امروز:جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

تشریح فعالیت های قرآنی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ایام دهه فجر

تشریح فعالیت های قرآنی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ایام دهه فجر

خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز قرآن، عترت و نماز سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به برنامه های قرآنی این مرکز در دهه فجر گفت: ۲۲ نمایشگاه قرآنی و ۳۰۰ محفل انس با قرآن هزممان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

مهدی میدانی، مدیر مرکز قرآن، عترت و نماز سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به برنامه های قرآنی این مرکز در دهه فجر گفت: با توجه به همکاری سازمان عقیدتی سیاسی با سازمان دارالقرآن الکریم که مسئولیت کمیته قرآن دهه فجر را بر عهده دارند برنامه های متنوع و مختلفی در سطح یگان های ارتش همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های قرآنی در ایام دهه فجر خاطرنشان کرد: بیش از 22 نمایشگاه قرآنی در ایام دهه فجر در یگان ها و ادارات ارتش برپا خواهد شد که محصولات فرهنگی و قرآنی را ارائه می دهد.

میدانی با اشاره به برگزاری 300 محفل قرآنی در ایام دهه فجر با حضور قاریان ممتاز در تمامی یگان ها با رویکرد طرح تدبر اظهار کرد: در این طرح آیات مناسبتی انتخاب شده توسط قاری قرائت می شود ترجمه و تفسیر توسط سخنران گفته شده و در نهایت مسابقه آیات گرفته می شود.

مدیر مرکز قرآن، عترت و نماز سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه مسابقه حفظ سوره فجر و واقعه و جز 30 قرآن کریم در مساجد سازمان برگزار می شود، تصریح کرد: ارائه فعالیت های قرآنی توسط مدیران به رسانه ها و برگزاری مراسم تقدیر از فعالان قرآنی از جمله برنامه های قرآنی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در دهه فجر امسال است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی و نقاشی با عنوان "قرآن و انقلاب" ویژه کارکنان و خانواده های ارتش ادامه داد: در این ایام کاروان های قرآنی از سوی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به مناطق محروم غرب کشور جهت برگزاری محافل انس اعزام می شوند.

میدانی با اشاره به حضور مسئولان قرآنی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در منازل پیشکسوتان و شهدای قرآنی ارتش در دهه فجر افزود: همچنین مراسم تجدید میثاق خانواده قرآنی ارتش با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حرم امام خمینی(ره) از دیگر برنامه ها است.

مدیر مرکز قرآن، عترت و نماز سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به اعزام گروه های تواشیح به تمامی یگان ها گفت: غبار روبی مزار شهدای گمنام توسط کارکنان و خانواده های سازمان صورت می گیرد.

وی با اشاره به آغاز مرحله مقدماتی مسابقات جشنواره حدیث در ایام دهه فجر خاطرنشان کرد: در این راستا سه عنوان کتاب در میان تمامی شرکت کنندگان توزیع می شود و مرحله مقدماتی طی یک ماه آینده برگزار می شود.

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۸
شناسه خبر: ۶۸۲۲۴۰