امروز:دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

حجت الاسلام مقنی در گفتگو با شبستان؛

کمک به بازنگری آیین نامه داوری در نشست تخصصی داوران/یکسان سازی داوری ها و هم افزایی بین داوران

کمک به بازنگری آیین نامه داوری در نشست تخصصی داوران/یکسان سازی داوری ها و هم افزایی بین داوران

خبرگزاری شبستان: معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به برپایی نشست تخصصی دو روزه داوران مسابقات قرآن گفت: این نشست در قالب کارگاه بررسی و بحث رشته های قرائت با هدف یکسان سازی و هم افزایی بیشتر در حال برگزاری است.

حجت الاسلام علی مقنی، معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به برپایی نشست تخصصی دو روزه داوران مسابقات قرآن گفت: این نشست در قالب کارگاه بررسی و بحث رشته های قرائت با هدف یکسان سازی و هم افزایی بیشتر داوران در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه این کارگاه در رشته های تجوید، صوت، لحن، وقف و ابتدا و حسن حفظ برگزار می شود، خاطرنشان کرد: کارگاه های تجوید با حضور 10 داور، وقف و ابتدا با حضور 9 نفر و حسن حفظ با حضور 10 نفر امروز و کارگاه صوت با حضور 10 نفر و لحن نیز با حضور 10 نفر فردا برگزار می شود.

حجت الاسلام مقنی با بیان اینکه این کارگاه صرفا بحث و بررسی بر روی زیرشاخه های هر کدام از رشته ها می باشد، اظهار کرد: این نشست بدون دخالت در بحث های داوری مسابقات فقط به امور محتوایی و اختلاف سلایق داوران می پردازد.

معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه داوران در همه مسابقات با نگاه و تخصص خود داوری می کند، تصریح کرد: در این بین ممکن است اختلاف سلایق پیش بیاید ولی در کار قضاوت خللی وارد نمی شود.

وی با اشاره به روند برنامه های این نشست ادامه داد: در این کارگاه ها تلاوت قاریان پخش می شود و اساتید آن را داوری کرده و نظرات خود را تشریح و علت کم و زیاد دادن نمرات خود را بیان می کنند، تمامی نظرات در نهایت در کمیته فنی جمع بندی خواهد شد.

حجت الاسلام مقنی با بیان اینکه این نشست کمک به بازنگری آیین نامه داوری مسابقات خواهد کرد، گفت: در این نشست نکات و پیشنهادات داوران در خصوص آیین نامه نیز بررسی و بحث می شود.

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۴:۴۵
شناسه خبر: ۶۸۰۹۹۳