خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶

الخميس ١ ذو الحجّة ١٤٣٨

Thursday, August 24, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

رئیس مرکز پژوهش ادیان جهان در گفت وگو با شبستان:

انسان های کوچک دین را کوچک می فهمند/تفکر تکفیری می خواهد مسجد را خشن جلوه دهد

خبرگزاری شبستان: اگر در مسجد وجود مقدس پیامبر(ص) و امیرالمومنین علی(ع) یا شاگردان آنان باشند قطعا صلح را ترویج می کنند ولی اگر مسجد را دست انسان خشونت طلب بدهیم که فکر داعشی و طالبانی داشته باشد، او تندی و خشونت را ترجیح می دهد.

مهمترین عناوین خبری

برگزاری سومین حلقه ماهانه فعالان فلسفه برای کودک

خبرگزاری شبستان: سومین حلقه ماهانه فعالان فبک، امروز چهارشنبه، اول شهریور در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

زاویه با بررسی اهداف مشروطه خواهان ورق می خورد

خبرگزاری شبستان: مجله علوم انسانی زاویه این هفته پرسش «مشروطه خواهان از آزادی می خواستند به چه چیزهایی برسند؟» را بحث و بررسی کارشناسان می گذارد.

رئیس مرکز گفت وگوی ادیان در گفت وگو با شبستان:

گفت وگوهای بین ادیان مانع از افزایش غرفه های جنگ در دنیا می شود

خبرگزاری شبستان: اگر بخواهیم جلوی افزایش غرفه های جنگ در دنیا را بگیریم باید اجلاس های گفت وگوی ادیان افزایش یابد. امروزه آنچه که هزینه اتاق های عملیاتی جنگی می شود، هزینه ای چندین برابر اجلاس هایی است که در کل کشورها برای تعامل برگزار می شود.

وقتی درهای رحمت آسمان باز می شود!

خبرگزاری شبستان: پیامبر(ص) می فرمایند: «درهاى رحمت آسمانى در چهار وقت گشوده مى‏ شود:۱- موقع بارش باران.۲- زمانى که فرزند به چهره پدر و مادرش مى‏ نگرد.۳- هنگام گشوده شدن در کعبه.۴- هنگام برپايى مراسم عقد و عروسى.»

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو با شبستان:

ابن سینا، ابن سینا است/شیخ الرئیس تحت افکار هیچ فیلسوف دیگری تعریف نمی شود

خبرگزاری شبستان: ابن سینا، ابن سینا است. او فلسفة خاص خویش را دارد و لذا یکسره در ذیل افکار هیچ شخص دیگری تعریف نمی شود، هرچند تأثیرپذیری او از ارسطو و به ویژه فارابی کاملاً مشهود باشد.

اسقف اعظم کلیسای کاتولیک کلدانی-آشوری در گفت وگو با شبستان:

علاقه کلیسا به همراهی با مسجد در پیوند دوستی، صلح، عدالت و محبت به زندگی مردم

خبرگزاری شبستان: رمزی گرمو با تاکید بر ضرورت برجسته سازیِ اشتراکات اسلام و مسیحیت در جریان مبارزه با انحرافات دینی، گفت: کلیسا درصدد است پیام خدا بر مبنای دوستی و محبت را در زندگی تجلی دهد و در این باره به همراهی اسلام و مساجد نیز امید دارد.

انتصاب مدیر جدید روابط‌ عمومی سمت

خبرگزاری شبستان: احمد احمدی، رئیس سازمان مطالعه و تدوین (سمت)، طی حکمی جواد ایرجی را به سِمَت مدیر روابط عمومی این سازمان منصوب کرد.

دکتر پورحسن:

سهروردی بدون بوعلی قابل فهم نیست/ابن سینا درون تفکر دینی به تأملات فلسفی پرداخت

خبرگزاری شبستان: ابن سینا با طرح نظام فلسفی جدید، هم توانست کاستی ها و خلل در فلسفه رایج مشائی را برطرف کند و هم در درون تفکر دینی به تأملات فلسفی بپردازد، فلسفه ابن سینا با اندیشه دینی و به طور خاص با تفکر شیعی و باطنی پیوندی خاص دارد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

تربیت و کودک۱۶/ «آنچه فرزندان از روابط پدرومادرمی آموزند»

خبرگزاری شبستان: کتاب«آنچه فرزندان از روابط پدرومادرمی آموزند» اثر«جودیت پی سیگل» و با ترجمه «سید مرتضی صفوی زاده» است که انتشارات «نقش و نگار» آن را ...

«چگونه کیرکگور بخوانیم؟» اثر«جان دی کاپوتو»

خبرگزاری شبستان:«چگونه کیرکگور بخوانیم؟» اثر«جان دی کاپوتو» با ویراستاری«سایمون کریچلی» را نشر« نی» چاپ کرده است.

«زندانی قلعه هفت حصار»زندگینامه داستانی دانشمند بزرگ ایرانی ابوعلی‌سینا

خبرگزاری شبستان:کتاب «زندانی قلعه هفت حصار» از مجموعه مفاخر ملی- مذهبی به قلم «حسین فتاحی» است که به زندگینامه داستانی دانشمند بزرگ ایرانی ...

«جاده باریک می شود! چگونه یک تشکیلات را اداره کنیم؟»

خبرگزاری شبستان:کتاب جاده باریک می شود! چگونه یک تشکیلات را اداره کنیم؟ (دفتر پنجم مجموعه فعالان فرهنگی)، اثر «رامین تبرایی» منتشر شد.

«نماز و ساز و کارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی » را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «نماز و ساز و کارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی؛ تحلیل آیات قرآن و روایت های اهل بیت(ع) بر اساس دیدگاه های آسیب شناسی اجتماعی» ...

بیشتر