امروز:شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

جزئیات کاروان «هرمسجد یک جهیزیه» اعلام شد

 جزئیات کاروان «هرمسجد یک جهیزیه» اعلام شد

خبرگزاری شبستان: سرپرست معاونت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از اعزام کاروان جهیزیه طرح هر مسجد؛ یک جهیزیه به سمت مساجدِ مجری این طرح خبر داد و گفت: کاروان حامل قریب به ۱۲۰ جهیزیه دوشنبه به سمت خانه نوعروسان خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام مجتبی صداقت از آماده شدن قریب به ۱۲۰ جهیزیه تحت چارچوب طرح «» خبر داد.

 

وی افزود: در آستانه میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (ع) و با آرزوی سعادت همه جوانان ایرانی قریب به ۱۲۰ جهیزیه آماده شده است که دوشنبه ۲۵ دی ماه از مجتمع فدک راهی مساجد میشوند.

 

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، در ادامه گفت: در همین راستا همایشی با حضور مسئولان کمیته امداد، موسسه قرض‌الحسنه حضرت رقیه (ع) مدیران نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد و ائمه جماعات پس از اعزام این کاروان در سالن کنفرانس مجتمع فدک برگزار می‌شود.

 

صداقت افزود: بعد از این همایش، یک کنفرانس خبری برگزار می‌شود تا رسانه‌ها بتوانند جزئیات و اهداف این طرح را از زبان مسئولان نهادهای برگزار کننده طرح هر مسجد؛ یک جهیزیه، منتشر کنند.

 

به گزارش شبستان به نقل از پایگاه تخصصی مسجد، وی در مورد تاریخچه طرح هر مسجد؛ یک جهیزیه، گفت: این طرح صبح روز بیست و چهارم خرداد سال جاری و همزمان با ایام ضربت خوردن حضرت علی (ع) و شب‌های قدر، با حضور روسای کمیته امداد امام خمینی (ره) و مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین‌ این دو نهاد رسماً آغاز شد.

 

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، در ادامه گفت: تاکنون بسیاری از مساجد تهران از طرح «یک مسجد؛ یک جهیزیه» استقبال کرده‌اند و حتی برخی مساجد نیز بیش از یک جهیزیه آماده کرده‌اند.

 

صداقت افزود: در این طرح، هر مسجد حداقل ۳ میلیون تومان از مبلغ یک جهیزیه، کمیته امداد یک میلیون و موسسه خیریه حضرت رقیه (ع) نیز مبلغ ۳ میلیون تومان را تقبل کرده‌اند البته ارزش واقعی این جهیزیه که با حمایت تولیدکنندگان داخلی تهیه شده بیشتر از هفت میلیون تومان است، هرچند تهیه چنین جهیزیهای در بازار ممکن است بین ده تا پانزده میلیون تومان هزینه داشته باشد.

 

وی در ادامه گفت: اولویت برای افرادی که این جهیزیه‌ها به آنان تعلق می‌گیرد، اهالی محله‌ای هستند که مسجدی که آن را تهیه کرده است در آن واقع شده است، به نحوی که این افراد یا توسط مسجد و یا کمیته امداد شناسایی می‌شوند و یا به یکدیگر برای شناسایی بهتر معرفی می‌شوند، البته کمیته امداد مسئولیت تحقیق در مورد آنان را برعهده گرفته است.

 

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، گفت: اعزام کاروان جهیزیه با همکاری و مساعدت کمیته امداد امام خمینی (ع) و موسسه خیریه آوای باران امید (حضرت رقیه(ع)) انجام می شود.

 

 

 

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۷
شناسه خبر: ۶۸۲۳۹۸