

سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت» به همت کانون اندیشه جوان و میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

نخستین شماره از «زمانه» در دور جدید روی گیشه رفت

نخستین شماره از دوره جدید ماهنامه «زمانه» با مطالبی درباره علم و انقلاب، پهلوی‌ها و انقلاب و غرب به همت کانون اندیشه جوان منتشر شد.

عدالت فرهنگی بررسی می شود

کرسی ترویجی «عدالت فرهنگی» نهم اسفند ماه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.

حجت الاسلام لک زایی:

نهضت بررسی سند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت راه اندازی شود

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسامی حوزه علمیه قم بر ضرورت را ه اندازی نهضت بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تأ کید کرد و گفت: جایگاه سند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت بعد از قانون اساسی و قبل از اسناد دیگر کشور است.

زاویه با ‌تأملی در طرح قانون افزایش سن ازدواج، روی آنتن می رود

مجله علوم انسانی «زاویه» این هفته با موضوع «‌تأملی در طرح قانون افزایش سن ازدواج» و با حضور شیبه سیاوشی و فرشته روح افزا روی آنتن می رود.

گردهمایی مدیران گروه‌های تخصصی «سمت» برگزار شد

نشست مشترک مدیران، دبیران، مشاوران و اعضای گروه‌های تخصصی و پژوهشی سازمان مطالعه و تدوین (سمت)، به منظور هم افزایی هرچه بیشتر در راستای فعالیت های این سازمان برگزار شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«پست سکولاریسم؛ دین، دولت و حوزه عمومی در غرب»

«پست سکولاریسم؛ دین، دولت و حوزه عمومی در غرب» اثر «آرمان زارعی» را نشر«نی» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«حواستون به پیرزن‌هایی که از تنهایی پوسیده‌ن باشه»

«حواستون به پیرزن‌هایی که از تنهایی پوسیده‌ن باشه» اثر«ماتئی ویستی‌یک» با ترجمه «محمد تمدنی» را نشر «ققنوس» چاپ کرده است.

«قانون، آزادی و اخلاق؛ درآمدی به فلسفه حقوق کیفری وعمومی»

«قانون، آزادی و اخلاق؛ درآمدی به فلسفه حقوق کیفری وعمومی» اثر«هربرت هارت»با ترجمه «محمد راسخ»با موضوع حقوق و علوم سیاسی را نشر نی روانه بازار کتاب ...

چاپ چهل وهفتم «جای خالی سلوچ» در بازار نشر

کتاب«جای خالی سلوچ» اثر«محمود دولت آبادی»برای چهل و هفتمین بار به همت نشر چشمه به بازار کتاب رفت.

«پنج گفتار؛در زمان و زندگانی فردوسی»

چاپ نخست«پنج گفتار؛در زمان و زندگانی فردوسی» اثر«مهدی سیدی» با موضوع ادبیات کلاسیک فارسی را نشر «نی» چاپ کرده است.

بیشتر