امروز:شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور دکتر روحانی تقدیر شدند

برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور دکتر روحانی تقدیر شدند

خبرگزاری شبستان: برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی فارابی صبح امروز، ۲۴ دی ماه با حضور رئیس جمهور و معاون وزیر علوم تقدیر شدند.

به گزارش خبرنگار اندیشه خبرگزاری شبستان، آیین اختتامیه «نهمین جشنواره بین المللی فارابی» صبح امروز یکشنبه، ۲۴ دی ماه با حضور رییس جمهور در سالن کنفرانس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

 

بنابر این گزارش، در این مراسم از برگزیدگان جشنواره در حوزه های مختلف و شخصیت های برجسته این عرصه با حضور رییس جمهور و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تقدیر به عمل آمد.

 

از جمله از زنده یاد استاد فقید دکتر عباس زریاب خویی و زنده یاد «استاد حمید عنایت» به عنوان شخصیت های پیشرو در عرصه علوم انسانی تقدیر به عمل آمد. همچنین، از استاد امیرهوشنگ ابتهاج و استاد دکتر حسین معصومی همدانی به عنوان پیشکسوتان علوم انسانی تقدیر شد.

 

همچنین، در بخش مترجم برتر حوزه لاتین، «استاد دکتر عبدالحسین نیک گهر» مورد تقدیر قرار گرفت و از «استاد دکتر محمد نقی زاده» به عنوان نظریه پردازِ برتر جشنواره تقدیر شد.

 

این گزارش می افزاید: برگزیدگان بخش خارجی نهمین جشنواره بین المللی فارابی عبارتند: از «محمد ایوب» از لبنان و «آیت الله شیخ محمد آصف محسنی قندهاری» از افغانستان در حوزه اسلام شناسی، «محمدعلی قره داغی» از کشور عراق در حوزه اسلام شناسی، «هاینتس گائوبه» از کشور آلمان در حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی، «برنارد اوکین» از ایرلند در حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی، منیر دورکیچ از بوسنی و هرزگوین به سبب تالیف کتاب «چند زبانی در مثنوی معنوی».

 

علاوه بر این، برگزیدگان گروه های علمی جشنواره بین المللی فارابی نیز در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند. در همین رابطه در گروه تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی از «دکتر محمدباقر وثوقی» و «دکتر منصور صفت گل» و  در گروه حقوق از «ژانت الیزابت بلیک» به عنوان نفرات برگزیده تقدیر شد.

 

همچنین، در گروه زبان و ادبیات «دکتر لیلا حق پرست»، در گروه علوم اجتماعی و ارتباطات «دکتر سیدمرتضی هاشمی مدنی»، در گروه علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری «دکتر مهدی صارم» و در گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل «دکتر سیدجواد طباطبایی» مورد تقدیر قرار گرفتند.

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۳:۰۸
شناسه خبر: ۶۸۲۳۳۲