خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

الاثنين ٢٨ جمادى الثانية ١٤٣٨

Monday, March 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

استادان دانشگاه تاکید کردند:

اقتصاد مقاومتی؛ از ظرفیت سازی ها تا بایدها و نبایدها!

خبرگزاری شبستان: اقتصاد مقاومتی از صبغه فرهنگ و تعلق تمدنی اسلامی برخوردار است. این ویژگی ممتازی است که فقط با بیانیه های رسمی و شعارها محقق نمی شود.

مهمترین عناوین خبری

خدا کار این افراد را به دیگران واگذار می کند

خبرگزاری شبستان: اگرچه به تصریح آیات و روایات، خداوند زندگی انسان و امور مربوط به آن را خود تکفل می کند اما هستند گروهی که خدا کار آنها را به دیگران وا می گذارد.

پیشنهاد رییس پژوهشگاه علوم انسانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

خبرگزاری شبستان: رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با نگارش نامه به وزیر علوم پیشنهادهایی را برای تحقق شعار سال جدید یعنی «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» ارائه کرد.

تولید، علم و فن را هم نو می کند

خبرگزاری شبستان: ملت اهل تولید، در بلندمدت باید اهل علم نیز باشند و تولید، علم را نیز در پی خود می‌کشاند تا با نو کردن علم و فن، مزیت‌های اقتصادی‌اش را از دست ندهد.

ویژگی برادر حقیقی در کلام امیرالمومنین(ع)

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به ویژگی های برادر حقیقی مومن اشاره کرده اند.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گفت وگو با شبستان:

معنای صحیح سروریِ کودک تا هفت سالگی/فرزندان را در فضای مجازی رها نکنیم

خبرگزاری شبستان: ترجمه و استنباط پادشاه از این روایات برای هفت ساله اول، صحیح نیست یعنی نباید در این دوره به کودک سخت گرفت و تا جای ممکن باید کودک را رها کرد تا با بازی به تجریه و آزمون و خطا بپردازد و در عین حال نیز تربیت شود.

دکترای فقه و مدرس دانشگاه در گفت وگو با شبستان:

راه شاد زیستن/سوءظن به خدا انسان را دچار غم و دلهره همیشگی می کند

خبرگزاری شبستان: ريشه خوش گماني، ايمان محكم و نيكوی مرد، سالم بودن قلب و باطن و او، قوّت و ثبات نفس است و سوءظن از ضعف و حقارت نفس به وجود مي‏ آيد كسی كه گرفتار خود كم بينی است، سعی می ‏كند ديگران را نيز در محيط فكر خود حقير و پست حساب كند.

کارشناسان در گفت و گو با شبستان:

آثار جزیی ترین اعمال در سرنوشت آدمی/ قرآن و روایات جامع ترین برنامه زندگی اند

خبرگزاری شبستان: اساساً روایت «الاعمال بالنیات» در مستندات دینی جای ندارد زیرا در روایات دینی داریم، هر فردی عملش براساس فرهنگ قرآنی و روایی همسو در روز قیامت با سه پارامتر و معیار مورد سنجش قرار می گیرد.

با چه کسانی و چگونه به سفر برویم؟!

خبرگزاری شبستان: هر گاه با گروهی مسافرت کردی درباره کار خود و آنان بیشتر با آنان مشورت کن. بسیار به رویشان لبخند بزن. از توشه ات به ایشان ببخش. دعوت شان را بپذیر. به یاری آنان بشتاب. سکوت طولانی، نماز بسیار و سخاوتمندی را پیشه خود ساز.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

«فاطمه زهرا (س) ؛ اسوه سبک زندگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان:کتاب « فاطمه زهرا (س)» نوشته ی «سید حسین اسحاقی» اثری است که سبک زندگي فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی سبک زندگي اسلامي مورد تحلیل ...

پیشنهاد مطالعه نوروزی۲/کتاب «ایوب» شاعرانه ترین کتاب عهد عتیق

خبرگزاری شبستان:کتاب «ایوب» از نوشته های مقدس مسیحیان و یهودیان کتابی مشتمل بر ۴۲ باب است که می توان آن را از خیال انگیز ترین کتابهای عهد عتیق خواند.

بیشتر