امروز:چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

محمد رسول تکبیری در نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم سودان حائز رتبه هشتم شد

محمد رسول تکبیری در نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم سودان حائز رتبه هشتم شد

خبرگزاری شبستان: نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم سودان با عنوان "جایزه خارطوم" با حضور ۷۱ شرکت‌کننده از ۵۱ کشور به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم سودان با عنوان "جایزه خارطوم" شب گذشته 23 دی ماه 96  در حالی به پایان رسید که محمدرسول تکبیری، نماینده کشورمان در این دوره از مسابقات رتبه هشتم را کسب کرد و به ترتیب نمایندگان کشورهای مراکش، سودان و لیبی رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. جوایز نفرات برتر این مسابقات به ترتیب ۴۰ هزار دلار، ۳۰ هزار دلار و ۲۵ هزار دلار است.

بنابراین گزارش، مسابقات بین المللی قرآن کشور سودان که از سال 88 آغاز شده است تا کنون9  دوره برگزار شده که جمهوری  اسلامی ایران در تمام ادوار حضور داشته است. این مسابقات در رشته حفظ کل برگزار می گردد که متاسفانه حفاظ اعزامی از کشورمان نتایج قابل قبولی را کسب نکردند در جدول ذیل عملکرد 9 ساله نمایندگان اعزامی کشورمان به این مسابقات مورد بررسی قرار گرفته است.

 

ردیف

سال برگزاری

دوره برگزاری

اسامی متسابقین اعزامی

استان

رشته

رتبه

1

88

اولین

محمودمحمدی

مشهد

حفظ کل

بدون رتبه

2

89

دومین

علیرضازاده جویباری

قم

حفظ کل

سوم

3

90

سومین

محمد مهدی حق گویان

تهران

حفظ کل

بدون رتبه

4

91

چهارمین

حسن زرنوشه فراهانی

تهران

حفظ کل

پنجم

5

92

پنجمین

مصطفی دباغ پور

قم

حفظ کل

بدون رتبه

6

93

ششمین

محمودنوروزی

تهران

حفظ کل

چهارم

7

94

هفتمین

علی اسدی صیفار

تهران

حفظ کل

بدون رتبه

8

95

هشتمین

محمد خاکپور

مشهد

حفظ کل

نهم

9

96

نهمین

محمد رسول تکبیری

تهران

حافظ کل

هشتم

 

اعضای کمیته داوران این مسابقات از کشورهای سودان، عربستان، قطر و امارات بودند. این دوره از مسابقات با حضور ۷۱ شرکت‌کننده از ۵۱ کشور و در گروه آقایان شامل حفظ کامل قرآن به همراه تجوید و ترتیل به همراه تفسیر معانی قرآن و در گروه بانوان شامل حفظ کامل قرآن به همراه تجوید و ترتیل برگزار شد.

محمدرسول تکبیری، حائز رتبه ممتاز در سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در زیباکنار رشت و رتبه اول سی‌ویکمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در مشهد است. تکبیری سال 95 نماینده کشورمان در مسابقات قرآن کشور الجزایر بود.

گفتنی است، نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور سودان موسوم به جایزه خارطوم از روز ۱۷ دی‌ماه با شعار «استقبال گرم سودان از اهل قرآن» و با حمایت عمر حسن احمد بشیر، رئیس‌جمهور سودان آغاز شد و ۲۳ دی ماه به کار خود پایان داد.

 

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۰:۳۰
شناسه خبر: ۶۸۲۲۷۸