خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶

الأربعاء ٠ ذو الحجّة ١٤٣٨

Wednesday, August 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سردار اشتری:

برای استقرار امنیت در کشور باید مشارکت مردمی و خیران امنیت ساز را فعال تر کنیم

خبرگزاری شبستان: فرمانده نیروی انتظامی، با بیان اینکه بر اساس منویات مقام معظم رهبری برای استقرار امنیت باید مشارکت مردم و خیران امنیت ساز را فعال تر کنیم، اظهار داشت: جلب مشارکت اجتماعی اثرات مثبتی را در جامعه دارد.

مهمترین عناوین خبری

دکتر درویش نژاد؛

مسجد بستری برای درمان دردهای روحی بشر است

خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از مسجد به عنوان بستری برای درمان دردهای روحی بشر نام برد و با بیان اینکه مسجد جایی برای سجده است، گفت: امام حسین(ع) در ظهر عاشورا، سجده را به صورت عملی تفسیر کرد.

تعدد مراکز تصمیم گیری در مساجد تهدید یا فرصت/ انسجام بخشی راهکار توسعه فعالیت های فرهنگی

خبرگزاری شبستان: یکی از شاخصهای مذهبی کُردستان وجود مساجد متعدد است و این ویژگی موجب شده تا سنندج را به شهر مناره‌ها نیز بشناسند و بایستی از این ظرفیت در راستای توسعه کارکردهای مساجد بهره گرفت.

همزمان با روز جهانی مسجد صورت گرفت؛

بازدید مدیران دستگاه های فرهنگی هرمزگان از خبرگزاری شبستان

خبرگزاری شبستان: همزمان با سالروز جهانی مسجد، جمعی از مدیران کل دستگاه های فرهنگی استان هرمزگان به همراه فرمانده سپاه امام سجاد(ع) از خبرگزاری شبستان در بندرعباس بازدید کردند.

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج):

فعال فرهنگی منتظر پاداش و اعتبار نباشد/ مسجدی ها به پسند حلال جوانان توجه کنند

خبرگزاری شبستان: مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) خراسان رضوی تصریح کرد: فعال فرهنگی باید کار کند، پول خرج کند، منتظر تشکر و پاداش نباشد، منت نگذارد بلکه منت بپذیرد چون که هدف و آرمان او مبارزه با شیطان است.

استمرار قرار گرفتن سیستان در کانون خشکسالی

خبرگزاری شبستان: قرار گرفتن سیستان در کانون خشکسالی به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است.

شبستان گزارش می دهد:

از رسانه مسجد تا رسانه ملی/کانون فرهنگی هنری، مامن تربیت مدیران مسجدی است

خبرگزاری شبستان: مهندس محمدعلی زارع یکی از مدیران نمونه کانون های فرهنگی هنری مساجد و عضو هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان به عنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و نظارت صدا و سیمای مرکز اصفهان منصوب شد.

مساجد مرکز تاریخ‌ساز در هویت سازی جامعه و انقلاب ما هستند

خبرگزاری شبستان: عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: روحانیت به عنوان کانون پرشور مساجد دانش را به مردم منتقل کرده و نقش حیاتی در مساجد دارند و سبب احیا و تحول مسجد هستند.

امام جواد علیه السلام با مناظره ها، اسلام را نگه داشت/ولایت اهل بیت علیهم السلام کل عالم را فرا می گیرد

خبرگزاری شبستان: مدیر مؤسسه غدیرشناسی ولایت و امامت اهل بیت را جزو ارکان اسلام دانست و با بیان اینکه امامت و ولایت با معجزه امامت امام جواد علیه السلام به اوج اقتدار خود رسید، گفت: اراده الهی بر این است که ولایت اهل بیت،کل عالم را فرا بگیرد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح »

خبرگزاری شبستان:کتاب بیشتر دیده شو؛آثار و برکات نماز صبح» اثر«رضا اخوی» را موسسه فرهنگی – انتشاراتی «ستاد اقامه نماز» چاپ کرده است.

«بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب» کتاب شد

خبرگزاری شبستان:کتاب «بررسی فقهی مدیریت زنان در مناصب سیاسی» اثر «علی آقاپیروز» به دنبال تبیین جواز و یا عدم جواز شرعی مدیریت زنان با روش اجتهاد ...

دو فصلنامه زبان فارسی و گویش های ایرانی در گام دوم

خبرگزاری شبستان:شمارۀ دوم دوفصلنامۀ «زبان فارسی و گویش های ایرانی» به صاحب امتیازی دانشگاه گیلان منتشر شد.

تجدید چاپ چهار اثر «محمدرضا بایرامی»

خبرگزاری شبستان:«کوه مرا صدا زد»، «بر لب پرتگاه»، «عقاب‌های تپه ۶۰» و «هفت روز آخر» چهار اثر به قلم محمرضا بایرامی است که توسط سوره مهر به چاپ‌های ...

تربیت و کودک ۱۴/«تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند »

خبرگزاری شبستان:کتاب «تربیت برتر؛ آنچه والدین و مربیان باید بدانند » اثر «رضا فرهادیان» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر