امروز:دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

روحی در گفتگو با شبستان خبرداد:

برگزاری جشنواره قرآنی فرهنگی و ورزشی جامعه القرآن/مسابقات مرحله شهرستانی در ایام دهه فجر

برگزاری جشنواره قرآنی فرهنگی و ورزشی جامعه القرآن/مسابقات مرحله شهرستانی در ایام دهه فجر

خبرگزاری شبستان: مسئول روابط عمومی موسسه قرآنی جامعه القرآن استان تهران و البرز با اشاره به برپایی جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری و ورزشی گفت: این مسابقات در بخش خواهران با نام "طیبات" و برادران با نام "مطهرون" میان ۱۰۳۰ شعبه کشوری موسسه برگزار می شود.

منیر روحی، مسئول روابط عمومی موسسه قرآنی جامعه القرآن استان تهران و البرز در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به برپایی جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری و ورزشی این موسسه گفت: این جشنواره هر ساله در رشته های گوناگون قرآنی هنری و ورزشی میان 1030 شعبه کشوری موسسه برگزار می شود.

وی با اشاره به ابلاغ آیین نامه این جشنواره به تمامی شعب سراسر کشور خاطرنشان کرد: این مسابقات در دو بخش خواهران با عنوان "طیبات" و برادران با نام "مطهرون" و دو مقطع سنی خردسالان 10 تا 15 سال و بزرگسالان برگزار می شود.

روحی با بیان اینکه مسابقات قرآنی در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود، اظهار کرد: این مسابقات به صورت کتبی و شفاهی برگزار شده و شرکت کنندگان در رشته های قرائت ترتیل و تحقیق و حفظ اجزای 1، 3، 5، 10، 15، 20 و حفظ کل در بخش شفاهی به رقابت خواهند پرداخت.

مسئول روابط عمومی موسسه جامعه القرآن استان تهران با بیان اینکه مرحله شهرستانی در ایام دهه فجر برگزار می شود، تصریح کرد: هر ساله در این ایام مسابقات گل های آسمانی و مرحله شهرستانی جشنواره موسسه جامعه القرآن به صورت همزمان برگزار می شود این در حالی است که رشته های حفظ 1 و 3 جز در مرحله شهرستانی برگزار شده و سه نفر برتر در هر رشته به مرحله استانی و کشوری راه می یابند.

وی با بیان اینکه مرحله استانی این جشنواره طی ده روز از پایان فروردین تا دهم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود، ادامه داد: مرحله کشوری این مسابقات تابستان 97 همزمان با بخش کتبی جشنواره برگزار می شود.

روحی با اشاره به منابع بخش کتبی جشنواره افزود: کتاب پژوهشنامه واژه ‌های قرآنی، حفظ حدیث از کتاب حفظ کافی، حفظ و تفسیر سوره مبارکه حجرات از جمله منابع بخش کتبی جشنواره علمی قرآنی فرهنگی هنری این موسسه می باشد.

 

 

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۸
شناسه خبر: ۶۸۱۶۹۴