خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

الخميس ٢٥ المحرّم ١٤٣٨

Thursday, October 27, 2016

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

پژوهشگر سیره امام سجاد(ع) در گفت وگو با شبستان:

امام سجاد(ع) با دعا دست به جهاد فرهنگی زدند

خبرگزاری شبستان: بعد از جریان عاشورا و اتفاقاتی که پس از آن برای امام سجاد(ع) افتاد و به ویژه ظلم و جفای حاکمان وقت، امام(ع) تصمیم گرفتند در قالب دعا به مسایل سیاسی، اجتماعی و اخلاقی بپردازند.

مهمترین عناوین خبری

برگزار می شود:

همایش رشد و تحول علوم طبیعی در پرتو اندیشه اسلامی

خبرگزاری شبستان: همایش رشد و تحول علوم طبیعی در پرتو اندیشه اسلامی در محورهایی همچون فقه و اخلاق علوم زیستی و تعامل علوم زیستی و علوم شناختی به همت دانشگاه امام حسین(ع) برگزار می شود.

در گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت وگو مطرح شد:

مقاله سازی در رشته های علوم انسانی دردی از ما دوا نمی کند

خبرگزاری شبستان: وقتی علمی را دریافت می کنیم تنها ترجمه می شود نه بومی سازی و تئوریزه و وقتی به مقالات علوم انسانی نگاه می کنیم محتوا و پژوهش میدانی ندارند و بر اساس پیشینه فرهنگ و نیاز ما نیست، بنابراین دردی را دوا نمی کند.

چرا خدا به زائران امام حسین(ع) عنایت ویژه دارد؟!

خبرگزاری شبستان: پس اگر خداوند به زائران و گریه کنندگان آن حضرت(ع) این همه اجر و ثواب بدهد نباید تعجب کرد، چراکه صرف نظر از مقامات عالی خود امام حسین(علیه السلام)، به زوّار و گریه کنندگان آن حضرت(ع) هم درجاتی عنایت می کند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با علمای شیعه و سنی عراق:

امت اسلامی از ذخائر عظیم مشترکات شیعه و سنی استفاده مطلوب نمی کند

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مبلغی در نشست مشترک با هیئتی از علمای شیعه و سنی عراق گفت: جامعه اسلامی به شدت نیازمند تقویت بنیه ها و زیرساخت های دانش های اسلامی در چارچوب رویکرد به امت و توسعه آنها به حوزه ها و مسائل اجتماعی است.

دومین همایش بین المللی شرق شناسی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: دومین همایش بین المللی شرق شناسی، مطالعات ایرانی و یادمان بیدل دهلوی با محورهای متنوع و به میزبانی دانشگاه علیگر هند برگزار می شود.

ذهن به ایستگاه شصت و پنجم رسید

خبرگزاری شبستان: شصت و پنجمین شماره فصلنامه علمی-پژوهشی ذهن با مقالاتی همچون روش شناسی کشف قلمرو سنت منتشر شد.

چرا حیات اسلام به عاشورا وابسته است؟!

خبرگزاری شبستان: اگر واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) به عنوان طلوعی جدید برای دین اسلام و تضمین کننده اسلام ناب محمّدی تا ابد است به خاطر جوانب بی‌بدیل حماسه حسینی بخصوص در بُعد بصیرت افزایی در یکی از ظلمانی‌ترین بُرهه‌های تاریخ است.

ورود اخلاق و حقوق کیفری به بازار نشر

خبرگزاری شبستان: کتاب اخلاق و حقوق کیفری، پژوهشی از گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن منتشر شد

خبرگزاری شبستان:شصت و ششمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی ذهن با بررسی و نقد نظریه اشراقی نفس انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

پرونده دیدنی ترین صدا در سروش بازگشایی شد

خبرگزاری شبستان:شماره ۱۶۵۱ مجله سروش با شکل و شمایلی جدید و به همراه گفت و گو با برنامه سازان و تحلیل و نقدهای خواندنی امروز منتشر و روی پیشخوان باجه ...

چاپ یازدهم مادر اثر پرل بارک با ترجمه محمد قاضی

خبرگزاری شبستان:«مادر»اثرجاودانه «پرل بارک» با ترجمه «محمد قاضی» است که نشر«امیرکبیر» آن را برای یازدهمین بار چاپ کرده است.

چاپ بیستم مجموعه شعر فاضل نظری هفت ماه پس از انتشار

خبرگزاری شبستان:مجموعه کتاب غزلیات جدید فاضل نظری بعد از گذشت هفت ماه از انتشار، وارد بیستمین چاپ خود شده که این مهم گویای آن است که به طور متوسط هر ...

«تظاهرات حرف‌های اضافه» شكارسری در آستانه چاپ

خبرگزاری شبستان:«تظاهرات حرف‌های اضافه» مجموعه شعر حمیدرضا شكارسری است كه به‌زودی توسط سوره مهر منتشر می‌شود.

بیشتر