امروز:شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

جمعه؛ اعزام تکبیری به مسابقات قرآن سودان/ مسابقات از ۱۷ تا ۲۲ دی

جمعه؛ اعزام تکبیری به مسابقات قرآن سودان/ مسابقات از ۱۷ تا ۲۲ دی

خبرگزاری شبستان: معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن سودان از ۱۷ تا ۲۲ در خارطوم برگزار می شود، گفت: محمدرسول تکبیری نماینده کشورمان در رشته حفظ کل جمعه ۱۵ دی ماه به سودان اعزام می شود.

حجت الاسلام علی مقنی، معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به نزدیکی به ایام برپایی مسابقات بین المللی قرآن سودان "با عنوان جایزه خارطوم" گفت: دوره نهم این مسابقات از 17 تا 22 دی ماه در شهر خارطوم برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات فقط در رشته حفظ کل قرآن کریم برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این در حالی است که محمدرسول تکبیری حافظ کل قرآن کریم نماینده کشورمان و معتز آقایی به عنوان استاد راهنما در این مسابقات حضور خواهد داشت.

حجت الاسلام مقنی با بیان اینکه نماینده کشورمان جمعه 15 دی ماه به سودان اعزام می شود، اظهار کرد: این مسابقات با حضور 73 حافظ کل قرآن از 50 کشور جهان برگزار می شود.

معاون مرکز اموز قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه نمایندگان ایران در طی هشت دوره برگزاری این مسابقات در میان رتبه اول تا پنجم نبوده اند، تصریح کرد: محمد خاکپور نماینده کشورمان در سال گذشته این مسابقات رتبه نهم را از آن خود کرد.

وی با بیان اینکه بعد از مسابقات سودان، مسابقات بین المللی کویت برگزار خواهد شد، تاکید کرد: مسابقات کویت فروردین 97 با حضور محمد جواد دلفانی در رشته حفظ کل و مهدی غلام نژاد در رشته قرائت برگزار می شود و تا پایان سال هیچ مسابقه بین المللی نخواهیم داشت.

 

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۹:۳۳
شناسه خبر: ۶۷۹۹۳۳