امروز:شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

رهبر معظم انقلاب از نعمات خدادادی برای انقلاب است

رهبر معظم انقلاب از نعمات خدادادی برای انقلاب است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: رهبر معظم انقلاب از نعمات خدادادی برای انقلاب است قدر ایشان را بدانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین‌ محسن قرائتی مفسر قرآن کریم شنبه 23 دی ماه در جلسه درس اخلاق که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: بزرگداشت علما، دانشمندان و بزرگان یک جامعه عملی بسیار پسندیده است. گاهی برخی افراد دچار حجاب معاصرت می‌شوند یعنی حاضر نیستند بگویند فلان طلبه از ما بهتر است، اگرچه بسیاری از علما اجازه نمی‌دهند که تا زمان زنده بودن آنها برایشان بزرگداشت گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی عنوان کرد: شیطان همواره در کمین انسان است به همین علت علما اجازه نمی‌دادند که تا وقت زنده بودن برای آنها بزرگداشت گرفته شود.

مفسر قرآن کریم با اشاره به ضرب المثل مرغ همسایه غاز است، ادامه داد: اینکه انسان بر شنیده‌های خود تکیه کرده و آنچه را که خود دارد تحقیر ‌کند بسیار اشتباه است.

وی گفت: انسان گاهی به جایی می‌رسد که حرف منطقی را حتی از رهبران الهی نیز نمی‌پذیرد، اما کسی که با دست امام صادق(ع) بیعت نکند با پای منصور دوانیقی بیعت می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی اظهار داشت: منافقین با امام راحل به مخالفت برخواستند حالا 40 سال است که در کشورهای دنیا آواره هستند برخی ابزار صدام شدند بنابراین اگر اسلام را از اسلام شناس نگیریم مثل گروه فرقان گمراه می‌شویم.

مفسر قرآن کریم گفت: خداوند دزد را ظالم خطاب میکند اما کسی را که فکر بدوزد اظلم می‌‌داند چراکه آنها چیزی را القا می‌کنند که شخص را به شک می‌اندازند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آیا همچون رهبر معظم انقلاب را در کشور سراغ دارید پس چرا غیر از ایشان بیهوده کسانی را بزرگ می‌کنید که هیچ سابقه انقلابی ندارند این نشان می‌دهد که ما قدر نعمت‌های خدادادی را نمی‌دانیم.

 

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۳
شناسه خبر: ۶۸۲۱۸۳