امروز:شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

پیوستن فیس بوک به مذاکرات «یوروپل» برای مبارزه با تروریسم

پیوستن فیس بوک به مذاکرات «یوروپل» برای مبارزه با تروریسم

خبرگزاری شبستان: فیس بوک برای مبارزه با تروریسم و خشونت و تبلیغات افراط گرایانه به مذاکرات یوروپل پیوست.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الفرات نیوز، شرکت «فیس بوک» این هفته در مذاکرات اصلی با پلیس اروپا (یوروپل) درباره چگونگی متوقف کردن و ریشه کن کردن بیانیه های گروهک های تروریستی بر این اینترنت و مربوط با تروریسم و خشونت شرکت کردند.

نمایندگان این شبکه اجتماعی به لاهه به منظور پیوستن به مذاکرات درباره مبارزه با افراطی گری در مقر یوروپل سفر کردند.

یوروپل در بیانیه ای اعلام کرد: نمایندگان اینستاگرام و مسئولان پلیس انگلیس، فرانسه و بلژیک نیز با هدف آشنا شدن با محتوای تندوری تروریستی و خشونت به این مذاکرات پیوستند.

از سوی دیگر، رئیس بخش اینترنت در یوروپل، گفت: پلیس اروپا با فیس بوک از دو سال پیش به منظور محدود کردن رسیدن تبلیغات به اینترنت همکاری می کند. و بخشی از این اهداف ارایه راههای برخورد با گرایش های جدید و چگونگی دفاع از خود دربرابر این نوع سوء استفاده هاست.

فیس بوک اعلام کرد: به محو تروریست و بیانیه های حمایت آمیز از تروریسم متعهد است و این شبکه اجتماعی مکانی ضد تروریستها خواهد شد.

با رو به زوال رفتن گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه، کاهش فعالیت این گروهک در شبکه اینترنت مشاهده می شود. برهمین اساس رئیس بخش اینترنت یوروپل اعلام کرد: حامیان داعش بخشی از مسئولیت ساخت محتوا را برعهد دارند و کشف این محتوا توسط برنامه های الکترونیکی دشوار است.

وی گفت: به طور واقع این جنگ پایان نمی یابد و همچنان ادامه دارد.

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: ۶۸۲۱۵۳