امروز:جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری

طی سه روز برگزار می شود؛

مرحله تلاوت و مصاحبه ششمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان

مرحله تلاوت و مصاحبه ششمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان

خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن با اشاره به برگزاری مرحله تلاوت و مصاحبه ششمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان گفت: این مرحله از امروز طی سه روز با حضور ۱۱۰ نفر برگزار می شود.

محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن کریم در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان گفت: بر اساس تصویب و ابلاغ شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال 89 شورای عالی قرآن به عنوان مجری مکلف شد تا هر سال یک دوره ارزیابی قاریان و مدرسان را برگزار کند.

وی با بیان اینکه تا کنون پنج دوره از این طرح برگزار شده و امسال ششمین سال برگزاری آن است، خاطرنشان کرد: بعد از آزمون های دوره ارزیابی قاریان و مدرسان ذی صلاح گواهی نامه معتبر رسمی با تایید و امضای وزیر ارشاد و دبیر شورای عالی قرآن دریافت خواهند کرد.

میرزاجانی با بیان اینکه ششمین دوره ارزیابی از دی ماه با اعلام فراخوانی آغاز به کار کرد، اظهار کرد: در آزمون سال گذشته 190 نفر شرکت کردند که در نهایت 110 نفر موفق شدند از مرحله آزمون عبور کرده و به مرحله دوم راه پیدا کنند.

رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن با بیان اینکه مرحله اول فقط ارسال اثر بود، تصریح کرد: در مرحله دوم که آزمون تلاوت و مصاحبه می باشد قارایان و مدرسان به صورت حضوری در استودیو تلاوت شورای عالی قرآن به قرائت ترتیل و تحقیق و مصاحبه ترجمه و حفظ و تدریس خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه امروز، فردا و پس فردا شورای عالی قرآن میزبان آزمون قاریان خواهد بود، ادامه داد: هفته آینده نیز آزمون مدرسان قرآن در روزهای 21، 22 و 23 تیرماه برگزار می شود و افراد در این آزمون در درجات یک تا چهار پذیرفته خواهند شد.

میرزاجانی افزود: تلاوت و مصاحبه قاراین و مدرسان در روزهای ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ تیر ماه با حضور تعدادی از اساتید و داوران ارزیابی خواهد شد و بعد از جمع بندی درجات و سطوح این افراد مشخص می شود.

رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن کریم خاطرنشان کرد: پس از اتمام این دو مرحله، مرحله نظری در آبان ماه برگزار می‌ شود و افراد واجد شرایط در آذرماه مدرک پایانی را دریافت می کنند.

 

زمان: ۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۱۵:۲۳
شناسه خبر: ۶۳۹۹۹۷