امروز:شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

اعلام نتایج مسابقه «جایزه بین المللی قرآن کریم خارطوم»

اعلام نتایج مسابقه «جایزه بین المللی قرآن کریم خارطوم»

خبرگزاری شبستان: مسابقه «جایزه بین المللی قرآن کریم خارطوم» با مشارکت رئیس جمهوری سودان و کسب رتبه اول برای قاری مراکشی به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از النیلین، نهمین مسابقه «جایزه بین المللی قرآن کریم خارطوم» روز گذشته(شنبه 23 دی) با حضور «عمر البشیر» رئیس جمهوری سودان و هیئت داوران و قاریان و 73 حافظ و قاری از بیش از 21 کشور جهان به پایان رسید.

در این رقابت قرآنی «احمد الواحد احمد عشیری» قاری مراکشی رتبه اول با جایزه ای به ارزش 40 هزار دلار و «عوض الله الطیب محمد احمد» از سودان رتبه دوم با جایزه ای به ارزش 30 هزار دلار  و «سالم عبدالله سالم» از لیبی رتبه سوم با جایزه ای به ارزش 25 هزار دلار را به دست آوردند.

«عائشه عبدالمنطب» از نیجریه رتبه چهارم، «هیثم صغر احمد» از کنیا رتبه پنجم، «رقیه احمد» از موریتانی رتبه ششم، «محمد ریاض خجا» از سوریه رتبه هفتم، «محمد رسول تکبیری» از ایران رتبه هشتم، «الاء فیصل عباس» از سودان رتبه نهم و «عبدالله مامون» از بنگلادش رتبه دهم را کسب کردند.

در این مسابقه همچنین از پنج برگزیده اول و هیئت داوران این مسابقه قرآنی تجلیل و تکریم به عمل آمد.

«عمر البشیر» رئیس جمهوری سودان در این مسابقه بر توجه به نقش قرآن کریم در این کشور تاکید کرد و گفت: ما برای توسعه و گسترش نقش قرآن کریم در سودان فعالیت می کنیم تا الگویی برای کسانی باشد که می خواهند قرآن کریم را حفظ کنند.

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۹
شناسه خبر: ۶۸۲۳۰۰