امروز:شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

نشست خبری جشنواره سراسری آیات؛

استان گلستان میزبان رشته نقاشی جشنواره آیات

استان گلستان میزبان رشته نقاشی جشنواره آیات

خبرگزاری شبستان: دبیر جشنواره سراسری آیات گفت: ابزار هنر بهترین راه انتقال مفاهیم قرآنی است بنابراین استان گلستان میزبان رشته نقاشی جشنواره سراسری آیات خواهد بود.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، نشست خبری جشنواره سراسری آیات رشته نقاشی عصر امروز با حضور علی تن دبیر جشنواره، حجت الاسلام فضیلت مدیر ارشاد استان گلستان و جمعی از مسئولان جشنواره آیات در معاونت قرآن و عترت برگزار شد.

تن در ابتدای این نشست با بیان اینکه سیاست ما در معاونت قرآن و عترت، ترویج و گسترش فرهنگ قرآن در قالب های هنری است، گفت: در این راستا بیش از 16 قالب هنری طراحی شد که متناسب با ظرفیت هر استان این موضوعات تفکیک شد.

وی خاطرنشان کرد: استان گلستان تاکنون شش جشنواره هنرهای تجسمی برگزار کرده که بر اساس صلاحدید مسئولان ظرفیت استان جهت برگزاری رشته نقاشی جشنواره آیات مناسب ارزیابی شد.

تن با بیان اینکه دو جشنواره بین المللی و 9 جشنواره ملی در حوزه نقاشی برگزار می شود، تصریح کرد: رشته تئاتر جشنواره آیات در استان فارس، رشته فیلم شامل فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن در استان بوشهر، جشنواره تصویرسازی در همدان، رشته نقاشی خط در یزد، رشته خوشنویسی در خراسان رضوی، رشته شعر در لرستان، رشته داستان کوتاه و بلند در جنوب کرمان و رشته آوا و نغمات در تبریز برگزار شده و می شود.

 

دبیر جشنواره آیات با بیان اینکه رشته کاریکاتور جشنواره در تهران و با همکاری حوزه هنری برگزار می شود، اظهار کرد: اختتامیه این جشنواره در سال 97 در تهران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره سراسری آیات متناسب با اعتبارات معاونت قرآن و عترت در استان ها تقسیم بندی می شود، گفت: با توجه به اینکه ابزار هنر بهترین راه انتقال مفاهیم قرآنی است معاونت قرآن با برگزاری این جشنواره قرآن و عترت را پوشش می دهد.

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۵:۳۲
شناسه خبر: ۶۸۱۰۳۶