خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٧ شعبان ١٤٣٩

Monday, April 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مدیر انتشارات نسیم حیات در گفت وگو با شبستان:

حقوق بشر غربی، چکیده رساله حقوق امام سجاد(ع) است/رهاورد صحیفه سجادیه برای تحول علوم

خبرگزاری شبستان: مدیر انتشارات نسیم حیات گفت: رساله حقوق، درسنامه اخلاقی مؤمن در حوزه روابط فردی و اجتماعی است و وظایف فرزند در برابر پدر، مادر، وظایف همسران نسبت به یکدیگر و فرزندان و ... را بیان می کند و حقوق بشر غربی، چکیده این رساله است.

مهمترین عناوین خبری

عضو هیأت علمی گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

زن غربی و ساختارهای حقوقی/منظور از برابری حقوقی برابری در امتیاز است یا در مسئولیت‌ها؟

خبرگزاری شبستان: منظور از برابری حقوقی برابری در امتیاز است یا در مسئولیت‌ها؟ اگر حقوق در مسئولیت‌ها مراد باشد گاهی به ضرر زن خواهد بود، چون هم حق آنان و هم مسئولیت‌ها باید برابر باشد و این بدان معناست که لازم است زن در معیشت خانواده مسئول باشد.

«مبانی و اصول تفسیر اقتصادی قرآن کریم» بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: دومین نشست تخصصی طرح نظام سازی قرآنی با موضوع «مبانی و اصول تفسیر اقتصادی قرآن کریم» به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.

منتشر شد؛

نقش امام سجاد(ع) در رهبری شیعه

خبرگزاری شبستان: کتاب «نقش امام سجاد(ع) در رهبری شیعه» به قلم حجت الاسلام والمسلمین محسن رنجبر و با پرداخت به مباحثی همچون اوضاع سیاسی و اجتماعی عصر امام سجاد(ع) منتشر شد.

یک محقق و پژوهشگر در گفت وگو با شبستان:

رسیدن به حیات طیبه از میانبر صحیفه سجادیه

خبرگزاری شبستان: عیسی فر با بیان اینکه عمل به رساله حقوق و صحیفه سجادیه باعث کاهش جنایات، بی اخلاقی و فساد در جامعه می شود، گفت: با کاربردی کردن این دو کتاب سبک زندگی اسلامی و حیات طیبه محقق می شود.

مدیر انتشارات نسیم حیات در گفت وگو با شبستان:

حقوق بشر غربی، چکیده رساله حقوق امام سجاد(ع) است/رهاورد صحیفه سجادیه برای تحول علوم

خبرگزاری شبستان: مدیر انتشارات نسیم حیات گفت: رساله حقوق، درسنامه اخلاقی مؤمن در حوزه روابط فردی و اجتماعی است و وظایف فرزند در برابر پدر، مادر، وظایف همسران نسبت به یکدیگر و فرزندان و ... را بیان می کند و حقوق بشر غربی، چکیده این رساله است.

منعقد شد؛

تفاهم همکاری دانشگاه آزاد و کنگره علوم انسانی اسلامی

خبرگزاری شبستان: دانشگاه آزاد اسلامی و کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی در زمینه هایی همچون تعریف و بازنگری رشته‌های علوم انسانی اسلامی در دانشگاه تفاهم‌نامه‌ همکاری امضاء کردند.

عرضه “الگوهای عدالت‌طلبی در ایران معاصر” به بازار نشر

خبرگزاری شبستان: “الگوهای عدالت‌طلبی در ایران معاصر” اثر مصطفی ساوه‌درودی محقق گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه، با هـدف تبییـن چرایـی تحرکـات جریان‌های فکری ـ سیاسی ایران معاصر و نوع نگاه آن‌هـا به عدالت منتشر شد.

ایده پردازی و کارآفرینی در علوم اسلامی و معارف دینی بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: کرسی ایده پردازی و کارآفرینی در علوم اسلامی و معارف دینی با موضوع «رویداد شتاب» به همت پارک علم و فناوری استان قم برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«نفر هفتم» کتابی از «مرسده کسروی»

خبرگزاری شبستان:«نفر هفتم» اثر«مرسده کسروی» را انتشارات «نیستان» برای نخستین بار چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

«طبقه و قشربندی اجتماعی»کتاب شد

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «طبقه و قشربندی اجتماعی» اثر «رزماری کرامپتون» با موضوع جامعه شناسی را نشر« نی» چاپ کرده است.

«برخورد نزديك از نوع آخر و سرخ سوزان»

خبرگزاری شبستان:«برخورد نزديك از نوع آخر و سرخ سوزان» اثر«چیستا یثربی» را انتشارات «قطره» چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

سیر تحولات یك تمثیل عرفانی در ادبیات ایران از حلاج تا حافظ در«پروانه وآتش»

خبرگزاری شبستان:پروانه و آتش (سیر تحولات یك تمثیل عرفانی در ادبیات ایران از حلاج تا حافظ) اثر نصرالله پور جوادی را «فرهنگ معاصر» چاپ کرده است.

«گمگشته دل - انتظار ظهور امام زمان عج»

خبرگزاری شبستان: «گمگشته دل - انتظار ظهور امام زمان عج» اثردکتر«مهدي خداميان آراني» را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده است.

بیشتر