امروز:دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

نشست خبری جشنواره آیات؛

رقابت ۹۱۷ اثر در جشنواره ملی نقاشی آیات/برگزاری اختتامیه سوم بهمن

رقابت ۹۱۷ اثر در جشنواره ملی نقاشی آیات/برگزاری اختتامیه سوم بهمن

خبرگزاری شبستان: مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با بیان اینکه ۹۱۷ اثر از ۲۷ استان کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، گفت: اختتامیه این جشنواره سوم بهمن در استان گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، نشست خبری جشنواره سراسری آیات عصر امروز با حضور علی تن دبیر جشنواره، حجت‌الاسلام علی اصغر فضیلت مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و جمعی از مسئولان جشنواره آیات در معاونت قرآن و عترت برگزار شد.

 

حجت الاسلام فضیلت، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در ادامه این نشست با بیان اینکه جشنواره ملی نقاشی آیات از سوی اداره کل ارشاد استان گلستان با هماهنگی معاونت قرآن و عترت برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه زبان هنر زبان زیباشناسی بشر می باشد و اگر بخواهیم توسعه مفهومی و مصداقی در عرصه فعالیت فرهنگی داشته باشیم از هنر استفاده می کنیم، رشته نقاشی برای به تصویر کشیدن هنر قرآن پایه گذاری شد.  

 

وی با بیان اینکه با توجه به گرایش و ذائقه نسل جوان نسبت به آثار هنری آموزه قرآن مورد توجه قرار گرفت، خاطرنشان کرد: فراخوان پوستر جشنواره نقاشی آیات در دو مرحله تهیه، توزیع و به همه استان ها ارسال شد.

حجت الاسلام فضیلت با بیان اینکه برای برپایی این جشنواره از همه ظرفیت های استان بهره برداری شد، خاطرنشان کرد: در این راستا از تمامی هنرمندان شاخص و متخصص دعوت کردیم تا به خلق آثاری در این حوزه بپردازند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با بیان اینکه در این راستا 917 اثر از 27 استان کشور به دبیرخانه ارسال شد، اظهار کرد: فراخوان این جشنواره در دو بخش نگاه نو و فضای انتزاعی و نگاه کلاسیک و فیگوراتیو و بخش سوره واقعه منتشر شد، تصریح کرد: 586 اثر از استان های دیگر و 331 اثر از استان گلستان متناسب با اهداف جشنواره به دبیرخانه ارسال شد.

 

وی تصریح کرد: از میان آثار رسیده 436 اثر در بخش نگاه نو و 287 اثر در بخش کلاسیک به جشنواره ارسال شد این در حالی است که 78 اثر مربوط به سوره واقعه و 117 اثر با موضوع کودک و نوجوان به دبیرخانه ارسال شد.

حجت الاسلام فضیلت با بیان اینکه 40 اثر بعد از مرحله اول داوری انتخاب شدند، گفت: با برگزاری مرحله نهایی داوری اختتامیه این جشنواره سوم بهمن ماه با حضور تمامی هنرمندان و مسئولان این استان برگزار می شود.

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با اشاره به برپایی نمایشگاهی از آثار برتر این جشنواره تصریح کرد: این نمایشگاه در سه نقطه استان گلستان از سوم تا دهم بهمن برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه تعدادی از آثار با قیمت تمام شده خریداری شده است، گفت: استان گلستان با بیشترین اثر در رتبه اول، استان تهران در رتبه دوم و استان مازندران و اصفهان به ترتیب در رتبه سوم و چهارم قرار دارند.

 

حجت الاسلام فضیلت با اشاره به مقایسه این جشنواره با جشنواره های مشابه دیگر در طول سال گفت: جشنواره نقاشی رضوی در استان البرز با 220 اثر از 20 استان کشور، جشنواره هنرهای تجسمی محتشم در تهران با 330 اثر و جشنواره نقاشی سیمای انسان در قرآن با 840 اثر تاکنون برگزار شده که جشنواره نقاشی آیات در استان گلستان بالاترین رتبه را در دریافت آثار به خود اختصاص داده است.

 

 

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۶:۱۱
شناسه خبر: ۶۸۱۰۴۳