امروز:جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

اول تا سوم بهمن؛

برگزاری ششمین دوره مسابقات قرآن سازمان فنی و حرفه ‌ای با رقابت ۶۴ نفر

برگزاری ششمین دوره مسابقات قرآن سازمان فنی و حرفه ‌ای با رقابت ۶۴ نفر

خبرگزاری شبستان: مشاور فرهنگی سازمان آموزش فنی و حرفه ‌ای با اشاره به برپایی مرحله کشوری ششمین دوره مسابقات این سازمان گفت: این دوره از مسابقات با حضور ۶۴ نفر، اول تا سوم بهمن ماه در مجتمع یاوران مهدی قم برگزار می شود.

حجت ‌الاسلام سعید عقیلی، مشاور فرهنگی سازمان آموزش فنی و حرفه ‌ای در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به برپایی مرحله کشوری ششمین دوره مسابقات این سازمان گفت: این دوره از مسابقات اول تا سوم بهمن ماه در مجتمع یاوران مهدی قم برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات ویژه کارکنان و خانواده های سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود، خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در رشته های قرائت ترتیل و تحقیق، مفاهیم، حفظ 5 جز و اذان در دو بخش خواهران و برادران به رقابت می پردازند.

حجت الاسلام عقیلی با بیان اینکه این مسابقات در چهار مرحله شهرستانی، استانی، منطقه ای و کشوری برگزار شده است، اظهار کرد: امسال رشته متن ترجمه نهج البلاغه را به مسابقات اضافه کردیم و این رشته تا مرحله استانی ادامه داشت.

مشاور فرهنگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به ثبت نام سه هزار نفر در مرحله شهرستانی در این دوره از مسابقات تصریح کرد: مرحله منطقه ای این مسابقات در 8 استان اردبیل، چهارمحال و بختیاری، گلستان، لرستان، زنجان، قم، هرمزگان و فارس و در رشته های قرائت و اذان ویژه آقایان و حفظ جزء ۵، ترتیل و مفاهیم ویژه آقایان و بانوان ۳۱ مرداد سال جاری با شرکت ۱۹۲ نفر از برگزیدگان مرحله استانی از استان های مختلف کشور برگزار شد.

وی با بیان اینکه برای ارتقای سطح کیفی مسابقات مرحله منطقه ای را اضافه کردیم، ادامه داد: ۶۴ نفر از منتخبان مرحله منطقه ای ششمین دوره مسابقات سازمان آموزش فنی و حرفه ای به مرحله کشوری راه یافتند.

حجت الاسلام عقیلی با بیان اینکه دوشنبه دوم بهمن ماه مراسم افتتاحیه مسابقات برگزار می شود، افزود: همچنین همایش دبیران قرآنی سازمان فنی و حرفه ای نیز همزمان با این مسابقات با حضور 33 دبیر فرهنگی قرآنی سازمان برگزار می شود.

مشاور فرهنگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به برپایی کارگاه های آموزشی در حاشیه همایش دبیران قرآنی سازمان فنی و حرفه ای گفت: در این همایش کارگاه های آموزشی شیوه های دعوت به نماز، امر به معروف و آموزش قرآن برگزار می شود.

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۵:۰۹
شناسه خبر: ۶۸۲۰۸۳