امروز:جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ نسخه اصلی خبرگزاری

خدمتگزاری واشنگتن به القاعده در «ادلب»

خدمتگزاری واشنگتن به القاعده در «ادلب»

در حال حاضر آمریکا در حال حمایت از مرکز اصلی القاعده در سراسر جهان یعنی «ادلب» سوریه است و این حمایت بخشی از یک تصویر بزرگ تر و نه فقط یک پدیده بی اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «اینفورمیشن کلیرینگ هاوس»، شواهد بسیاری مبنی بر حمایت دولت آمریکا از القاعده در سوریه وجود دارد. در حال حاضر آمریکا در حال حمایت از مرکز اصلی القاعده در سراسر جهان یعنی «ادلب» سوریه است و این حمایت بخشی از یک تصویر بزرگ تر و نه فقط یک پدیده بی اهمیت است.

 

به عنوان مثال نکته اصلی تفاوت میان دولت اوباما در آمریکا و دولت پوتین در روسیه در ارتباط با برقراری آتش بس در جنگ سوریه این بود که اوباما اجازه نداد در زمان آتش بس، مواضع القاعده در سوریه بمباران شود اما پوتین اصرار داشت که همک القاعده و هم داعش در سوریه باید در جریان آتش بس هم بمباران شوند.

 

حالا هم دولت آمریکا و برخی از متحدانش در حال تهدید برای وارد شدن به جنگ علیه روسیه در صورتی هستند که مسکو مرکز اصلی تروریست های القاعده در جهان را بمباران کند.

 

استان ادلب در حال حاضر مرکز القاعده است همانطور که افغانستان قبل از حملات 11 سپتامبر بود و آمریکا یه همین بهانه افغانستان را درست پس از حملات 11 سپتامبر بمباران کرد.

 

سخنرانی 30 جولای 2017 همه چیز را در این زمینه واضح و آشکار می کند. این سخنرانی نه از سوی یکی از مخالفان یا منتقدان دولت آمریکا بلکه توسط یکی از مقامات عالی رتبه آمریکا ایراد شد که در حقیقت سخنگوی رئیس جمهوری آمریکا در امور سوریه است و این کار را نه تنها در دوره ترامپ بلکه در زمان ریاست جمهوری اوباما هم انجام داد.

 

او یکی از نومحافظه کاران ضد اسد، ضد ایرانی، حامی عربستان سعودی و حامی رژیم صهیونیستی به نام «برت مک گرک» و نماینده ویژه دونالد ترامپ،رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف بین المللی ضد داعش و وزارت امور خارجه این کشور است.

 

او به طور عمومی اذعان داشت که ادلب بزرگ ترین مامن برای القاعده پس از حملات 11 سپتامبر است و یادآور شد که رهبران القاعده که مسیر خود را به ادلب پیدا کرده اند از آنجا خارج نمی شوند.

 

مک گرک که که مدافع سرسخت عربستان سنی علیه ایران شیعه است، ایران را برای هر آنچه القاعده انجام می دهد، مقصر می داند.

 

«کایل اورتون» از اندیشکده «هنری جکسون سوسایتی» هم روز 21 جولای 2017 در اظهاراتی گفت که اگر ایران به شدت نسبت به القاعده رفتار کند، القاعده تهدید به استفاده از تروریسم علیه ایران می کند به عبارت دیگر ایران از القاعده می ترسد و از سوی دیگر آنطور که اورتون می گوید ایران برای آنچه القاعده انجام می دهد، مقصر است.

 

این حقیقت که القاعده یک گروه کاملا سنی است و این حقیقت که القاعده معتقد است همه شیعه ها باید کشته شوند از سوی مقامات آمریکایی کاملا مورد بی توجهی قرار گرفته است. این در حالی است که آمریکا نه تنها از القاعده حمایت می کند بلکه سلاح های شیمیایی در اختیار آنها قرار می دهد.

 

اطلاعات روسیه می داند که سلاح شیمیایی القاعده و آمریکا در کجا واقع شده اند. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه قرار است فردا (دوشنبه 26 شهریور) در سوچی با هم دیدار و درباره ادلب و هدف قرار دادن القاعده مورد حمایت آمریکا و دیگر تروریست ها در آنجا با هم گفتگو کنند.

زمان: ۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۴:۳۸
شناسه خبر: ۷۲۸۰۹۲