امروز:شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

محمدی در گفتگو با شبستان؛

سهم اعتبارات نهادهای قرآنی در اعتبارات کمیسیون های شورای توسعه مشخص شد/واگذاری ۵۰ درصد

سهم اعتبارات نهادهای قرآنی در اعتبارات کمیسیون های شورای توسعه مشخص شد/واگذاری ۵۰ درصد

خبرگزاری شبستان: مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت با اشاره به مشخص شدن سهم اعتبارات موسسات قرآنی در شورای توسعه گفت: در این راستا مقرر شد بسته به فعالیت های قرآنی در کمیسیون ها ۵۰ درصد از اعتبارات قرآنی به نهادهای مردمی و قرآنی واگذار شود.

حسن محمدی، مدیر عامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به مشخص شدن سهم اعتبارات موسسات قرآنی در شورای توسعه گفت: در سیاست های کمیسیون های مختلف شورای توسعه فرهنگ عمومی سهم موسسات مشخص شده و در جلسات کمیته تخصصی این مساله مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف شورای توسعه احیا و تقویت نهادهای قرآنی و مردمی است، خاطرنشان کرد: اتحادیه تشکل ها در جلسات مختلف معتقد بود که اگر این سهم اعتبارات مشخص شود جایی برای تخلف باقی نمی گذارد.

محمدی با بیان اینکه این مساله در شورا و در مجمع مشورتی نیز مورد تصویب شد، اظهار کرد: ما به عنوان نماینده موسسات قرآنی نسبت به عدم مشخص شدن سهم مجزای موسسات و نهادهای مردمی و قرآنی در نحوه اختصاص بودجه اعتراض خود را در صحن علنی شورا مطرح کردیم.  

مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت تصریح کرد: در این راستا مقرر شد بسته به فعالیت های قرآنی در کمیسیون ها 50 درصد از اعتبارات قرآنی به نهادهای مردمی و قرآنی جهت احیای فعالیت های خود واگذار شود.

وی با بیان اینکه ولی با وجود وضعیت بودجه امیدی به بهبودی روند نداریم، تاکید کرد: با توجه به اینکه بودجه 96 هنوز واریز نشده و بودجه 97 نیز با کاهش چهل درصدی مواجه است نه تنها امیدی نداریم بلکه محکوم به صبر کردن هستیم.

محمدی با بیان اینکه شورا و دیگر مسئولان قرآنی کشور جهت بهبود وضعیت اعتبارات تحرکاتی داشته اند، خاطرنشان کرد: با توجه به قول هایی که از سوی مجلسیان داده شده است ولی هنوز کار ویژه و مشخصی صورت نگرفته هر چند مسئولان سال های قبل از این قبیل قول ها می دادند.

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۹:۳۶
شناسه خبر: ۶۷۹۸۸۸