خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶

الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩

Monday, October 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

قرآن نگل یکی از چهار قرآن قدیمی دنیا/ اتمام کار مرمت تا پایان سال جاری

خبرگزاری شبستان: قرآن تاریخی نگل یکی از چهار قران قدیمی جهان و مربوط به سده چهارم هجری است که در روستایی به همین نام در نزدیکی سنندج نگهداری می شود و یکی از جاذبه های گردشگری کردستان به شمار می آید.

مهمترین عناوین خبری

برگزاری مراسم عزاداری عامل تحول، رشد و بیدارسازی جامعه است

خبرگزاری شبستان: امام جمعه مشهد به اشاره به اینکه عشق و ارادت ما به اهل‌بیت نباید تنها در تبیین شعائر امام حسین(علیه السلام) خلاصه شود، گفت: برگزاری مراسمات عزاداری عامل تحول، رشد و بیدارسازی جامعه است.

بررسی مسائل صید و صیادی/هرمزگان، استانی پیشرو و مهم در حوزه شیلاتی کشور

خبرگزاری شبستان: با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران، مدیران و کارشناسان شیلاتی هرمزگان، روسای شیلات شهرستان ها و نمایندگان جامعه صیادی استان مسائل و مباحث صید و صیادی هرمزگان بررسی شد.

سخنان نابخردانه رئیس جمهور آمریکا باعث افزایش اتحاد و همبستگی ملت ایران شد

خبرگزاری شبستان:امام جمعه سنندج، با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در مورد ایران ،گفت: سخنان نابخردانه رئیس جمهور آمریکا باعث افزایش اتحاد و همبستگی ملت ایران شد.

سپاه فرزند رشید انقلاب و ملت ایران است

خبرگزاری شبستان: امام جمعه یاسوج سپاه را فرزند رشید انقلاب و ملت دانست و گفت: سپاه حافظ انقلاب، کشور و آبروی مملکت است.

قاری قرآن باید آهنگ دل را به فهم صحیح آیات کوک کند تا تلاوت او تأثیرگذار باشد

خبرگزاری شبستان: قاری بین المللی قرآن کریم  یکی از وجوه اعجاز قرآن را تلاوت دانست و گفت: رابطه مرموزی بین دل و این مائده آسمانی برقرار است؛ بخشی از تأثیر تلاوت ما مربوط به فن تلاوت است نه همه آن؛ بخشی هم مربوط به فن آماده کردن دل و جان است.

راه اندازی دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان در ۳۲۰ دانشگاه کشور

خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با بیان اینکه اساتید سرمایه های ارزشمند جامعه شمرده می شوند گفت: دفتر هم اندیشی در ۳۲۰ دانشگاه کشور راه اندازی شده است.

فعالیت‌های قرآنی در کشور مورد توجه قرار نمی‌گیرد/ ایجاد سازمان قرآنی نیازمند تشکیل اتاق فکر است

خبرگزاری شبستان: داور حسن حفظ، وقف و ابتدا با بیان اینکه برای ایجاد یک سازمان و وزارتخانه قرآنی باید اتاق فکر در این خصوص تشکل شود تا برنامه های هدفمند و اثرگذار باشد، گفت: در کشور به‌صورت اثرگذار و مناسب به مسائل قرآنی توجه نمی شود

نفوذ فرهنگ حفظ قرآن در خانواده ها موجب قرآنی شدن زندگی ها می شود

خبرگزاری شبستان: شرکت کننده حفظ کل قرآن کریم در مرحله استانی دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در مازندران گفت:اگر فرهنگ حفظ قرآن در خانواده ها جا بیافتد آنگاه زندگی ها قرآنی می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«توصیه ها وهشدارها(اجتماعی)»کتابی ازحجت الاسلام «حميد کمالي اردکاني»

خبرگزاری شبستان:«توصیه ها وهشدارها(اجتماعی)»کتابی ازحجت الاسلام «حميد کمالي اردکاني» را انتشارات« بهار دلها» چاپ کرده است.

«خوشبختی اتفاقی نیست»

خبرگزاری شبستان: کتاب «خوشبختی اتفاقی نیست» کتابی از«هادی نیکدل» است که توصیه می شود آن را مطالعه کنید.

«آفریدگار جهان» کتابی برای علاقه مندان به آغاز مطالعه در باب خداشناسی

خبرگزاری شبستان: کتاب «آفریدگار جهان» اثر آیت الله مکارم شیرازی است که مطالعه آن به افرادی توصیه می شود که می خواهند مطالعه عمیقی در باب خداشناسی را ...

خاطرات خلبانی که با ۳۰۰۰ ساعت پرواز از آسمان کشور حراست کرد

خبرگزاری شبستان:کتاب «پرواز روی خاک»؛ خاطرات خلبان «منوچهرشیرآقایی» با مصاحبه و تدوین «سیدقاسم یاحسینی» به دوستداران کتاب معرفی می‌شود.

«عاشق همه عالم» اثر«علیرضا برازش»کتابی درترویج اصل دوستی

خبرگزاری شبستان:«عاشق همه عالم»اثر«علیرضا برازش»تلاشی در جهت ترویج اصل دوستی که نشر«امیرکبیر» آنرا چاپ کرده است.

بیشتر